Stránky, které stojí za to vidět

Moderátor: Burák

Odpovědět
Jiří Lefner

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jiří Lefner »

Když si dnes koupíte svět motoru tak na straně 43 je Simca 1301,kterou někdo prodáva za 35 litru v jednom bazaru u Libenského mostu.


Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Rancho-SO »

Jiří Lefner píše:Když si dnes koupíte svět motoru tak na straně 43 je Simca 1301,kterou někdo prodáva za 35 litru v jednom bazaru u Libenského mostu.
Jo jo četl jsem,prý tam stojí už pěkně dlouho

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

V aktuálním Auto motor-sport Classic je článek o Simce 1200S. Bohužel mne redaktor kontaktoval už velmi pozdě, ale některé informace jsem podal ;)
Přílohy
Titulka_2013_01 (2).jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Hele Bu, a maji ten casopis taky nekde na prodej? Zatim jen vsude krci rameny a nikde to nemaji :( Kdysi jsem mel predplatny, ale nefungovalo to, zaplatil jsem si dva roky, poslali jedno cislo a konec. Takze predplacet si to uz urcite nebudu, ale na stancich to nemaji, jak to teda sehnat?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Jsem ma tpm stejne. Zjistim
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od George »

Psali tam, že to vychází 22. 4., ale u nás v trafice se to objevilo teprve včera. Takže se snad ještě dostanou i na další stánky.
Můžu Ti ho zkusit koupit, ale když jsem ho tam včera bral, tak tam zůstaly již poslední 2.
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Prý to mají ve velkých supermarketech
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od George »

U nás sice nemáme velký supermarket, ale zato se mi na stole objevilo tohle. ;)
Když se budu ještě trochu víc snažit, bude to v sobotu k mání.
Přílohy
Casak.jpg
Obrázek

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Fana »

Přimlouvám se,aby se to povedlo, to by byla v sobotu bomba :o :o

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od George »

Tak já už přestávám čučet na monitor a jdu teda něco dělat :lol: . Vidím to tak, že bych to do zítřka do rána mohl mít.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

George, díky za info! Udělat dva časopisy najednou mě stálo několik bezesných nocí, bylo by škoda, kdyby to neklaplo na sraz ;) Nejhorší byl stěžejní článek toho čísla jehož titulní stránka je ve Tvém příspěvku - ten jsem začal psát asi v osm večer (protože dorazím z práce, najím se, na chvíli si odpočinu, pohraju si s dětma a už je zase pozdní večer, tak to mám denně :( ) a kolem půl pátý ráno jsem si řekl, že to už ani nemá cenu jít spát, akorát by se mi blbě vstávalo do práce :grin: tak jsem jel prostě 36h nonstop... :roll: Jinak to ale nešlo, to, že jsme se nastěhovali do nově zrekonstruovanýho baráku byl totiž jen začátek - musely se dodělat světla, vybavení koupelen, různý police, kuchyně, vnitřní dveře, pokládání koberců, dozařizování některých místností, atd. prostě furt je co dělat. Teď mě čeká úprava venkovních prostor, dláždění parkoviště, rekonstrukce garáže, sklípku, novej plot, atd. atd. Děsný!

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Fana »

Ahoj Talbot, tak to tě asi nemá cenu přemlouvat, abys vrátil na Rajče fotoreportáž o tobě a Mureně v Mostě(ten starší článek na fóru byl dóóóst dobrej, nějaký foto by skouknout nebylo špatný, ale link už nefungoval :( ), tak až budeš mít trochu víc času ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

A nemyslis spis Murenu v Le Mans? To tam klidne nasypat muzu, zrovna zitra jsem v kanclu, kde mam pripojeni, ktery to zvladne v rozumnym case.

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Fana »

Nevím, proč jsem to pochopil jako okruh v Mostě, je to ten článek, jak jsi přijel po ose, odjezdil něco měřených kol, a po ose odjel pryč. Mluvili jsme o tom okrajově na setkání v Peugeotu( v souvislosti s A 310 V6). Určitě to pošli, rád kouknu. :roll:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

No to bylo nejspíš to Le Mans :lol:

Článek o Le Mans vyšel v časopise Podzim 2011 - jestli ho nemáš, tak myslím, že Burák bude brát s sebou nějaký starší čísla časopisů, tak si ho můžeš dokoupit a v klidu si to přečíst. Fotky tady: http://michaltalbot.rajce.idnes.cz/Le_Mans_2011/

