Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Klocák píše:Jirko, neblázni 8-) Neměň nic, dokud "to" funguje ;)
. . . pak nejsou k sehnání ND, když jsou doopravdy potřeba :lol:
Ahoj kluci! :grin: Vložím se do téhle debaty s Jirkou, ale jen v klidu, žádné šprajci! :roll: Debata je , pokud jsem to pochopil, o tom zda je renovace výměna dílů, nebo to není renovace atd.? :o Ať měníš díly auta, nebo je opravuješ pro další použití( o životnosti netřeba spekulovat)
vždy je to renovace daného auta. Asi jste si všimli, že Jirka Lefner je člověk, který má radši na autě nové součástky( ne že bych se mu nepodobal, spíše ano), ale jeho kroky občas opouštějí realitu! :o Není pochyby o tom, že je to jen jeho věc. Pokud na to má prostředky, nevidím v tom problém. :grin: Ale co říci na to, když Jirka myslí, že motor jeho Simky 1301 nemá optimální chod? Někdo plácne, no to jsou podpálené ventily! :o Mimochodem, naprostá blbost, u motoru 312T jsem se s tím ještě nesetkal! :twisted: A Jirka místo přeměření komprese zvolí cestu demontáže! :o hlavy, aby zjistil, že ventily jsou O.K. To je prostě Jirka a tak to je! :lol:Tam by byla cesta spíše v seřízení zapalování u motoru, který je evidentně v dobrém stavu! :lol: Takže nechme Jirku, je to dobrej Simkař a je jedním z těch co tím prostě žijí a to je dobře! :lol: čau a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Jak to vůbec dopadlo s tou hlavou? Mam dojem, Jirko, že jsi psal, že je vyměněná nebo se pletu? Jinak já jsem v tomhle taky víceméně na straně Jirky, mam rád, když je všechno projitý, nejlépe nový a mam jistotu, že se to neposere. Právě tohle mě vždycky znervózňuje, když vyjedu s tou modrou 1301, tam bylo udělaný jen to nejnutnější a vždycky trnu co zas bude. Pak celou cestu posloucham každý šustnutí a neni to ten pravej požitek z jízdy. Už se těšim na šedivku tam bude nový všecko. :P
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ivan Simca KH píše:
Klocák píše:Jirko, neblázni 8-) Neměň nic, dokud "to" funguje ;)
. . . pak nejsou k sehnání ND, když jsou doopravdy potřeba :lol:
Ahoj kluci! :grin: Vložím se do téhle debaty s Jirkou, ale jen v klidu, žádné šprajci! :roll: Debata je , pokud jsem to pochopil, o tom zda je renovace výměna dílů, nebo to není renovace atd.? :o Ať měníš díly auta, nebo je opravuješ pro další použití( o životnosti netřeba spekulovat)
vždy je to renovace daného auta. Asi jste si všimli, že Jirka Lefner je člověk, který má radši na autě nové součástky( ne že bych se mu nepodobal, spíše ano), ale jeho kroky občas opouštějí realitu! :o Není pochyby o tom, že je to jen jeho věc. Pokud na to má prostředky, nevidím v tom problém. :grin: Ale co říci na to, když Jirka myslí, že motor jeho Simky 1301 nemá optimální chod? Někdo plácne, no to jsou podpálené ventily! :o Mimochodem, naprostá blbost, u motoru 312T jsem se s tím ještě nesetkal! :twisted: A Jirka místo přeměření komprese zvolí cestu demontáže! :o hlavy, aby zjistil, že ventily jsou O.K. To je prostě Jirka a tak to je! :lol:Tam by byla cesta spíše v seřízení zapalování u motoru, který je evidentně v dobrém stavu! :lol: Takže nechme Jirku, je to dobrej Simkař a je jedním z těch co tím prostě žijí a to je dobře! :lol: čau a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
Ivane ja považuji za RENOVACI když veškere stare díly vykopu a nhradím je novými a to všude a proto je Murena cela rozebrana kromě motoru. Co se týká 1301 ta jse tlaky dělal a byly po 12 ale přesto Lada mi hlavu sundal a vyměnil ventily za nové. Hlava nebyla třeba měnit protoře byla jako nová. Chci mít Simcy ve 100% stavu a mám k nim citovy vztah a proto budou dostavat co si zaslouži. Měj se Jirka ;) ;)

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

paja píše:Jak to vůbec dopadlo s tou hlavou? Mam dojem, Jirko, že jsi psal, že je vyměněná nebo se pletu? Jinak já jsem v tomhle taky víceméně na straně Jirky, mam rád, když je všechno projitý, nejlépe nový a mam jistotu, že se to neposere. Právě tohle mě vždycky znervózňuje, když vyjedu s tou modrou 1301, tam bylo udělaný jen to nejnutnější a vždycky trnu co zas bude. Pak celou cestu posloucham každý šustnutí a neni to ten pravej požitek z jízdy. Už se těšim na šedivku tam bude nový všecko. :P
Pajo, jak jsem již psal u 1301 jsem nechal Ládou sundat hlavu abych se na vlastní oči přesvedčil ,že je ne dobra ale vyborna a ona byla vyborna a když už byla venku tak jsem nechal vyměnit ventily.Mam tam novy karburator i rozdělovač takže pohoda ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

