Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Já ti dám HTP, ty lumpe :twisted: :twisted: :twisted:

Jo jo, Michale, oproti tobě jsme amatéři :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Proč amatéři? Já jsem si představil jak tam poskakuješ a rozjedeš se zrovna ve chvíli, kdy se Tě ten za Tebou rozhodne předjet :mrgreen: prostě mi to připomnělo tu povídku od Šimka a Grossmana :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Kotleta je airbox, to nevíš?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Aha, to jsem nevěděl ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Ti řikám, na novým, z fabriky poskladaným karbeci. Normálně se to vytrhá ze závitu. Maám podezření, že je na vině ta kotleta
Ahoj všichni a taky Bu! :grin: Chci se vyjádřit k tomu povolování karbece. Jedná se asi o karburátor Solex SDID, nebo SDIDA. WEBER to nedělá! :o Je to dané tím, že Solex má mezi vzduch. filtrem a vlastním karbecem mezikus na třech šroubech se širokou hlavou se zapuštěným konusem. :o Ač je karbec nový, je třeba po montáži tyto šrouby dotáhnout na krev a nejlépe ještě pojistit zápichem ostrým hrotem proti povolení. Dále je třeba ty 4 šrouby na hlavní přírubě s matičkami se silonovou vložkou utáhnout s citem, ne na krev! Pokud se to dotáhne moc, tak právě ty vibrace, které eliminuje gumová vložka ve dně vzduch. filtru, tak ty vibrace vytrhají ty 4 štefty ze závitu, protože nemají jinou možnost jak vyrovnat to chvění! :mrgreen: U Webera se to stane pouze, když též někdo dotáhne ty 4 matičky na krev. :lol: To je asi vše, co o tomto problému vím z vlastních zkušeností, zažil jsem oboje! :mrgreen:
zdravím všechny a ať vám to frčí bez trablů! ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Jj, 3x u Solex SDIDA a dvakrát u toho mého TDID
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Nejedete někdo v dohledný době okolo Zlína? Vydražil jsem tam jeden Flash

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tak jsem dneska konečně odvezl Simku 8 na klempírnu. Teď porovnáme co bude potřeba, povaříme těch pár dírek a rozeberme kastli - sundáme blatníky, dveře a prahy a hlavně sundáme kastli z rámu. Pak to odvezu na opískování a co se kde objeví, se ještě vyvaří. No a tak za dva měsíce, konečně do lakovny, už se na to těším jak malej Jarda - hlavně teda na ten výsledek.

Obrázek


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tajně doufám, ale ještě to pak bude komplet elektrika, čalounění (a to bude asi nejtěžší z celý renovace), renovace rámu, brzd, sehnat nový gumy, atd... žádná prdel :?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Přesunuto:

byl jsem u Čendy v garáži...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Michal : ty vole jak v tomhle .... může někdo něco udělat

Michaltalbot : Jo, když se chce, jde všechno I když já bych se z takovýho řekněme "neuspořádanýho množství dílů" asi taky pos...
Obrázek

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Čenda »

Chlapci.
Jsem rád i za tenhle zmatek, věcí je mnoho, ale garáž
není nafukovací, tudíž to nemám kam dát. Avšak pracovat se tam
dá i když je to někdy trochu na ........ 8-) 8-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Ale vono, kdyby tam bylo uklizeno, ušetřilo by se tak třetina času stálýho proplejtání se a hledání... Znám to :?
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

jestli máš problém s mnoha věcmi, rád tě navštívím ;) , co bych neudělal pro kamaráda :mrgreen:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tak nakonec mi byla doporučena tato firma, tak to zkusím http://www.vyvazovani-brzak.cz/

havlik
Příspěvky: 109
Registrován: 11 led 2009 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od havlik »

