Simky, Talboty, Matry na prodej

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

To je bejvalá Primákova. Za ty prachy je to dobrý
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Inzerát nenalezen, už je asi pryč...


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Tyjo, už když jsem to otevíral, tak jsem si říkal, že jediná Simca 6 o který vím, byla v renovaci u pana Kavalka. Potkal jsem se s ním někdy snad v roce 2001, dělal tehdy mistra na učňáku někde na Smíchově a už tehdy to měl rozebraný. Vyráběl třeba víko diferáku apod. měl velkou výhodu v tom, že tam na tom makali učňové, takže třeba obrousit karoserii na holý plech? "No, rozdal jsem šmejdům šmirglpapír a už jeli..." :lol: Jen jsem se tenkrát bál, že z platu učitele na učňáku se to auto asi laku nedočká, ale dobrý, evidentně se podařilo a zbývají asi už jen drobnosti. Hezký.

Swoloc
Příspěvky: 62
Registrován: 11 črc 2012 16:15

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Swoloc »


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Kluci, není to málo? Tam bude něco špatně když je to tak levný. Já myslím že tak půl milionu by byla reálná cena. Nebo spíš milion? :lol: :roll: :?

https://auto.bazos.cz/inzerat/80596238/ ... rv1965.php

Uživatelský avatar
RudolfSolara
Příspěvky: 53
Registrován: 11 črc 2017 09:37
Bydliště: Praha matka měst

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od RudolfSolara »

Moc bych nevěřil tomu původnímu stavu. Oni prodejci mají kolikrát jinou představu než je realita. Je-li to však pravda, tak není o čem přemýšlet a rychle koupit :idea:
ČZ 150 - 1951, Ford Granada MKI,series 2, 2,3 V6 AUTOMATIC - 1977, Simson S50 N - 1979, Simca-Talbot Solara 1,3 LS - 1980, Simson S51 Enduro - 1984, Oltcit Club 11 - 1988, Fiat Panda 1,2 4X4 Climbing - 2010

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

I kdyby to mělo najeto 1000,- km tak ta cena je nesmysl, takovou hodnotu tyhle auta prostě nemají, strop je 150t Kč. Ne podle toho co kdo naslintá do inzerce, ale reálně. Pak mají všichni ostatní pocit, že i shnilej vrak se zarezlým motorem musí nabízet minimálně za 50 tisíc :evil: to nemá s fanouškovstvím ke značce nic společnýho, to je jen zlatokopectví.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Michale, má to cenu, za kterou je to ochoten někdo koupit a ta nemusí nutně korespondovat s hodnotou dle technickách parametrů. Taky bych v životě neda 70 tisíc za úzkou Škodu 120, ale běžně se tak prodávají a prodají...
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

No tak já si počkám až se nějaká 1300 prodá za 250.000 Kč...

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Horizon vyrobený ve Švédsku u Saab-Valmet, koukněte na ty sedačky a nárazníky ;) a za rozumnou cenu: 400,- Euro. Na Sardinii :grin:

https://www.subito.it/auto/talbot-horiz ... 368887.htm

Swoloc
Příspěvky: 62
Registrován: 11 črc 2012 16:15

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Swoloc »


Swoloc
Příspěvky: 62
Registrován: 11 črc 2012 16:15

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Swoloc »


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Takhle se dělají prachy pánové :lol: :lol: :lol: Tohle auto bylo před rokem koupený za 800,- Eur, krásný původní stav, stálo zaprášené v nějaké suché stodole. No a po umytí a vyčištění (možná někdo vyměnil náplně, ale jak znám Francouze, tak spíš tak maximálně olej v motoru...) voilá! 12.000 Eur - za Horizona, no nekup to :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Sice tak na díly, ale konečně trochu realistická cena aspoň...

https://auto.bazos.cz/inzerat/86783473/ ... pecial.php

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Na prodej Simca 1301 Spécial 1971
Cena kolem 80.000,-
Auto je po starší renovaci, už po druhém členu klubu. Celkově velice pěkný stav, auto znám osobně.
V poslední době je uděláno: tažné zařízení (zapsané v TP), fungl nová přední maska + přední blinkry a zadní světla, dobové autorádio Grundig Weltklag. Na autě jsem dělal komplet hlavu (odtlakování, přebroušení, ventily), vahadla mažou OK. Je tam nová AC-pumpa. Pak se dělala GO brzd (nový hadice, částečně nový trubky, GO hlavního válce, předních třmenů, zadních prasátek, nové pakny a desky) a na převodovce jsou komplet repasovaný táhla s kloubkama

Jezdí naprosto bez problémů, včera nová STK. Ze závad akorát teď lehce rosí spodní váleček spojky, v zatáčce na hrbech občas klepne výfuk o podlahu, prolíná olej pod odvzdušněním klikovky a chtělo by to očistit a prošplíchnout konektory na pojistkách

