Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Paolo »

Michaltalbot píše:Tak mám problém. Ten lempl lakýrník, který měl lakovat Hillmana a Aronde GrandLarge, po 4 měsících co tam Hillman stál, oznámil, že ho nakonec dělat nebude a tak jsem ho musel odvézt jinému lakýrovi. Aronde rozdělal, ale včera mi volal, že jí nedodělá, že tam má lepší práci na nových autech, že je mu líto času, kterej na tom tráví a podobný kecy... Každý z těch aut měl dělat za 50tKč, tedy žádná almužna, přesto se na to vys-al na obojí Sháním teda lakýrníka na Aronde, je komplet odstrojená, perfektně vyvařená, lehce připravená, ale samozřejmě je na ní spousta práce. Jestli někdo můžete někoho opravdu šikovnýho doporučit, tak prosím dejte vědět.
Pokud bys potřeboval, vim o někom na Vysočině, ale je to potřeba domluvit, tedy kolik peněz z toho rozpočtu zbylo, jestli je možný dovézt to tam, kolik času na to můžeš obětovat a kolik práce před lakem na tom je. Pokud bys chtěl vidět příklad hotové práce, tak ti můžu ukázat blatník na mým autě, se kterým jsem spokojený.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: Dnes jsem mluvil s Milanem Dobešem a s jeho souhlasem informuji všechny Simkaře, kteří potřebují udělat dokonale geometrii př. nápravy na své Simce a pod.! :grin: Nevracel se mi volant na Speciálovi, po seřízení geometrie u Milana a vyčištění průchodu řídící tyče pod volantem se mi volant vrací, jako bych jel ze Simca Servisu od Pavla Lhotáka(dej mu Pán Bůh lehkou zem!)! Milan totiž má právě ten samý přístroj na geometrii a seřizuje vzhledem k zadnímu kolu, sbíhavost a odklon čepu atd.,atd.! :grin: Cena lidová :o , objednávky v prac. dny na tel. 257 960 685.
Hlavně nesvěřovat kdejakému neumětelovi a potom se divit, co na to nové pneu atd.! :o
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ivane ,tak to je dobrá zprava protože zde v Brně jsem obvolal mraky pneuservisu a nevědí co se Simkou mají dělat :shock: Díky ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Já jsem si u kupé byl, nastudoval jsem si hodnoty a pek mu vysvětlil, co a kde štelovat. Taky dobrý. Až na to, že ta kastle je tak zmrvená, že má každý kolo jinak odklon... Ale to je druhá věc
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ahoj všem , dnes v poledne jsem naleštil Simcu a až vysvitlo slunko tak jsem vyjel k bývalému majiteli,který mi to před 5lety prodal. Už několikrát jsem mu sliboval,že mu Simku ukážu po renovaci. On sám ji kupoval v Tuzexu v 68 roce. Byl velmi dojat a vyprávěl mi ,že Simca předběhla dobu a jak byla spolehlivá a že kdyby nebyl tak starý a nemocný nikdy by ji neprodal. Jeho paní mi vyprávěla jaké krásné zážitky s ní prožili a že je moc ráda,že se o Simku starám. Když jsem odjížděl tak si utírala slzy kapesníkem. :oops:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

My jsme dnes s Čendou připravovali auta na Belgii. On má připraveného speciála a já jakžtakž udělaný brzdy na kupé. Sice to neni sláva, páč válec vypadá vevnitř dost mizerně a vubec všechny gumičky potřebují nutně výměnu, Snad něco najdu u michala a něco v Bastogne Taky jsem se snažil pořešit ten odklon a stejně žádná sláva :( To rameno je prostě v pr...i :evil: V Uterý mi Ivan přiveze pokličky na spojkovej válec a snad by to mělo +- bejt všechno, aby to taknějak tu Belgii absolvovalo
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tak jsem se dneska pustil do nastavování karburátorů u Tagory SX. Když jsem sundal vzd.filtr a desku, na který to drží, vykouklo na mě 6 komor těch dvou trojitých Weberů, různě propojených podtlakovými hadičkami, které šly na podběhy do různých ventilů a čidel a vracely se zpět k různým klapkám a mechanismům na motoru, prostě Temelín hadr... Auto nejelo špatně, ale šlo jakoby ztuha za plynem, po prudkém přidání mělo díru a strašně smrdělo benzínem z výfuku. Hlavně kvůli tomu poslednímu jsem se do toho pustil, aby se mi tam pak holky cestou do Belgie neudusily. Nechal jsem si přeložit (na dvě A4ky :o ) návod na seřizování karburátorů a s tím, že měřáky podtlaků, stroboskop a měřák CO, asi stejně neseženu, jsem na to dneska odpoledne vlítnul. Nastavil jsem nějaký základní hodnoty, pak jsem různě točil celkem sedmi šroubky sem tam a výsledek je snad dobrej. Jede to mnohem líp (jede to prostě jako kráva, jednou jsem se rozjel ostře a nebyl jsem s to donutit gumy, aby se chytly silnice, za mnou jen bílej dým a smrad :shock: a táhne to prostě nepopsatelně, Murenu by to zpráskalo jak Fabii 1,2HTP, do kopce na Bohdalec se mi snažil ujet nějakej tjůningář s Octávií RS, ale ani hovno, po přeřazení na 3 jsem ho podjel zprava a na semaforu se mě přišel zeptat co v tý splašený pixle doprdele mám :lol:), nemá to tu díru, ale smrdí to tak nějak furt. Asi už míň, ale když si dám nos k výfuku, tak je to hodně štiplavý :( takže ještě asi furt moc benzínu, ale vzdušníky jsou vytočený na 8 otáček a byly na 4 ot. tak aby to zas nebylo moc chudý. Prostě je to lepší, ale stejně z toho nejsem spokojenej, napadá někoho proč by to ještě mohlo smrdět?

