Stránky, které stojí za to vidět

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Ještě někdo to sem dneska da? :?
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ja jsem nevedel,že uz to nekdo hodil na odkaz kde bych to nehledal. Jestli Ti to vadi tak to smaž....

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Jirko v pohodě, já už dnes jedno smazal :lol:
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jiří Lefner »

Jo,v pohodě ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Obrázek

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Rancho-SO »

Tak máme v dnešním čísle Světa motorů dalšího chlapáka :)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Super ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Hezkej článek, další Simca připomenuta veřejnosti Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Jeden krásnej článek (nejen) pro Ivana: http://www.auto.cz/jak-se-zilo-ridicum- ... dnem-78560

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Talbot píše:Jeden krásnej článek (nejen) pro Ivana: http://www.auto.cz/jak-se-zilo-ridicum- ... dnem-78560
Ahoj kluci. :grin: No, panáček zřejmě v životě neviděl topný olej a naftu! Donutil bych ho nalejt si ten LTO do Octavia 1,9 TDI. :lol: Ty podvody se děly pouze v papírech, :roll: ale když byla v cisterně nafta, např. z Rakouska, tak se deklaroval LTO a bylo to! :roll:
Ale to se za nás nedělo, byli jsme jen "umaštěný řidiči", nic víc! :lol: A je tam spousta dalších nesmyslů, :o ! Za komančů se kradlo všude! :twisted: Jinak No comment!
ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Zkušenosti kamaráda s přihlášením Aronde :?

