Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
Kozzel
Příspěvky: 10
Registrován: 25 čer 2012 11:01

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Kozzel »

jasně, dyť jsem ho koupil s tím, že se to jen "lehce" udělá a opraví lak.. no tak opravuju lak noo :D :P

Kozzel
Příspěvky: 10
Registrován: 25 čer 2012 11:01

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Kozzel »

A pokračujeme :) barva už je vybrána z originálního vzorníku Chrysler 1971...
Přílohy
113.jpg
112.jpg
111.jpg

Kozzel
Příspěvky: 10
Registrován: 25 čer 2012 11:01

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Kozzel »

ještě jedna :)
Přílohy
114.jpg

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Zprovoznit a lak...
Přílohy
mms_img-241060976.jpg
mms_img1137180498.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Možná blbej a zbytečnej dotaz. Když šlápnu na brzdu, musim silou, na volnoběch se při sešlápnutý brzdě dusí motor, ale když nastartuju pedál se trochu propadne. Hadicí to neni. Asi to má posilovač za sebou, co?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Může bejt... V Jablonci by to mohli umět zrepasovat, pokud neseženeš novej.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Hlavně musim mrknout, esi tam mám standardní, přecijen ty brzdy standardní nejsou.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Hlavně musim mrknout, esi tam mám standardní, přecijen ty brzdy standardní nejsou.
Ahoj Bu. :grin: Protože nebereš mobil, píšu to sem. Tak posilovač, doufám, že je řeč o 1501 Speciál, je standardní, ale u dvouokruhových brzd je ten tlačnej "čuráček" kratší. Vyměnit ho jde, ale je to docela fuška. Jak píše Michal, v Jablonci to umí rozebrat a opravit, to jo. Ale nesmí být protržená membrána. Tobě doporučím nejdřív zkontrolovat hadici, zda není děravá, to je taky možnost, ale kdyby byl posilovač v pr...., musí se řešit posilovač.
Až podle toho, co zjistíš, pokud se ozveš, můžem hledat možnosti. Mám jich pár, nějaký renovace v Jablonci a tak. :roll: ahoj Ivan ;)
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Fiegr v Jablonci je fajn, ale načekáš se... Teda jako normální no name smrtelník... ;)
Ale z větší části už mam všechno odčekaný a zbejvá už "jen" ten introš. Furt doufam, že na sraz už dorazim. :roll:
Přílohy
Podbeh2.jpg
Podbeh1.jpg
Motor.jpg
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Ještě celkovej pohled před první jízdou, kdy jsem zjistil, že nezapadá 4ka. Šipoš nevěřil, slíbil, že se na to přijede podivat... Tak jsem zvědavej, ale že bych to chtěl znovu vyndavat... :roll: :?
Přílohy
Zad1.jpg
Pred1.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Pájo, máš to krásný, zrenovováno doslova "do bezvědomí" :lol: Obrázek Akorát co ty gumy? Uděláš auto do 1A stavu a dáš na to volítaný zimáky? :o

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Počkej, jak volítaný? :shock: To jsou originál barumky r.v. 2010 a maji nalítáno (na původních tlumičích doslova) asi 500km... :lol: Ale jako vyvařováni, broušeni, kytováni, stříkáni,... na nich jisté stopy zanechalo, to jako jo... Jenže na sraz tam nic jineho dát nestihnu :? a taky je to dilema. Původně jsem plecháče chtěl nechat na zimu a na léto sehnat hliníky, ale tak ňák čim dýl na to koukam, tak se mi ty plecháče líběj víc. Nechávam to uzrát... ;) :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

No vypadaj tak na 5mm a hlavne jsou pekne skleneny. Zimni guma provozem ve vyssich teplotach se vyhreje a ztvrdne, nejen, ze pak funguje mnohem hur v zime, ale hlavne absolutne nefunguje na vode, nema zadnej grip, chova se jak umela hmota. Ony teda Barumky na vode nikdy zadnej grip nemely, mel jsem jednou nejaky Bravurisy nebo Brilantisy na Tagore a na mokru to odmitalo zatacet, pri pokusu o brzdeni jsem sel hned smykem. Ja vim, ze s tim zavodit nebudes, ale na druhou stranu motor 1,6 s petikvaltem tam asi nemas na paradu, proto bych Te rad presvedcil, abys tam dal gumy co nejkvalitnejsi, neprosazuju Bridgestone, dej tam klidne Michelin, Continental, Firestone nebo GoodYear, ale hlavne ne Barum, Matador, Debica nebo cokoliv z Ciny! On si kazdej rika, ze bude jezdit opatrne, ale pak mu nekdo vyleti ze zatacky v protismeru, nebo predjede auto pred Tebou, zabrzdi, ten pred Tebou to do nej placne a Ty nemas na spatnejch gumach sanci se vyhnout nebo dobrzdit. Rozdil mezi premiovou gumou a budgetovou v brzdny draze na vode z 82km/h je 18 metru! To jsou skoro 4 auta!!! Byla by fakt skoda znicit takovou krasnou praci jen kvuli usetreni cca 1tis Kc rozdilu na sade pneu. Btw. Ty s tim chces jezdit v zime?

