Aukro, Ebay a jiné

Moderátor: Burák

Odpovědět
Michal

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Michal »

zkoušel jste někdo něco prodat přes ebay??

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

Ty ceny jsou čím dál zhovadilejší... není to proto, že je to Talbot, ale proto, že to je na podvozku T613 a pro sběratele Itesu je to rarita.

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Marcel »

Může mi někdo naznačit kdo je na Aukru "sambickat"???
Já jen abych se tam s někým nepřehazoval jak blázen, to je lepší se nějak rozumně domluvit...
Díky
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od tagorarichard »

to jsem já , respektive druhý učet co ma moja, na co jsme ti přihodili ?
Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Marcel »

tagorarichard píše:to jsem já , respektive druhý učet co ma moja, na co jsme ti přihodili ?
Ahoj, chladič na 405. Já jsem jej ještě nezkoumal, ale jestli to máš na mi16, tak mě pochopitelně nezajímá. Mě přišlo dle prvního pohledu, že je to ten menší na maloobjemový benzíny... :twisted:
Nebo máš zjištěno na co přesně je, když to tam prodejce nenapsal?
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Paolo »

Tak mi právě přišla konzole z eBay,i když jsem to dražil za vyvolávací cenu, tak ještě 17 euro poštovné a bance poplatek nechutných 240 Kč, no ale jinak mám z toho 2. vánoce 8-)
Picture-1.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Čenda »

Tak to se Ti ani nedivím, jen by Ti měl někdo napéct cukroví,aby
k tomu byla lepší a sváteční atmosféra. :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Paolo píše:Tak mi právě přišla konzole z eBay,i když jsem to dražil za vyvolávací cenu, tak ještě 17 euro poštovné a bance poplatek nechutných 240 Kč, no ale jinak mám z toho 2. vánoce 8-)
Picture-1.jpg
Ahoj Paolo, blahopřeju Ti k té konzolce. :twisted: Jak jsem tady psal někde jinde, dělali jsme si to kdysi sami. Vypadá to moc pěkně a dalo by se to snadno vyrobit podle této předlohy, ale kdo by se tím dnes zabýval, že? :roll: A namontovat to chce dobové rádio s přehrávačem kazet! :o ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Paolo »

Ivan Simca KH píše:Ahoj Paolo, blahopřeju Ti k té konzolce. Jak jsem tady psal někde jinde, dělali jsme si to kdysi sami.
Ahoj, já vím, že jsi to psal, je to ale prefabrikát a poměrně slušně vyrobený, takže i kdybych se hodně snažil, doma bych to tak pěkně neudělal, ale hlavně jsem byl na to dost zvědavej, jestli to přijde a jak to bude vypadat. Rádio bude fajn, ty drážky nahoře jsou průchody pro reproduktor,což mě rozesmálo, protože nevím, jaký reproduktor by přeřval motor a zároveň se vešel do takového malého prostoru, snad na poslech při čekání v zácpě...
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

No Paolo, nevím, jak hlučnej motor máš, ale parametry hudby a vůbec rádia v autě dnes a tehdy se dost liší! :roll: Ono radio ve Škodovce 100 a repráky vzadu za sedadly a motor tamtéž a totéž v Simce je úplně něco jiného! :mrgreen: Já jsem měl rádio s přehrávačem z Tuzexu a repráky jsem zamontoval do dveří a to byla stereo paráda! :mrgreen: A za půl roku přišly Simky 1307/1308 a ty měly ty repráky ve dveřích už z fabriky! :twisted: A byl jsem "mistr světa"! :lol: ahoj Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

Paolo, jak píše Ivan - v žádným případě nemůžeš očekávat nic co by alespoň vzdáleně připomínalo dnešní kvalitu poslechu hudby v autě. Počítej jen se středama, možná vejškama, ale na basy zapomeň. Za tu mřížku se dával oválnej reprák Tesla o výkonu asi 3 Ohmy (pokud si dobře pamatuju, tenkrát tam byly Ohmy a ne Watty). Poslouchat se to dalo při popojíždění po městě a při delších cestách rozumnou rychlostí, kdy už jsi hluk motoru přestal vnímat - a to ještě Simky byly jedny z nejtišších aut, taková škodovka, žigul, moskvič a traboš, tam jsi měl to rádio jen na parádu :lol:

