Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Tak kupé je od Luboše doma. Je nová elektrika, repas všech el. zařízení, rozdělovače, karbeců, rozvodu vody a benzínu. Musím říct, že je to výborná a pečlivá práce. Maximální spokojenost. Sice to stálo podstatně víc, než jsem původně počítal, ale 6 stránkové vyučtování je rozepsané na minuty a ta práce je na tom vidět. Takhle ten motor v životě nešel. Super.
Obrázek

Fana
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2012 21:25

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Fana »

No super, tak se mi zdá, že už bys s tím mohl vyjet na sraz, dojet a vrátit se i domů :lol: :lol: :lol: a bez problémů :roll:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Jo, zní to moc dobře Obrázek

Jinak já teď řešil dvě opravy na Tagoře DT. První byl chladič, někdy v listopadu začala kapat jedna z trubiček, tak jsem hledal nějaký servis chladičů a našel pana Šimůnka v Čáslavi. Byli tam ochotní, chladič se snažili spravit na počkání, ale prasklina se stále posouvala, takže jsem to tam musel nechat. Za pár dní to bylo hotové, ale mě bylo jasné, že chladič je už chatrnější a chce to vyměnit celou vložku, protože chladič se už sehnat nedá. Pan Šimůnek slíbil vložku potřebných rozměrů poptat a slíbil, že se ozve. Nestalo se, musel jsem se připomenout. Když jsem se připomínal po třetí, došlo mi, že na to pan Šimůnek trošku kálí a odpovědi, že vložka mnou požadovaných rozměrů nelze sehnat, jsem neuvěřil. Nicméně opravený chladič držel, tak jsem to odložil. Ne na dlouho, v polovině ledna začal chladič téct zase. Jeden servis chladičů je na Smíchově, ale tam si nechával opravovat chladič táta na Hillmana a tahal to z nich asi 3 měsíce - tolik času nemám, Maruška auto potřebuje denně. Další variantou byl pán, jehož jméno si nepamatuju, někde u Berouna, ale tam mi kdysi dělali chladič na Tagoru SX (asi za 6000 Kč) a trvalo to s urgencemi skoro půl roku, takže tomu jsem taky nezavolal. Na internetu jsem našel tento kontakt: http://www.opravychladicu.cz/ zavolal jsem tam, řekl o co jde a bylo mi řečeno, že druhý den do desíti mi dají vědět, jestli jde vložka objednat nebo ne. A opravdu, druhý den kousek před desátou telefon a ANO, vložka samozřejmě jde objednat, trvání opravy 6 pracovních dní a cena 6tis bez DPH. Tak jsem to tam druhý den odvezl a následně to, přesně týden po té, bylo hotovo, chladič je nový. Takže firmu Jan Novotný - opravy chladičů Plzeň rozhodně DOPORUČUJU !!!

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Tak a důležité dílečky máme doma :grin:
Přílohy
DSC_0327.jpg
Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Máš tam Honzo doufám zezadu navařenej jekl! :grin: Znáš se! :P Na Slovakia Ringu bude furt do plnejch!!!! :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

:lol: pochybuju, spíš počítám, že vyvařuje pod pedálem ještě pořádnou prohlubeň v podlaze :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Ne, stačilo 2 rány do podlahy :lol:
Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jirka Prochazka »

:lol: Michale,tam už bude od nohy prohlubeň jak Macocha! :lol: Pokud jí Honza ještě zvětší,půjdou už pod autem od podlahy jiskry!!! :lol: :lol:

Honzo,bejvala by stačila rána jen jedna! :P Takhle tě to hoblování asfaltu bude fakt spomalovat! :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

:lol: :lol: :lol: Ale Jirkovi Lefnerů ujedu i na zpátečku
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

to asi těžko.... ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Vzpomeň na Belgii :lol:
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

No jo to jsem skoro spal ..ale vzit to... :lol: pořádně do ruky tak by jsi viděl

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

No, jak to tak ctu, to zas bude pruser :) venku jeste pul metru snehu a vsichni uz napumpovany adrenalinem :lol: Nemuzu si nevzpomenout na Most, jak se tam probudilo zavodnicky srdce v Pavlovi Krausovi, Cendovi a Pepovi Malym a jak tam v jedny zatacce malem litaly laminaty... :twisted:

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Čenda »

