Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Další Simca akce

Příspěvek od paja »

Tak rozumíš, Jirka nechá vyměnit, opravit, nalakovat a pak, těsně před Belgií, profesionálně uchopí hadr, vyleští do vysokeho lesku, v klidu a pohodě sklouzne do Valónska a pak už jen sklidí vavříny. ;) A my budem, upocený, ležet pod autem, za autem, před autem a tiše (víceméně) závidět. :lol:

P.S. Ta Belgie neni daleko, jak všichni zbrojíte? Čim kdo pojedete?
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Další Simca akce

Příspěvek od paja »

Jo ale Jirko, to víš, že ten novej lak už nebude nikdy tak držet a nebude tak odolnej jako originál? To je dvouvrstvej, chemicky vytvrzovanej, polyuretanovej lak, kterej se nechával 5 dní zesíťovat strukturu a pak dalších 10 dní vytvrdnout? To je prostě jeden celek s laminátem a dnešní vypalovačky se tomu nemůžou rovnat. Jestli se nechá vyleštit, tak je to určitě lepší volba než nástřik.
Obrázek

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

Pánové, dodržujte témata, Jirko, kdo to má furt přendavat :evil:

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Honzo a Pájo ta Murena se musí LESKNOUT ,abych při leštení nemusel nalézat škrábanečky. V převodovce chrčí ložiska a zrovna nechám vyměnit spojku a všechny čepy řízení a náprav a mam do smrti klid. Jinak motor jede špičkově ,no je vidět,že se čenda nadřel . Michale , omlouvám se ;)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Podzimní zátiší. :)
Přílohy
momentka na dvoře.jpg
momentka na dvoře.jpg (114.11 KiB) Zobrazeno 4780 x
Naposledy upravil(a) paja dne 05 lis 2009 22:49, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

pěkný, ale Pájo, chybí tam Bagheera 8-)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Jó Bagheera, ta by se mi tam taky líbila, hlavně kdyby byla hotová, nablejskaná od Jirky a byla kam dát. ;) Vypadá to, že se budu muset příští rok zbavit modrý 1301. :(
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Kdybych napřed řešil otázku prostor, ekonomický sebevraždy apod, nikdy bych si nic nekoupil 8-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Klocák »

Pájo, kupuju :mrgreen:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Hele, ty koukej dát do lesku toho kombíka! ;) Jak pokračuješ? Jsem zvědavej na tu Belgii, slyšel jsem, že Honza Karczmarek na to lehnul se fší rozhodností, Jirka tuní Murenu, u Beranů se taky zbrojí, u mě se teda spíš lavíruje (ale příští měsíc začíná kompletace 1301 speciál speciál) :lol: , u Buráků se kupujou pí..viny,... A co další? Nadhodil jsem tuhle otázku v jinom topicu a nikdo se nechytil... :(
Naposledy upravil(a) paja dne 05 lis 2009 23:38, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Pájo tu 1301 neprodávej to by byla škoda :( Murena mi přijde tak na 30 až 40tisic a mam pokoj až do duchodu a bude potřebovat jen vosk a leštěnku. :lol:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Za 40tis. lak, výměna všech čepů a repase převodovky? :shock: Kde to dělaj?
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Mam jen takovy odhad... nevím, výměna převodovky,výměna spojky,generálka řízení, ramena, čepy,zadní ložiska kol a lakovat se bude předek a střecha tak jsem odhadoval mezi 30 až 40 tis ,že to bude stát.