A nebo tomu můžeš pomoct, pamatuju, že táta měl ve 1301 Spécial 2 repráky zespoda pod palubkou tak, že nebyly vidět + 2 takový ty kulatý černý na platu za zadníma sedadlama a to už šlo. Hlavně jsme neměli klasický autorádio, který by asi na to ani nemělo výkon, ale takovej malej placatej kazeťák, kterej ty 4 repráky slušně uživil ;) Táta měl kvůli tomu vlastnoručně vyrobenou středovou konzoli potaženou šedým leskymem, s decentním nazelenalým osvětlením a rovněž samodomo vyrobenej držáček na 5 kazet + po stranách voňavý stromečky, který samozřejmě představovaly taky pořádnej kus luxusu ;) 8-) :twisted:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Byly tam ohmy i watty, odpor repra a výkon. Rádia měly různou t.zv. impedanci, to je ten odpor v ohmech. Třeba 4ohm nešel zaměnit s 8ohm a tak dále. Výkon ve wattech byl malý do auta stačily bohatě 4watty, 10W už nešlo poslouchat, 4krát 4W bylo slušný dvojitý stereo do velkýho auta, což Simca 1301/1501 v té době byla. A jinak vše, co píše Michal V. odpovídá pravdě! :grin: ahoj Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od tagorarichard »

Marcel - SZ.
Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Klocák »

Nyrva - kdo je na Aukru "Plein_Ciel"?
To se fakt budeme přihazovat navzájem?
Sorry ale příště už "jedu jenom na sebe" :!:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Jiří Lefner

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Jiří Lefner »

Klocák píše:Nyrva - kdo je na Aukru "Plein_Ciel"?
To se fakt budeme přihazovat navzájem?
Sorry ale příště už "jedu jenom na sebe" :!:
Pokud to dělá někdo od nás tak je to sprostý a na kopanec do prdele. Přehazovat člen člena na Aukru a podporovat kšeftaře je nesmyslné :evil:

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od PeS »

Plein_Ciel jsem já, že MI_KL jsi ty jsem nevěděl (i když logiku to teda má, to uznávám), sorry :oops:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci! :grin: Tak právě mě nějakej Míchačka1 v poslední minutě převezl na Aukru s tou 1501S break! :mrgreen: Čekal jsem do předposlední minut :twisted: a tak jsem dost zklamanej! :o Ale hlavně, že je hezké počasí, že? :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

POZOR SUPER AKCE!!! pokud se někdo chcete svézt po Praze veteránem z roku 1960, máte jedinečnou příležitost :lol: :lol: :lol:

http://www.slevomat.cz/cs/sleva/4488-89 ... dium=email

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Čenda »

To si asi nechám ujít. :lol:
Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od PeS »

Radši se ptám, má tady někdo na Aukru nick Quinnn? Jestli ne, tak ten prospekt chcuk:-)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Jiří Lefner »

Peto,to není simkař ,to je kšeftař :evil: . Jdi do toho ;)

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od George »

Jestli ten prospekt chceš, tak si ho kup.

A Jirko, co je na tom špatně, jestli je ten dotyčný kšeftař. Vždyť Ty se taky kšeftem živíš. ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

George, to je ale trochu rozdílnej "kšeft". Něco jinýho je obchod s potravinama, za běžné ceny a něco jiného jsou tihle internetoví překupníci, kvůli jejichž spekulacím jen nesmyslně rostou ceny prospektů a náhr.dílů, kolikrát tak vysoko, že pro skutečného fandu, nebo člověka, který díl na rozdíl od nich potřebuje, se stávají skoro nedostupnými. A oni šponují ceny jen proto, že ostatní překupníci to tak mají taky Obrázek

Jiří Lefner

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Jiří Lefner »

Jirko,jak píše Michal ,něco jiného mit obchod s potravinami kde musiš platit nájem,elektřinu,plyn a zaměstnance a nebo kšeftaře ,kteří levně nakoupí a prodají bez nákladu a práce na aukru. V našem případě jde o to,aby jsme se jako simkaři nepřehazovali a vzájemně se neokrádali a tím podporovali kšeftaře. A zrovna jsi to byl Ty co přihodil :lol: a proto se Petr na foru zeptal ,aby nepřehazoval kolegu simkaře ,což je hezké a správné.. ;)

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od George »

Kluci já tomu rozumím, jak jste to mysleli. Jen mi trošku vadilo v původním Jirkově příspěvku použití slova kšeftař v hanlivém smyslu. Podle mě je kšeftař každej obchodník (já se taky v malooobchodě pohybuju) a prostě co nejlevněji nakoupit a draze prodat je přece základ obchodu. Ale ceny nezvedají jen tzv. kšeftaři, ale ceny zvedá to, že se vždycky najde někdo, kdo to koupí. Teď jsem sledoval na Aukru dražbu malýho bakelitovýho autíčka (náklaďáček od Igry v perfektním stavu) a skutečně se našel někdo, kdo za něj zaplatil 5 500 Kč. A jestli ten prodávající ho někde koupil za 50, tak je to sice kšeftař, ale docela šikovnej.
A pak nevím, jak by někdo mohl zrovna na Aukru levně nakoupit. Z vlastní zkušenosti vím, že když se člověk do něčeho zakousne a chce to, kolikrát cena vyleze na takovou částku o který bych předtím ani neuvažoval.
Obrázek

Odpovědět