Michaltalbot píše:Tak nakonec mi byla doporučena tato firma, tak to zkusím http://www.vyvazovani-brzak.cz/
To nejni uplně blízko
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Havlik: to mě zas tak netrápí, stejně tam někam potřebuju příští týden zajet, Dobeš bude přes příští týden pryč a pak už chce složit ten můj motor, takže já si u něj v pátek vyzvednu kliku a setrvák (a asi i komplet spojku) a příští týden (bohužel podle diáře to vidím zase tak až na pátek) to odvezu tomu pánovi. Říkal, že to udělá "na počkání" resp. že si zajedu do města na kafe a on to udělá hned. Takže to pak po víkendu zase hodím Dobešovi. Vzhledem k mým časovým možnostem je to ideální řešení.

petrdvorak
Příspěvky: 3
Registrován: 12 srp 2010 21:35

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od petrdvorak »

Dobrý den, mám prosbu mám simcu 1501, stojí ve stodole přes patnáct leta potřeboval bych ji rozpohybovat, ale nevím od čeho začít abych ji aspoň nastartoval. Děkuji Petr Dvořák

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

petrdvorak píše:Dobrý den, mám prosbu mám simcu 1501, stojí ve stodole přes patnáct leta potřeboval bych ji rozpohybovat, ale nevím od čeho začít abych ji aspoň nastartoval. Děkuji Petr Dvořák
Ahoj všichni! :grin: Petře, to je asi poklad, ta Simka! :o Ale pozor,rozpohybovat a natočit! Hlavně nespěchat! Zjistit těsnost chlazení a taky stav oleje v motoru. :mrgreen: Já radím v tomto teplém počasí olej vypustit, nechat vytékat třeba i několik dní a nalít nový, levný třeba Mogul a po natočení zahřát a vypustit. Dále vyčistit odstředivý filtr v řemenici motoru. Dát nový, kvalitní olej 15W40, hlavně NE žádnou syntetiku nebo polosyntetiku a podobně! A pak teprve natočit! :lol: Pokud by jste potřeboval poradit něco víc, mail je ivan.karlovsky@ol.cz, mobil 736 687 797.
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Nelil bych tam "levný" olej, ale existuje celá škála výplachových, od přísad, až po celonáplně, obyčejně to nestojí moc a udělá to, co to udělat má. S tim zbytkem má Ivan pravdu. Vyčisti odstředivej fitr na motorový řemenici, vypláchni motor a uvidíš, co to bude dělat. Jestli to začne skřípat, tak tam pak ten normální olej ani nelij a rovnou ten motor vyndej, páč je zadřená vačka (klasická bolest)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Hlavně, než vůbec začneš startovat, nejdřív zkus motorem otočit rukou, jestli se bude volně otáčet. Pak se připojuju k Burákovi, Mogul ani na zkušební start, vždyť minerál od Shellu stojí doslova pár korun...

strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od strojservis »

Ahoj všichni , rozpohybovat dlouho nejetý motor nemusí být vubec jednoduchý , každý petrovi poradí něco a nakonec z toho bude mít guláš v hlavě , jestli nemá zkušenosti měl by někoho pozvat , ale je to každýho věc , spíš mě zaujala věta že mogul ani na start , já bych se mogulu nebál - je to slušně kvalitní olej . Jetli si myslíte , že shell , kastrol , nebo jiný jsou zázračný proti mogulu , ta si to myslete , ale je to pěkná hovadina . Co se týče přísad do oleje , ty začnou fungovat až když to vrčí , dobrá skušenost je z přípravkem emgine flusch - tec 2000 , dá se koupit v kelly .

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

někde tu je diskuze o olejích, který se účastnil Klocák, kterej je "olejář"

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Ale jo, dyk jo. Proto řikám, alejt tam příměs. Páč normální olej do 15 let starýho nic neřeší. Evypláchne to nic. To už tam mužeš nechat ten starej
Obrázek

petrdvorak
Příspěvky: 3
Registrován: 12 srp 2010 21:35

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od petrdvorak »

Děkuji za informace. Ještě bych potřeboval jaké zapojení fajfek na svíčky někdo je vytahal. :shock: Nevím jestli je to poklad :?: , ale má pouhých 62.000 km najeto :!: . To se mi zdá jako dobré.
Děkuji

Odpovědět