Talbot píše:No, jak to tak ctu, to zas bude pruser :) venku jeste pul metru snehu a vsichni uz napumpovany adrenalinem :lol: Nemuzu si nevzpomenout na Most, jak se tam probudilo zavodnicky srdce v Pavlovi Krausovi, Cendovi a Pepovi Malym a jak tam v jedny zatacce malem litaly laminaty... :twisted:


Ale stálo to za to, nebyl čas ani koukat na otáčkoměr, kolik se motor
točí. :lol:
Když to vyjde, tak to bude paráda určitě jedu Bagheerou! 8-)
Obrázek

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od strojservis »

Tak sem zase trošičku řezal a řezal a řezal http://strojservis.rajce.idnes.cz/simca/

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Moc ti tam toho nezbylo :lol:
Obrázek

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od strojservis »

A bude to jěště horší :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

No fujtajbl vespolek ;) ale jinak to vypadá, že základ je solidní a taky vidím poctivou práci s odvrtáváním Obrázek
Přijedeš na sraz? Teda, počítám, že touhle Simkou asi ještě ne :grin: ale jako se ukázat a pokecat ;)

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od strojservis »

Tak s touhle to opravdu nevyjde , na sraz se přijedu podívat , mám to skoro za humny , byl sem očumovat na Seči i v Pecce , ovšem nějaký hromadný družení pro mě moc není :oops:


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

No, já teda taky vyšíval na Arondě, ale abych řekl pravdu, už mě to krajně nebaví. Asi bych snad byl i ochotnej přenechat všechny věci na Simku 8 (vyvařená kastle, připravený kompletně zrenovovaný díly podvozku, rám, převodovku, kola, atd. v hodnotě 150t Kč) za to, že někdo profesionálně složí a dodělá tu Grand Large (nalakovaná zrenovovaná kastle, hotový všechny díly na složení vč. čalounění) :roll: Fakt už mě to ani trochu netěší :( Prostě bych to někomu nadělil, ať si to všechno odveze někam do nějaký velký stodoly a tam si hraje, hlavně abych já to měl z krku a nemusel na to myslet, sypat do toho další peníze a čas - ten mě sere nejvíc :x

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od strojservis »

:lol: :lol: :lol: to je z toho , že máte pánové hodně těch miláčků , dál to raději komentovat nebudu ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

No, jak se to vezme. Já měl koupenou kompletní Simku 8 před renovací s tím, že si jí nechám na práci až budu mít syna a bude mu aspoň 5 let, aby k tomu taky přičuchnul. Pak mě oslovil Miro, jestli bych mu udělal tu Grand Large, že vyzkoušíme možnosti v Čechách a později bysme třeba ty Simky renovovali společně přes spolehlivé lidi tady. Jenže tady prostě spolehlivý lidi nejsou, klempíři, lakýrníci, čalouníci, všechno je to pakáž, která naslibuje termíny, pak na to měsíce sere a pak buď řekne, že to vlastně vůbec dělat nebude, nebo to nahonem udělá, aby teda měl od člověka pokoj a přestože mu to necháš pětkrát předělat, stejně to stojí za hovno a je úplně jedno kolik mu za to máš dát, ani sebevětší částka nikoho nedonutí hejbat rukama pořádně, už to prostě neumí. Daleko lepší je přece foukat si blatníčky na novejch autech, než se srát s nějakým veteránem. U mě bohužel došlo k tomu, že jsem teda rozdělal tu Mirovu Grand Large a Miro se na rok odmlčel, nedal se sehnat. Tenkrát jsme se ještě tak dobře neznali, takže jsem všechno zakonzervoval a nechal to být. Ale bylo hezky, tak jak jsem byl rozjetej, pustil jsem se do tý Simky 8. No a v tom se ozval Miro, že marodil a že teda pokračujeme. No a teď dvě auta rozdělaný, některý věci, který jsem poslal přes Dobeše do galvanovny a měl jsem je v krabicích, rozepsaný co je na Simku 8 a co na Arondu, se mi vrátily v jedný bedně, smíchaný dohromady, navíc mi přijde, že tam něco chybí a něco naopak nepatří, prostě peklo. Do toho bourání garáží, kde jsem to měl, plus stěhování, takže teď mám Arondu a většinu dílů v garáži v Běchovicích, většinu věcí na Simku 8 doma, ale evidentně je mezi nima i něco z Arondy, to musím teda všechno projít, něco je ještě u Dobeše, no a to co chybí, nebo nejde zachránit (nějaký drobnosti) můžu vzít z Arondy na ND, která stojí u Buráka v Berouně. Takže jedeš do Běchovic, začneš něco dělat a zjistíš, že tohle nemůžeš udělat, protože Ti chybí tenhle díl, kterej je asi doma (třeba strojit dveře, když klika je mezi vyleštěnejma věcma na Simku 8), kufr taky nenastrojíš, protože nemáš držáky osvětlení RZ, možná jsou u Dobeše, kdyžtak je lze vzít z Arondy v Berouně, motorovej prostor taky ne, protože objevíš místo, který ty lakýrníci udělali tak blbě, že Ti to nedá a odrbeš z toho tu zalakovanou rez, aby se to pak předělalo, lišty a sametky tam nedáš, protože nemáš příchytky, atd. to by ses na to fakt nejradši vykašlal. Jako já se tím nakonec nějak prokoušu, nic jinýho mi nezbejvá, ale takhle mě to teda fakt nebaví...!

