21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Moderátor: Burák

havlik
Příspěvky: 109
Registrován: 11 led 2009 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od havlik »

Ivan Simca KH píše:
Koudy píše:Na http://www.fiatklubtabor.cz je pár fotek. Zdraví Koudy
Ahoj! :grin: Já jsem tam žádný fotky nenašel! :mrgreen:
:lol: Fiatamicalement Ivan Simca KH :grin:
Ale jsou tam viz: http://fiatklubtabor.rajce.idnes.cz/2010_04_24/#album ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Burák »

Koudy, super fotky a hlavně super organizace!!!

Jinak Georgi, ty se tady směješ, ale byl jsi (v nepřítomnosti) zvolen do redakce klubového časopisu spolešně s Ivanem a Michalemtalbotem ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od George »

Vždyť se nesměju. Naopak, když vidím ty fotky, tak je mi smutno, že jsme tam nemohli být.
Burák píše:... akorát letos podivně vysoká umrtnost aut :?
Tak k tomu se musím přidat. Když jsme se vraceli s mojí pastouškou 1308 navečer z Karviné, řekl mi nashledanou klínový řemen. A představte se, že ten co leta vozím v kufru byl krátkej. :lol: A v deset večír se na vesnici jinej sehnat nedá. Ale prověřili jsme, že 100 km se dá ujet i bez něj :grin: .
Obrázek

Uživatelský avatar
JD_Simca
Příspěvky: 108
Registrován: 13 úno 2009 10:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od JD_Simca »

Děkuji všem za moc krásný sraz :) Skvělá organizace a vše šlapalo jak na drátku. Moc pěkná spanilá jízda a skvěle připravená! :) Měl jsem trochu problémy, ale bez nich by to snad ani nešlo :lol:
Simca 1301 EL 1969
Talbot 1510 1982

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Burák »

Tam se taky zadřelo na jedné Elysee dynamo. Majitel odmítl jak náhradní dynamo, tak silonky a auto odtáhl 100km na laně :?
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Klocák »

Tak já se taky přidávám k zástupu těch, kdo rád poděkuje organizátorům za perfektní přípravu srazu, za super upomínkové předměty a za perfektníé počasí :!:
V neposlední řadě taky všem za konstruktivní jednání na členský schůzi 8-)
2 Michal : Mi je jen záhadou, kde si měl tu rosničku, která Ti předpověděla víkend, kdy nebylo na nebi ani mráčku :lol:
2 Michal Talbot : jestli mlžu poprosit, nech mi modýlek u Čendy - já se snim o víkendu uvidim. PEníze nTi budˇmůžu poslat na účet (pošlui CZ) nebo ti to cvakne čenda a já se s ním pak vyrovnám - díky moc předem oběma ;)
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Michal

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Michal »

Počasí - No prostě mi HODNĚ záleželo na tom, aby byl sraz perfektní, takže ani svatej Petr si nedovolil mi to překazit 8-)

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Klocák »

. . . . akorát kdyby si Burák neplet volejbal s fotbalem :o
Asi by bylo lepší, kdyby příště Burák sportoval jedině s medicinbalem - ten snad neprokopne :mrgreen:
A an ten Pepův míč si uděláme celoklubovou sbírku :lol:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Michal

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Michal »

http://simcaklub.rajce.idnes.cz/Tabor/

Snad se mi tam nepřimotali žádné nevlastní fotky :?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Burák »

no, do toho míče ale kopal hlavně Pepa s Vítkem :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Burák »

Michale super, ale malá kritika. Při plným sluníčku si vypínej blesk :(

Jinak, kdyby někoho zajímalo a nechtěl hledat, tady je něco málo o tom řetězovém mostě http://realit.cz/clanek/retezovy-most-v ... eny-unikat
Obrázek

Jiří Lefner

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale,fotky jsou hezký. Doma jsem dostal nadaný,že jsem holkám nekoupil trička Simca klubu :o ,tak mě napadlo,že by bylo dobrý trička a ostatní suvenýry vyfotit do sekce SUVENÝRY ,aby si každý mohl ještě vybrat a zakoupit a to hlavně ti co na srazu nebyli. Já si ještě 2 koupím. Ahoj

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od PeS »

