Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Krasna diskuse ;) dik za poucne informace.

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od George »

Jo, jo, dobrá debata na Simca foru :) . A to mi ještě doma straší tahle dvoutaktní potvora z NDR. ;)
Přílohy
Barkas B 1000
Barkas B 1000
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

Tak ono je to ale uplně blbě, jak správně psal George, tohle auto se jmenovalo AWZ P70, má to dřevěnou kostru, pobitou defacto laminátem, plněným druhořadou bavlnou. Motor je prakticky totžný s DKW (Stejně jako třeba české Aero Minor). Stejný motor má i IFA F9, která je okopírovaná DKW F89. Ono si totiž musíme uvědomit, že po válce se německo rozdělilo a IFA byla východní varianta DKW. Stejně tak, jako když východním němcům se dostala do ruky fabrika BMW v Eisenachu (posléze Wartburg), tak obnovila výrobu na tamních strojích a vzniklo dvojče BMW 327/8, ale pod značkou EMW 327/8. To je to, co asi myslí Jirka.

Audi. firma Audi byla založena roku 1909. Kvuli krizi se v roce 32 se spojila s dalšími automobilkami (Horch, DKW a Wanderer) a vznikla tak značka Auto union, která dostala do znaku ty 4 propojené kruhy (jakože 4 firmy). Firmy nadále prodávaly auta pod svými značkami, pouze závodní divize byla Auto union. Po válce se firmy těžko vzpamatovávaly, ale díky korporaci se postavily na nohy vlastně jen DKW a Audi. Horch a Wanderer byla před válkou luxusní a drahá auta, o která nebyl ve zdecimovaném německu zájem. Jako první pod společnou značkou vyjely už zmiňované DKW. Začátkem 60 let jeden ze členů, firma Audi skoupila své partnery a převzala značku Auto union a sloučila vše do firmy Audi a.s. a po zrušené korporaci převzala i ono logo 4 kruhů
Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Čauves klucí,dobře Honzá! :P ..........No jó,Barkas,ten nerozjede takovou debatu!!!! :lol: Ale je pěknej! ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Wanderer W24 Cabrio bylo první auto, ve kterým jsem jezdil, bylo to vlastně tátovo první auto, kde je mu dnes konec... Pokud vím koupil to s podpáleným ventilem a poškozeným diferákem asi za 2tis Kčs, díly vyrobil známej soustružník v Tesle za flašku Rumu a tvrdý Sparty a jezdilo se. Pak šel do světa za 4t Kčs a přišel Hillman. Dneska mají Wanderery šílený cenovky :roll:
Až bude trochu času najdu a naskenuju fotku. Prej to nemělo vůbec topení a v zimě mě vozili nabalenýho v koši od kočárku na zadním sedadle :P

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :) No konečně se ujal slova ten nejpovolanější! :roll: Bu má pravdu i s těmi 4 kruhy a tak dále. Jo DKW, jako kluci jsme říkali, že to znamená"do kopce vytlač!" :lol: A já jsem si tu Brazílii popletl se značkou Borgward, model Isabela. :o Snad to v té Brazílii ještě chvilku vyráběli,nevzpomenu si do kdy. :lol: Nějaký šedesátý léta asi? ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Rancho-SO »

Ahojky-to já zas někde četl,že se říkalo DKW-das kleine wunder-čili malý zázrak(v té době)
no a o AUDI zase to,že pan Horch v r.1909 nebo 10 na základě soudního rozhodnutí musel změnit název společnosti,kterou založil,tak přeložil prostě své jméno do latiny.
Horch-lat. slyš -Audi ;)

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od strojservis »


Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

strojservis píše:Tohle taky nevím , že existovalo http://auto.bazos.cz/inzerat/22242037/Renault-R10.php
Ahoj kluci. :) Jóóó Pavle, Ty toho ještě nevíš! :roll: Prostě jsi ještě mladej kluk, tak tím to asi bude! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

Renault 10 Major, no, to jezdí, i jsou nějaký auta v čr.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Jj Renault 8, u kterýho si konstruktéři řekli, že zkusí vytvořit ještě o kus ošklivější auto a povedlo se na jedničku :lol: V mém oblíbeném filmu "Bande a part" v jednom momentě představitelka hlavní role zkritizuje neúspěšného nápadníka slovy: "Vy se tváříte stejně blbě jako Renault 8" :twisted: Jinak celý film tam tři hlavní postavy jezdí po Paříži 60.let Simkou Océane - doporučuju film dohledat a skouknout, klasika od Godarda Obrázek

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od strojservis »

