Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Modrá je na jaro jako záložka, prodávat se bude až po zprovoznění šedivky.
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Klocák »

. . . "si počkám" :lol:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

paja píše:Je rozdíl mezi metlou a pastelkou, u metly záleží i na tom jestli se díl stříká naležato nebo nastojato, hlavně u šedivek, ale i pastelový barvy maji svoje úskalí, třeba v lesku, ale i odstínu. Vem si, že u každý barvy existuje min. 100 standardních odstínů, dělaji je ve stejnom složení pro stejnou značku různí výrobci, dělaji se klasický (teda teď už jsou zakázaný, ale někdo je ještě má) nebo vodou ředitelný. I kdyby si ten lakýra dal tu péči a udělal si 10 zkušebních nástřiků "růčo" namíchanejch odstínů, tak to stejně nebude stejný, protože jiný složení a stáří tý barvy jinak pohlcuje určitý spektra světla a tak se ta barva pro oko jeví jinak. Záleží i na ůhlu a nasvícení, pod kterym ty barvy srovnáváš. Já teda nevim jak jseš náročnej, podle toho jak prožíváš každej škrábaneček, asi hodně, ale vsadim se, že poznat to bude.
Pájo já pujdu do takove lakovny kde to udělají profesionálně a moje podmínka bude,že zaplatím za práci pokud bude vše špičkově udělané! Jinak máš pravdu s tím co jsi napsal ale ono se to dnes zkouší přímo na kapotě ale před tím to namažou nějakou tekutinou a potom to lehce utřou in s tím lakem,ktery zkoušeli, Je to hrozná prace ale kšef je kšeft a oni se snaži,aby to bylo na 100%

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Klocák píše:. . . "si počkám" :lol:
Michale to už fakt stojíš ve frontě :?: :lol: :lol:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Já si taky počkám. :lol:
Tak Jirko, bonne chance. ;)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Tak jsem byl dnes v servisu u p. Mazurka ,ktery take vlastni Murenu 2.2 v kuži . Podvozek je brutalne rozdelany a vyměnuje tam skoro všechno . Libí se mi jeho poctiva prace . Ahoj všem Jirka

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Paolo »

Jiří Lefner píše:Přesně tak a také jsem mu dal 12tis a víc nedostal za zkurvenou praci. Nevadi ja zrovna necham vyměnit oba zadní blatníky a hodím to znovu na lak kde to bude sice dražší ala perfektní.
Jirko, máš nějakou fotku toho, co ti konkrétně udělali špatně na laku?
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Všechno, diletantismus. Je to celý krupicovatý, hnusný, nelesklý. Motorovej prostor snad ani neodmastili :?
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ano,není to podle mych představ. Jako takova hruza to není jak dramaticky píše Honza nakonec se mužeš podívat na vozy členu ale není to ono. V každem připade jak se vzpamatuji z Mureny,ktera me vyjde s lakem až 50tis tak 1301 jde znovu na lak

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Paolo »

Ta hnědočervená? Tomu nerozumim, vždyť vypadá nádherně (vnitřky jsem neviděl) ale dle mě to neni třeba dávat do laku. :?:
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ale spodní hrana zadní kapoty kde je napis SIMCA tak je krupice a 2 dveře dole je take krupice . Já mam rad když je to perfektní a na 100% a tomu tak není. To je jak s Murenou -chci ,aby vše bylo nové a vyměněné i když to není třeba

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Tak jsem se zaregistroval na foru Clubu Vedette France a objednal díly na naši Vedetku. A lanařej nás do klubu :P . Že bych ji napsal, že jo, ale až se přihlásej oni k nám? :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Klocák »

Jirko, neblázni 8-) Neměň nic, dokud "to" funguje ;)
. . . pak nejsou k sehnání ND, když jsou doopravdy potřeba :lol:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale chci,aby bylo vše perfektní a nové a ne čekat až se něco posere. Do smrti potom nemusím na nic sáhnout a nic řešit. Ještě budou měnit tlumiče. Ahoj Jirka

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Řek bych, že rozdíl je v tom, že Bu a Klocák mluví o opravách a údržbě a Jirka o renovaci. ;) Ale, Jirko, to tvý "do smrti pokoj" je hooodně optimistický. 8-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

No, ano. Ale renovaci si já představuju jinak. Ne, vyměnit dobrý věci za nový, ale udělat vše zgruntu. Tohle neni ani to, ani to.

Jinak kupé má už obě ramena venku. Porovnáním jsem zjistil, že to prasklé už bylo nějak opravované. Teď se vyztužují a pujdou opískovat. Pak přijde na řadu předek. A potom elektrika, úprava táhel karbeců, následné seřízení atd. Jak jsem už psal, když se mi povedlo správně udělat předstih (pořád jsem ho dělal ke špatnejm otáčkám) tak se zdálo, že se to nehřeje. Ovšem nebylo uplně vedro už.
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Burák píše:No, ano. Ale renovaci si já představuju jinak. Ne, vyměnit dobrý věci za nový, ale udělat vše zgruntu. Tohle neni ani to, ani to.

Jinak kupé má už obě ramena venku. Porovnáním jsem zjistil, že to prasklé už bylo nějak opravované. Teď se vyztužují a pujdou opískovat. Pak přijde na řadu předek. A potom elektrika, úprava táhel karbeců, následné seřízení atd. Jak jsem už psal, když se mi povedlo správně udělat předstih (pořád jsem ho dělal ke špatnejm otáčkám) tak se zdálo, že se to nehřeje. Ovšem nebylo uplně vedro už.
Honzo ale mě Murenu dělají celou z gruntu tj,.že mi tam mění veškera ložiska,čepy,go řízeni,převodovky,go ramen protože byla rezava ale ne moc a spoustu jinych věcí. Kdybych to tak nechal a vysral se na to tak časem by se to auto rozsypalo. Chci to mít perfektní a tak to bude! Ahoj Jirka

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Ale to furt neni renovace, ale to je fuk :)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Honzo jájsem koupil od Čendy Murenu vdobrem stavu a koupil bych ji znovu i kdybych věděl,že do ní budu tolik investovat. To auto jev dobrem stavu a já jsem spokojeny!! Motor a karoserie jsou v super stavu. Ale když je v prdeli řízeni,chrastí ložiska v převodovce,čepyjsou nic moc ,tlumiče nic moc a plno jinych drobností tak se to musí nechat vyměnit a to tak,že se vymění všechno a ne polovina. Všude se musí vyměnit nová gufera,těsnění,silenbloky do ramen ,nova ložiska do kol.kde u zadních byly opravdu špatné. Zkratka se to musí udělat pořadně a to já chci ;)

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ještě bych chtěl dodat,že Murena je na zvedáku a totálně rozebrana kromě motoru a to co se tam bude vracet bude nové a nebo zrenovované včetně tlumiču. To je u mne RENOVACE. Ostatní není třeba protože to už ZRENOVOVANÉ bylo předchozím majitelem :lol: :lol:

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Renovace je uvedení vozu do stavu, v jakém sjel z výrovní linky. Tzn., kompletní a komplexní repase všech díl a to s použitím původní technologie. Vše ostatní jsou více méně opravy ;)

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ano ,a to se právě děje na Mureně,vyměna všech dílu za nové ;)


paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Doufam, že jsme tě moc neotrávili, Jirko... ;)
Hele, Bu, a taky doufam, že uvidíme ňáký fotky! To vyztužení mě zajímá. :!:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

No, bude to jen zesílení a posunutí svárů. Na nic jinýho tam neni plac
Obrázek

Odpovědět