Ahoj všem,
byl jsem na srazu Simek poprvé a musim říct, že předčil moje očekávání, vše bylo fakt super!;-) Líbilo se mi hlavně to, že se tam sjelo docela dost Simek starších ročníků... Uspořádané vše bylo perfektně, suvenýry moc pěkný (hlavně tričko se skoromojí Simcou mě obzvlášť potěšilo :grin: ) a počasí nemohlo být lepší. Škoda jen, že nebylo víc dobově oblečenejch lidí, bylo by to ještě o to zajímavější. Michal neměl chybu :grin: Ale je fakt, že ta úmrtnost aut byla nějaká divná, tolik po...ejch aut v jeden den jsem snad ještě neviděl. Taky jsem se tomu nevyhnul, napřed benz. pumpa (ale to byl jen malý detail, jehož řešení by nebyl žádnej větší problém), ale na cestě domů mi začla téct voda do oleje a to ne jen sem tam nějaká kapka, ale proudem a to i když auto stojí :cry: Takže jsem se projel s Arondou 70km na laně, chjo :roll: Ještě že tam byli rodičové se záložním vozidlem - tahounem 1202 (chudák, ten vždycky všechno odtahá...). Těsnění pod hlavou je tam nový (páč tam voda v oleji byla už jdyž jsem to koupil), ale asi to nebyla ta hlavní příčina. Vypadá to na něco horšího, hlava vypadala OK, když jsem ji měl dole, obávám se nejhoršího - prasklýho bloku :cry: Ach jo, ten motor jel tak dobře... No třeba to nebude tak zlý, uvidíme. Chtěl bych se zeptat, neřešil už někdo někdy podobnej problém? Nemá motor Rush nějaký známý slabiny, abych třeba přibližně věděl, kde mám hledat? Díky za všechny rady. Snad Elýza bude do srazu v Seči opět jezdit. Anebo že by třeba Ariana...? :lol: No to asi těžko...
Obrázek

Michal

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Michal »

Jiří Lefner píše:Michale,fotky jsou hezký. Doma jsem dostal nadaný,že jsem holkám nekoupil trička Simca klubu :o ,tak mě napadlo,že by bylo dobrý trička a ostatní suvenýry vyfotit do sekce SUVENÝRY ,aby si každý mohl ještě vybrat a zakoupit a to hlavně ti co na srazu nebyli. Já si ještě 2 koupím. Ahoj
Mám to tady rozložený, právě dělám aktualizaci vozů členů. Petře, potřebuju poslat Plein-Ciela a Arianu. Elyséé mám ;) . Díky . Jo a čtu tvůj článek. Když je voda v oleji, je skoro vždy nutné hlavu nechat srovnat a preventivně zkontrolovat pro případ, že by byla prasklá a voda do oleje šla právě proto

Bob
Příspěvky: 42
Registrován: 17 bře 2009 08:20

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Bob »

To Michal + orga.team:díky za krásný sraz,všechny komplimenty jsou již napsány :grin:
ještě jednou dík a těším se na Seč.

Bob CH-2l automatique

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Ivan Simca KH »

PeS píše:Ahoj všem,
byl jsem na srazu Simek poprvé a musim říct, že předčil moje očekávání, vše bylo fakt super!;-) Líbilo se mi hlavně to, že se tam sjelo docela dost Simek starších ročníků... Uspořádané vše bylo perfektně, suvenýry moc pěkný (hlavně tričko se skoromojí Simcou mě obzvlášť potěšilo :grin: ) a počasí nemohlo být lepší. Škoda jen, že nebylo víc dobově oblečenejch lidí, bylo by to ještě o to zajímavější. Michal neměl chybu :grin: Ale je fakt, že ta úmrtnost aut byla nějaká divná, tolik po...ejch aut v jeden den jsem snad ještě neviděl. Taky jsem se tomu nevyhnul, napřed benz. pumpa (ale to byl jen malý detail, jehož řešení by nebyl žádnej větší problém), ale na cestě domů mi začla téct voda do oleje a to ne jen sem tam nějaká kapka, ale proudem a to i když auto stojí :cry: Takže jsem se projel s Arondou 70km na laně, chjo :roll: Ještě že tam byli rodičové se záložním vozidlem - tahounem 1202 (chudák, ten vždycky všechno odtahá...). Těsnění pod hlavou je tam nový (páč tam voda v oleji byla už jdyž jsem to koupil), ale asi to nebyla ta hlavní příčina. Vypadá to na něco horšího, hlava vypadala OK, když jsem ji měl dole, obávám se nejhoršího - prasklýho bloku :cry: Ach jo, ten motor jel tak dobře... No třeba to nebude tak zlý, uvidíme. Chtěl bych se zeptat, neřešil už někdo někdy podobnej problém? Nemá motor Rush nějaký známý slabiny, abych třeba přibližně věděl, kde mám hledat? Díky za všechny rady. Snad Elýza bude do srazu v Seči opět jezdit. Anebo že by třeba Ariana...? :lol: No to asi těžko...
Ahoj všichni a PeS zvlášť! Je mi líto Tvých problémů, ale ani Michal netrefil hřebíček atd.! Prosím Tě, ten problém hrozí u všech starých motorů Simca, které nemají vyměněné mrazové zátky a lidé jako Ty nevědí, že motory Flash, Rush a Simca 312T mají skryté 2 zátky za víkem, které je za rozdělovačem a z něj u starších motorů vede trubka výdech par na silnici, u novějších vede výdech do karburátoru a přimazává směs vzduchu a benzinu. Na svých stránkách doporučuji při demontáži každého motoru, jehož historii neznáme, vždy vyměnit všechny mrazové zátky. U těchto motorů Simca je to nutné dvojnásob, neboť zde sousedí voda s olejem a to je velmi kritické! :o pokr.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj! :grin: Pokračuji. Zátky mají průměr tuším 20mm a jsou běžně dostupné, neb jsou shodné se Škodovkou! To je asi vše, co Ti mohu puradit, ale hlavu bych nechal tam kde je , dokud nezjistíš, jak je to s těmito mrazovkami! :lol:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od PeS »

