Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od PeS »

Myslím, že už jsem to tu psal, viz. výše... ;) Tož Praha a okolí 8-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

PeS: jak koukám na ten Tvůj podpis, tak ta Ariana co vypadá kompletnější, to je ta od Petra Pelecha?

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od PeS »

jj. Pročpak?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

No jen tak, pro info ;)

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od PeS »

aha :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

No pelech je to solidní :lol:
Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od PeS »

:lol: ještě nemám odzkoušeno, ale určitě to bude pohoda ;) má to lůžkovou úpravu. No možná ani nebude potřeba, třeba se vejdu i na šířku :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Hlavně nesmíš v noci "spadnout z postele", to by ses taky mohl probudit v trávě - vzhledem ke stádiu koroze :lol:

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od PeS »

Ale zas se aspoň nenapíchnu na šaltpáku :P A s tou korozí to taky tak strašný neni... mám i horší auta :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tak jsem dneska na maruščiný Mureně vyměnil brzdový posilovač, hadici podtlaku od sání, připevnil tlumiče otevírání zadního skla a dojel to po dlouhý době umýt. Jede to krásně, řadí parádně a i podvozek je celkem tichý a zvuk s novým výfukem je přímo parádní :)
amur1.JPG
amur1.JPG (75.37 KiB) Zobrazeno 4774 x

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale, je krásná... ;)


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

viz. topic Simky, Talboty a Matry na prodej...

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Tak jsme dneska potřebovali nafotit Vedettu na doklady. Ven jsme ji po chvilce přemlouvání (volné kabely u kondenzátoru) dostali v pohodě. Horší to bylo zpět, protože motor neměl vůbec tah a kousali se náběžné pakny. S Čendou jsme vyčistili karbec, rozdělovač, svíčky, seřídili odrtrh a prolezli zpoza sedaček k zámku kufru a zírali na ten poklad. Opravdu v autě byla celá přepravka dílů :shock: :shock: :shock: . A že jsme se o tom bavili celou cestu z Francie :lol: :lol: :lol: . Žel bohu byly k prdu. Pár rezavejch zbytečností ;) .Nakonec jsme s ní zacouvali do jiné garáže :mrgreen: , která byla po směru. Díky členství v klubu CVF sepisuju právě objednávku dílů. Pokud to včas přijde a Michal zvládne včas doklady ;) , snad vyjedeme na plánované akce.

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

To snad néééééééééééééé :o :o :o . Ty fotky jsou v pr....li. V ikoně jsou dobrý, ale jinak jsou "přelomený"Jako by je někdo přestřihl vejpůl a přehodil obráceně :o :o :o :cry:

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

ClubVedetteFrance má určeného člověka na prodej dílů na Simky řady Vedette. Jako noví členové jsme dostali veškeré kontakty a dnes jsem dopsal objednávku dílů na našeho Chamborda. Tak jsem zvědav, jak to bude fungovat a co mi, vzhledem ke komunikaci ve francoužstině, pošlou :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tak jsem dneska makal na Intendante, komplet brzdy a něco kolem motoru. Povedlo se mi při povolování přetrhnout jeden ze dvou šroubů co drží koleno k horní hadici chladiče na hlavě motoru. Takže jedna varianta byla sundat hlavu a druhá vyndat chladič a šroub odvrtat :( Nakonec se mi povedlo za ten pahýlek 0,5cm sikovkama s tím šroubem pohnout (jsem bejčil tak, až na mě šly mdloby, ale jsem přesvědčenej, že to sevření by nepřežil ani medvěd :twisted: :lol: ), pak jsem na něj zepředu naklepal oříšek 6ku (z toho je vidět jak malej pahýlek to byl) a nakonec se povedlo šroub vytočit :) což mi ušetřilo hooodně práce. Ještě výfuk a vyčistit nádrž a můžu vyrazit :P

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Tak jsem dneska vyměnil brzdovou kapalinu na Elysée a seřídil excentry. Nicméně to moc nepomohlo, bo je v háji brzdová pumpa. Brzdí to, ale až na konci a je to měkký :? . Nemáte náhodou někdo pumpu, nebo alespoň sadičku? Ve středu ráno přijde zájemce a já nemám. Taky bych uživil dva šrouby, které procházejí bubnem a sedí na nich kolo. Jeden rupnul hned a druhej se mi nezdá :? .

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Jo ty štefty, na ty bacha, taky jsem kdysi jeden přetrhnul. Ono se to nesmí tak dotahovat jako šrouby s kuželovou dosedací plochou, je pod tím podložka a stačí to dotaáhnout tím originál klikovým klíčem, tam nevyvineš takovou sílu jako s křížovým klíčem ;) Zkus zavolat Pavlovi Rodovi, jestli by neměl nějaký starší štefty, nebo si je (a tu pumpu taky) vyndej z tý druhý Elyseé, co na ní děláš motor. Pak si to na ní přivezeš z Francie.

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Tak závada brzd vyřešena výměnou brzdových hadiček. Koupil jsem po dvou kilech nový hadičky přímo na Solaru (poslední), nicméně naprosto stejně hadičky jsou na Mercedesu. Závity stejné, průměry, dosedací plochy, prostě vše. Rozdíll v délce dělá + 1cm, takže zanedbatelné.
Ale brzdová pumpa odmítla pomáhat brzdám, které jsou celé nové. Mám (snad) repasní sadu, tak na to mrknu. Rovněž se mi nelíbí řízení a přední náprava, takže zítra objednám horní dolní čepy, gumy stabilizítoru, tyček, čepy řízení, manžety řízení a poloos mám, takže to dám ještě do kupy. Takže téměř GO přední nápravy a řízení. Čímž bude Solara připravena na opravu laku a pak si bude hledat nového kupce

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Jen pro info, jaká bude cena? Pokud se nepletu, auto je po komplet repasi - motor, převodovka, př.náprava, brzdy, kastle, bude lak...

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Ještě nevím, uvidíme, kolik do toho ještě dám. Ale moje náklady (bez práce) se pohybují kolem padesáti

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

No, uvidíme zítra na vrtící desce na STK, co mi řeknou, co je tam všechno v háji.

Druhá věc, Honza mi píchnul vyměnit kondík u Lýzy (konečně od Tábora zas vrčí) a totéž mi čeká u kombika.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Příští týden povezu do Jablonce prasátka z Hillmana na renovaci, nepotřebujete tam někdo něco vzít? Předesílám, že tam toho mají moc, takže doba vyřízení bude spíš v měsících než v týdnech... :?

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Podívám se. Kolik vlastně chtějí za prase, pumpu nebo posilovač Mohl bych ti dát do toho Horizona. Ten vyměněnej je taky naprd

Odpovědět