Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

To jsem zvědavej, která švestka bude tvá ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Ty jsi taky švestka :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tak to prostě nekončí :( včera jsem namontoval silentblok co jsme u Ondry vyrobili (spíš Ondra vyráběl a já jen asistoval a očumoval ;) ) a jel to projet, nejdřív opatrně zahřát, pak pomalu nakládat, pak jsem to trochu sešlápnul, jelo to jak z praku a najednou konec. Plyn bez reakce, kontrolky a už to nešlo nastartovat. Neslyšel jsem benzínovou pumpu. Maruška mě odtáhla domu a tam jsem do noci bádal, bohužel čerpadlo v pořádku, proud do relátka šel, po propojení pumpa makala. Dneska ráno jsem tam dal mojí starou jednotku a na tu auto nastartovalo, sice běží špatně, protože velký vstřiky to přehlcujou, ale pumpa tlačila hned po otočení klíčku, takže problém v tý jednotce co jsem na ní 2 měsíce čekal :(
Po konzultaci na turbododge fóru jsem jednotku rozebral, má to dvě patra zalitý v silikonu. To spodní má vybroušenej ten silikon a vyměněnej jeden velkej čip. To vrchní má řídit pumpu a další věci, tak jsem to přehodil, ale problém přetrvává, protože ta vrchní deska má nějakou návaznost na tu spodní, prostě buď něco na tý spodní desce je špatně, nebo ten čip je špatnej :( Jediný co ještě můžu zkusit. je přepájet ten čip na tu mojí spodní desku. Když to ani pak nebude fungovat, tak můžu začít shánět novej čip. Od tý firmy, u který jsem na to teď čekal dva měsíce, se mi fakt nechce, takže to bude ještě zajímavý :evil:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Si vždycky tak řikam, kolik firem by přežilo, kdyby nemohly spolehat na globalizaci a nefunkční justici a měly zaplatit zákazníkum třeba jenom čas, o kterej je svym lemplismem připravěj... :evil:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

A návazný nervy a utrpení. Já měl třeba naplánovanej víkend asi tak, že v pátek večer dodělám Horizona, v sobotu dopo pojedu na motorkářský otevírání sezóny, odpoledne vyměním přední ložiska na Tagoře, který už jsou volnější. V neděli něco kolem baráku a v pondělí k našim na koledu. Místo toho jsem v pátek do skoro jedenácti bádal kolem auta, v sobotu ráno po vyzkoušení několika pokusů jak to oživit a zjištění jaký mám možnosti řešení (v Evropě nula, ve státech něco málo, ovšem v řádech týdnů) jsem propadl totální depresi, trávil čas na fórech a hledal řešení, na nějakou motovyjížďku nálada ani omylem, přestože bylo krásně, večer ještě nějaký pokusy, ale ložiska na Tagoře ani náhodou, myšlenka na nějakou práci na autě mě okamžitě přivádí k pocitu na blití. Dneska ráno jsem ještě na netu vyštrachal nějakej test něčeho, ale zase nic. Jediný světýlko je, že mi z tý firmy odkud mám jednotku napsali, že mi v pondělí pošlou jinou, ale věřím tomu tak na 10%. Takže krásnej víkend v prdeli a zase budu jen čekat jestli někdo fakt udělá to co slíbil :(

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Tak tohle Ti Michale fakt nezávidím. :cry: :oops: Každopádně Ti držím palce,ať to martyrium už skončí,vše se v dobré obrátí a Ty budeš mít z auta jenom radost! ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Jirko děkuju, je to fakt už přespříliš... :(

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Konečně! Lítám :twisted: je to přehnaný, moc! :lol: :twisted: :twisted: :twisted:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

První dragster v klubu? :twisted:
Tak bacha na přespříští čtvrtek, bude lítat konkurence... :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

To prejde :lol: co tomu bylo?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

No, první info bylo, že když to v FWD Performance rozebírali, tak že poškodili základní desku. Následně, jak prý elektrikář bádal co odkud kam vede, tak si tam pájel drátky a taky přepájel tu zásuvku s čipem a následně to proměřil a zjistil, že to je funkční. Tudíž pro mě trošku ne stoprocentní oprava, ale mám na cestě z USA druhou desku i s čipem, tak když tohle selže, můžu to snadno nahradit.
Horší je, že tak trošku očekávám, že to něco nevydrží, jako o motoru jsem z více stran slyšel, že bez problémů zvládá ještě větší tlaky a výkony, ale např. mi včera vystřelila jedna hadice co neměla svorku (tak je jasný, že ten tlak nevydržela), ale obávám se, že budu muset nahradit originál vedení stlačenýho vzduchu za silikonový hadice, nerez trubky a speciální svorky, protože to co tam je teď, podle mě tyhle tlaky dlouho nevydrží.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Jo, to jsem mel u Turba porad. Furt bouchaly hadice
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Komentáře bez komentáře :-D

https://www.youtube.com/watch?v=bfCvuIPKVS0

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Rancho-SO »