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Tak Michalovi to fakt nezávidím, udělat to důsledně je asi zápřah. Já jsem to takhle nikdy nedělal. Svěřil jsem tu plechařinu a lak lidem, který to nějak udělali, :roll: motory a další agregáty mi dělal Milan Dobeš. :o Prostě se neseru do věcí, který neumím, musím to zaplatit. Mimo Prahu je situace asi kousínek lepší, nebo byla. Ale pravda je, že ti mladí už to řemeslo neumí a staří už odešli, nebo nedělají! :mrgreen: Jenom takovou perličku: dnes jsem do Speciála namontoval úplně nové, nepoužité záchranné pásy značky KLIPPAN ! :o Naprosto neuvěřitelné je, co se ještě zachovalo a někdo to vyšťourá a nabídne ke koupi. :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tak něco málo k tématu - po třech letech jsem se pověnoval Tagoře DT, konkrétně proběhlo vyčištění, rozhejbání a namazání předních brzd, výměna elektromotorku centrálu LZ dveří a výměna jednoho spínače ovládání PP el.okna. V pátek jedu k Dobešovi dát nový přední tlumiče, ložiska horního uložení, silentbloky přední nápravy a jednu gumu zavěšení výfuku. A zas bude Tagorka ve 100% stavu :)

Jinak jsme s tátou po pěti letech vytáhli ze stodoly mojí prapůvodní Tagoru 2,2 GLS, nevím kolik z vás jí ještě pamatuje ze srazů, ale bejvalo to auto, který vyhrálo soutěž elegance na Chrysler srazu. Na druhou stranu to auto dlouhá léta snášelo moje nejbouřlivější roky za volantem, otáčení přes ručkou počínaje a doslova kosmickými průlety napříč republikou konče, nemluvě o dalších aktivitách, po nichž jsem nakonec musel vyměnit zadní sedadlo, protože bylo celý zmáčknutý asi o 10cm dolů :oops: :twisted: :lol: Provoz v zimě, několik menších crash testů a 90% provozu v nejtěžším režimu, se na autě podepsalo tak, že jsem ho radši odstavil, protože jezdit s upadlou nádrží (nosník jí držící se už úplně rozpadl) a dalšími těžkými závadami by bylo zbytečným rizikem.
Podlaha stodoly bohužel nebyla suchá, takže se netočilo ani jedno kolo, brzdy kompletně zarezly. Ke slovu teda přišel traktor Zetor 25 zvaný Máňa a řetězy, na nichž jsme auto povytáhli o 3m a pak už hrozilo, že se auto bokem opře o dřevěný trám stodoly. Naštěstí se pustila přední kola a tak jsem musel rozhejbávat jen zadní. Po několika úderech panem Neúprosným 5kg se pakny odlepily od bubnů a pak už šlo auto vytlačit a vymanévrovat volantem v pohodě. Teď se na čas přesune na jiné stanoviště a pak se uvidí jestli se bude renovovat nebo ne. Současný ceny za pěknou Tagoru ve Francii jsou tak nízký, že se renovace nemůže ani omylem vyplatit, jenže dlouholeté vzpomínky a nostalgie jsou silnější než pouhá matematika, takže se uvidí...
tag1.jpg
tag2.jpg
tag3.jpg

Odpovědět