Jinak v Mostě to bylo podobný, tam jsem se účastnil ÚAMK ZAV 2010 co pořádal závodník Eda Patera. Taky krásná akce. Jel jsem tam hodně brzo ráno, pamatuju si to jakoby to bylo minulej tejden. Sednul jsem do studenýho interiéru Mureny, vytáhnul sytič a nastartoval. Karburátory se klasicky chvilku dohadovaly, ale během vteřiny se srovnaly a držely zvýšenej volnoběh, zatímco já fetoval benzínem přesycenej vzduch kolem. Pak jsem vyjel z garáže směr Most. Když se sjede z dálnice u Lovosic, cesta do Mostu pak vede relativně úzkejma silničkama, který se všelijak klikatí, stoupají a klesají a vinou se zvlněnou krajinou, která se tou dobou akorát probouzela. Sluníčko už vyšlo, ale ještě nepálilo, na trávě u silnice byla ještě rosa a vesnice, kterejma jsem projížděl, ještě spaly. Provoz v podstatě žádnej, úplně sám jsem sjížděl do ďolíků, zdolával stoupání, bez výraznýho zpomalení vykružoval zatáčky a kochal se zvukem motoru a výfuku. Prostě úplně stejně jako Steve McQueen na začátku legendárního filmu Le Mans 8-)
Když jsem dorazil na okruh, tak tam už to ale žilo. Na trati probíhaly testovací jízdy, v depech se ladilo a na parkovištích uvnitř tratě byl čilý ruch. Já jsem zaparkoval Murenu u nájezdu do depa, stoupnul si k zábradlí nad dvojitou šikanou Matador a pozoroval auta, který už kroužily po trati. Teprve po vychutnání cigarety jsem se šel převléknout a připravit sebe i auto k závodům.
Jely se celkem tři tréninkový kola a pak dvě měřený, vždycky jedno kolo, postupně všechny kategorie aut. Rozhodující byl pak čas na jedno měřený kolo s pevným startem z boxový uličky a já, se svojí 2,2 S, spadal do kategorie "nad 2 litry", takže jsem se musel utkat s mnohem silnějšími soupeři. Nakonec jsem skončil čtvrtej. První bylo Audi Quattro 2,1 Turbo s vykuchaným interiérem, na slickách a s úpravama jako byl např. vodou chlazenej intercooler, s časem 2:05, druhý bylo BMW M3 E30, který bylo taky odlehčený a na závodních gumách, čas 2:06, třetí Mercedes-Benz 2,3 16V Cosworth taky odlehčenej a na slickách zajel okruh za 2:09. Jen ty slicky tam udělají 4-5 vteřin. Můj čas byl 2:14, za mnou skončily další tři Mercedesy s motorem Cosworth, Lancia Delta HF, Jaguar XJS, BMW 325 E30 a Ford Capri. Všechny auta upravený jak jen to pravidla dovolovaly. I já před závodem udělal pár úprav, přední i zadní stabilizátor jsem uložil do speciálních polyurethanových silentbloků, dekl nad motor jsem nahradil hliníkovým plechem (-4kg) a zadní sklo jsem sundal a nahradil plexisklem (-11kg). Na autě byl navíc podvozek Spax, s tím už jsem to koupil, jinak ale gumy a i všechno ostatní jsem měl sériový.
Když se porovnává rozdíl mezi časem s pevným startem a časem na jedno kolo odečteným při průjezdu, dělá to v Mostě necelých 6 vteřin, což znamená, že měřený kolo bych s Murenou zajel zhruba za 2:08, což je velmi dobrej čas - s motorkou se dostat pod 2 minuty už je dost dobrý... (můj čas se starou CBR 600 F3 byl 1:58 :twisted: ).
Fotek moc nemám, z toho mála vybírám tohle:
Most10a.jpg
aDSC09556.JPG
aDSC09591.JPG

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Burák píše:V aktuálním Auto motor-sport Classic je článek o Simce 1200S. Bohužel mne redaktor kontaktoval už velmi pozdě, ale některé informace jsem podal ;)
Tak konečně sehnáno! :P Měli poslední, v trafice v centru Prahy...

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Fana »

Teda Michale, to Le Mans, to musela bejt bomba!!! Jen tolik super auťáků pohromadě! Už to projíždím potřetí. Moc díky :grin: :grin: :grin:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

Takhle detailní fotky tohohle kosmickýho prototypu jsem ještě neviděl: http://www.boldride.com/ride/1957/simca ... #gallery/8

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Obrázek

Jiří Lefner

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jiří Lefner »

http://praha.idnes.cz/nizkoemisni-zony- ... zpravy_mav
Takze jestli to dobre chapu tak se Simkou po go tam nemohu a rozmrdany diesel ,ktery ma najeto přes 500tis a bude smrdet jako prase ano?? Bordel,bordel a opet šikana uředniku!! :evil:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Talbot »

To byla jenom otázka času, kdy se rozjede tenhle druh ekobyznysu i u nás. Píšou, že ty zóny byly zavedeny v 70ti městech v Německu, ale už jaksi zapomněli dopsat, že bez znatelného efektu na úbytek znečištění. Shodou okolností je o tom taky článek zrovna v tom Světě Motorů, kde mám Tagoru DT.
Pro veterány to platit nebude, takže zůstává otázkou, jestli jim bude stačit Osvědčení o testaci HV (žlutý průkaz), nebo půjde jen o "zelený čísla", anebo jestli to bude zas nějaká vyjebávka, jako s ekodaní - budeš chtít s veteránem do centra (mimochodem jaký město asi bude prahu následovat...? Brno? :twisted: ) tak šup na speciální testaci za, řekněme 10tis Kč, a povolení přidělíme... ;)

Já akorát čekám, kdy u nás zavedou to co mají na Slovensku - daň z výkonu při dovozu auta, nepamatuju si přesně tu tabulku, ale při dovozu auta, který má myslím víc jak 200kW, se platí dovozový poplatek 3500,- Euro! Taky dobrý ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Burák »

Tve, nejvetsi sranda je, ze tohle chce zavest Usti nad Labem :-D
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Stránky, které stojí za to vidět

Příspěvek od Jiří Lefner »

Naposledy upravil(a) Jiří Lefner dne 13 dub 2014 15:04, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět