Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

To Koumes. já s hexnšusem jen seděl, občas něco podržel, či podal
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Majitelé vozů Matra pozor! Přišel mi mail z francouzskýho Matra klubu, rozhodují se pro druhovýrobu látek pro čalounění modelů Murena, Bagheera a Rancho. V současný době zjišťují o jaké látky by byl zájem a o kolik metrů čtverečních. Pájo na eSko, co? ;)

Tady je vzorník:
tissusprix.jpg
PS: ano napíšu jim, že by to měli nějak popsat ;)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

No supeeer :!: :!: :!: :grin:
Řešim teď Rancho, tu látku 2. zeshora vlevo a zatim je to tak, že výrobce, kterej to byl schopnej v Čechách udělat z kabátoviny, tak zbankrotoval a teď je jediná možnost to udělat z viskózy.
Tak se mnou můžou počítat u vzorků Rancho 2. zeshora vlevo a Murena poslední vpravo dole s 5m2 pro každej.
Díky, Michale, za upozornění SMS ;) , teď sem nechodim často, mam toho ňák moc. :(
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

paja píše:No supeeer
Řešim teď Rancho, tu látku 2. zeshora vlevo a zatim je to tak, že výrobce, kterej to byl schopnej v Čechách udělat z kabátoviny, tak zbankrotoval a teď je jediná možnost to udělat z viskózy.
Tak se mnou můžou počítat u vzorků Rancho 2. zeshora vlevo a Murena poslední vpravo dole s 5m2 pro každej.
Díky, Michale, za upozornění SMS ;) , teď sem nechodim často, mam toho ňák moc. :(
Ahoj kluci. :grin: Tak tohle se mi líbí. Pája to má srovnaný! :shock: Michale, tohle a tohle beru, tolik a tolik a hotovo! :o A ne, "no já bych, kdybych, tak bych, možná a kup mi to tam, až tam budeš" atd. :roll: Toto je jasná řeč, co dodat? O.K.! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Pajo, ses si jistej tema metrama? Me prijde 5m skoro malo, precejen se musi pocitat s prostrihama, s rezervou atd. Martin Cerveny si "objednal" 10m jenom na jednu Murenu ;)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

No já vycházim z toho, co mi říkal čalouník. Na to Rancho je to v poho, to jsou jen prostředky, ale na tu Murenu se ještě přeptam, je fakt, že nevim v jaký šířce se to dělá a to dost ovlivní prostřihy....
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Tak jo, na tu Murenu vezmu 12m2. Prej kvůli šikmym proužkum budou asi prostřihy větší. Takže opakuju:
1) 2. zeshora vlevo - 5m2
2) poslední vpravo dole - 12m2

Kdyžtak se Michale zkus přeptat, kdy by se s tim evetuálně dalo počítat. Díky.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Jasne Pajo ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Takže objednáno:

"Hello,

that's a very good information! At this moment two Murena 2,2 S, one Murena 1,6 and one Rancho are in the renovation and new upholstery is needed.
So:
1) for Rancho (Pavel Ottl) - 5 square meters of material which in the left column, second from above, the red with yellow stripes, named "rancho/bagheera serie2 7cv"
2) for Murena S (Pavel Ottl) - 13 square meters of material which is in the right column at the bottom, the light gray with black stripes
3) for Murena S (Miro Kopernicky) - 13 square meters of material which is in the right column at the bottom, the light gray with black stripes
4) for Murena 1,6 (Martin Cerveny) - 13 square meters of material which is in the right column at the top, the gold/brown chequered

Please let us know, when it will be available and if You need money in advance.

Best regards and THANK YOU A LOT for sharing this with us ;-)

Michal Vitek"


Jo a když jsme u těch informací, Buráku - máš prej hotovou tu palubku na Sunbeama! ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Super zpráva!
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Tak, včera jsem obdržel potaženou palubku na Avengera, na to, jak vypadala, je to super práce!!!
Přílohy
10032012505.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Bu, ta palubka vypadá opravdu moc pěkně. :o Jestli se Ti takhle podaří celej Avenger, tak to bude bomba srazu! Docela se na to těším, to si piš! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

No, ještě sedačky a lak, akorát já nejdřív chci dodělat kupé. Tak rok, dva a bude. Ale na srazu už jednou byl ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

No ale na srazu značkových klubů... já bych se taky přimlouval za nějaký rychlooživení a zúčastnění se třeba už teď jarního srazu :twisted:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

No, na to není čas :-( Ale popřemýšlím ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:No, na to není čas :-( Ale popřemýšlím ;)

Ahoj Bu. :grin: Moc dlouho nepřemejšlej a začni makat! :roll: Máš na to šest neděl, ne? :lol: ahoj Ivan ;) P.S. Avenger znamená "mstitel", tak se toho drž! :twisted:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

