Ostatní zajímavé akce

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Talbot »

Např. tohle: http://www.mercedes-classic.cz/phorum/v ... 10&t=27449

Doufám, že to uvidíte všichni i bez registrace...

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: Vidím, že mezi těma pošukama rozhodně nejsme sami! :lol: ahoj Ivan :roll:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Burák »

JEEEE, ty jsi si toho všiml? :lol: :lol: :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Talbot »

No pánové, nejsme na tom zdaleka tak špatně jak si naše drahé polovičky občas myslí :lol: Dneska jsem byl u jednoho "renaulťáka", jenže on měl tu "smůlu", že zrestituoval obrovský stavení s třema stodolama a skoro nekonečným pozemkem. Díky tomu, že my tohle nemáme, držíme se s tím "sběratelstvím" na relativně rozumný míře. Tenhle kluk tam měl (co si tak vybavuju) R30, 2x R25, 3x Safrane, 2x Laguna, R16, 3x R12, 2x R18, R15, 2x R17, R5, Dacia 1310, R21, 2x R19 a minimálně na další 10ks jsem ještě zapomněl... větší část v různém stádiu oprav a rozebranosti, na tom pojízdném zbytku bylo ale i tak dost práce, támhle vodní pumpa, tamhle převodovka, tamhle "jen" spojka, támhle to a tamto, prostě Neverending story 8-) Když jsem odjížděl, říkal jsem si, že jsem na tom ještě moc dobře a že to by měly vidět naše ženský :twisted:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Burák »

Nebyl to náhodou za Chrudimí? ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Nebyl to náhodou za Chrudimí? ;)
Možná kousek za Bohnicema! :lol: :lol: :lol: ahoj Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Talbot »

Bu: náhodou jo ;) určitě se znáte, bavili jsme se i o Kachli ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Burák »

Jojo, David. To je člověk, kvuli kterýmu jsem se stal Simcařem. Protože ji dlouho míval děda, tak jsem k tomu vždycky inklinoval, ale on byl ten, kdo mi prodal, resp vnutil tu mojí první hnědou 1301S :lol: Hoší, vy toho neznáte. Například PAvel Ružička (Michalové, čenda a spol znají) má asi 35 škodovek a nějaký Citroeny. (Ale vesměs nicmoc) anebo třeba Jirka Filipovský http://www.filipovsky.ic.cz/ Tomu už se řiká závislost :lol:
Obrázek

Michal

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Michal »

však my se k tomu taky dopracujeme

Pro SIMCAMUZEUM mám do druhé části expozice (neSimky) přislíbené čtyři Mercedesy, několik škodovek, Moskviče 403 a Ferarri a další.
Takže ono se bude za chvíli o nás povídat to samé :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Jojo, David. To je člověk, kvuli kterýmu jsem se stal Simcařem. Protože ji dlouho míval děda, tak jsem k tomu vždycky inklinoval, ale on byl ten, kdo mi prodal, resp vnutil tu mojí první hnědou 1301S :lol: Hoší, vy toho neznáte. Například PAvel Ružička (Michalové, čenda a spol znají) má asi 35 škodovek a nějaký Citroeny. (Ale vesměs nicmoc) anebo třeba Jirka Filipovský http://www.filipovsky.ic.cz/ Tomu už se řiká závislost :lol:
Ahoj kluci! :grin: Tak jsem si prošel těch asi 90 aut pana Filipovského, tuším, že je z Liberce. Moc pěkná sbírka, jen je mi záhadou, kde to všechno má! :roll: S vyjímkou toho prvního( Amerika) a pár dalších, pamatuju všechny jezdit po našich silnicích, včetně Pragovky, Jawy a všech Škodovek! Ovšem některý byly opravdu paskvily, viz třeba P70, předchůdce Trabanta, no hrůza! Simky má sice jenom dvě, holt v řadě 1300/1500 a 1301/1501 má pan Filipovský velkou díru! :lol: Třeba to časem dožene! :o Dost slušná sbírka! :twisted: Ale třeba výměna olejů v celé sbírce může bejt docela šichta, že? ahoj Ivan ;)
Obrázek

Michal

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Michal »

neboj, on pořád rozšiřuje. Několik koupí jsme konzultovali. A takovej soupis potřebuješ mechanika

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Burák »

Tak Jiří se zučastnil srazu ve Vrchlabí s Elysou. A ano. Mechanika má. A já od jeho mechanika koupil 1301EL, která sice šla do šrotu, nicméně zgenerálkovaný motor jezdí v mé Elysée. :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od George »

Ivan Simca KH píše:Ovšem některý byly opravdu paskvily, viz třeba P70, předchůdce Trabanta, no hrůza!
Ivane máš úplnou pravdu, je to hrozná věc. :grin: Asi proto to mám taky doma. :lol: :lol: :lol:
Pardon, že je to už opravdu OT.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Talbot »

No já si myslím, že ta P70 může bejt už docela vzácnost. Když jsme ještě za komárů jezdili každý léto k moři do NDR, tak si pamatuju, že už tenkrát tam těch "kulatejch" Trabantů bylo jako šafránu, docela jsem po nich koukal, protože jinak byly všude jen 601. Dokonce nedávno jsem si na to vzpomněl a ani jsem nikde v inzerci žádnýho pěknýho neviděl, anebo za ranec...