Když se kouknete na ty fotky, tak je jasný, že pouštět se do nastavování tohohle už nemá s nějakýma dovednostma nic společnýho, to je prostě jen drzost a tahání čerta za ocas :lol:
Přílohy
DSC09752a.JPG
DSC09752a.JPG (105 KiB) Zobrazeno 5133 x
DSC09749a.JPG
DSC09749a.JPG (105.54 KiB) Zobrazeno 5132 x

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Tak jsem se dneska pustil s jednodenním zpožděním do přípravy Horizona. Vyndat převodovku, vyměnit lamelu s přítlačákem. když jsem myl převodovku a všechno měl vykuchyný, přišla Daniela s podezřelým úsměvem a dotazem, zda jsem nezapoměl na dnešní hlídání, že jde s kámoškou na muzikál. "Samozřejmě :evil: , že ne, miláčku :evil: :evil: ", odvětil jsem a byl jsem nucen vše zavřít. Jsem fakt zvědavej, kdy to vše dodělám, aby byla Belgie v kupě. Takže teď si můřu stavět auto tak z lega :mrgreen:

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Kluci nemáte někdo klíč na vnitřní čtvercový "imbus". Je na nalejvání oleje do převodovky na Horizona. Spojka je hotová, ale nemohu nalejt olej do skříně :evil:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michal píše:Kluci nemáte někdo klíč na vnitřní čtvercový "imbus". Je na nalejvání oleje do převodovky na Horizona. Spojka je hotová, ale nemohu nalejt olej do skříně :evil:
Ahoj! :grin: A jakej rozměr :o to má být :mrgreen: ???
čau a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Tak jsem sehnal "klíč" na převodovku na Horizona. Nicméně ani za boha jsem to nepovolil. Po půlhodinové snaze jsem začal přemýšlet :idea: , kudy jinudy bych ten olej vpravil a všiml jsem si na vrchu skříně takové plastové zátky, kterou jsem rukou odšrouboval a zjistil, že jsem u najevacího hrdla (snad :o ) a že ten blbej šroub bude kontrolní :twisted: . Tak jsem tam vpravil litr. Od Bu jsem přivezl výfuk, vyndal jsem všechny auta, naložil do MB Danielu s dětma a že pojedem do Spei vyměnit ten lauf. Jenže se mi zakousla spínačka. Definitivně.

A navíc mám nasi chřipku, je mi šoufl a ležím :evil: :evil:

Ale do Belgie jedu, ikdyby do tý domy umřel :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Tyhle kola bych chtěl na rallye2 a ba sherlocka. Ale tu cenovku....nevydejchám :?
http://www.leboncoin.fr/equipement_auto ... htm?ca=1_s

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Ty ses zbláznil, To je neni vubec drahý, na to, jak ty kola vypadaj. Podivej se na ceny na ebay!
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Ale pořád je to patnáct tisíc na jedno auto

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Pro tvou informaci, já dal za svý ošuntělý 400 a byl jsem rád
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Tak jsem dnes konečně odeslal a zaplatil přihlášku do Club Vedette France :P

Jo a jak jsem šmejdil po jejich foru, tak jeden člen má taky zajímavej podpis. Místo Simcamicalement nebo Simcavehement tam má Chambordement :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Tak jako že dement, nic nového, ný? ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tohle jsou nádherný kola :shock: a jen za 399,- E!

http://cgi.ebay.de/4-Sunbeam-Talbot-Lot ... 414c2812dd

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Tak jsem instaloval novej válec, odvzdušnil, ale pořát to není ono, spojke zabírá tak na 80%. Když dám zpátečku, slyším zuby, než to zapadne. Je fakt, že jsem měl zdemolovanou tu ovládací tyčku - rovnal jsem jí. Je možný, že podřebuje vypodložit a popř. seřídit.

P.S. Dneska jsem si to rozdal se Sierrou (No měl nápis XR4i, a sportovní vejfuk) ovšem to auto nevypadalo na Cosworth. No, při 100km/h, když jsem byl půl auta před nim (na Plzeňce směr Město) to vzdal :roll:
Obrázek

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Čenda »

Novej závodník F1 BUmachr. :lol: :lol: :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Nech si kecy a seď si uprostřed garáže a ukájej se, kolik tam toho stojí a nejezdí ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Čenda »

Většina mi jezdí, tak se nemusim ukájet. :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Většina by mohla jezdit... :twisted:
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Tak mi "jezdí" Solara :? . Zbývá nějaký drobnosti okolo motoru, seřídit, rozhejbat, umejt, stk a opravu laku. A bude jako nová :mrgreen:

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Čenda »

Neboj se Bu, vše jezdit bude jen to chce trochu času. 8-) 8-)
Michal, jak jsi to zvladnu ze solarou, chytla v pohodě?
Obrázek

Odpovědět