Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michaltalbot píše:Jirko a víš, že jsou na předku a na zadku jiný...? Sice vypadají stejně, ale mají trošku jinde ty "pacičky".
Michale,díky ,já vím ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Burák píše:Michale, ad Rancho, myslíš na mě s víčkem od okurek?
...případně mám taky ;)


Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Já mám vytrženou tu trubičku a myslim, že to muže bejt jeden z potenciálních zdrojů problému s chlazením. Když Michal zklame, ozvu se :lol: Tady šlo o to, že jsem si na to vzpomněl, když jsme kouikali pod kapotu Solary. Vlastně tam to víčko je :roll:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

To může být jedna z příčin. Celej systém funguje na přetlaku a ve víčku je zpětný ventil. Pokud víčko netěsní díky utržené trubičce, systém protitlaků přestává fungovat.

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Tak tchyně a kamarád mají dnes narozeniny, takže co jsem udělal jako zeťák a kamarád? No koupil jsem si auto :mrgreen: . Jo, tu Elysée. Je to 1962 a není vůbec zlá. Původní úmysl byl zachránit ji (jako spoustu jiných) pro někoho z klubu, ale na třetím kilometru od jejího původního domova jsem si začal říkat...........nenechám si ji? :P . No uvidíme, možná si ji ponechám. Nebo ji nechám někomu schopnému z klubu, kdo ji uvede do "dokonalého" stavu. Že by s ní Daniela jela do Tábora, je zatím otázka. Moc se ji nechce, tak uvidíme.

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Tak Elysée na tom není vůbec špatně. Koroze je prakticky pouze na jednom místě a to v kufru. Nové jsou brzdové hadice a tlumiče a po dnešku i náplně, promazány nápravy, seřízeny dveře (šlo to jak nic, Michale ;) ), seřízené brzdy. Elektrické nesmysly typu El. anténa na dvě rádia a šest budíku odstraním později.
Mrzí mne, že nemohu jet s Krtečkem po ose, ale ten motor je na klice chycenej a už takhle mám každej druhej motor na GO.

Protože Solara vevykazuje ani tak špatné kroužky, jako spíš praskla membrána AC pumpy, benzín je v oleji a jsou načaté šály a válce taky nic moc. Takže kdyby někdo věděl o motoru 1,6 ve slušném stavu, uživil bych ho.

Takže do Vrchlabí hotovo.

Zbývá Horizon a seřízení ventilů na 1100 a bude připraveno na Belgii ;)

A taky musím probudit ze zimního spánku Tagoru :P

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Já dnes udělal brzdy na Elysee, š Čendou jsme je odvzdušnili a taky pír kravinej, jako zamazání direk ve výfuku, seřízení silenbloků motoru apod. Takže Elyse chybí jen seřídit řazení, vyměnit olej a umýt. Když to nestihnu, nic se nestane. Rád bych se dostal zejtra na kupé, ale straší mi jedna 1203, které musim přivařit nosník za každou cenu, páč musí zítra bezpodmínečně z garáže :x
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tak to jsme dělali brzdy všichni :lol: já na Mureně, ale odvzdušnit jsem je musel sám. Snad dobrý. Plus spojku a nějaký drobnosti. Ještě řízení, držák vzd. filtru, výfuk... atd.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

No přední ok, ale zadní má Aronde debilně šikmo a na tý straně, co je níž, se drží bordel a voda :?
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Jakou používáš do Elysée brzdovku?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Neraději bych červenou, ale mám normálně žlutou DOT3
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Tak se stavil Pavel Rod a odlehčili jsme Elysée asi kilometr drátů, radio, samostatnej kazeťák, couvačku, el.anténu, otáčkoměr a voltmetr, repro. Takovejch deset kilo to mít mohlo. Toto pojede :mrgreen: .
Jo a už svítíme žlutě :P a jsme umytí ;) .

Tím končím a jdu štukovat zdi :evil:

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Paolo »

Taky jsem právě dokončil štukování a taky už z toho svítim žlutě...
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Dnes jsem byl u Pavla Ottla a nalepili jsme gumu okolo předního okna ,takže Murena je kompletní. V Brně jsem dal plnou nádrž 100oktan.benzínu a při 120-130km rychlosti jsem naměřil spotřebu 7.8l. Až nádrž vyjedu tak tam dám 95 a jsem zvědav o kolik se spotřeba zvedne. Jestli minimálně ,tak budu dávat 95. Ahoj všem

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Nakonec mi to nedalo a jel jsem se ještě projet, abych vyhnal pavouky z vejfuku po bývalém majiteli a abych Elysée co nejvíce vyzkoušel, než ji půjčím Daniele do ruky. Jede fakt nádherně, po periferii města nemá nejmenší problém se plně začlenit do provozu a na rozdíl od dvu Dacií, které jsem potkal, nezdržuje :twisted: .

Čistý kvalitní olej prozradil, že (podle mne) bude již vačka hlučnější, jinak jde motor i převodovka naprosto sametově. Stále zvažuju, co s ní. Nechat si ji či ne :shock: . Mám původnější P60, takže asi pustit, jenže ta si zaslouží plnou péči a Krtečka čeká GO motoru (Rush Super) nebo spíše sehnání původního (Flash), takže bych neměl žádnou Aronde na ježdění. Asi to rozlouskne až plánovaná koupě Simky 1000

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Já udělal Elysee brzdy. Bohužel to, co jsem přisuzoval blybý převodovce, hlučnej kardan, se projevilo i tej nove, což mi fakt se.e :evil: No ale vezfuk +- těsnej a i jinak, plně připravena na sraz, těší se. Horší je to s kupé, to absolvovalo rychlodemontáž přední nápravy a zítra pokračuju sborkou. Ještě, že mám všechny díly, krom teda repasní sady brzd, kterou to potřebuje jako sůl
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

repasní na brzdy? možná mám

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Jo, ale na Rally, to mi moc platný neni :? Pučovat zas si to nechcuk. JAko ono to funguje, v Bastogne ale musim opatřit určo nový. Většina manžet je v pr...i a i ty gumy na pístky jsou tvrdý na šutr. Stejně to jednou zapálim...
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Pokud jsou "spešl" na coupé, tak nic, ale pokud je to S1000, tak mám pár kouzelnejch krabiček

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

No pokud jsou na kotoučový brzdy, tak sem s nima. Jak přední i zadní
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Bylo by třeba vzít co máš a porovnat to. Dalo by se to spojit s dovozem krtečka ke mě :roll: a vyzvednutím okurek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

grr mám rozhozený kupé a málo času
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

mám hromadu krabiček s nápisem Simca 1000 a fakt to nerozpoznám :?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Hale s tim krtečkem teď fakt nevim, neslibuju. A středa nemám plato
Obrázek

Odpovědět