Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

1. Jo, je to ta co stála ve stodole, ale byla stříbrná (teda původně). :)
2. Jinak dělám na tom s jedním docela šikovným mechanikem (jak moc se ještě ukáže, ale snad to mám pod kontrolou).
3. Ten blok byl původně zelenej, ale takhle se mi to líbí víc (nametalizovanej a posléze chemicky vyleštěnej hliník).
4. Těch úprav bylo víc, něco na vačce (trochu upravený časování, větší zdvih a hlavně optimalizovaný průběh dosednutí ventilu), něco na hlavě (komprese a optimalizovanej tvar spal. prostoru, přebroušený kanály, sedla a vodítka pro bezolovnatej benzín), něco sací a výfukový potrubí (i první díl výfuku - odstranění zúžení v ohybech a optimalizovaná délka seběhnutí do jedný roury)
5. Na kastli budu dělat vyztužení, ale bez metru nebo spíš šuplery nezjistitelný, bude to v podstatě vypadat jako "lepší" sesazení + drobný úpravy na podvozku. Jaký, to nebudu specifikovat, abych dostal atestaci. ;)
Naposledy upravil(a) paja dne 22 led 2009 18:27, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Paráda! 8-)
Naposledy upravil(a) Talbot dne 18 led 2009 22:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od George »

To vypadá fakt pěkně.
A hlavně ti závidím ty prostory kde to děláš. Teda jestli je to tvoje dílna, nebo to tam alespoň můžeš mít. Já můžu dělat zatím jen venku na dvoře a tak už jsem v tomhle počasí dost nervózní.
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Jo, ještě jsem zapomněl:
Zjistil jsem, že není úplně jednoduchý sehnat zdvihátka, takže jestli s tím má někdo problém, tak mi pošlete starý v jakémkoliv stavu (hlavně ty, co budou potřeba překalit), jsem dohodnutej, že je pak v tý firmě, co mi upravovali motor, zrenovujou.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Dneska bylo celkem pěkně, tak jsem Marušce vyčistil periferie kolem motoru, hlava už je zrepasovaná, nový vodítka, zabroušený ventily, srovnaná hlava, nový gumičky. Příští víkend to sesadím a začnu řešit řazení. Ještě, že už jsou ty mrazy pryč!

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Jo a ještě jsem zapomněl, Honzo Kraczmarku, pošli mi na sebe číslo, ty vnitřní podběhy budou. A jak to vypadá s tím dolním A sloupkem?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Honza se tady moc nevyskytuje, posílám Ti vizitku smskou...

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Díky.
Obrázek

Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Grave1501 »

George> tak to jsme na tom obdobne a to ještě s tím rozdílem, že bydlím v Praze na sídlišti a nejbližší garáž mám v Berouně... To toho člověk udělá už úplný kulový... :cry:
Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Já mám teď pronajatou dílnu v teple, s proudem, hudbou a nářadím. Jenže nemám čas :cry:

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Tak jsem přivezl Arondu a odvezl na dílnu Rancho. :twisted:

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Jo a Pavel mi tu sklopil první "náklaďák" dílů, takže se ani nehnu. A prej přiveze ještě tak tři. To budu mít díly asi i v ložnici. Už aby byl statek :P

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Nevíte, kdo měl ten blbej nápad s Ranchem? Dneska jsem po 5ti hodinách obrousil na plech motorovej prostor :evil: . Je obrovskej rozdíl, kde ten blbec dělal opravdu poctivou karosařinu a kde se na to vyprdnul a "taknějak" to dodělal. Naštěstí takových míst je minimum a jsou spíše povrchové. V neděli bych rád vyvařil rám okna a dobrousil zbytek motororového prostoru. Pak ještě obrousit spodek kapoty a bude to připravený na origo černý matový lak. Rád bych to do konce února odvezl na čtyřech kolech do lakovny. Tak uvidíme.

Jinak jsem dneska přivezl domů novej motor. Dám sem fotky až Daniele skončí seriál :evil: . Zajímavý je, že je origo novej a není zelený, ale černý :roll: .

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Tak celá přední polovina Rancha je po vyvaření, resp. oprav po klempířovi.Motorový prostor je očištěn na kov. Teď mne čeká loupání starého nátěru podvozku :?

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Co ty fotky? Daniele ještě furt neskončil seriál? :)

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

:lol: ještě několik dílů :lol: :lol:

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

tak tady je ten motor na Rancho

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Marcel »

simcaklub píše:tak tady je ten motor na Rancho
Je to Peugeot! :twisted:
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Tak z Nového Vráta mám taky bednu od motoru na 1301.
Obrázek

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Marcel »

Burák píše:Tak z Nového Vráta mám taky bednu od motoru na 1301.
To je nějaký zkoupený sklad nebo dobře zásobená prodejna?
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tam byl sklad ND na Simky a Talboty, bylo tam neskutečný množství nových věcí. Něco z toho se povedlo zachránit díky tomu, že část odkoupil Milan Dobeš, ale většina toho (vagóny) skončila ve šrotu už v době, kdy Simca končila :cry: :cry: :cry:

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Marcel »

Michaltalbot píše:Tam byl sklad ND na Simky a Talboty, bylo tam neskutečný množství nových věcí. Něco z toho se povedlo zachránit díky tomu, že část odkoupil Milan Dobeš, ale většina toho (vagóny) skončila ve šrotu už v době, kdy Simca končila :cry: :cry: :cry:
Že mi to vůbec říkáš... :cry:

Víš jak to ale je nyní - nechcete tento díl za 500 Kč? Tak jde do kontejneru... Je to bohužel tak...
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Marcel píše:
Michaltalbot píše:Tam byl sklad ND na Simky a Talboty, bylo tam neskutečný množství nových věcí. Něco z toho se povedlo zachránit díky tomu, že část odkoupil Milan Dobeš, ale většina toho (vagóny) skončila ve šrotu už v době, kdy Simca končila :cry: :cry: :cry:
Že mi to vůbec říkáš... :cry:

Víš jak to ale je nyní - nechcete tento díl za 500 Kč? Tak jde do kontejneru... Je to bohužel tak...
jsou to dementi, co by jim to udělalo to dát někomu za výprodejovou cenu, účetně je taky lepší prodat se ztrátou... :roll:

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

tak mi už z B2H přišel zrepasovanej karbec na Tagoru. Stálo to skoro 10tis, ale poslal jsem jim ten nejhorší vrak, co jsem měl a přišel mi novej karbec. Tak jsem zvědav :shock:

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Marcel »

Michaltalbot píše: jsou to dementi, co by jim to udělalo to dát někomu za výprodejovou cenu, účetně je taky lepší prodat se ztrátou... :roll:
No jo, jenže to by došlo k tomu, že by se někdo jen tak zničeho nic obohatil...

To je jako s tím Auto Krásný, on mi sám říkal, že pak asi zbytek těch dílů na Peugeoty někomu dá, pokud to teda nevyhodí. No když jsem tam byl naposled, naznačoval něco o převozu apod. Prostě že to bude ještě skladovat. Jako těžko to někdo u něj bude hledat (díly na auta z roku 1980 apod.).
Cený dával rozumný, ale kup to že... Není to kam dávat a už takhle to lezlo docela dost do peněz. Stejně se na tom pak moc vydělat nedá - spíš dát za podobnou cenu, na vyšší částce se bude každý kroutit.
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Odpovědět