testace historických vozidel

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Marcel »

Michal:
Co tedy s vozy, které mají klubovou testaci, a jsou v převodu?
Jen si dojít pro potvrzení papíru?
Co když zrovna ta moje klubová komise nebude moct dělat testace pro odpuštění ekopoplatku?

Malá poznámka:
Když to prvně vyšlo, psalo se tam, že se bude muset i na krajskou testaci... Sám teda doufám, že bude stačit klubová testace, jak píšeš...

Menší povídání k depozitu (pro Michala zejména):
Chtěl bych Ti sdělit svůj názor, proč to depozito takhle změnili (nebo v blízké době změněj). Podle mě a toho co jsem všude vyslechl, totiž spousta lidí auto zlikvidovali a doklady dali do depozita. Tzn. že nechtěli dát auto na eko likvidaci a nehodlali se na registru hádat o vyřazení na čestné prohlášení za jiným účelem a proto to šoupli do depozita.
Stále totiž nikdo neví, co bude s doklady v depozitu. Je jich tam prý spousta, některé uložené ještě za doby, kdy to nebylo omezené (a někdo razí názor, že když byli uložené tehdy, jsou uložené za platnosti staré vyhlášky, že je depozito časově neomezené).

Tudíž tuhle změnu naprosto chápu. Protože depozito bylo tím třetím místem pro "vyřazení mot.vozidel".
A ohledně té kontroly úředníka - proč ne, ať přijde, já mu to ukážu.

Pokud nevíš, jak s autem na díly, tak to bych řešil úplně "jinak", než depozitem.

Užitková vozidla převedená na veteránská čísla? To je síla, bych chtěl vědět, k čemu jim to je.

Každopádně ta vyjímka, že vozidlo bude možno vyřadit i za jiným účelem, jsem chápal jako možnost, naložit s vozidlem tak jak chci, vždyť je moje a mohu si s ním dělat co chci (samozřejmě ne v rozporu s eko. likvidací, jakože nesmím škodit ŽP).
Ale tak pokud si z toho někdo udělal králíkárnu, tak ji stále má ne? A příslušné úřady třeba přijdou na kontrolu, když nás na to na registrech několikrát hlasitě upozorňovali...
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Talbot »

Ahoj Marceli, jde o to, že když má někdo ten žlutý průkaz (Osvědčení o klubové testaci HV), tak to je dokument pro pojišťovny tzn. byla provedena testace pro pojišťovnu, pokud budeš chtít žádat o odpuštění ekopoplatku, budeš potřebovat testaci za účelem odpuštění ekopoplatku. Sice se vyplní stejný formulář jako na žlutý průkaz, ale datum provedení testace na formuláři bude muset být staré maximálně 30 dní a bude to muset být od schváleného klubu, jinak Ti to na tom Registru HV neuznají a nevydají Ti to lejstro o uznání testování.
S tím depozitem nevím, nemůžou nikoho nutit, aby si auto zrenovoval, absolvoval STK, doklady vyzvedl a následně uložil na dobu určitou. Umím si ale představit, že vymyslí nějakej paskvil, že to uložení prostě omezí nějakým termínem a pak už to nebudou chtít prodloužit. Následně budou účtovat penále za překročení lhůty pro vyzvednutí :( je to sice chujovina, ale dost by to odpovídalo tomu jak se u nás nakládá s právy majitele os.vozidla...
Jinak jak už někdo psal jinde, Ty budeš mít povinnost spolupracovat s úředníkem, který bude chtít provést kontrolu, tudíž mu ochotně sdělíš, že vozidlo máš uloženo na Madagaskaru, na té a té adrese, kde si ho klidně může zkontrolovat...

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Marcel »

Ahoj Michale,
díky, nyní je mi odpuštění ekopoplatku jasnější.
Už nyní je depozito nejasně vysvětleno. Že můžeš uložit na rok a prodloužit na půl roku... Ale v zákoně není kolikrát můžeš prodloužit... A taky tam není, zda depozito je platné, po uplynutí té doby... Každopádně do TP píšou, že je to depozito DO (nějakého data).
Penále mě taky napadlo, ale to by bylo už moc. Souhlasím s Tebou, že by to byla fakt ptákovina.
Co se týče Madagaskaru - dost dobrý nápad, pokud jsi tohle měl na mysli už od začátku, tak je opravdu nesmysl tohle zavádět a každý se tomu vysměje...
Takže to nás asi neděsí... Spíš by mě děsili ty kontroly, zda máš fakt z auta králíkárnu.
Trochu bych se děsil těch desítek dodávek apod. s veteránskými... Přeci se nevypařili, někdo je musel vidět, vyfotit... Pokud to bylo ve smyslu záchrany nějakých vozů před problémovým depozitem, proč ne...

