testace historických vozidel

Moderátor: Burák

Odpovědět
Michal

Re: Veteránské testace

Příspěvek od Michal »

zítra ověřím

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Veteránské testace

Příspěvek od Talbot »

Já si totiž myslím, že to vzniklo tak, že nějaká bába někde na pobočce nechtěla uznat žlutej průkaz (jako už se to v minulosti párkrát stalo, na některých méně obeznámených pobočkách) a někdo z toho dělá, že to pojišťovny (zatím prý Kooperativa) ruší. No uvidíme...

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské testace

Příspěvek od Marcel »

Tak jsem to dnes konečně zjistil.

Ano, jak psal Michaltalbot, lze auto na bílých vyřadit a pak přihlásit do registru historických vozidel.
Ale to odhlášení provedou na základě čestného prohlášení co se s ním bude dělat. Takže v případě že to chci přihlásit do registru HV, není problém, když se to tak napíše a je to. Ale musím to pak do reg. HV přihlásit.

Na základě čestného prohlášení trvale vyřadí vozidlo, ale jen za určitých podmínek. Tedy jak psal Michal - třeba za účelem věděckého zkoumání.
Takže jde o to, co se do čestného prohlášení napíše, ty příklady je zbytečný psát, ale nesmí to být v rozporu s eko. likvidací (což je třeba rozebrání na díly a jejich rozprodání apod.) a musí to být pravda. Pak by mohlo nastat zjišťování ze strany ekologů, jak to, že jsem prohlásil že auto se rozpadlo apod. a přitom mi stojí někde na ulici a v případě podání prohlášení, že auto se sešrotuje apod. je nutné dokázat fotodokumentací s vyfoceným VINem, že to auto vůbec bylo.
Prostě jde o to, že pokud se něco do toho prohlášení napíše, tak musí ten co to prohlásil počítat s případným následným zjišťováním co a jak kde skončilo.
Si to vemte - jen sedačky - ty mohu odvézt do sběrného dvora, hezký, v rámci eko. likvidace, ale žádné potvrzení ve sběrném dvoře na toto nedají a nevím, jestli by to šlo zjistit z těch jejich přijmových knih (při následném uhození na mě).
Sám nejsem blázen, abych cokoliv nebezpečného házel do lesa apod. Ale, jak pak dokázat že jsem to hodil do popelnice a ne do lesa?
Asi to nevypadá jednoznačně, ale jednoznačné to totiž dle mě není. Ono sesmolit čestné prohlášení kde uvedu co a jak bylo a následně připojím větu, že jsem uvedl pravdivé informace a nezamlčel jsem důležité skutečnosti, je trochu o hubu.

Michale, kolik pak stojí přihlášení na zelený kdybych to z bílých odhlásil?
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské testace

Příspěvek od George »

Tak pokud chceš auto rozebrat na díly, tak je asi nevhodný uvádět jako důvod odhlášení, že ho budeš přihlašovat na veteránský. I když můžeš třeba dvacet let tvrdit, že to chceš přihlásit na veteránský, ale aby to prošlo, tak musíš dodělat kompletní renovaci a teď zrovna nemáš peníze. :D
A cena přihlášení:
1. klubová testace - cena podle klubu (od stokorun až po tisíce, např. v našem klubu děláme pro naše členy klubový testace zadarmo). 2. krajská testace - podle nového ceníku 800,- 3. přihlášení na dopravce - jako přepis normálního auta tedy taky 800 Kč
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské testace

Příspěvek od George »

Jo a pak každý rok prodloužení tzn. klubová testace 0-500 zase dle pravidel klubu a krajská testace za 100 Kč.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Veteránské testace

Příspěvek od Talbot »

K těm cenám, protože už jsme řešili jedno nedorozumění, platí doufám v případě, že majitel přiveze na klub k otestování auto, má fotky, orazítkovanej technickej protokol, vyplněný správně formuláře, nakopírovaný a nalepený fotky, sám si objede všechny podpisy, sám si to podá na kraj a sám si to pak zase ohlídá a vyzvedne. Pokud s tím někdo nechce ztrácet čas a nechce několikrát opravovat formuláře a fotky, tak nabízíme i variantu kompletního vyřízení všeho, ale to je samozřejmě za jiný ceny. Ovšem pokud Georgi ve vašem klubu všechno za majitele vyřizujete zadarmo, tak to teda klobouk dolů...

