Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

No jezdí. rval jsem jí jako magor z toho vozejku, ale všechny 4 brzdy byly proti mně. Tak jsem jí pak nechal na ručce a popojel vlekem. Když jsem chtěl nastartovat prosklo to a vypadl kontakt. Když se mi ji po 15 min povedlo dostat z vleku a bylo mi jasný, ře sám to neroztlačim ani z kopce, tak jsem zkusmo otočil klíčkem a ten vehikl chytil :?

Takže chytla dobře, ale nehasil jsem :twisted:
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Buráčku můj milovanej, já tě nemít :idea: ...............radši nedomejšlet :mrgreen:

Ale jsem dlužníkem. Mimochodem. Ten zasranej mercedes dostal 3.5 litru :!: oleje do automatu a odjel jsem domů :evil: :evil: . Půjde z domu. Ani ty nááádherný kola ho nezachráněj

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Čenda »

Ty brzdy jsou potřeba rozhýbat a snad na pár drobností, by to mělo být
provozuschopné. ;)

Mercedes z baráku??!
Konečně jsi dostal rozum! :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) Čenda dne 18 kvě 2010 23:06, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Brzdy rozhejbat.... Ste řikal, že je to z fleku na STK :lol:

To víš, Mercedes, kdo by to chtěl...
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

zaplatil jsem dvojku odtah, pětikilo oleje :evil: . To byl zase vejlet

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od PeS »

Ty jo, při prohlížení těch vašich fotek z Belgie jsem vám jen tiše záviděl, že jste tam mohli být... Fakt paráda, to jsem v životě neviděl! No těžko jsem to moh vidět, když jsem nevytáh paty z ČR, že... Ale pak jsem si řek, že závidění je věc hnusná, hodna daleko podřadnějších existencí, tak jsem se rozhodl, že radši začnu dělat něco pro to, abych moh příště s váma ;) Tak jsem dnes celou noc ve volných chvílích leštil přední nárazník na Arianu :grin: No věc v tuto chvíli pro auto naprosto totálně úplně nedůležitá, ale někde se začít musí ne? :oops: Na autě bohužel zatim neni pořádně kde dělat, tak si zatim hraju s drobnostma. Nárazníky jsou kdysi leštěnej nerez :o Teda nerez furt (což je jediná klika), ale leštěnej už zdaleka ne... Nárazníky byly i dost pobouraný a porejpaný... No práce fakt záživná (kdo někdy vyklepával 2,5mm nerez, pak ho brousil 80kou šmirglem a pak se ho snažil leštit jistě pochopí...), ale výsledek je naprosto parádní! I největší leštěnkáři by mohli závidět :grin: Kdyby tohle měly být chromy, dal bych za to víc než za celý auto - Vivat Simca Ariane! Už se nemůžu dočkat, až to budu montovat na nalakovanou kastli :P Momentálně to bohužel neni ani k čemu montovat, podnárazník tam skoro neni :cry: No nic. Ale časem snad bude i to a pak s váma snad vyrazim i za hranice všedních dní ;) Už teď se nemůžu dočkat...
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Petře, na burze na stránkách je nabídka rozebrané Ariane

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od PeS »

no jo :shock: :shock: Hmmm, zajímavé, to je asi nějaká, kterou ještě neznám. Už jsem pánovi psal, docela by mě zajímalo, v jakym je to stavu. Ale já už svojí Arianku mám, k tomu druhej totálMORM na díly a myslim si, že z toho snad už nějak jedno celý auto dohromady dám, takže pokud by byla slušná, moh by se do ní vrhnout nějakej další blázen, abych nebyl sám, ne? :grin:
Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od PeS »

To, že je rozebraná, v tom bych problém neviděl. Já jí mám zatim celkem pohromadě, takže i když to neni zrovna úplně běžný auto, kam se dojít podívat, jak to či ono má bejt, by samozřejmě bylo ;)
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Tak pak dej vědět cenu

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od PeS »