Ivan Simca KH píše:
strojservis píše:Tohle taky nevím , že existovalo http://auto.bazos.cz/inzerat/22242037/Renault-R10.php
Ahoj kluci. :) Jóóó Pavle, Ty toho ještě nevíš! :roll: Prostě jsi ještě mladej kluk, tak tím to asi bude! :lol: ahoj Ivan ;)
Jooo , to mladej se hezky četlo , bohužel už to dávno není pravda :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Ještě jsem si vzpomněl, že jedinej exemplář R10, kterej jsem kdy viděl, byl jeden bílej kousek, kterej parkoval ve Vršovicích, myslím u bazénu Slávie, tak podle informací v inzerátu to bude zrovna on. Občas jsem kolem něj chodil do školy :)

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Čauves kluci,a v ulici Nad Vinným potokem stával R 10 (v osmdesátejch letech) v zahradnictví modrej a byl na prodej.Nikdo to ale nechtěl.Tohle auto je mimořádnej bastl,tak se ani nedivím! :lol: Já jich viděl relativně dost.Dokonce si pamatuju i na typy zvaný BULGARRENAULT!Již z názvu je jasný,kde se vyráběly (i osmičky se dělaly v Bulharsku)! :P Co jsem ale dlouho nevěděl,že se osma vyráběla i jako Dacie (Dacia 1100).Tu jsem ale nikdy in natura neviděl........nebo možná jó,ale myslel jsem si,že je to origo Renault :lol:

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Fana »

Na Bulgarrenault se pamatuju taky, v Bulharsku jsem jich pár viděl jezdit ještě v devadesátých letech, R10 byl opravdu mimořádnej sráč, to souhlas, ale R8 jsem vlastnil s motorem 1300 Gordini. to bylo pěkný svezení, ale hnilo to před očima, jinak Bulhaři údajně vyrobili i pár kusů Alpine A110, snad s tím dokonce jezdili i soutěže :o

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jirka Prochazka »

No osma a obzvlášt Gordini to je pecka! ;) Čtyřoký čelo,kola Gotti (zadní do patřičnejch "štaflí").Parádní vozejk! ;) Já mluvil jen o tý desítce,jako o bastlu,protože ta se fakt nepovedla! :cry: Mimochodem,dneska koupit R8 Gordini ani nejde.......to je ranec jako blázen! :shock:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

Renault 8 Gordini je uplně stejný, jak Simca Rallye, s tim, že jich je míň, ale cenovky, vlastnosti a spolehlivost je podobná :lol: :lol: :lol:

Já mám v hlavě už dýl takovu věc, ovšem nevím, esi by to někoho zajímalo. Znám se s pár klukama od Citroenů, s pár od Renaultů, Marcela od Peugeotů. napadlo mi udělat společnej sraz francouzskejch aut. Otázka je, esi by tohle mělo úspěch. Mne osobně by to bavilo moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od tagorarichard »

Napad je to dobrej
myslim ze bych se uchytil se vsim :grin:
Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

:lol: :lol: :lol:

Jinak, Jirko, tle nějak? ;)

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Bu: no, ono stačí, když ty lidi přijedou na sraz značkovejch klubů, to byla vlastně původní idea, aby přijely starý auta z Renault klubu, Peugeot klubu, atd. Když to letos budeme pořádně šířit po všech fórech, kde se pohybujeme, bude aut dost a můžeme si klidně udělat sekci FR auta, DE auta, "ex Ost" auta, atd. ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

Já jsem jedině pro, pač přecijen s majitelem <> si mám spíš, co říct, než s majitelem Wartburga ( když je třeba z Čáslavi...)
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Klocák »

Tak pak je všechno v pořádku :!:
Do klubu se nehrnu (i kdyby mě někdo přemlouval) na srazy nejezdim :mrgreen:
Drrrrrrrrrrrrrrrrnnnnndrrrrrrrrrrrrrnn ;)
Přílohy
W311.jpg
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Jj Honzo,takovou osmu jsem přesně myslel! ;) ......Jinak tvoje myšlenka je výbornáááááá! :P

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Fana »

Jo, tahle osma je fakt super, já měl obyčejnou, jen tam byl Gordini motor a drobný úpravy. Jinak si taky myslím, že když se to pořádně rozhlásí a dá na všechny známý fóra, tak sraz značkovejch klubů by mohl bejt velká paráda ;)

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

Já s Honzou se známe s předsedou Renault clubu tak se s nim domluvíme,aby přijeli na sraz značkových klubu. Aspon,aby několik členu Renault by přijelo. V ponděli mu zavolam ;)

Odpovědět