Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
Michal

Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Spolu s "prodejem Simek" největší topic na starým foru je tu opět :P

Jsem dneska navštívil Jinočany s blokem motoru na Aronde (potvrdil se můj názor, že klika+šály na 1.broušení, písty OK. Ještě zkouknout kroužky a postavit. Taktéž jsem navštívil sklad :o . Hlavně to na mně nepráskněte :? Ale mám nový kola na Horizona o origo SX poklice na Solaru - úúúplně nový :P + plnej kufr dalších blbinek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Nový kola, myslíš plecháče?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Já mám u Aronde převodovku venku a už jsem ji odvezl na repas. Teď už jenom preventivně ložiska :lol: , totéž raději i brzdy a hurá začít zajíždět :!:
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Mám taky domluvenou GO převodovky. V pátek ji vyndám a vydrbu

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Klocák »

Tak já už o víkendu taky přivezu 1500 Break z depozitáře do garáže a začnu odstrojovat 8-)
. . . . je fakt, že když jsem ji teĎ viděl "podrobně", tak jsem si uvědomil, jak rychle se ten sraz v Belgii rychle blíží :roll:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Michaltalbot píše:Nový kola, myslíš plecháče?
Jo :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Já jsem si říkal, že by tam měl Dobeš nový elektrony na Horizona a nevěděl bych o tom...

Když jsme u toho Horizona a kol - včera ráno nastupuju do koktávky, kterou jsem měl zaparkovanou vedle Horizona a koukám jak kolem tý mojí roztomilý krabičky běhá nějakej klučina s batohem na zádech, bylo mu tak 12 - 14 let a zuřivě si to fotil do mobilu ze všech stran. Ptám se ho proč to auto fotí? A on, že prý se mu strašně líbí. Tak jsem byl potěšenej tím, že i dnešní omladině se ty naše hranatý Talboty líbí.
Mě se Horizon líbí strašně moc, na jarní sraz pojedu asi s ním, stejně Murenu a Tagoru už každej zná. Jen jsem si říkal, jak by to auto asi šlapalo, kdyby se do něj usadil motor VR6 2,8 180PS z Golfu III :evil: to by byl masakr. Ale nechce se mi bastlit takhle krásně zachovalej kousek a ještě k tomu Sherlock, takže asi nic.

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od George »

Když se mu to auto tak strašně líbilo, bylo tam ještě večer? :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Jo, zatím tam je :lol: Poslední dobou se ani tak nebojím nějakýho úmyslnýho činu, jako spíš toho jak jsou lidi čím dál tím debilnější a bezohlednější. To že ti prásknou dveřma do auta, když lezou z tý svý plechovky, ke který nemají vztah, to už je bohužel běžný, když jde někdo okolo a vrazí kyčlí do zrcátka, nebo se kopne kolenem do rohu nárazníku, to je pro mě sice nepochopitelná neohrabanost, ale aspoň se praští, já se spíš bojím hovad, který se pro zábavu proběhnou po autě, nebo jsem tady viděl dementa, kterej se pohádal s přítelkyní a tak vzteky praštil pěstí do auta kolem kterýho šel, nebo lidi neumí zaparkovat a tak ti provalí blatník nebo dveře a jedou pryč, nebo když to někde dlouho stojí tak proč u toho nevymlátit boční okno, že... prostě děsný, to by u toho člověk musel hlídkovat :(

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Mimochodem Michale naše dohoda ohledně garážování z mé strany platí.

Tak jsem si dneska koupil úplně novej motor do Rancha. Blok s vnitřnostma a hlavu. Sice je ten původní ok, ale novej je novej. No nejsem já debil :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Myslíš ta garáž? To by bylo dobrý, jenže jak tam Horizona dostat, když je všude tolik soli? To už by bylo lepší, kdyby sis půjčil vlek za W124T, naložili jsme Horizona v Nuslích, složili ho ve stodole na chalupě, naložili Sambu a tu by sis dal do garáže.

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Jenže to je půl dne :( a to prostě teď nemám

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Nějakej víkend no. Jenže než bude čas, tak už bude léto :)

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Marcel »

Michaltalbot píše:...
Když jsme u toho Horizona a kol - včera ráno nastupuju do koktávky, kterou jsem měl zaparkovanou vedle Horizona a koukám jak kolem tý mojí roztomilý krabičky běhá nějakej klučina s batohem na zádech, bylo mu tak 12 - 14 let a zuřivě si to fotil do mobilu ze všech stran. Ptám se ho proč to auto fotí? A on, že prý se mu strašně líbí. Tak jsem byl potěšenej tím, že i dnešní omladině se ty naše hranatý Talboty líbí.
No a už je ten klučina členem klubu? Začínající Simkař a Talboťák !!!

