Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Rancho-SO »

tagora_01.jpg
Michale to je tahle?

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Jj to je ona :)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Nemůžu, bohužel najít tu zmínku Michala Vítka o tý Express Lakovně. :roll: Tak jsem se tam stavil minulý čtvrtek a dojednal. :| Dneska jsem tam byl s L.P. blatníkem, na Gertrudě, prasklej kyt a hnus. :roll: Paráda a za dvě hoďky jsem jel do pryč! :lol: Říkám, pokud se nestane, že by to prasklo znovu, tak teda klobouk dolů! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tak jsem včera objevil na Tagoře DT nějakou ulomenou a upadlou hadičku, která vedle odněkud zpod výfukovýho a sacího potrubí (je to na jedný straně samozřejmě spolu s turbem) a vůbec jsem nemohl večer dohledat odkud to vede a kam to patří, konec hadičky se povaloval na podélným nosníku, kterej byl už notně zaprášenej olejem. Dneska jsem rozebral sací trubky, sundal filtrbox a další věci a zjistil, že to jde z waste gate (ventil ovládající turbo, kterej když turbo natlačí předem nastavenej tlak, tak přepustí část tlaku okolo, aby se chránil motor), což znamená, že turbo tlačilo furt na úplný maximum. Proto vono to poslední dobou tak jelo :twisted: ovšem, jednoho dne to motor nemusel vydržet a mohlo to v lepším případě vystřelit těsnění pod hlavou. Tak jsem to dal do pořádku a mám radost, že jsem si ušetřil hromadu starostí. Poučení - není od věci jednou za čas auto pořádně prozkoumat a kompletně zkontrolovat i když všechno skvěle funguje ;)

Taky jsme včera s Maruškou přivezli SX ze seřízení, táta Petra Sedláčka je fakt machr a má potřebný vybavení na seřizování karburátorů. Auto teď jede krásně hladce ve všech otáčkách, sametově reaguje na každej pohyb plynu, krásně startuje studený (což byl největší problém) a jede i na sytič jak nový auto, fakt dobrý. Kdyby někdo řešil seřízení karburátorů, určitě rád předám kontakt.

Dusan Murena
Příspěvky: 6
Registrován: 23 zář 2013 08:14
Bydliště: Buštěhrad

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Dusan Murena »

Dobry den

Po x mesich utrap s neodbouchlou registraci ze starych dob, se mi ted diky panu Voriskovi podarilo dostat na forum. Timto mu jeste jednou dekuji.

Vlastnim zelenou murenu, ketrou jsem zakoupil od pana Primaka.
Pomalinku na tom zacinam delat, lec do toho jeste dostavuji dum, tak to jde pomalu.
Nejprve byla nutnost sehnat sklo ke spolujezdcovi, to jsem dokazal poridit s Francie (ebay) sehnat spolu s krasnejma tapecame v me barve i calouneni, nasledne jsem sehnal z Anglie (ebay) komplet neznicene lec zaspinene vsechny sedadla, no a jelikoz murena mela pouze 13" alu kola, ktera nejsou zrovna nejkrasnejsi, tak se mi podarilo sehnat italskou imitaci alu kol po vzoru BBS RS viz prilozene obr.

Kola jsou z roku 1985, stav pri koupi
Obrázek

Po rovnani, piskovani, lesteni a lakovani
Obrázek


Nasledne po renovaci kol, se mi podarilo v Nemecku (ebay) sehnat rozebranou murenu bez skeletu (takze mam skoro celeho darce organu) byla toho plna dodavka za krasnych 600e vcetne 5ks origo alu kol a take obou origo prahu. Nemec mi k tomu jeste prihodil jednu lahudku, original sani s dvouma dvojitejma weberama a prvnim dilem sani z hliniku + jedno dvojite sani navic

Tak to je asi zatim vse co se deje s autem, rozhodne nezustane ve stavu, v kterem jsem ho koupil.

S pozdravem Dusan

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Hmm... díky za obsáhlé info a vítej na fóru!

Já měl na autě origo BBS RS a myslím, že tenhle design kol tomu dost sluší:
1062510_412034158916928_267815695_n.jpg
Pokud budeš mít čas, teď v sobotu se nás většina sjede v Sázavě v kempu Sázavský ostrov - viz. stránky klubu a akce "Sraz značkových klubů" ;)

Dusan Murena
Příspěvky: 6
Registrován: 23 zář 2013 08:14
Bydliště: Buštěhrad

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Dusan Murena »

Talbot píše:Hmm... díky za obsáhlé info a vítej na fóru!