Tak to jsem opravdu nevěděl', díky za radu!!! Svitla mi velká naděje, že moteur bude OK a ne KO, díky moc! Dám vědět, jak to dopadlo. Nejradši bych se jel na chalupu hned teď podívat...
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Burák »

Peťo, fotky jsem Michalovi poslal, čirou náhodou je mám :lol: :roll:
Obrázek

Jiří Lefner

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Jiří Lefner »

PeS píše:Tak to jsem opravdu nevěděl', díky za radu!!! Svitla mi velká naděje, že moteur bude OK a ne KO, díky moc! Dám vědět, jak to dopadlo. Nejradši bych se jel na chalupu hned teď podívat...

Já když jsem koupil Simku tak jsem nakoupil nové díly a vše nechal vyměnit a mám klid až na drobnosti. To samé s Murenou vykopat vše a do popelnice a vyměnit. A takové kecy ,že to ještě dobré tak na to já neslyším. Výsledek je ten,že se Simkou mužu jet kam chci a nemám strach,že se něco posere. Ahoj ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Burák »

A stejně se ti posere i ta nová věc, bo je nepoužitá, ale většinou 40 let stará... Krom toho díly ubývaj, ¨tak je zbytečně neměnim a pokud ano, ty použité, pokud jsou funkční, schovám. Už se mi to mockrát vyplatilo
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Talbot »

PeS: kluci už napsali to podstatný, já jen dodám, že v roce 1999 jsem koupil Arondu, u který byla voda v oleji. Auto jsme přitáhli na laně, když jsem sundal hlavu a chtěl horkou vodou vypláchnout ty kanály v bloku kolem válců, zjistil jsem, že voda vytéká otvorem po vypouštěcím šroubu v olejové vaně :shock: přesně jako Ty jsem se zděsil, že je prasklý blok, ale pak jsem koukal kde se hladina zastaví a při hledání praskliny jsem zjistil, že je vypadlá mrazovka u zdvihátek ventilů - jak píše Ivan. Ta mrazovka tam dokonce ještě ležela. Naklepnul jsem jí zpátky, hlava byla v pořádku, takže jen nový těsnění a hotovo. Po pár kilometrech se problém objevil znova. Sundal jsem hlavu, očistil jí a položil na sklo na stole. Vzal jsem list papíru a zjistil, že někde ho pod hlavu zasunu, někde ne = hlava potřebuje srovnat. To jsem nechal udělat, dal znova nové těsnění a bylo po problému ;) Jakým způsobem se dotahuje hlava Ti asi nemusíme radit, předpokládám, že to víš ;)

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Paolo »

Ahoj, přidávám se k ostatním s tím že to byl moc fajn sraz. Takže díky! Moje nabídka na zpracování reportáže o srazu platí, pakliže se toho nikdo jiný neujme, nebo už neujmul. Šlo by přesunout tyhle informace o mrazovkách do jiného topicu, aby byly později k nalezení? Je to užitečný vědět.
Obrázek


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: 21. NÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA - Autocamp Knížecí Rybník

Příspěvek od Talbot »

Michale, zařiď prosím tu adresu redakce@simcaklub.cz nebo tak něco ;)

Odpovědět