Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Koukám, že vyndaváš úplně stejně jako já z Mureny ;) ono je to spodem fakt nejjednodušší a ve fabrice to tam taky dávají spodem. Akorát já na to nemám ten forichtung, takže heveruju hevírkama dokud to ještě vypadá aspoň trochu stabilně :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Ten forichtuňk je 3,5t vysokozdvih :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Mňo, takže jiná klika se našla, bude se muset přebrousit celej blok a to celkem dost, protože na 5.hlavním ložisku je to hodně vymlácený, pravděpodobně vinou mj. nedokonale vyváženého setrvačníku. To chci tentokrát nechat někde udělat, protože jak mě informoval Pája, nevyváženej setrvačník může připravit motor až o 5% účinnosti :shock: Pak jsem taky nechal udělat komplet repasi převodovky, už teď jsem tam jenom v dílech za 7tis :? + ten motor vidím někde kolem 25ti... :roll: Ale bude to 100%ní a když ještě vylepším chlazení výměníkem olej/voda a vyřeším odlévání oleje v hodně ostrých zatáčkách, tak tomu můžu zase dávat co se do toho vejde a nemusím se bát potíží...snad 8-)

havlik
Příspěvky: 109
Registrován: 11 led 2009 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od havlik »

Michale hlavně to nech vyvážit všechno zvlášt rozhodně ne jako celek!!
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Co? Tak teď jsem z toho úplně zmatenej, Pája zase říkal, že se má vyvážit sestava setrváku a klikovky... :| :idea: :?:
Tak jak teda??? Proč myslíš zvlášť?

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

To by mě taky zajímalo... :shock: To jsem ještě neslyšel, naopak, když se to má vyvážit opravdu dokonale, vyvažuje se to navíc spolu s přítlačákem a ojnice se nahrazujou adekvátníma hmotama. Teda pokud vím...
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Já nemám zkušenost, ale přijde mi to logický. Taky vyvažuješ celé kolo a ne jen disk zvlášť :roll:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Pájo a máš nějakou dobrou firmu, která mi to vyváží?

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Bohužel nemam, to si dycky úpravci zajišťovali sami, ale snad bych to moh zjistit v pondělí.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Pájo, mimochodem, už jsem našel to těsnění pod vanu, tak ho změřím a příští týden zadám do výroby ;)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Super. Díky. :!:
Obrázek

havlik
Příspěvky: 109
Registrován: 11 led 2009 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od havlik »

Nee zvlášt protože většina firem to pak odebírá material jen na setrváku takže celek má pak třeba nevyváženost třeba 0.5g ale když sundáš setrvák tak klika pak bude mít díky tomu nevyváženost 20g. Fabrika taky vše vyvažuje zvlášt vždycky nebo myslíte že skládají motory tak že vezmou setrvák kliku a řemenici daj jí vyvážit a pak dávaj do motorů?? Nasekají všechny věci zvlášt ovšem nevyváženost z fabriky je co vim až třeba 5g. Ale to na seriové použití jaksi stačí. A pak jen skládají předem vyvážené věci.

Jinak s přítlačákem a lamelou klidně ale pokud jí budete sundavat je potřeba si označit pozici aby ste jí dali stejně jinak bude to zase nevyvážený. Ale pouze setrvák s touto sestavou.


A vřele nedoporučuju dávat v Praze to Motoreny nebo tak nějak se to jmenuje.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Hmm... to zní docela logicky, ale když se to vyváží extra a pak smontuje, tak se ty hmoty můžou přece zase nějak sečíst a objeví se někde házivost. Teď babo raď... Našel jsem tuhle firmu: http://www.opravarenstvi.cz/opravy-a-renovace-motoru/ ale nikdo mi to tam v pátek nebral.

havlik
Příspěvky: 109
Registrován: 11 led 2009 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od havlik »

No jelikož kvalitní firmy to vyvažujou na 0.1g max takže maximální nevyváženost celku bude 0.3g a tam už bych problémy nehledal ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Takže asi ideální nechat vyvážit zvlášť, pak to sesadit a nechat překontrolovat s tím, že by to nemělo nikde přesáhnout 5g nevývažku.