Ivane, nesmíš to takhle furt brát, doba je jinde. Já jsem taky vždycky ohrnoval nos nad embéčkama, žigulíkama, trábošema a warťasama, jenže dneska už jsem rád a potěší mě, když takový auto, v záplavě těch dnešních pasráčů, někde potkám ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj! :grin: Ale to já taky, Michale. Jen v tom vkusu jsem při pohledu na ta auta trochu někde jinde, prostě se mi to a to auto líbí a to a to auto nelíbí, toť vše! :mrgreen: Prostě nikdo mne nepřesvědčí, že Moskvič 403, kterej má pohon stíračů od převodovky :lol: si zaslouží 1. místo v soutěži elegance na srazu ZK :o , ale lidi ho zvolí, tak je to prohra vkusu a ne vítězství toho ......, doplň sám! :lol: Ale nechci se hádat, to ani v nejmenším! :twisted: Jen jsem zmínil, že sbírka je to kolosální, leč moje oblíbená značka je zastoupena skromně, no! :mrgreen: Jasně, že P70 je velmi vzácné auto, nebo co to je, že? :lol: Tak hlavně klid to chce, chlapci! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Michal

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Michal »

Ale lidé mají v soutěži elegance různá kriteria, ať již subjektivní (dám mu hlas, on mi minule opravil motor...) nebo objektivní (ten chlápek to opravdu citlivě sám zrekonstruoval). Je těžké to posoudit. Většinou vyhraje 100% zrenovovaná Aronde nad stejně 100% zrenovovanou Solarou. V čem je rozdíl? Možná, že Solara je náročnější. Třeba v nemožnosti objednávky nových dílů jako na Aronde.
Já osobně vždy hodnotím dle těchto kritérií: originalita, zachovalost či úroveň renovace, ojedinělost modelu, doplnění objektu (a tady je to třeba vlajka SSSR u jejich modelu nebo modýlek za oknem ve stejném provedení jako originál, dobový oděv nebo podobné sžití s autem) a pak subjektivní věci.
Proto je soutěž tak pestrá. A většinou vyhraje ten vůz, který je opravdu pěkný

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Burák »

Ale to je právě ta potíž. V soutěžích elegance přeci nehodnotíš design auta, ale jeho dochovanost, renovaci, stav, vypiplanost. Design hodnotili v době jeho vzniku. A je to prostě subjektivní. Spousta lidí řiká o 1301, že je to krabice. No a. To je jejich problém, ne? ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Talbot »

Jj, vidím to jako kluci, v těch soutěžích elegance hodnotím hlavně původnost auta, případně dokonalost renovace. Dalším kritériem je ojedinělost modelu celkově + ojedinělost modelu u nás a konečně dobové doplňky. A tak bych klidně hlasoval pro krásně zachovalého Saaba, i když se mi to auto nelíbí, hodnotíme přece ten konkrétní kus coby úlovek majitele, resp. úroveň jeho práce, kterou na autě odvedl, ne automobilku za ne/zdařilost jejího produktu ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Tak jo, jste na mě tři, když myslíte! :mrgreen: Jenže slovo ELEGANCE znamená úplně něco jiného, než mi tady tlačíte! :o To, co popisujete jako kritéria je stupeň dokonalosti v zachování původního vzhledu, stavu atd.! :twisted: Pak by mohly být hodnoceny body dva, za a) ta zmíněná elegance, třeba naleštěná 1301 V. Werthaima, nebo kupé Bertone Buráka a za b) třeba fantasticky zrenovovaná Simca 8 Michala Vítka, nebo nádherně zrenovovaná Simca 1500GL Michala Kloce. :o A tomu by rozumělo asi víc lidí a soutěž by byla objektivnější, ať už na srazech Simca klubu, nebo ZK. :roll: Je to téma na seriozní debatu, třeba na setkání, co vy na to? :? A trika se srpem a kladivem bych raději nechal mimo! :mrgreen: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Michal

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Michal »

kde je k vidění fantasticky zrenovovaná Simca 8 Michala Vítka :shock: :shock: :shock: :mrgreen: ?

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michal píše:kde je k vidění fantasticky zrenovovaná Simca 8 Michala Vítka :shock: :shock: :shock: :mrgreen: ?
Netárej blbosti :mrgreen: a snaž se, aby bylo jako příklad, (tak to bylo myšleno)jednou uvedeno: fantasticky zrenovovaná Simca.........., Talbot........, Massey-Ferguson.... Michala Primáka! :lol: frštensííí? :twisted: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Burák »

No, ale já právě myslim, že to všichni chápou. Soutěž elegance je prostě jen obecnej pojem pro tohle dění. A i tak je to subjektivnější. Tomu, kdo má rád 50-60 leta se dzá elegantnější Elysée, tomu, kdo 70, tak zas 1301. N2komu uplně jinýmu zas MB 123
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj! :grin: Jasně Bu, je to tak nějak, :mrgreen: anebo úplně jinak! :lol: Však my si to přechroustáme, ne? :lol: ahoj Ivan :twisted:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Talbot »

Tak zpátky k tématu 8-) My tam (Brno 16.4.) jedeme s Murenou, potřebuju zajíždět motor, někdo další se přidá???

Michal

Re: Ostatní zajímavé akce

Příspěvek od Michal »

uvidíme, v jakém stadiu bude vozový park

Odpovědět