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Jirka myslel 30 tis á položka :lol: :lol: :lol:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

No, Jirko, to se zas posaď na zem. Za prvé, nikdy nechytíš ten samej odstín ani u barev stejnýho druhu a výrobce, stačí když tu samou barvu stříkaj dva lidi a pokaždý je výsledek jinej, (záleží i na rychlosti tahu pistolí), natož když to bude uplně jinej druh barvy. Tzn., že když to budeš chtít mít perfekt, což asi jo, tak to budeš muset stříknout celý a to zas znamená vyndat okna, odstrojit dveře atd. Když vyndáš okna tak zas na přezasklení neseženeš bauset. Prostě, když si odmyslim problémy s veteránem, tak by tě tahle sranda na novom autě vyšla přes 50tis. A ta převodovka, spojka, čepy, to tě vyjde, když budeš mít díly, tak na 15000tis. minimálně. A to počítam servis, kterej má hodinovku do 300Kč.
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ano Pájo mam servis za 300kč a co se týká toho laku tak u nás v Brně jsou špičkove lakovny co chytnou odstín na 100% a mam s tím zkušenosti.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Jirko, my víme, že u vás v Brně umí nejlíp, ale v tomhle fakt věř Pájovi ;) Krom toho, doufám, že to nejsou ty samé, co ti lakovali 1301 :cry:
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ta 1301 se bude lakovat znovu protože ji dělal lakýrník z Letovic..říkal mě,že výborně lakuje ale nebyl jsem spokojen :evil:

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

V Brně mam dobre zkušenosti protože jsem 2krát boural auto takže když lakovali určitě díly karoserie tak je to k nepoznání. Murenu nelakuji jen tak,že chci vyhodit peníze ale z duvodu,že je odřena střecha a přední sloupky no a aby to nebylo nadarmo tak vezmou i př.kapotu protože ta dělá auto

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Nojo, ale chytat dva roky starej lak je jednodušší, neř 30tiletej. Já mám taky stříkanej blatník. Je to perfektně udělaný, ale poznáš to, prostě se to jinak leskne

S tou 1301 to chápu, za tle práci bych ho pověsil za koule do průvanu a ne říct, že jsem nespokojenej. Já osobně bych byl nasr...j :P
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Přesně tak a také jsem mu dal 12tis a víc nedostal za zkurvenou praci. Nevadi ja zrovna necham vyměnit oba zadní blatníky a hodím to znovu na lak kde to bude sice dražší ala perfektní.

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Je rozdíl mezi metlou a pastelkou, u metly záleží i na tom jestli se díl stříká naležato nebo nastojato, hlavně u šedivek, ale i pastelový barvy maji svoje úskalí, třeba v lesku, ale i odstínu. Vem si, že u každý barvy existuje min. 100 standardních odstínů, dělaji je ve stejnom složení pro stejnou značku různí výrobci, dělaji se klasický (teda teď už jsou zakázaný, ale někdo je ještě má) nebo vodou ředitelný. I kdyby si ten lakýra dal tu péči a udělal si 10 zkušebních nástřiků "růčo" namíchanejch odstínů, tak to stejně nebude stejný, protože jiný složení a stáří tý barvy jinak pohlcuje určitý spektra světla a tak se ta barva pro oko jeví jinak. Záleží i na ůhlu a nasvícení, pod kterym ty barvy srovnáváš. Já teda nevim jak jseš náročnej, podle toho jak prožíváš každej škrábaneček, asi hodně, ale vsadim se, že poznat to bude.
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Na druhou stranu spousta toho, co říkáš, je sice pravda, ale jsou to rozdíly mnohdy okem nerozpoznatelné. Pochopitelně neberu v potaz zrání barvy a možnost odlišení v průběhu let

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Kdyby to bylo okem nerozpoznatelný, tak je to vlastně perfekt, páč barvy se dělaj pro oko. ;) Spíš záleží, jak je to oko náročný a barvocitlivý.
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Klocák »

Pájo, neboj na kombíku se maká ! Akorát jsou věci, který neumim a čekám na "fachmana", ale pak už to vezmě "obrátky" 8-) Akorát jsme se po společný poradě s Čendou dohodli, že trestná "kombíková" výprava nebude do Belgie, ale až za rok do Francie 8-) Do Belgie se projede "prověřenými vozy" ;)
P.S. A to klidně může být i ta tvoje modrá :mrgreen:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Odpovědět