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Tak jsem po odvržení tohoocucanýhokorejce a absenci obou Mercedesů dnes vzal do práce Sambu, samozřejmě sundal střechu a vyrazil směr Hradčanská-Zdice-Beroun-Zličín. Po nastartování ve Zličíně to jelo nějak divně "na tři" až jsem pod motolským mostem na Plzeňský zůstal stát. Obvyklý zachránci nemohli, bo někteří měli dost starostí se sebou (viď Bu) a nechali se zachraňovat na jiným konci země. Telefonní servis taky nepomohli, páč schlazená pumpa se tvářila, že dává pořád všem a stejně s cívkou jsem se na místě mohl leda dohodnout nebo pohádat. Perspektivnější mi přišla první varianta, takže po půlhodině přemlouvámí jsem vykuckal motolský kopec a říkal jsem si slova, jež Michaltalbot dobře zná a sice, že mne moje Simca nikde nenechá :mrgreen: . Sice mi to občas na světlech chcíplo a divokou gestikulací jsme se s šoférama posílali kamsi, načež ve chvíli , kdy se šofér za mnou rozhodl mne předjet, se mi podařilo motor rozbafat a s hvízdáním pneumatik popojet k dalším světlům, kde jsme si to zopakovali. Ten řidič toho sprintera, co jel za mnou přes celej obchvat Horákový si asi myslel, že jsme v úpalu od slunce ukradl někde auto a řidičák, ale co. Když jsem motor držel nad 3000ot, tak to jelo. Takže jsem doma.
No, asi půjdu pro toho skvělýho korejce :? :? :? , ať mám čím jezdit, bo jinak mám už jen toto a s tím se po Praze jezdí blbě
http://sauto.cz/detail-inzeratu/obytne/ ... ni/8166742

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Ještě k tomu vyvažování, vzhledem k tomu, že se celá sestava vyvažuje dynamicky, tak pokud někdo odebírá materiál jen na setrváku, to by se měl radši věnovat něčemu jinemu. Myslim, že jestli vyvažovat v celku nebo po jednotlivejch dílech je asi věc toho, kdo ty motory vyrábí, třeba sady pro Ultimy se prodávaji jedině kompletní a vyvážený vcelku. Asi je to daný tim, jestli se hledá ekonomická cesta nebo kvalita a taky dost záleží na velikosti motoru, teda těch rotujících dílů a otáčkách, ve kterejch se ty hmoty točí. Vzhledem k tomu, že tolerance vyvážení se pohybujou v desetinách gramu, řek bych, že přesnost sesazení těch dílů bude mít zásadní vliv a vzhledem k tomu, že přesnost výroby dneska a v době, ze který máme ty naše auta, je nesouměřitelná, asi nebude tak úplně jedno jak se ty zvlášť vyvážený díly sesadí. Hlavně, my tady diskutujeme záležitosti, který známe víceméně z doslechu, tak asi bude nejlepší to nechat odborníkum. ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