Já měl na autě origo BBS RS a myslím, že tenhle design kol tomu dost sluší:
1062510_412034158916928_267815695_n.jpg
Pokud budeš mít čas, teď v sobotu se nás většina sjede v Sázavě v kempu Sázavský ostrov - viz. stránky klubu a akce "Sraz značkových klubů" ;)

Bohuzel tento vikend jsem v kempu na Spici u KV, mame tam s prateli zakoncencovaci slet karavanisticke sezony

Jinak samo budu mit asi spoustu otazek, treba ted si vybavuju ze mi pod volantem trci lanko, ktere je napojene na prepakovani svetel, a nevim zda to tak ve fabrice chteli ci to je nejakej bast, no a pokud to tak chteli tak co patri na konec lanka pod volantem

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

To je v poradku, to je tam pro pripad poruchy podtlakoveho systemu, na konci ma bejt jen ocko. Pokud budes cokolic potrebovat vedet - pomoct, tak mi klidne zavolej: 724314718 ;)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Podzimní zátiší. :)
Jsem jí přeblejsknul, když už je teda po srazu... :roll:
P1030606a.jpg
P1030634a.jpg
P1030603a.jpg
P.S. Cestou domu jsem se konečně odvážil tomu dát trochu napít a ještě teď mi tečou endorfíny. :lol: Překvapivě jde docela odspoda, od 2000 zatroubí a sbírá se jak motorka. No, víc jak do 4 a půl jsem se zatim neodvážil, ale docela pěknej příslib, jsem zvědavej co to bude dělat nahoře, když max krouťák má bejt v 5000... :P Sakra, škoda, že je po sezóně... No nic, ještě ten introš a ňáký dětský nemoce a pak si necham zdát o jaře... :?
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Kua, už se těším!!! :twisted:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

No jasně... Nürburgring? Budee... Most? Budee... Le Mans? Budeee... ;) :lol:
Tak doufam, že už budeš mít nazbrojíno. A ty, Bu, taky!
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Kdyz budou prachy a pojede kraxna, rad :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Paolo »

Tak mě zase jednou vytočila firma, nevím jestli má někdo zkušenost s kardanservisem v Běchovicích:
Po tel. dohodě, kdy mi oznámili, že kardan na Simcu 1301 vyvažují, jsem to tam odvezl, prý to stojí 450Kč do druhého dne. Další týden volá chlápek z Jablonného, kam to vozí vyvažovat, že by potřeboval poslat oba kříže a kuličku s pouzdrem, to jsem mu poslal poštou, další týden volá, že zaslaná kulička s pouzdrem ke kardanu nepasuje ale je schopný si to opatřit, nicméně za práci + vyvážení to bude stát 2000 až 2500 Kč, Další den volá, že kardan nemůže vyvážit, protože hardy spojka má prý atypickou rozteč šroubů, že bude účtovat jen hodinu práce (výměnu křížů) cca 600Kč. Poslali zpět do Běchovic. Další den volá paní, že si můžu kardan vyzvednout, cena 1450Kč, na otázku za co to platím, když kardan nevyvážili mi pani oznámila, že se na to zeptá. Volala po chvíli, že se spletla, že to bude 960Kč.
Zajímal by mě docela váš názor na takový jednání, popř. jestli nevíte o nějakém "normálním" kardan servisu, kde by vyvážili kardanku a nedělali z lidí voly?
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Paolo píše:Tak mě zase jednou vytočila firma, nevím jestli má někdo zkušenost s kardanservisem v Běchovicích:
Po tel. dohodě, kdy mi oznámili, že kardan na Simcu 1301 vyvažují, jsem to tam odvezl, prý to stojí 450Kč do druhého dne. Další týden volá chlápek z Jablonného, kam to vozí vyvažovat, že by potřeboval poslat oba kříže a kuličku s pouzdrem, to jsem mu poslal poštou, další týden volá, že zaslaná kulička s pouzdrem ke kardanu nepasuje ale je schopný si to opatřit, nicméně za práci + vyvážení to bude stát 2000 až 2500 Kč, Další den volá, že kardan nemůže vyvážit, protože hardy spojka má prý atypickou rozteč šroubů, že bude účtovat jen hodinu práce (výměnu křížů) cca 600Kč. Poslali zpět do Běchovic. Další den volá paní, že si můžu kardan vyzvednout, cena 1450Kč, na otázku za co to platím, když kardan nevyvážili mi pani oznámila, že se na to zeptá. Volala po chvíli, že se spletla, že to bude 960Kč.
Zajímal by mě docela váš názor na takový jednání, popř. jestli nevíte o nějakém "normálním" kardan servisu, kde by vyvážili kardanku a nedělali z lidí voly?
Ahoj kluci. No Pavle, to si děláš prdel, že jsi dal vyvážit rozdělenou kardanku, čili bez křížů? :roll: A co jsi čekal, že budou vyvažovat? :shock: Nediv se, že s Tebou jednali jako s nějakým Joudou, když od začátku chceš od nich úplnou blbost. :lol: Dál to nebudu komentovat, ale já jsem před třemi lety jel osobně do ČB, kde jsem to měl dohodnutý a vyvážili mi to na počkání, cca 2 hodiny, ale bez papíru. :roll: Což mi bylo šumák, ale strávil jsem na tom den a stálo to pětikilo! :lol: Toš tak. ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