Jo a tak mi napadlo, když už jsem taky ten člen klubu... Tak bych třeba moh taky nějak pomoct a být ostatním členům třeba taky trochu užitečnej. A to konkrétně s tim leštěním. Já osobně nejsem sice zrovna leštěnkář 8-) (líbí se mi spíš co nejpůvodnější stav, pokud to jde), ale na leštění mám momentálně docela slušný zázemí a vybavení, takže pokud by někdo měl zájem, můžeme se domluvit. Leštit se dá prakticky cokoliv, od hliníku, přes nerez, mosaz až třeba k plastům a plexisklu. Co se týče výchozího stavu, povrch může mít i docela hluboký škrábance, nebo může být i sežranej do hloubky, jde jen o to, aby z dílu po broušení a leštění vůbec něco zbylo. Problém taky může být v tom, že pokud se leští takhle hodně poškozený např. hliníkový odlitek, samozřejmě zmizí původní kresba odlitku a je to pak lesklý jak psí ko..e (psí, ne PSí :grin: ). Omezení je v podstatě jen ve velikosti dílů, maximum, co je v tuhle chvíli možný, jsou tak poklice na kola. Masku chladiče, víc jak půl metru dlouhý lišty, nebo nárazník, kterej je vcelku, tak velký věci dělat nemůžu. Už ty kraje nárazníků na Arianu byly problém, středy nárazníků už jsou úplně bez šance. Ale drobnosti jako třeba kličky na dveře, rámečky na světla, znaky atd. atd., to by bylo v pohodě. Nemám moc zkušenosti s leštěním pod chrom. Neznám totiž žádnou chromovnu a nemám vyzkoušený, jak mnou předleštěné kousky vypadaj po chromování. Kdyby někdo o chromovně, kde berou už vyleštěný věci, věděl, dejte kontakt, rád to vyzkoušim na svých věcech, mám jich připravených dost. Pro ukázku se můžete kouknout na pár fotek nárazníků na Arianu. Bohužel mě moc nenapadlo vyfotit výchozí stav, jen na pár místech je vidět dost hlubokej škrábanec, nebo svár nahrubo přepilovanej pilníkem... Ten druhej nárazník, co je na fotkách už hotov, byl ještě horší. Výsledek, si myslim, neni úplně špatnej...

Foto je na http://picasaweb.google.cz/108552761547 ... 66/Lesteni#
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Hmm, tak to je moc pěkný, zrovna tam mám něco z Grand Large, kam se Ti to dá přivézt?

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od PeS »

A jakýpak díly máš? Jsem z Prahy (z Bohnic, ale nebydlim v tom známém areálu - zatim :) ) , ale často jezdim trasu
Praha - Ml. Boleslav - Mnichovo Hradiště,
Praha - Kolín,
Kolín - Nymburk - Ml.Boleslav
Praha - Kutná Hora
a občas taky Praha - Benešov.
Takže setkání je možné i někde v těchto místech.
Mimochodem - Grand Large je moc zajímavý autíčko... ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

No na vyleštění (podle rozměrů, který si popsal) tam budu mít kliky dveří, poklice, rohy pod př.blinkry, kryty zadních sloupků a to je asi vše, lišty jsou všechny delší než 0,5m.

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Paolo »

PeS píše:Ten druhej nárazník, co je na fotkách už hotov, byl ještě horší. Výsledek, si myslim, neni úplně špatnej...
Můžeš někdy vyfotit díl, který je špatný a rozleštit ho, potom to vyfotit a porovnat vedle sebe, docela by mě zajímalo, jak moc špatný díly se dají ještě zachránit. Tohle vypadá fakt dobře.
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Jsem dnes oživil Sambu :P . Asi bych Michale využil tvýho klempíře na držáky zadní nápravy na Sambě a lakýru na opravě laku na Solaře. Na Sambě pak vyměnit převodovku a seřídit a bude ok. Tím by byly další dvě auta prakticky hotový.
Čendo....co ten motor do Aronde??