No, ale sraz je v duchu 1307/1308, pokud se nemýlím a na tý je taky práce jak na kostele
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:No, ale sraz je v duchu 1307/1308, pokud se nemýlím a na tý je taky práce jak na kostele

Ahoj kluci. :grin: Čekal jsem Bu, že mě zepsuješ, ale nestalo se. :roll: Máš pravdu, přeju Ti úspěchy v práci, ale zda bude někdy sraz v duchu značky Sunbeam :o , to si opravdu nejsem jist! :lol: No tak přijeď Julií, no! :o ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Teď potřebuju zprovoznit Julii a dát pořádně do kupy kombika do německa. Pak už bych rád taky projel kupé. No a mezitim se mi renovuje 445 a pohřebák, 120 potřebuje novou převodovku, 105 stk, blatníky a lak, sanita lak, plaťák opravit nápravu. Cože je ten Sunbeam? :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: No Bu, jak známo, Sunbeam je sluneční paprsek :o a Avenger je mstitel. :lol: Tak si to nějak přeber, případně si zdůvodni svá rozhodnutí, třeba Ti to pomůže. :roll: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

No tak, sice je to lehce OT, ale týká se to vlastně US verze Horizona, tak to sem dám, co jsem dělal včera a dneska... V pondělí dopoledne jsem konečně našel trochu času a vysápal jsem přední nápravu s řízením z Chrysleru GTS 2,2 Turbo, následně podle ní a s použitím některých částí upravím nápravu z Horizonu GLH a budu mít první krok připravenej. Dneska jsem si pěkně máknul... ale motor i s almarou je venku! Po té co jsem to odstrojil, jsem auto pustil na zem tak, aby vana motoru a dno převodovky dosedlo na včera vyrobený vozejček (dřevěná deska s kolečkama z Bauhausu :grin: ), pak jsem začal zvedat kastli nahoru, abych mohl s motorem vyjet ven. Jo, když neni dílna s heverem nebo kočkou, musí si člověk pomoct jinak. No, jenže po chvíli už můj malej příruční hever vejš nešel a furt mi chybělo tak 20cm. Tak jsem podkládal hever cihlama a následně kozičky taky, až jsem měl spodní hranu spoileru ve výšce zhruba pupku. Jako vůbec to nebyla prdel, auto do svíčky, hever balancoval nakonec na vrstvě čtyřech pater cihel, při zvedání jedný strany se kozička na druhý straně začala povážlivě naklánět, tak jsem rukou auto po kolečkách heveru strkal zpátky. Nakonec nestačily ani ty kozičky, takže i ty jsem musel podkládat, no a takhle jsem to postupně zvedal nahoru. Nejhorší bylo, že jsem měl málo cihel a tak jsem je furt musel přenášet za strany na stranu :? Pak jsem konečně tu bestii vítězoslavně vytáhnul ven a zase jsem to musel postupně složit dolu. Teď mě čeká přestrojení motorovýho prostoru, natahat nový brzdový trubičky, bo ty starý jsou zrezlý, přehodit pedály a řazení, protože tohle je manuál a v Horizonu byl automat a pak tam můžu ten motor napáchat. Trocha fotodokumentace:
a1DSC05122.JPG
a2DSC05130.JPG
a3DSC05191.JPG
Naposledy upravil(a) Talbot dne 08 kvě 2012 19:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Zbytek:
a5DSC05204.JPG
a6DSC05206.JPG
a7DSC05209.JPG

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Dable :!: :twisted:
Bez hacku a carky to moc nezni, tak pridam jeste :twisted: :twisted:
Jako ta vyfukova roura ma slusnej prumer, to ji budes jeste zvetsovat? :shock:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Ideál bude 2,5" ale podle mě to tak možná už je. Ale až budu u vejfucku, to už si budu pískat :roll: Instalace motoru, to bude totiž jen začátek. Následovat bude zkrácení poloos, zkombinování McPhersonů tak, aby se tam vešly velký kola (205/55R16 a 225/50R16 - to sice odpovídá obutí na Chrysleru GTS, ale na Horizonu byly 165/70R13 :lol: ), nabastlení el.benzínový pumpy (na Horizonu byla mechanická), nový vedení benzínu, kompletní přehození elektriky, natahání nových brzdových trubek, přehození zadních brzd a pětišroubových nábojů, atd. atd. vejfuk nakonec, lepší na to nemyslet... Kurňa, ale jak já se na to těším :twisted:

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od tagorarichard »

jen tak mimochodem pořídil jsem si todlecto :roll:
Přílohy
2059360004.jpg
Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V

Odpovědět