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské testace

Příspěvek od George »

No jasně, majitel si musí všechno připravit. Pokud nemá fotky, tak mu je udělám a zaplatí si je zrovna tak jako třeba kopírování protokolů. Jen teda ty protokoly si radši vyplňuju sám. Většinou to dělám tak, že mu dám jeden formulář aby si ho vyplnil nanečisto a podle toho si to pak přepíšu, případně doplním co chybí. ;)
Ale pozor, zadarmo děláme klubovou testaci jen pro členy klubu. Nečlenové ji mají za 500.
A samozřejmě přihlášení na magistrátu si zařizuje každej sám. :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské testace

Příspěvek od Marcel »

George píše:Tak pokud chceš auto rozebrat na díly, tak je asi nevhodný uvádět jako důvod odhlášení, že ho budeš přihlašovat na veteránský. I když můžeš třeba dvacet let tvrdit, že to chceš přihlásit na veteránský, ale aby to prošlo, tak musíš dodělat kompletní renovaci a teď zrovna nemáš peníze. :D
A cena přihlášení:
1. klubová testace - cena podle klubu (od stokorun až po tisíce, např. v našem klubu děláme pro naše členy klubový testace zadarmo). 2. krajská testace - podle nového ceníku 800,- 3. přihlášení na dopravce - jako přepis normálního auta tedy taky 800 Kč
To je nevhodný, tohle uvést, protože pak po tobě mohou jít prý ekologové, kde to auto je apod. A to že nejsou prachy je bohužel zajímat asi nebude, no nemám z toho radost.

Testace - dík za info, a přihlášení na dopravce stojí fakt jen 800 Kč? Neplatí se něco extra za tabule? Tenkrát mi říkali na min.dopravy, že za vydání 1ks tabulky 1000 Kč... Ale to bylo tenkrát...
K tomu zařizování - tak asi je lepší to někomu předat, byť se bude muset jeho námaha zaplatit, než udělat něco blbě.
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské testace

Příspěvek od George »

Tak ještě drobné upřesnění, aby nedošlo k nedorozumění. Pokud já zde píšu „u nás v klubu“ nemám na mysli Simcaklub a nýbrž Podorlický VCC. Jedná se hlavně o tvorbu cen za klubovou testaci, která je plně v kompetenci toho kterého klubu.

Cena za přihlášení je úplně stejná jako u bílých značek (když přihlašuješ nový auto, tak taky za čísla neplatíš).

A k těm ekologům. Myslím si, že po mně nemůže jít nikdo. Auto mám zamčený v garáži a tam nikoho nepustím. Ale ještě k tomu taková zajímavost. Existuje předpis EU kde se jasně říká:

Dobová vozidla, to znamená historická vozidla nebo vozidla se sběratelskou hodnotou nebo určená pro muzea, která jsou udržovaná řádným způsobem slučitelným s ochranou životního prostředí buď v provozuschopném stavu, nebo rozebrané na součásti, nejsou zahrnuta v definici odpadu ve smyslu směrnice 75/442/EHS a tato směrnice se na ně tedy nevztahuje.
(Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2000/53/ES ze dne 18. září 2000 o vozidlech s ukončenou životností)


V současné době zase probíhá aktivizace poslanců, aby v novele zákona o odpadech, která má být projednávána v únoru bylo napsáno, že poplatek se netýká vozidel starších 30 let. To by řešilo mnohé.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Veteránské testace

Příspěvek od Talbot »

George píše:Tak ještě drobné upřesnění, aby nedošlo k nedorozumění. Pokud já zde píšu „u nás v klubu“ nemám na mysli Simcaklub a nýbrž Podorlický VCC. Jedná se hlavně o tvorbu cen za klubovou testaci, která je plně v kompetenci toho kterého klubu.

Cena za přihlášení je úplně stejná jako u bílých značek (když přihlašuješ nový auto, tak taky za čísla neplatíš).