Jelikož vím, jak to se mnou každej rok dopadá, tak jsem letos začal rozpohybovávat vergl, (kterej sem koupil speciálně kvůli SBF) s DOSTATEČNÝM předstihem. O vánocích jsem to dodal mýmu dvornímu ladičovi Hogerovi. Zdůraznil jsem mu, že to musí být nejpozději do jara, abych s tím stihl první jarní sraz. Jako deadline jsem u dal termín měsíc před zmíněným Socbierem. Pochopitelně na tom začal dělat až ten týden před koncem termínu a jaksi zjistil, že sou v hajzlu prasátka, brzdovej válec a plno dalších drobností. Ty mně všechny dodal, já sem je okamžitě zrepasoval a dodal mu to zpět. Potom zase objevil zpuchlou nádrž. Takže blesková akce, vyžrání vnitřku kyselinou fosforečnou, oprava plováku a sítka a šup mu to tam zpět. Vrčící auto s čerstvou technickou jsem měl slavnostně doma 14 dní před SBF, zbývá tedy jen vyzvednutí značek z depozitu a přepis. Měl jsem už od Simcaklubu připravenou ekotestaci, uzavřený povinný ručení a vyladěný všechny plný moci od původního maitele. Byl jsem tedy skálopevně přesvědčenej, že to letos prostě nemůže dopadnout blbě. Minulý týden jsem se teda vydal na registr historických vozidel, vyplnil si tam žádost a obdržel doklad o uznání ekostestace. V nejbližším možném termínu jsem se vydal na magistrát Brno město vyrvat značky z depozitu a provést odhlášku na mě. Potom co jsem vystál frontu jsem však k mé nelibosti zjistil, že jak si to na tom oddělení historických vozidel všechno kopírovali, tak mi prodrbali zelenou kartu. Tak jsem zaklel jak Luboš Sojka co opravuje lakatoš a bleskově vyrazil na Allianz pro kopii. Po hodině jsem se vrátil na místo činu. Mezitím však jaksi došlo k pádu informačního systému a systému rezervačních lístečku a vypukl všeobecný chaos. Lidi na sebe vrčeli, kdo tam byl jako dřív, předbíhali se a vytvářeli všeobecný dusno. Mezitím zmateně pobíhali ouřeníci a snažili se lidem rozdávat nějaký nový rukou psaný lístečky. Po hodině jsem se opět dostal na řadu. Nerudný pán za okýnkem měl výšku Pipose a tělesnou konstituci Alvy. Dost velkou práci mi dalo vysvětlit mu, co vlastně chci. Lehká nedůvěra ve mně začala hlodat, když jsem uviděl, že do odhlášky opsal jméno „Dalibora Červinku“ Když jsem se tomu podivil, a oponoval mu, že se tak asi těžko jmenuju, tak se se mnou hádal, že to tam tak mám napsaný. S tím, že tam byla napsaná věta: Odhlásit na Dalibora Červinku si tento intelektuál asi neuměl lingvisticky poradit. Naštěstí to šlo opravit. Začínalo to vypadat slibně, ikdyž vyjádřil podezření, že už ty značky budou jistě skartovaný. Nebylo tomu tak, ale přinutili mě zaplatit pokutu 650 korun za pozdní vyzvednutí z depozitu. Už mě bylo divný, že o výši pokuty se tam s bábama dohadovali jak Árný s Ledrem na burze. No nakonec nějak vymysleli tuhle cenu. Neřekl sem ani oďo, skousl jsem zuby a potupně vysunul krupicu. Po dalších 10-ti minutách zmatenýho pobíhání mi přinesli krásné, železné, malebně zpuchlé značky VY11-66. Jak to tam boreček chtěl v systému závěrečně odklepnout, tak mu to tam najednou zařvalo, že původní majitel změnil bydliště na Brno venkov. Borec zrudnul, začal mně nadávat, že jsem mu to měl oznámit. Marná byla moje argumentace, že sem vůbec netušil, že borec má jiný bydliště, a že jsem považoval za směroplatnou adresu v techničáku a že jsem to logicky šel vyzvedávat tam, kde ty značky fyzicky ležijou. A pokud je to jinak, tak to tam v tom slavným systému snad mohl boreček hned vidět, a ne to všechno vypsat a zjistit to až na závěr. V tu chvíli teprve začal opravdově chaosit. Mával rukama, že neví co s tím, že to přece musí řešit Brno venkov a po všech těch vypsanejch papírech tam bouchal razítkem ZRUŠENO. Tak sem si řekl nic naplat, povalím s tím na Brno Venkov, to dnes ještě stihnu. No ale co ta pokuta co sem vysunul? Tak že mi to teda vrátijou, jenže… na ten ouřední výkon vrácení peněz prý potřebujou tu MOU PLNOU MOC!! Takže abych zachránil 650Kč jsem přišel o mou jedinou plnou moc. Telefonicky jsem se teda domluvil s bývalým majitelem, že když hned teď dojedu za ním do práce, že mi podepíše novou. Pro jistotu jsem si nechal napsat 3 plné moci, na všechny 3 úkony zvlášť. Takže jsem ještě v koutku duše doufal, že se všechno v dobré obrátí. Po další hodině a půl ježdění po Brně jsem dorazil na Brno-venkov, kde však měli ten den ZAVŘENO!!
Tento týden jsem se vydal pokračovat v boji s větrnými mlýny. Vyzbrojen centimetr tlustým paklem papírů jsem vesele naklusal na registr Brno-venkov. Dalo mi celkem práci vysvětlit, jaký je status quo, nicméně velmi solidní pán vše bleskově pochopil a k mé veliké radosti mne ujistil, že pokud chci, tak mi vydají i ty staré SPZ, jen se o ně musí zažádat na Brno-město, takže se přepis nedokončí ještě dnes. Souhlasil jsem, ty krásné staré značky za ty 2 dny navíc stojí. Do konce týdne se to jistě stihne. V tu chvíli jsem se již vznášel na vlnách blaha a už jsem se viděl, jak o víkendu se svojí Simcou radostně kadlám do Prachovských skal. To jsem ještě netušil, jaká studená sprcha přijde. Začal to klapat do počítače a za pár minut se na jeho tváři začaly zračit vrásky. „pane, to vozidlo je trvale vyřazeno s evidence, podívejte se.“ V tu chvíli už jsem nebyl dalek výkřiku z čirého zoufalství. No rozborem datumů jsme zjistili, že ten chytrák na Brně-- mestě, jak ty svý přechozí úkony zmateně stornoval, tak mi zrušil auto. A pozor, zdarma a bez dokladu o ekologické likvidaci
Brno-venkov do toho zasáhnout nemůže, musí se napsat žádost na ministerstvo, kde mají jako jediní pravomoc v systému znovu oživit trvale vyřazené vozidlo. Dodal jsem jim tedy všechny podklady. Vyřízeno to bude snad do měsíce – na ministerstvu prý mají podobných žádostí metr vysokej stoh. AÚÚÚÚ!!!!!!!
Tak se modlím, že letos stihnu aspoň Kachli.
Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Paolo »