Tak už se práší za kočárem 8-)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

A to je jako cely? :lol: víc to neumí?
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

'S to slyšel, jezdí po předních, to ti jako nestačí? :roll:

Hm..., slušnej prak, ze 3 na 4 navíjí nechutně :P
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Jojo, přesně, před těma úpravama mě to ohromovalo vystřelením z místa a pak zátahem na dvojku, když to člověk přehnal, tak se ty kola divoce roztočily i během akcelerace na dvojku. Ale trojka, čtyřka, byly takový mrtvý, pozoroval jsem, že zatímco na 1 a 2 to nafouká bez problémů přes 1,1 baru (kdy zasáhl fuel cut), ale na trojku a další kvalty to foukalo třeba jen 0,6 a víc ne, takže zátah naprosto průměrnej. Ale teď to nafouká na 1,6 baru na všechny kvalty, jedničku nemá cenu držet, dvojka to samý, gumy by jen hořely, na trojku se to rve dopředu neskutečně, ale je cítit, že ty gumy nestíhají, protáčí se a auto má tendenci cestovat ze strany na stranu, ale díky nízký váze to zrychluje fantasticky, na čtyřku to zase nafouká hned 1,6 a letí to, ale když v ten moment předjíždím, tak jak přejedu do levýho pruhu, auto se lehce zhoupne doleva, tak pravý přední kolo taky prohrabuje. Ne po přeřazení, prostě během akcelerace.
V pondělí bych měl jít na to měření výkonu, pak ty normální gumy sundám a nasypu na to semislicky Toyo R888 a uvidíme. Otázka je, jestli to tím nepohřbím, protože když si teď všechny ty součástky uleví protočením kol, tak potom až budou muset ten výkon fakt přenést, tak by mohlo něco křupnout. Ale zase tomu diferáku taky nedělá nejlíp, když se pod tímhle krouťákem najednou prudce změní rychlost otáček jednotlivých kol v diferáku a převodovce (při protočení kol na střídačku, nebo jen jednoho). Uvidíme no. Co už nevydrželo je servo, musel jsem ho odpojit, protože po ostrý akceleraci na trojku začalo vždycky kňučet jakoby bylo bez oleje, nejspíš ten olej zpěnil a asi se přidíralo, protože když jsem někam přijel a chtěl zaparkovat, tak při vytočení kol do rejdu se zpod kapoty vyvalil dým z klínovýho řemenu, kterej se na řemenici serva protočil.

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Ty R888 jsou dost hlučný, ale to ti asi vadit nebude... ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

To asi ani neuslysim :lol: ale držej ne? Nebo...?

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Jo, to jo, držej dobře, ale taky dobře ubejvaj. ;) :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

:lol: :lol: :lol: ale tak jo ;) semislicky super, i kdyz Tomas je ma na Renaultu a nerikal, ze by to byla buhvijaka hotparada, ale on ma starsi. Ja mam na zadku Regaly, ze kterejch jsem byl nadsenej proti normalnim, ale kdyz jsem je dal dozadu a dopredu Nankangy , zjistil jsem, ze ve spojeni s prebrzdenym zadkem docela klouzou :lol:

Pajo, no, ubejvaj, ale s tim se pocita :lol:
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

No, já jsem je ještě na limit nedostal, dokonce ani aby pískaly. Na tom videu v 5.00 je vidět aspoň jak brzděj z cca 150km/h.

http://pajaalca.rajce.idnes.cz/motor#murena_1.jpg

Jo a taky jak hučej.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tyjo, to je taky moc pěkný :twisted: hlavně Ty nemusíš jezdit jen rovně :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Za půl hodiny vyrážím do Zbraslavi na měření výkonu, takhle nervózní už jsem dlouho nebyl... :? hlavně aby to všechno vydrželo, i 250 koní by bylo super, ale hlavně ať to vydrží!!!

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tak jsem zklamanej, kroutak sice fajn 415 Nm, ale výkon jen 288 koni. Ale to je tim, že se to meri tak, že z volnoběhu da plnej plyn a to turbo prostě nafouklo jen 1,5 baru, zatímco když s tim jezdím, tak to fouká 1,7 baru. Ale tak se to meri nedá se nic dělat :(

Odpovědět