A k těm ekologům. Myslím si, že po mně nemůže jít nikdo. Auto mám zamčený v garáži a tam nikoho nepustím. Ale ještě k tomu taková zajímavost. Existuje předpis EU kde se jasně říká:

Dobová vozidla, to znamená historická vozidla nebo vozidla se sběratelskou hodnotou nebo určená pro muzea, která jsou udržovaná řádným způsobem slučitelným s ochranou životního prostředí buď v provozuschopném stavu, nebo rozebrané na součásti, nejsou zahrnuta v definici odpadu ve smyslu směrnice 75/442/EHS a tato směrnice se na ně tedy nevztahuje.
(Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2000/53/ES ze dne 18. září 2000 o vozidlech s ukončenou životností)


V současné době zase probíhá aktivizace poslanců, aby v novele zákona o odpadech, která má být projednávána v únoru bylo napsáno, že poplatek se netýká vozidel starších 30 let. To by řešilo mnohé.
Jj, jak jsem psal na předešlé stránce...
Ten předpis EU je tady:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 053:CS:PDF

Jinak Marceli, dneska už se značky jako takový neplatí, to bylo dřív, když to ještě vydávalo MD - jak píšeš, 1000,-Kč za kus.

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské testace

Příspěvek od Marcel »

Michaltalbot píše: ...
Jinak Marceli, dneska už se značky jako takový neplatí, to bylo dřív, když to ještě vydávalo MD - jak píšeš, 1000,-Kč za kus.
Jo, to je ono, to mi tam právě řekli, ale to snad byli ještě ty Trvale manipulační Xka nebo už Véčka?
No, neumím si moc dobře představit třeba 505ku na zelených číslech. :P
Sousedi by se z toho podělali. :lol:
Snad se jednou dočkám. :roll:

Michale, jak je to teda s těmi roky, se to bude natahovat ne? Teď teda bude 1984 2009+2010 a 1985 bude 2011+2012? Sakra, to si teda ještě počkám...

Nemohl by to sem někdo napsat jak to s těmi roky vychází? Někde jsem na to viděl tabulku, ale už nevím kde.
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské testace

Příspěvek od Burák »

Já se docale těším na škodovku 120 na véčkách :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské testace

Příspěvek od George »

Tak k těm rokům.
Abych pravdu řekl, moc z toho moudrej nejsem. V letošním roce ještě platí 25 let zpátky tj. 1984. A od roku 2010 by to mělo být 30 let zpátky. Když jsem se ptal, co tedy uděláme v příštím roce s auty z roku 1984, bylo mi řečeno, ať nad tím nepřemýšlím.
Když se před pár lety zvyšovala hranice ze 20 let na 25, tak to šlo postupně vždy jednou za dva roky se hranice o rok protáhla. Ale to teď prý nebude. Prostě letos otestuješ rok 1984 a příští rok už zase né. :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Veteránské testace

Příspěvek od Talbot »

Zatím nepadlo žádný rozhodnutí, takže zatím je to jak píšeš Marceli.

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské testace

Příspěvek od Marcel »

Dotaz:
Lze udělat to, že by třeba soused vyřadil auto z registru motorových vozidel za účelem přihlášení do registru historických vozidel ALE po tom odhlášení bych od něj vůz koupil a do registru historických vozidel ho přihlásil už já?

Prostě, abych se vyhnul tomu, abych auto od něj koupil, přihlásil na sebe (+ekopoplatek) a pak to dal na Véčka nebo při bílých na testaci.
Leda že by se udělala testace na něj, a pak by mi to prodal, ale to by se zase musela dělat nová testace ne?

Nebo už je na obzoru zrušení ekopoplatku pro auta s bílejma s testací? (ale to stejně by neřešilo úplně ten problém, protože by se museli dělat dvě testace).

A vůbec, jak je to tedy s těmi Véčky - pokud vím, nesmí se s tím jezdit každodenně, třeba do práce, nebo s tím podnikat. Nějaké další omezení? Už jste s tím měli Michalové a ostatní nějaký problém při policejní kontrole?
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské testace

Příspěvek od George »