Přidám k tomu ND, co jsem tehdy dostal – převodovku, palubku, nějaký lišty okolo oken, mezikruží a nějaký drobný věci.
Přílohy
HPIM3046.jpg
HPIM3045.jpg
P1010915.jpg
P1010916.jpg
P1010917.jpg
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Objevilo se mi tady nějaký eSXo. :)

Koupil jsem to kvůli kastli, ale to auto je v tak dobrom stavu, že je mi skoro líto ho rozebírat.
Je to sice "vytuněný", takže je poničený interiér reprákama ve dveřích, budíkovou deskou v barvě vozu, středovou konzolou apod. navíc jsou potrhaný sedačky, vpředu lízátko, centrální zamykání..., ale jinak je to čistě udělaný, spáry na kastli rovnoměrný jak jsem to ještě neviděl, vzal jsem to na kontrolu lesků a taky výborný, nikde žádný vlnky, všechno funguje skvěle, dveře, kapoty zaklapávají tichounce, krásně těsní, řazení naprosto bez vůlí atd. Je to vystříkaný, bez rezu, dělaný před 15 lety, takže případný zapatlávky už by se objevily. R.v. 1975.

Kdyby to někdo chtěl, dám to do originálu a drobné opravy laku taky udělám, resp. vyměnil bych to za kombinaci světle červená/béžový interiér nebo bledě modrá metalíza/modrý interiér, klidně jenom za kastli s interiérem, může být i lehce bouraná na předek.

Víc fotek kdyžtak naposílám na mail.
Přílohy
IMG_0741_zmenseny.jpg
IMG_0736_zmenseny.jpg
IMG_0749_zmenseny.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Copak to má stát? :)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Bych to jedině vyměnil. :) Zítra sem dám ještě další fotky.



Edit: ty fotky.

Je vyměněný komplet výfuk, baterka, jsou udělaný brzdy, seštelovaný ventily, nová spojovačka, nová nádrž (ta teda byla těžce zarostlá), nový náplně.
Ta zatřená odloupaná místa na spodku dělal ještě předchozí majitel, vypadá to, že auto bylo jen stříkaný, pod lakem není nikde kytováno.
Borec si na tom asi dokazoval technickou zdatnost, udělal i tlakový mazání vahadel zevnitř osy (jako u klikovky) :shock:
Víc už na tom dopředu dělat nehodlám. Můžu k tomu dát i pěkný, kompletní červený interier včetně přístrojovky a origo střední konzole.
Je mi fakt líto to rozdělat, počkám ještě týden.
Přílohy
IMG_145212_zmens.jpg
vyfuk_zmens.jpg
IMG_121608_zmens.jpg
Naposledy upravil(a) paja dne 17 lis 2018 12:52, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Jako, že počkáš týden, jestli to někdo nevymění a když ne, tak to rozebereš? :shock:
Já teda o žádný červený se světlým vnitřkem nevím, natož pak o někom, kdo by ji chtěl měnit, to by asi bylo čekání v řádu let a ne týdnů ;)
Nebo, že počkáš týden a pak řekneš cenu?

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od paja »

Takhle je to, bohužel, ložený.
Potřebuju kastli, nepotřebuju to prodat, ale říkám si náhoda je vůl, třeba někdo chce zrovna stříbrnou. Můžu to dát do stavu z r.1974 s červeným vnitřkem, pokud by to někdo chtěl s papírama nebo r. 1975 s černým vnitřkem, kdyby to chtěl někdo bez papírů a když seženu sedačky. Když už o tom uvažuju, mám dvoje repasovaný nápravy, tak jedny bych na to obětoval a to už by bylo auto jak nový.

Může to být i "kulový blesk". :) ;)

Interier už mám, tak bych to možná dokonce i vyměnil jenom za kastli, na kterou by se nemuselo sahat a mohla jít rovnou k lakýrovi.
Ale to už bych asi uvažoval o doplatku.
Sakra, to jsem se dostal daleko... :lol:

Jo, ještě jsem si uvědomil při přikládání obrázku, že je tam novej kardan - komplet.
Přílohy
IMG_131942_zmens.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Talbot »

Pájo, tady máš jednu pěknou červenou za rozum:
https://www.subito.it/hobby-collezionis ... MdMG12OFXM

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

Dnes už je to, bohužel, za rozumnou cenu https://www.subito.it/auto/chrysler-sim ... sTP6yDod54
Obrázek

rendlvaclav
Příspěvky: 6
Registrován: 24 srp 2010 22:10

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od rendlvaclav »

https://www.sbazar.cz/kopecka.niky2/det ... il-veteran pánové docela se bavím nad perfektním určení typu vozu podle vzhledu :lol: co vy na to ?????

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy, Talboty, Matry na prodej

Příspěvek od Burák »

No, to je bastl :lol: :lol: :lol: 1300 s kastlí 1301LS a maskou 1301Speciál :lol: :lol: :lol:
Obrázek

Odpovědět