No, Ivane, promiň, ale to nemyslíš vážně, že ne? To, že si někdo nechá něco udělat a neví přesně, co vše má dodat, neznamená, že by s ním měli jednat jak s debilem. Naopak, svědčí to o naprosté neprofesionalitě té firmy. Oni přece při přejímce zboží do opravy musí říct, co a jak budou dělat a hlavně to, co všechno k tomuhle budou potřebovat. Takže tady je jednoznačně v právu Pavel. Jenže, bohužel jsme v čechách, kde zákazník bývá rukojmí firem. A moje zkušenosti z poslední doby jsou takové, že jak hovada nejednají jen uřady, ale čím dál víc soukromé firmy a chovají se hůř. A protože se tak chovají všichni, odpadá konkurenční prostředí a s tím i naděje na lepší fungování.
Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Paolo »

Ivane laskavě mírni výpady. Samozřejmě jsem tam odvezl celou, součástky jsem měl ssebou a dokonce jsem jim nabízel jestli k tomu něco nepotřebujou, jediný co mi řekli, že se ozvou a že to je kardanka z žigula. Je to nesmysl a i kdyby byla, tak by mi to potom nevraceli jako atyp, na který nemají uzpůsobené stroje.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Burák píše:No, Ivane, promiň, ale to nemyslíš vážně, že ne? To, že si někdo nechá něco udělat a neví přesně, co vše má dodat, neznamená, že by s ním měli jednat jak s debilem. Naopak, svědčí to o naprosté neprofesionalitě té firmy. Oni přece při přejímce zboží do opravy musí říct, co a jak budou dělat a hlavně to, co všechno k tomuhle budou potřebovat. Takže tady je jednoznačně v právu Pavel. Jenže, bohužel jsme v čechách, kde zákazník bývá rukojmí firem. A moje zkušenosti z poslední doby jsou takové, že jak hovada nejednají jen uřady, ale čím dál víc soukromé firmy a chovají se hůř. A protože se tak chovají všichni, odpadá konkurenční prostředí a s tím i naděje na lepší fungování.
K tomu není co dodat, je to přesně tak... Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Já k tomu musím dodat, že když Paolo píše, že dal kardanku a pak mu volá borec, aby mu poslal kříže, tak logicky z toho vyplývá, že tam byla kardanka bez křížů, tak jsem to pochopil já. :roll: Paolo, vůbec to nebyl výpad, ale reakce na Tvoji stížnost na danou firmu. :shock: Že jsou lidi všude neochotný, že firmám nezáleží na pověsti, v tom má Bu samozřejmě pravdu. :o Je to daný náladou mezi lidmi, je to obraz doby! :twisted: Málokdo si dnes vzpomene na dobu těsně po revoluci, kdy začínající drobní podnikatelé, živnostníci a další byli samá ochota a úsměv! :lol: Dnes chce každej bejt zaměstnancem a nenést žádný riziko. Jinak, Pavlovi se omlouvám, jestli to pochopil jinak, než to bylo myšleno. :| ahoj Ivan :)
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Ja teda nechapu nic, mne ji tam vyvazili uplne bez problemu a dokoce ji zkracovali kvuli tomu petikvaltu. Ale je fakt, ze jsem ji jeste nevyzkousel...
Nicmene takovyhle chovani je na facku. Jestli mas pisemnou objednavku, tak by si s tim pravnik poradil. Vetsinou staci jim tohle reseni navrhnout s tim, ze jim nejen nezaplatis za neco, co sis neobjednal, ale ze budes chtit nahradu ztraceneho casu (pokud jses schopnej to vycislit a prokazat). Ale pak uz se tam nesmis objevit... :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Paolo »

Pájo možný to je, dnes jsem tam jel, naštvanej, nakonec jsem se tam dal do řeči s jedním zaměstnancem, protože jsem se neodbytně vyptával na jejich poměry atd. Kupodivu usoudil, že by to mohlo jít, že to zkusí, když si s tím trochu pohraje, protože ho to zajímá. Zřejmě první člověk, který projevil normální lidský přístup. A přitom by to měla být samozřejmost. Tak se uvidí...
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Jen taková zajímavost:
to je rozložení hmotnosti na jednotlivejch kolech u Murény a vpravo nahoře pak celková hmotnost. V papírech je 1050kg...
Přílohy
vahy_1.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Asi jsi nemel plnou nadrz :-)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

A lekarnu v kufru... :)
Jo, jasne, melo by to bejt s naplnema, ale mel jsem tam pres pul nadrze, takze by mohlo pribejt tak 20kg. Nerikam, ze to je pak nejakej dramatickej rozdil, jen me to cislo trochu prekvapilo. Spis jsem cekal pres vahu, vzhledem k vic izolacim a nastrikum.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tak jsem dneska Tagoru přezul na zimáky a při tom objevil vůli v uložení stabilizátoru, po opravě je zase podvozek absolutně tichej jako u novýho auta Obrázek projížďka mi udělala radost :)

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale,to jezdis i v zime? Co snih a sul??

Odpovědět