No co k tomu dodat? Čirá zoufa-lost
Když vloni majitel odhlašoval na Moravě auto na moje jméno, trvalo to víc jak dva měsíce, pomohla až moje intervence na Pražský centrále, aby se registr rozhýbal.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Proč mě to nepřekvapuje... :(

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od paja »

No, myslim, že podobnou story má asi víc lidí. Já např. s přihlašovánim na "bílý". Spíš možná kdyby se ozval někdo, kdo v tomhle našom buzerantově neměl problém žádnej... :) :evil:
Obrázek

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Rancho-SO »

No, tak to jsem si počet, jen nerozumím tý pokutě 650 kč za pozdní vyzvednutí z depozita. :o Když jsem já dával čísla do depozita a přišel asi potřetí zaplatit 50 kč na dalších 6 měsíců, tak mi bylo řečeno, abych už nechodil, že zaplatím zpětně při vyzvednutí najednou - co půl roku - to 50 kč.

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

No tak 650 děleno 50 je 13 půlroků, tzn. 6 a půl roku v depozitu ;)

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Rancho-SO »

Holt každý nazýváme stejné věci jiným jménem. Pravda je, že kdysi depozitum stálo 10 kč na neomezenou dobu, takže svým způsobem to pokuta je - za co soudruzi? - a tak je to se vším.... :?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

To neni pokuta, ale poplatek z ulozeni a plati jen od urciteho dt, kd se predelal depozit. Dele ulozena auta jsou tam stale bezplatne. Ale Honzo, zas motivace dat do kupy Rancho, ne? ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Hlavně pozor na jednu věc! Současný depozit k poslednímu červnu 2015 končí. Kdo si do té doby značky nepřendá do nového depozitu, tomu budou k 1.7.2015 značky i doklady zrušeny. V tom novém bude max. doba uložení tuším rok a půl.

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Rancho-SO »

Bu, motivaci mám i bez toho, stačí přijet na sraz.
Já ale dělám podle toho, kdy mám čas, náladu, peníze a ne abych pořád hlídal kalendář s termínama čehokoliv,
Michale, co nastane po tom roce a půl - to je zas pěknej bič.......

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Myslím, že pak bude hrozit zrušení těch papírů. Četl jsem to někde na netu, samozřejmě ideální zeptat se přímo na DI, i když jak víme, ani to není vždy na 100%... :?

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Rancho-SO »

Zdravím - dnes se mi dostal opožděně do rukou Svět motorů tohoto týdne a je tam žebříček nejobsazovanějších západních vozidel ve filmech minulého režimu a s deseti TOP máme 3 zástupce SIMCA - CHRYSLER. Dobrá bilance ne? ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Havlík objevil zajímavou věc http://simcatalbotclub.proboards.com/thread/94
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

No, pánové, takhle se dělá z hovna bič :lol: :lol: :lol: žádná naše zahraniční cesta neměla míň. Za chvíli už bude výprava výlet Škodou Favorit z Prahy na Karlštejn :?

http://magazin.aktualne.cz/obrazem/wart ... 590604f2e/
Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jirka Prochazka »

:lol: :lol: :lol: To snad není možnýýý!!!! :lol: :lol: :lol:

Odpovědět