No, stala se mi dnes taková příhoda, vlastně, no, kamarádova Škoda 1000MB, v pátek zpola schořivší, ač po smrti mi asi zachránil tlamu a když ne mi, tak autu. Koupil jsem si včír od kamaráda, jeho, kdysi ňufozní, Škodu 120LS (bez připomínek, pls ;) ). No a vinou okolností ji nechal včera v meziskladu v Kyjích. No a dneska ji vyzvedl a tak si to kadlám po dálnici na Teplice, páč jsem chtěl na návštěvu na Kladno za kamarádem. Kadlám si asi 120 a libuju si, jak to krásně sedí, na novejch gumách a neplave a asi 1 km před sjezdem ucejtim benzin. No, ono by mi to normálně taky napadlo, ale asi až ve chvíli, kdy bych vyjel všechen benzín z karbece a auto by chcíplo, ale v milisekundě se mi na mysli vynořila fotka zdecimovaný tisícovky, takže jsem okamžitě vypnul klíček a zasvištěl do odstavnýho pruhu, kouknul do zrcátka, zda se nekouří z pod kapoty, hrabnul po šrajtofli a telefonu a vubec se připravil na rychlý výsadek. Kupodivu auto dojelo samospádem přesně na konec sjezdu před kruhák (odkud bylo odtahnutelné). Kupodivu a naštěstí vypadla ta horní trubka (evidentně už lepená silikonem) a logicky vinou rozdílné roztažnosti trubičky a karbece. No, nejdřív jsem to opravil klíčem na kola a Zippo zapalovačem, coby šroubovkem, ale to nedrželo. Tak jsem zavolal nejdřív Michaovi, který poskakoval V Sambě HTP po Praze a poté Tondovi Werthaimovi (kterému patří obrovský dík), který ve chvíli dovalil 10 a 13 klíč, kladivo, šroubovák a vteřinový lepidlo a v 10 minutách bylo po problému. Mezitim, co škodka bezvládně stála v odstavným pruhu, zastavili dva řidiči a nabídli pomoc. Tímto jim, ač asi nečtou , děkuji. No a taky za kruhákem zastavil chlapík s Astrou. Tak jsem si připravil řeč, že už pomoc se blíží. A on se slovy "já jdu odklidit tenhle bordel" začal pohorkama odhrnovat hlínu a kamení, které bylo na kruháku (ale už mimo jízdní dráhu) rozsypané. Furt jsem si myslel, že mi tu pomoc nabídne (i když mi byla k oďu) a on se slovy "to stačí" odešel k autu a odjel. Jak řikám, byl mi k hovnu, ale přišel mi, jak když plave kolem tonoucího a poté, co najde na dně bazenu klíček od šatny v klidu odplave. To jsem fakt nezažil :o
Takže litérku, díky.
Sorry za víceméně OT, ale vysvětlil jsem tim tu narážku a hlavně jsem ještě jednou chtěl Tondovi poděkovat.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Bu: hezká slohovka :lol: jestli jsem to správně pochopil, upadla Ti přívodní trubka od benzinu mezi karburátorem a pumpou, je tak? :)

Michal: trochu mi to připomíná tohle - chvílemi se zdálo, že jsme zachráněni, neboť prase zapadlo nohou do díry po smetáku, kterou skrz promočenou podlahu prorazil soused, když se snažil nám naznačit, že ho naše prase běhající po pokoji asi ruší. Bohužel prase však zapadlo právě v tom okamžiku, kdy zvědavý soused Pulchart přikládal k otvoru ve stropě svou hlavu, aby zjistil co se to děje. Prase se od sousedovy hlavy odrazilo a pokračovalo v běhu, zatímco soused spadl ze štaflí a žaloval manželce, že ho náš otec udeřil prasečí nohou do čela... :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Jo, přesně ta :lol: Ale rovnou, abych zamezil nemístným poznámkám. U kombika už se mi stalo potřetí, že se mi odšroubovalo víčko karbece. A to byl novej, vč podložek. Povytrhalo to závity atd. Teď už tam mám fakt dlouhý šrouby, který jsem tam zalepil
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Bu: to nechápu, jak se Ti mohlo odšroubovat víčko karbece? To se mi v životě na ničem nestalo a troufám si tvrdit, že např. při dvouletým obdenním přelétávání Praha - Ústí s Tagorou stylem "na Proseku plyn na zem - v Ústí plyn uvolnit" to sakra mělo nárok, a nic! Co Ty s tím děláš? :twisted:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Já taky ne. Nemám ani urvanej silenblok na airboxu, takže ten se neviklá. NEvim, ale mi osobně se to stalo už na druhý 1301, Klocák a Vítek s tim ale měli problémy taky :(
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Jestli vy tam nedáváte šroubky ze škodovky :twisted: :lol: jinak to prostě není možný 8-)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Ti řikám, na novým, z fabriky poskladaným karbeci. Normálně se to vytrhá ze závitu. Maám podezření, že je na vině ta kotleta
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Jaká kotleta? :o Co to máte s Michalem za matroš? :lol:

Odpovědět