Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Talbot »

Jo, jo, jo... Prdicky nasi babicky ;) :lol:

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Rancho-SO »

Ahoj klucíí, už jste četli Svět motorů č.4 ? 8-) 8-)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Talbot »

Jj, myslíš ten srovnávací test Duster, Yeti, Suzuki a Opel? :) Nebo tohle:
1511260_771284179566423_1848332743_n.jpg

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Jirka Prochazka »

:lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Rancho-SO »

Nedřív TOHLE a pak to ostatní 8-)

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od George »

:evil:
A než to tady napíšete, tak u nás už ho nemají. Už mají jen č. 5. Tak mám smolíka.
Anebo, že by to někdo oskenoval a dal ten článek sem. Abychom se pobavili všichni.
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od paja »

Se taky primlouvam...
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Talbot »

Zkuste ještě benzinky, tam nejsou tak rychlý jako v trafikách, kde všechno neprodaný hned posílají zpátky :roll:

Já mám bohužel časopis doma, ale skenner jen v práci, bo ten doma jsem vzteky restartoval pěstí a to byla pro něj konečná - ale dobře mu tak, už mě sral delší dobu 8-) a do práce se dostanu zase až v pondělí...

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Rancho-SO »

Rád bych pomohl všem, ale nemám potřebné vybavení :oops:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od paja »

Tak ja bych vybaveni mel, ale nemam do nej co vrazit... dival jsem se na trech benzinkach a prd... :(
Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Kluci,není oč stát! :lol: Celé se to zcela zbytečně točí kolem toho,že když jsem to auto v té době vlastnil,byl jsem předvolán na policii k podání vysvětlení,kde jsem na to vzal. :o No a tak povídám,že kdybych měl v té době Škodovku,nikoho by to nezajímalo,byť byla dražší.Jako příklad uvádím,že když jsem Chryslera v bazaru kupoval,stála vedle něj Škodovka (tehdy pěkná nová...myšleno asi 3 leté eMko) za 47 000 Kčs.No a vzniklo z toho,že v té době stála nová Škodovka 47 000 Kčs.Je tam takových nepřesností víc,ale nebudu se rozepisovat.Tak pokud to budete číst,prosím o shovívavost,né všechno jsem řekl tak,jak je psáno! :roll: Díky! ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Tak já docela Jirkovi rozumím. :roll: Někdy koncem 80. let jsem jel do Prahy svojí Simkou 1301 Speciál,( tehdy jí bylo asi 17, nebo 18 let, r.v. 1970, najeto asi 200 000km) a v Hrdlořezích mne zastavil nějakej pošuk a nabízel mi za ní 50 000,- Kčs a málem si kleknul! :o A já mu povídám " a co si myslíš, že si za ty prachy asi koupím, Škodovku?" A vysmál jsem se mu. :lol: Je jasný, že to Jirkovo povídání má trochu jinej smysl, ale ukázka hodnotovýho žebříčku tý doby je dost výmluvná, si myslím! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Je to jak píšeš Ivane. ;) Ta doba prostě taková byla! :( .....A dobře,že si se nedal umluvit a Simcu si nechal! ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca klub ČR

Příspěvek od Burák »

Zajímavý je, že v roce 1977 stál Chrysler jako výběhovej model 105 a Fiat 127. Simca 1307 byla někde na 150tis
Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Fiaty byly strašně přeceňovaný. :roll: Přitom F 127 vyložená "lidovka" a přesto se za tyhle ceny prodávaly.Uno bylo v dobách svojí největší slávy považovaný za symbol "bohatství"! :o Z dnešního pohledu je to srandovní. :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Talbot »

Přesně tak Jirko! A taky dobrej byl ten cenník někdy z roku 76, kterej jsme viděli v tomu muzeu v těch Kozovazech, kde myslím Simca 1308GT stála víc než náklaďák Škoda 706MTS lidově řečená Mates :grin:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Burák »

Brambora k bramboře, Uno je na dvoře... :lol:

Četli jste, co teď vymysleli na Kubě? Uvolnili trh s novými auty a auto stojí 8x tolik, co v Evropě. Tzna, například Peugeot 508 stojí 5 mega...
Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Povedená říkačka té doby! :lol: :lol: ..........Já to nečetl,ale viděl! :o Čuměli za plotem na auta,co si nikdy nekoupěj! :shock: Tak si holt nechaj mopedy a ti mohovitější pošlechtí svoje starý ameriky! :P

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Talbot píše:Přesně tak Jirko! A taky dobrej byl ten cenník někdy z roku 76, kterej jsme viděli v tomu muzeu v těch Kozovazech, kde myslím Simca 1308GT stála víc než náklaďák Škoda 706MTS lidově řečená Mates :grin:
Se to holt bralo,že není taková masírka přijet někam 706kou,jako S 1308GT! :lol:

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Rancho-SO »

Jo jo, tak to bylo.Když jsem si v r.86 kupoval Š 120, stála 65 029 Kčs + asi 27 kč za náhradní barvu :grin: a tuším 9,50 za nemrzku do ostřikovače, protože byl únor :grin:
Pak mi jí záhy vybrali klasika háčkama - radio a bedny, byly z Raichu a první otázka na VB byla kde jsem vzal marky ?? :grin:

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Jirka Prochazka »

:lol: :lol: Tak to je hodně dobrý! :lol:


Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Tak mi dnes dal kámoš, Ivo Tarnai, ten Svět Motorů č.4. Dobrá zmínka o Simca klubu a Jirka Procházka je "vekslácká hvězda" :lol: :lol: :lol: ! Akorát ten majáček TAXI tam chybí, ne? :o Musím to dát do archivu! :roll: ahoj Ivan ;)
P.S. Doufám, že se Jirka za tu "hvězdu" neurazil? :twisted: ahoj Ivan
Obrázek


Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Tak těmi cigaretami mi Michal připomněl,že :roll: je tomu dnes 16let, co jsem vykouřil svoji :o poslední cigaretu :lol: ! Ale kolik Simek jsem za těch 27 let prokouřil, to už nikdo nespočítá! :mrgreen: A na "Gitanes", neboli Žiténky mám taky vzpomínku. Jezdil jsem v r. asi 1971 noční s cisternou u Benziny. Jedu asi ve 2 hod. do skladu a v Karlíně u divadla francouzskej kamion a kluk nevěděl kudy kam! Zastavím a "rukama nohama" kam jedeš? Kolín, Brno, Bratislava! Říkám Follow me! Jede za mnou, vyvedl jsem ho na kolínskou státovku (dálnice D1 stále roste do krásy!), no a kluk mi vrazil do ruky asi 2 nudle Gitanes! Že jich má celej kamion. :twisted: To byl teda "trhoplic", něco jako kubánský "Barbudos"! :lol: To bylo pokouřeníčko! Kašlu ještě dneska! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Odpovědět