Jinak jsem měl dnes tu čest, vyzkoušet coupé 1200S a musím říct, že se nemohu dočkat, až bude Rallye2 hotová. Prohllížel jsem dneska tu kastli a není na tom nijak hrozně.
:roll:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Až na to, že se Michal rozvášnil natolik, že jsme málem skončili 2x v poli, přestože jsem mu furt oslil, že to skoro nebrzdí :lol:
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Pln nedočkavosti jsem proměřil pětikvalt z 1510 od Jurgena (ještě jednou díky, Bu) a zástavbový poměry na Ranchu a vypadá to velmi perspektivně. Vychází mi, že by se možná ani nemusely dělat zásahy do podélníku, stačilo by udělat novej kozlík na uchycení řadicího mechanismu a možná slíznout nálitek na šroub na víku a vešlo by se to tam i s odstupama. Spíš mam obavy, že to bude moc blízko tlumiče, musim zjistit jeho trajektorii. Dál mam v plánu vyměnit vnitřní klouby kardanů a mělo by to bejt. Řadicí mechanismus je, vpodstatě, otázka seštelování táhel.
Tak to je první ohledání, má s tim někdo nějaký zkušenosti, že by mě uved do reálu? 8-)
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Burák píše:Až na to, že se Michal rozvášnil natolik, že jsme málem skončili 2x v poli, přestože jsem mu furt oslil, že to skoro nebrzdí :lol:
Co blafeš? Jenom u koní nám jeden nedal přednost, jinak pohoda :twisted:

Naopak, Bu pořád jen opakoval: " Plnej, vole, plnej :!:" :mrgreen:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Pájo, pokud si pamatuju těch několik málo kousků, který tady pár lidí předělalo na 1,6 s pětikvaltem, tak vím, že nosník se řezat nemusel, pouze jedno Rancho to tak mělo (někde za Jesenicí), ale jen proto, že to mělo tu 1,6 i se servem, tak kvůli řemenu, tam bylo udělaný takový vyklenutí. Akorát nevím jak to vyřešíš s poloosama, myslím, že Ranchový do toho diferáku nejdou a 1510kový jsou moc dlouhý, protože Rancho/1100/Horizon je užší než 1307/08/1510/Solara.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Co blafeš? Jenom u koní nám jeden nedal přednost, jinak pohoda :twisted:

Naopak, Bu pořád jen opakoval: " Plnej, vole, plnej :!:" :mrgreen:[/quote]

Já jsem chtěl projet ty zatáčky efektivněji, tak jsem ti řikal, kdy přesně máš přidat :lol:
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Michaltalbot píše:Pájo, pokud si pamatuju těch několik málo kousků, který tady pár lidí předělalo na 1,6 s pětikvaltem, tak vím, že nosník se řezat nemusel, pouze jedno Rancho to tak mělo (někde za Jesenicí), ale jen proto, že to mělo tu 1,6 i se servem, tak kvůli řemenu, tam bylo udělaný takový vyklenutí. Akorát nevím jak to vyřešíš s poloosama, myslím, že Ranchový do toho diferáku nejdou a 1510kový jsou moc dlouhý, protože Rancho/1100/Horizon je užší než 1307/08/1510/Solara.
Podle toho, co jsem viděl a doslechnul se, buď je možný zkrátit kratší hřídel (prej v 1510 je motor víc vyosenej) a u obou pak zkrátit osazení vnějších kloubů nebo prostě vemu Ranchový kardany a necham na ně v Běchovicích navařit vnitřní klouby z 1510. Klonim se k druhý variantě, páč to budu mít i s vyváženim a nebudu se muset pídit po tolerancích. U tý skříně chybí levej domeček na diferáku, je to stejný i na Solaru/Horizon/...? Ušetřilo by mi to dost času, protože ty převodovky z 1510 jsou podstatně hůř k sehnání.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Ten domeček - myslím, že by měl být. Akorát ty poslední Peugeotí převodovky už to můžou mít jinak.

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od PeS »

To Michaltalbot: Tyhle díly by měly být v pohodě ;) U tohodle typu je většina dílů slitina hliníku, ne nerez, že jo? Nemělo to původně nějakou povrchovou úpravu?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Ne nemělo. Ale napiš mi prosím, kde se vlastně nacházíš?

Odpovědět