Testování - jde teď otestovat rok 1986 a nebo i 1987 ??? A půjde to testovat do kdy? Do posledního června?

Díky za info a ahoj. Marcel
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Marcel »

SM jsem si koupil.
Nechtěl jsem tak dlouhý článek číst ve stoje v obchodě a když to stojí 22 Kč... ;)

Co mi v článku přišlo naprosto nesmyslné je, proč tam vážou odpuštění eko poplatku na veteránské, když to jde i s bílými... :roll:
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Marcel »

Jak to vypadá s odpuštění eko poplatku? Vypadá to alespoň trochu nadějně?
Bych to už rád dohlásil... :roll:
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Talbot »

Zatím poslední info je takový, že to má začít fungovat na přelomu 1. a 2. čtvrtletí, do tý doby musíš vydržet ;)

Jinak pro všechny, kdo mají u nás něco otestováno, termíny testací jsou letos následující:
1) první vlna proběhne na jarním klubovém srazu - 28.4.2012 Camp Pecka u Nové Paky, sraz bude sice od pátku do neděle, ale pokud by někdo chtěl přijet jen na prodloužení testace, tak ideálně právě v sobotu.
2) druhá vlna klasicky v Čakovicích na parkovišti u Globusu v části kde je autosalon BMW - 12.5.2012, to kvůli tomu, že p.Bečvář z krajské testační komise v jiné termíny nemůže.

S sebou opět tento protokol:
http://michaltalbot.sweb.cz/1A%20protokol%20o%20TK.jpg

Úmyslně vkládám jako link a ne jako obrázek, abych ho nemusel zmenšovat, aby si to každej mohl vytisknout a přitom, aby to tady nezabralo půl stránky.

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Marcel »

Tzn. jakmile to podepíšou (nebo dořešej), tak to hned bude fungovat nebo až od určitého data?
A totéž s rokem - až to bude, tak jedině 82 a starší?
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Paolo »

Ahoj, jak to vypadá s testacema, budou? Od srazu už uplynul měsíc. :(
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Burák »

Byly, předminulou sobotu, tobě nepřišla pozvánka? :shock:
Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Paolo »

Ahoj, v březnu mi přišel v emailu dopis, ale Michal má u sebe průkaz, tak jsem se chtěl jen připomenout, jestli už je to vyřízený a můžu se zastavit
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Talbot »

Ahoj Paolo, průkaz máš prodlouženej, mám ho u sebe, akorát tak trochu nestíhám. Příští týden už to bude lepší, ozvu se... ;)

Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Grave1501 »

Teď mi tam došlo, že jsem letos nebyl na testaci a za 10 dní odjíždím s váma na Slovač..
Musím s tím někam jezdit, nebo stačí někam dovézt průkaz s penízkama ;)
Mou stříbrnou každej zná, každej rok je stejná :grin:
Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Burák »

A to sis nemohl vzpomenout včera, co?
Obrázek

Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Grave1501 »

Burák píše:A to sis nemohl vzpomenout včera, co?
nj, to byla rychlá akce, stejně jsem nechal průkaz doma a ještě jsem netušil, že pojedu na sraz do SK :D
Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Burák »

Na našich stránkách v sekci "Knihovna" a podsekci "Veterénské testace" jsme doplnili informace o všem, co se týká testací.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Talbot »

V neděli 26.1.14 bude ve Slaném školení a schůze klubových testačních komisařů. Moje účast je ohrožena z důvodu dobrovolně-povinného firemního teambuildingu :roll: jak jsou na tom ostatní komisaři?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Burák »

Takže tentokrát k Bečvářovi? :lol:
Obrázek

Bob
Příspěvky: 42
Registrován: 17 bře 2009 08:20

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Bob »

To Michal + Bu

kluci budou opět testace v čakovicích u globusu?popř.je už znám termín?

děkuji za info

Bob

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Burák »

Letošní testace jsou 19.4. u Globusu v Čakovicích. Testace budou společné pro auta na véčkách i se žlutým průkazem
Obrázek

Bob
Příspěvky: 42
Registrován: 17 bře 2009 08:20

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Bob »

děkuji budu tam

Bob

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Paolo »

Chci se zeptat, když mám hotovový test tlumičů a brzd pro testace (stějně jako vloni) a najednou jsem si přečet v emailu, že musí být technická prohlídka komplet - na novém formuláři vyplněná. Co s tím, bude to stačit?
Díky P.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Talbot »

Bude to stačit ;)

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Paolo »

To jsem rád;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: testace historických vozidel

Příspěvek od Burák »

Upozorňujeme, že kdo ještě potřebuje ekotestaci, tak například ve středočeském kraji dává registr historických vozidel termíny na potvrzení testace už na červen :?
Obrázek

Odpovědět