Tak to jsem mohl udělat exkurzi, když děláš výstavku.
Jako, já bych se tam u tebe asi bál parkovat. Stačilo mi pár chvilek tam... Zejména jak tam byl tenkrát ten Moskvich s vylomeným kolem kousek od tvé modré ďáblice...
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

No jo, tady je to občas takovej malej Bronx :D
Když pojedeš někdy večer okolo, tak se ozvi, mám pro Tebe pořád připravenej ten přívěšek.

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Michaltalbot píše:Já jsem si říkal, že by tam měl Dobeš nový elektrony na Horizona a nevěděl bych o tom...

Když jsme u toho Horizona a kol - včera ráno nastupuju do koktávky, kterou jsem měl zaparkovanou vedle Horizona a koukám jak kolem tý mojí roztomilý krabičky běhá nějakej klučina s batohem na zádech, bylo mu tak 12 - 14 let a zuřivě si to fotil do mobilu ze všech stran. Ptám se ho proč to auto fotí? A on, že prý se mu strašně líbí. Tak jsem byl potěšenej tím, že i dnešní omladině se ty naše hranatý Talboty líbí.
Mě se Horizon líbí strašně moc, na jarní sraz pojedu asi s ním, stejně Murenu a Tagoru už každej zná. Jen jsem si říkal, jak by to auto asi šlapalo, kdyby se do něj usadil motor VR6 2,8 180PS z Golfu III :evil: to by byl masakr. Ale nechce se mi bastlit takhle krásně zachovalej kousek a ještě k tomu Sherlock, takže asi nic.
Protože na jarní sraz pojedu Arondou a Daniela s dětma musí mít v autě pásy, možná ji půjčím taky Horizona

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Marcel »

Michaltalbot píše:No jo, tady je to občas takovej malej Bronx :D
Když pojedeš někdy večer okolo, tak se ozvi, mám pro Tebe pořád připravenej ten přívěšek.
Jakože večer je tam bezpečněji? :D

Jo, myslím na něj, už nějaký ten pátek se na něj třesu - kdybych se tam chystal, dám vědět.
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

To teda nevypadalo vůbec špatně! Nechápu Pavla, když už ho to stálo tolik peněz a práce, že to prodal. Kastle v podstatě hotová, nápravy taky... Prostě jsou auta, který se musí rozebrat a všechno se na nich musí zrenovovat, ale jsou auta, u kterých bohatě stačí jenom jakési oživení - kdybych dělal Murenu do šroubku, tak mám teď možná nazinkovanou kastli na kolech, mě to připadá přehnaný. To si to auto radši užiju.

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

nevypadalo špatně, ale když chtěl klempíř zavařit dírku u uchycení zadní nápravy a skončil u předních sloupků a Pavel je perfekcionalista a spíš škodovkář. Zase mi alespoň ušetřil dost práce, starostí i peněz. Holt nervy, já taky prodal speciala a téíčko zbytečně :(

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Hele já vím, že to jde těžko (sám s tím mám trochu problém ;) ) ale člověk se prostě musí smířit s tím, že nemůže mít všechno. Navíc v podstatě toho času taky moc není, dneska je nám 30 a jak to uteklo - za dalších 30 let už bude na čase si jen užívat plodů naší práce a těšit se z krásných aut, i kdyby mělo být jen jedno, ale ať dělá radost. Ne jak někteří zoufalci (třeba Turzo, Prejza, atd.) kteří tě, ve svých 60ti a více letech, vodí po zahradě plný vraků a jen plánují - tady na to ještě udělat motor, tady na tom už jen prahy a podlahy, támhleto potřebuje komplet udělat... a ty víš, že už to prostě nestihnou, protože to nejde zvládnout ani časově ani finančně. To je pak smutný, takhle dopadnout nechci.

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Tak konečně jsem v bodě 0. :?
Přílohy
kastle.jpg
kastle.jpg (64.26 KiB) Zobrazeno 19361 x
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Vlastně ne, řekněme, že v bodě 0.05. ;) Má 100 simčích koní.
Přílohy
motor.jpg
motor.jpg (83.97 KiB) Zobrazeno 19352 x
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Tyjo, tak na tohle jsem teda zvědavej!!! Hodně dobrý :!: :shock:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Hezky Pájo!!! :shock:

1) to je ta hnědá co stála ve stodole?
2) tak hlavně najít dobrýho klempíře ;)
3) neměl být ten blok tmavě zelený?
4) jak to 100 koní? To mě zajímá ze všeho nejvíc :shock: jaký úpravy proběhly? Jinak je to teda krásný, fakt klobouk dolů!
5) budeš dělat na kastli nějaký ty vylepšující úpravy?

Odpovědět