Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Jiří Lefner píše:Dnes jsem byl u Pavla Ottla a nalepili jsme gumu okolo předního okna ,takže Murena je kompletní. V Brně jsem dal plnou nádrž 100oktan.benzínu a při 120-130km rychlosti jsem naměřil spotřebu 7.8l. Až nádrž vyjedu tak tam dám 95 a jsem zvědav o kolik se spotřeba zvedne. Jestli minimálně ,tak budu dávat 95. Ahoj všem
:shock: Ty jsi byl s Murenou u Prahy a neozval jsi se?

:shock: :shock: znamená to snad, že už máme bauset??? ;)

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale , Pájovi poslali vzorek tak jsem si ho vyknučel protože jsem byl bez gumy. :( Odpoledne jsem zase potřeboval zpět. Pája říkal,že guma bude už brzo...

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Nojo, bez gumy to vždycky riziko ;) :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Tak kupé složená jedna strana, jakžtakž to šlo upozornuju, že ramena jsem už nestačil opískovat, takže jsou obroušený a natřený, žádná krása to neni, ale stejně si pod to nikdo nelehne, bo to leží na zemi. Finální nástřik podběku budu taky řešit až před Belgií, teď je priorita zprovoznit to, aby se to do tábora a zpět otestovalo a vědělo se, co dál.
Přílohy
19042010210-1.jpg
19042010210-1.jpg (114.84 KiB) Zobrazeno 5207 x
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

O vikendu jsem koukal na Intendante - neni sance, abych ji dal dohromady - má uřezaný hadice topení, odpojený přívod paliva údajně kvůli znečistěné nádrži, rozpadlý výfuk, totálně zatuhlé řazení a hlavně nefunkční brzdy. Navíc, i kdybych jí zprovoznil a vyrazil bez papírů do Tábory, tak jak se dostanu zpět do Prahy pro Murenu? A jak jí odvezu po skončení srazu zase zpět? A kdy, když v pátek jsou techn.přejímky do sobotního závodu? Nechci být neuctivý, ale ten státní smutek kvůli polákům, kvůli kterýmu se posunul závod, mi teda pořádně zkomplioval život :evil: mohlo to být krásně v pohodě a v klidu, a takhle budu jen ve stresu :?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Pravý rameno bylo po bouračce jak paragraf, nikoho nenapadlo ho srovnat :? deset minut hraní na lisu a konečně neškrtá kolo o lem blatníku. Já jsem si ho teda debil pak dal obráceně (Jak jsem zvyklej ze škodovky) tak jsem si del ještě dnes rozborku. Taky jsem zjistil, že draze koupené originál tlumiče z Angle jsou výrazně horší, jak škodovácký (nebudou seriový, vypadaj přitvrzený) a nějaký převařovaný vzadu. Auto stojí na kolech. Zítra musim namontovat výfuk, vyměnit silovej kabel. V pátek ráno mám objednanou sbíhavost. Vypadá to slibně. Vzhledem k tomu, jakou mám momentálně pracovní zátěž, divim se, že je to skoro hotový. Jsem zvědav, co se zas pos..e :(
Obrázek


Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Uř se posralo, ale vyřešil jsem, Zase startér a nemám jistotu, že bude fungovat. Von je sice stejněj se 1301, ale točí obráceně. Bohužel i uhlíky jsou naletovaný, což je fakt debilita, takže to nejde vyměnit :(
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Jedině to přeletovat. Proto se občas v hromadě ND k autu objevují i uhlíky s drátky ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Blbě se k tomu dostává a hlavně to chce přiletovat něčim fakt pořádnym, teče tam velkej proud :?
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: Připravil jsem překvapení pro majitele vozů Simca 1301/1501 a také Spécial, které jsou vybaveny záchr. pásy Klippan s chromovaným okem mezi sedadly. Tyto pásy mají sponu pásu pověšenou na sloupku na takové krytce s háčkem. :grin: A právě ty háčky se lámou, hlavně stářím a sednutím na pás a podobně! :mrgreen:Nejlepší bylo, když se to stalo během cesty do Saint Jean loni na sraz! A byl oheň na střeše! :mrgreen: Podařilo se mi sehnat výrobce, který dokázal vyrobit formu a z ní vyrobit kopie nerozeznatelné od originálu, ale materiál se neláme! :o Série je omezena malým počtem kusů, přivezu ukázat. :roll:
zatím ahoj Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tak jsem zrenovoval řízení, nové spojovačky s kloubky, manžety a samozřejmě čepy. Náprava je teď tichá jak v Mercedesu. Bohužel posilovač zopakoval svoji závadu, která se objevila po odvzdušňování brzd - najednou to začne přibržďovat až pedál úplně ztuhne a kola jsou skoro zabržděná. Po vypnutí motoru se podtlak vytratí a brzdy se uvolní :? tak nevím jestli preventivně vyměnit posilovač (z Maruščiný Mureny), nebo to risknout a spoléhat, že to závody a 2 cesty do Tabora a zpět ještě vydrží, není totiž čas :?