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Původně jo, ale asi přehodnotim. :roll:
O peníze nejde, jde o to, že jsem teď na dovolený a až přijedu, tak bude Rancho s největší pravděpodobností u Reků a ti, když to čirou náhodou stihnou očalounit do srazu, tak to bude tak na knap, že je určitě přehodit nestihnu.
No ty gumy byly ježděný přesně jak řikáš, akorát mi je líto je vyhodit, vzorek maji 8,5mm. Kdyby je někdo chtěl, tak jsou to Barum Polaris 185/70-14.
Na francouzský auto jedině Michelin - jaký bys doporučoval? Chtěl bych SUV/offroad pneu, když už je to to první SUV :) , ale od týhle firmy jsem na žádnej nenarazil a vůbec v tomhle rozměru to bude asi problém sehnat od kohokoliv.
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Pájo, k Rekům??? Proč? Vždyť to jsou matlové :roll:
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Fakt? :shock: :( A koho bys doporučil?
Já na ně slyšel samou chválu a i to, co jsem viděl na dílně, bylo pěkný. Hlavně už u nich mam celej introš a maj to rozdělaný :roll: , čeká se jen na tu látku z Francie...
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

No, mluvil jsem s kamarádem, co do toho trochu vidí. Prý to dělaji blbě. Všecno děsně přecpávaj, aby to vypadalo dobře, ale po pár letech to splihne, hlavně u celokoženkovejch sedaček. Taky to nějak blbě zakládaj a tak. A pak jsou kurevsky drahý. Je to děsně komerční firma. Kdybys řekl, tak ve Vrchlabí je dobrej čalouník, dělal auto Klocákovi a dalšim kamarádum, nebo v Solnici, lidé, co čalounili Velorexy. Tak snad ti to neposerou, no.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

paja píše:Původně jo, ale asi přehodnotim. :roll:
O peníze nejde, jde o to, že jsem teď na dovolený a až přijedu, tak bude Rancho s největší pravděpodobností u Reků a ti, když to čirou náhodou stihnou očalounit do srazu, tak to bude tak na knap, že je určitě přehodit nestihnu.
No ty gumy byly ježděný přesně jak řikáš, akorát mi je líto je vyhodit, vzorek maji 8,5mm. Kdyby je někdo chtěl, tak jsou to Barum Polaris 185/70-14.
Na francouzský auto jedině Michelin - jaký bys doporučoval? Chtěl bych SUV/offroad pneu, když už je to to první SUV :) , ale od týhle firmy jsem na žádnej nenarazil a vůbec v tomhle rozměru to bude asi problém sehnat od kohokoliv.
Pájo, líto nelíto, je to fakt na prd. Před měsícem jsem se byl podívat na jedno auto na testování, majitel přijel předposledním BMW 5er, měl masku, světlo a kapotu trefenou a vyprávěl jak je to na houby, že to nevypadá, ale vevnitř je toho pomlácenýho mnohem víc a že se mu to stalo ve 40km/h, když sjížděl z mladoboleslavský dálnice na Čerňák, že je v tý zatáčce asi divnej asfalt, protože mu to na vodě najednou ujelo a přitom má prej zimáky... říkám: "no právě proto!" a on na mě jen nechápavě koukal. Ale takovejch lidí je strašně moc, je to kvůli tomu, že na zimu je min. 4mm a na léto 1,6mm, takže skoro každej, kdo má v dubnu zimáky 4 nebo 5mm, je už neschovává na příští zimu, ale dojíždí je přes léto. Na suchu je to ještě jakž takž jedno, zvlášť když někdo jezdí furt po městě, ale zažít na dálnici krizový brzdění se ztvrdlejma zimákama, byť mají 8mm, nebo s pořádnejma letňákama, to má většinou jasný následky a těžko pak bycha honit.
Já byl nedávno na školení v Itálii, tam jsme testovali naše gumy (Bridgestone, Firestone, Dayton) a i gumy konkurence, brzdná dráha, valivej odpor, handling na vodě, jízda s podhuštěnou gumou, atd. jsou to neskutečný rozdíly, dokonce i mezi našima gumama, přestože jde o prémiovou značku. A je to znát právě takhle, když si to člověk vyzkouší najednou, když Ti tlak uniká postupně, nebo guma postupně tvrdne, případně se zhoršujou její vlastnosti s ubývajícím vzorkem, ta změna přichází postupně a o to hůř znatelně.
Offroadový gumy bych tam nedával, budou na tohle auto zbytečně těžký a vono v tomhle rozměru budeš hledat dost obtížně, paradoxně jediný co jsem našel ve 185R14 v offroad gumách je tohle: http://www.nejlevnejsipneu.cz/cz/pneuma ... &prumer=14
:lol:

Když už jsme v tom školení, malej kvíz :) budu mít auto, který bude mít jeden pár gum ještě 6mm a druhej pár 3mm, což je hranice, kdy má guma ještě tytéž vlastnosti jako guma nová, tudíž ty 3mm vyhazuju a koupím jeden pár gum nových, na kterou nápravu dám ty nový a na kterou ty použitý???

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Nový na zedek, podle teorie, ale já to stejně nedělám ;) Mně totiž vydí smyk přední nápravy víc, než zadku.
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Já teda nechávam použitý tam, kde jsou a nový dam místo vyhozenejch. Většinou to totiž vyjde tak, že na poháněný nápr. vydrží 2x míň a tim pádem při další výměně už měnim všechny zároveň a nemusim čekat až si ty použitý sednou.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Nový gumy vždycky na zadek. Smyk zadní nápravy cítíš později než přední a hůř se zvládá - to platí samozřejmě u běžnýho řidiče, Bu :twisted: nicméně jde taky o to, že na předku máš větší váhu (většina dnešních aut cca 63/37%) a tak je, hodně zjednodušeně a nepřesně řečeno, voda z mělčí drážky vytlačována větší silou. Takže Pájo, ty ojetý zepředu vyhodit, ještě slušný zadní dát na předek a nový na zadek ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Jo, abych napsal taky něco k věci - 2,2 Turbo je tam, sviňucha :twisted: :
a22072012642.jpg

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Hmmmm, hmmmm
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Jak když je tam votaď... :shock: ;) Byl teda v něčem problém? Kdy vyrazí like hell? :twisted:
A co to tam máš za kolesa?
Jinak já asi zustanu u sveho systému, přehazovat gumy z nápravy na nápravu se mi zatim vždycky projevilo akorát zhoršením ovladatelnosti. Sednutí ojetejch na novejch místech trvá podstatně dýl, než sednutí novejch. Další věc je, že výrobci dost často obměňujou sortiment a přesouvání gum z nápravy na nápravu pak vede k tomu, že se nemusí povést sehnat ty nový gumy stejný. Víš co by mě ale docela zajímalo? Je skoro zázrak, když natrefim na gumy, co nemaj žádnou chybku, často buď táhnou někam ke straně nebo házeji a nejdou pořádně vyvážit. Je jedno, jestli koupim Pirelli nebo Barum nebo Dunlop nebo Michelin, symetrickej vzorek nebo asymetrickej, už jsem jich zkusil hodně a nemůžu říct, že bych byl s nějakou značkou spokojenej. Řek bych, že bez chyby je tak každá 3. guma. Čim to je? Skladovánim nebo se tu prodává horší jakost? Mě daleko víc točí, když nejdou vyvážit kola, než horší grip na mokru (na vodě jsem stejně zesr..nej :) :roll: ).
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Tak jsem hledal nějakou slušnou gumu v sortimentu off road/celoroční a nejlepší vychází Vredestein QUATRAC 3. :( Micheliny ani náhodou, tak nevim,... sakra nechci na to dávat normální letňáky, který jsou v terénu neškodný a na tom autě budou vypadat blbě... :evil:
Nedělá se nějaký kvalitní protektorování...? Jako myslim v offroadový kategorii, tam se přece dělaj různý pokusy ... :| :?
Obrázek

Odpovědět