No, ono je to v podstatě jedno. Jsou lidi, co považují za renovaci nový lak. Renovace znamená všechno. Rozebrat do šroubku a všechno vyměnit. tzn včetně interieru a go motoru atd. Ale mysli si, co cheš ;)

Jinak, Pájo, jsi moc cimprlich. Bez těch občasnejch průšvihů se to neobejde a ani to neni ono. Mi teď zlobí rozdělovač u kombika, přestože je nový (v tuhle chvíli má najeto 15tis, cca)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Honzo ale Čenda motor rozdělal do šroubku a nyní se rozdělava do šroubku to ostaní a všude se mění všechna těsněni a gufera,silenbloky a všechny díly staré za nové náprav,řízení,tlumiče,brzd včetně kotouču a ja to považuji za RENOVACI. Pokud bych měnil jen něco tak je to oprava ale já už to zde píšu poněkolikate ,že měnim vše kromě poloos ;)

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ja se už na toto téma nechci bavit protože už to píšu dokola :twisted:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

No vidíš, a to bys měl i s poloosama :lol: Nic, pojdme se bavit o něčem jiném
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Tak dnes jsem byl u Mazurka v servisu a na Murene je uz vse vymenene. Jeste se bude repasovat starter a alternator kde jsou take špatna ložiska. Ramena jsou jako nová a ošopovana i s vyfukem a celé řízení .ktere je take po celkove GO z novych dílu!! Mam radost z perfektne vykonane prace.

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Já jsem se po dlooouhý době dostal k Arondě. No, pohladil jsem ji po kapotě :roll: :lol:

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale,pohladit je velmi málo. Musiš vzít vodu se šamponem a umýt houbičkou. Po zaschnutí vzít ten barevny vosk a krouživym pohybem Arondu vyleštit do vysokého lesku. V případě,že lak je hodně zašlý tak nejprve ze všeho musiš použit TEMPO. Pokud je ale lak špatny -nedělej NIC :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Jirko, my víme, že jsi leštič, ale i my umíme leštit auta, přestože jsou v životě, podle mi, i důležitější věci. Aronda se leskne a největší kravina by byla to teď leštit, protože potřebuje opravu laku. A ty sra..y leštící tomu fakt neprospívaj, pak to na tom blbě drží a strašně blbě to jde dolu. I tvuj lakýra s tim bude mít starost, přestože je nejlepší na světě 8-)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Burák píše:Jirko, my víme, že jsi leštič, ale i my umíme leštit auta, přestože jsou v životě, podle mi, i důležitější věci. Aronda se leskne a největší kravina by byla to teď leštit, protože potřebuje opravu laku. A ty sra..y leštící tomu fakt neprospívaj, pak to na tom blbě drží a strašně blbě to jde dolu. I tvuj lakýra s tim bude mít starost, přestože je nejlepší na světě 8-)
Honzo ,pokud potřebuje opravu je jasné,že se to leštit nemuže protože jak správně píšeš to jde blbě dolu a dělaly by se oka při stříkani. Co se týče Mureny je mi jasné,že na jarním srazu budeš okolo ní chodit jak mlsný pes kvuli nedostatkum ale na to já si dám pozor a pořádně se vyzbrojím :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Si o to řikáš... 8-)
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Dobrej nápad Jirko, ale já ji radši nejdřív dám motor, skříň, brzdy, vyvařím, nalakuju, seřídím apod. a pak teprve naleštím, jo? ;)

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Další provokatér :lol: :lol: :lol:

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Dnes jsem byl v garaži s 1301 tak jsem zabalil motor do deky at mu není taková zima. Jinak jsem se rozhodl,že příští zimu vyměním oba zadní blatníky a nechám sundat skla,které vyměním za nová a pujde do nového laku. Michal mi slíbil nové gumy tak to bude paráda a Simca bude jako z linky :!: Ahoj všem Jirka

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Klocák »

Jirko, rezervoval jsem Ti místo u docenta Chocholouška 8-)
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Já ho tam odvezuuuu ;)
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

No co? Řáděj chřipky... ;) Ale aby se ti tam neokotily kuny (nebo ještě něco lepšího) :lol:
Hele, Jirko, a co na to manželka? (Nebo přítelka?) :lol:
Naposledy upravil(a) paja dne 15 lis 2009 23:04, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Moje Simca je ve výborném stavu ale má chyby a ty já chci odstranit tak,že bude ve stavu špičkovém . Cítím,že je pořád co zdokonalovat tzn,že musím vyměnit zadní blatníky a gumy předního a zadního skla a dám tam i nová skla když už je mám koupené a zakončí se to novým lakem. Michale a Honzo, moje Simca musí být ve stavu extra třídy ,NE ve výbornem stavu :!:

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

paja píše:No co? Řáděj chřipky... ;) Ale aby se tim tam neokotily kuny (nebo ještě něco lepšího) :lol:
Hele, Jirko, a co na to manželka? (Nebo přítelka?) :lol:
Pájo , Simca je pro mě citová záležitost a mužu Ti říct ,že když jdu spát tak často o Mureně a Simce přemýšlím co a jak je potřeba udělat. S přítelkyní to neřeším ,já to řeším sám se sebou. Ahoj


Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Jirka má takovou speciální z Brna, která vlhko odpuzuje
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

to je fuk, neplevelme topic ;)

Odpovědět