Daniela
Příspěvky: 20
Registrován: 17 led 2010 01:25

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Daniela »

a když to nevydrží, Natálka bude sirotek. Jo jinak píšu z Daniely noťase, protože k mýmu mi nevzala kabel :x

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michaltalbot píše:Tak jsem zrenovoval řízení, nové spojovačky s kloubky, manžety a samozřejmě čepy. Náprava je teď tichá jak v Mercedesu. Bohužel posilovač zopakoval svoji závadu, která se objevila po odvzdušňování brzd - najednou to začne přibržďovat až pedál úplně ztuhne a kola jsou skoro zabržděná. Po vypnutí motoru se podtlak vytratí a brzdy se uvolní :? tak nevím jestli preventivně vyměnit posilovač (z Maruščiný Mureny), nebo to risknout a spoléhat, že to závody a 2 cesty do Tabora a zpět ještě vydrží, není totiž čas :?
Ahoj Michale! :grin: A co těsnost hadice atd. přívod k posilovači? A co samotný posilovač? :mrgreen: Není čas? A to riskneš, že se Ti to stane během závodu? :mrgreen: Nebo při přesunu z a do? :o Nevím, nevím! :o Nebo samotné brzdové hadice? Nejsou zavřené? :o
Zlom vaz! a v sobotu nashle! :grin:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Já mám s posilovačem taky trápení, akorát ho nemám kde vzít :? Kupé skoro nebrzdí a už fakt nemám potuchy proč. Dnes seřízení brzd (stejně brzdí na ho..o) upraven odklon, resp posunutí dozadu pp kola a brutální uprava blatníku. Auto je na pravo min o 2-3cm kratší a nikdo se po nehodě nenamáhal to kdysi opravit :x takže nový humy dost škrtaj. Dále jsem vyměnil kabel ke startéru, takže už to točí jak má. Udělal jsem si teď večer asi 30 okruh, kde jsem zjistil, že: brzdy poněkud lepší, ale jak kdyby někde utíkal tlak (po táboře rozhodim hl válec a pak to zapálim), kupodivu chlazení ok, náprava docela jde, ale v lp kole je někde vůle. Buď jsem něco opominul, nebo je to tlumič, Občas se zhasínaj světla (fakt sranda v noci v zatáčce) nesvítěj brzdovky a blinkry velmi pofiderní. Taky nefunguje otáčkoměr (naposled fungoval). I když to stojí na místě, občas z výfuku vyšlehne elegantní 20cm plamen Odpich to ale má jako hrom. Jinak do Tábora to vypadá, že HAvlík s tim dojede.
Obrázek

Daniela
Příspěvky: 20
Registrován: 17 led 2010 01:25

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Daniela »

Ještě že tohle forum nečtou poldové :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Už mám i sbíhavost. Další zkušenost je to, že to avří, když se po odvzdušnění zapomene dát víčko. :x Jsem kus debila, naštěstí jse ho neztratil
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tak mám problém. Ten lempl lakýrník, který měl lakovat Hillmana a Aronde GrandLarge, po 4 měsících co tam Hillman stál, oznámil, že ho nakonec dělat nebude a tak jsem ho musel odvézt jinému lakýrovi. Aronde rozdělal, ale včera mi volal, že jí nedodělá, že tam má lepší práci na nových autech, že je mu líto času, kterej na tom tráví a podobný kecy... Každý z těch aut měl dělat za 50tKč, tedy žádná almužna, přesto se na to vys-al na obojí :evil: Sháním teda lakýrníka na Aronde, je komplet odstrojená, perfektně vyvařená, lehce připravená, ale samozřejmě je na ní spousta práce. Jestli někdo můžete někoho opravdu šikovnýho doporučit, tak prosím dejte vědět.

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michaltalbot píše:Tak mám problém. Ten lempl lakýrník, který měl lakovat Hillmana a Aronde GrandLarge, po 4 měsících co tam Hillman stál, oznámil, že ho nakonec dělat nebude a tak jsem ho musel odvézt jinému lakýrovi. Aronde rozdělal, ale včera mi volal, že jí nedodělá, že tam má lepší práci na nových autech, že je mu líto času, kterej na tom tráví a podobný kecy... Každý z těch aut měl dělat za 50tKč, tedy žádná almužna, přesto se na to vys-al na obojí :evil: Sháním teda lakýrníka na Aronde, je komplet odstrojená, perfektně vyvařená, lehce připravená, ale samozřejmě je na ní spousta práce. Jestli někdo můžete někoho opravdu šikovnýho doporučit, tak prosím dejte vědět.
Michale a co ten lakýrník co mi dělal Murenu ? Já Ti to s ním domluvím!

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Lakýrníci jsou všichni verbež, jsou vychc...ý, a líný, nedodržujou termíny a stanovený ceny, je s nima debata jak s koněm. Do jednoho! Zatim jsem mezi nima bílou vránu nepotkal. A znám jich dost. Je to asi těma ředidlama, co čuchaj.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Jirko, ale ten bude odněkud z Brna nebo okolí ne?

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale ,kousek od Luboše Mazurka. Jenže u nás na Moravě je to levnější a ten lakýrník je spolehlivý. A práci jsi na Mureně viděl.

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Jirko, každopádně by to určitě měl vidět, než se budeme bavit o ceně a termínu, jezdí občas do Prahy?

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale, tel. na lakyrníka mám v práci a hned mu zítra zavolám a na vše se zeptám a dám Ti vědět . Pokud do Prahy nejezdí tak by podle mě stačily fotky ze všech stran a to detailně. Zítra se Ti ozvu a vše vyřešíme... Ahoj

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Burák píše:Lakýrníci jsou všichni verbež, jsou vychc...ý, a líný, nedodržujou termíny a stanovený ceny, je s nima debata jak s koněm. Do jednoho! Zatim jsem mezi nima bílou vránu nepotkal. A znám jich dost. Je to asi těma ředidlama, co čuchaj.
Honzo v zásadě s Tebou souhlasím ale ten co mi dělal Murenu je slušný a poctivý a dá se s ním na všem domluvit.

Odpovědět