Na dopravce je v podstatě nezajímá kdo to bude dál přihlašovat. Dokonce si myslím, že je jim zatím jedno jestli to vůbec někdo bude přihlašovat. Pro úředníka je důležité, že tam má uveden důvod vyřazení z registru podepsaný původním majitelem a víc ho to nebolí.
Zrušení poplatku si myslím hned tak nebude. Za prvé tam pořád jsou ty ekoteroristi a za druhý ty poslance už dneska nějaká novela zákona nijak netankuje. Mají důležitější starosti, třeba vyhnat kameramany.
K provozu auta na Véčkách. V žádným případě s ním nemůžeš podnikat. To by bylo dost riskantní a někdo by se mohl ozvat. Ale jinak si můžeš jezdit v podstatě jak chceš. Těžko ti bude někdo dokazovat, že auto používáš k dennímu ježdění. Ale asi by mi bylo líto ničit zachovalý auto každodenním ježděním (třeba ve slanejch sračkách) do práce.
Obrázek

Michal

Re: Veteránské testace

Příspěvek od Michal »

Jinak počítej s častýma kontrolama poldů v zahraničí, takže voziot koks a pod. nedoporučuju :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské testace

Příspěvek od Marcel »

Chlapy, je mi jasný, že když to budu přehánět, půjde tohle pohodový ježdění na Véčkách brzo do kopru.
Nehodlám to přeháněj, jen se ptám.
Jasně, každej den s tím do práce jezdit nehodlám.

Pro mě je důležitý, jestli to fakt jde odhlásit (původní majitel) a přihlásit na Véčka už novým majitelem. Pokud jo, je problém vyřešen.
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské testace

Příspěvek od George »

Jasně, že pokud na úřadě narazíš na blbce, tak vyrobí problém. Ale jinak to jde. Už jsem na vlastní oči viděl dvoje papíry odhlášený s tím, že to půjde do registru HV a nikoho nezajímalo kdo to bude přihlašovat. ;) Prostě odevzdal malej techničák a značky a bylo to.
Ale bacha na ten rok. Skutečně se prodlužuje hranice na 30 let. A prý to skutečně skočí o ty 4 roky zpátky. Letos otestuješ rok 1984, příští rok 1980. Ale co bude otestovaný letos tak zůstává. Chytřejší bychom měli být začátkem dubna. To zas má být školení. :roll:
Obrázek

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské testace

Příspěvek od Marcel »

George píše:...
Ale bacha na ten rok. Skutečně se prodlužuje hranice na 30 let. A prý to skutečně skočí o ty 4 roky zpátky. Letos otestuješ rok 1984, příští rok 1980. Ale co bude otestovaný letos tak zůstává. Chytřejší bychom měli být začátkem dubna. To zas má být školení. :roll:
To jako to fakt takhle najednou skočí? Tomu nevěřím. :evil: :evil: :evil:
Tak to dej začátkem dubna vědět, co se dozvíte na školení. :roll:

Já už se nehodlám rozčilovat, pro tohle nemám slov. Asi se nikdy levného pojištění na moje auta nedočkám, protože to už vidím, jak za dalších pár let to zvednou na 35 let apod.
No to je jedno, jak jsem napsal, nehodlám se rozčilovat... :(
Spíš teď přemýšlím, co tedy nechám otestovat.

A koukají na rok výroby, když to někdo odhlašuje za účelem přihlášení do registru historických vozidel? A tohle odhlášení "na vlastní žádost" něco stojí? Já že za normální odhlášení díky potvrzení o eko.likvidaci jsem nic neplatil... :|
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Veteránské testace

Příspěvek od Talbot »

??? Já zase slyšel, že to nechají postupně doběhnout, dokud to prostě nedojde k těm 30ti létům a pak už to bude fixně.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské testace

Příspěvek od Burák »

Takjakotak dotestovat urychleně, co je třeba :!:
Obrázek

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské testace

Příspěvek od Marcel »

Burák píše:Takjakotak dotestovat urychleně, co je třeba :!:
Takže platí Michalovo pravidlo:
Řešit co je teď, a ne co bude...
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské testace

Příspěvek od Burák »

Řesit hned, než něco bude (bo spíš nebude) :lol:
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Veteránské testace

Příspěvek od paja »

simcaklub píše:Jinak počítej s častýma kontrolama poldů v zahraničí, takže voziot koks a pod. nedoporučuju :lol: :lol: :lol: :lol:
A co je k těm častým kontrolám vede? To kontrolujou auta na veteránskejch značkách nebo vůbec starý auta.
Obrázek

Odpovědět