Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Havlik: ta Tvoje tisícovka je fakt moc pěkná Obrázek Obrázek opravdu extra super kup, dneska už jsou takhle pěkný kousky kolem 4000,-E

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Ta 1000 je naprosto boží. Príma to jezdí a hezky vypadá. Čeče, ty bílý jsou asi lepší :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Ještě by to chtělo bílý blinkry :twisted: na Automedonu určitě budou ;)

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

tak z renovace Rancha se pomalu ale jistě stává výroba Rancha. Všechny nosníky, výztuhy, držáky a krycí plechy - na kterých sedí bouda musí ven. Vše je shnilé a křivé :(
Přílohy
31072011(002).jpg
31072011(003).jpg
31072011.jpg

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od PeS »

To Havlik: Moc pěkný auto! A jak mu sluší to prkýnko namáčknutý heverem do prahu :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Michale, na to, že to bylo auto po vyvaření, docela šílený :o

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

To, co karosář dělal, je ok, jenže když za ním Pavel šel po 5-ti letý práci už nasranej, karosář nedodělal. Předek je celý nový, podlahy jsou vesměs udělaný, nosníky a sloupky taky. Zadní práh již mám téměř hotov (budu to dodělávat, až bude auto na boku). Takže zbývá jen to, co je pod boudou

havlik
Příspěvky: 109
Registrován: 11 led 2009 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od havlik »

PeS píše:To Havlik: Moc pěkný auto! A jak mu sluší to prkýnko namáčknutý heverem do prahu :grin:
To je natlačený v místě kde je trubka pro zvedaní origo heverem takže auto bez poškození:)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Sice jste již viděli, ale dávám to i sem. Konečně se mi povedlo dodělat vcelku pořádně výfuk. Sice jsem si ho přivezl z Francie za víc jak 100€ale bohužel byl pravděpodobně na Ariane (PeS sorry) takže jsem ho musel upravit. Jako šlo to, tlumič je stejněj i spoje a cca i směry trubej, takže to bylo potřeba jen přiohýbat. Taky jsem mu dal konečně Robri koncovku výfuku. No a nainstaloval jsem nová zadní světla (provedení USA). P60 totiž už má normálně červeno/oranžová. Taky jsem celý auto vzal důkladně leštěnkou 3m. Je neskutečný, co z toho šlo za špínu, ovšem střecha je naprosto exklusivní. V tom dešti to tak nevyniklo, no. :?
Přílohy
28072011193-1.jpg
28072011192-1.jpg
29072011196-1.jpg
29072011197-1.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Hmmmm... Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Paolo »

Ahoj kluci, protože v pondělí budu mít možná vyvařené blatníky na Solaře, chci se zeptat, jestli víte o nějakým lakýrníkovi nebo firmě v Praze a okolí, co je ochotný udělat kvalitně opravu metalízy. Vim, že už tady někdo řešil něco podobnýho ale nevim, jestli někoho sehnal. Dnes jsem se byl projet - paráda, jen mě zaujala jedna drobnost (nevim jestli už to někdo viděl) že se zkroutily ručičky hodin a tachometru a brousí koncem o palubku :shock:
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

jojo, to je normál, tím trpí všechny simčí budíky už od 1100

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Dá se to opatrně narovnat, ale je to piplačka s fénem. Lakýrníka radši doporučovat nebudu, přijde mi, že v Praze a okolí snad normální lakýra neexistuje :x

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Paolo »

No tak když to nevíte ani vy tak asi fakt žádnej neni;) Někdy u určitejch profesí si řikám, že je docela škoda že nejsem vyučenej v tom oboru,protože bych asi neměl problem se uživit.
Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Paolo »

když se koroze vymkne kontrole...
Přílohy
PICT3130e.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

:o :shock:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Solara, podlaha vzadu v místech, kde je jedno z uchycení zadní nápravy?

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Paolo »

Přesně tak, ze začátku jsem chtěl vařit jen náběhy blatníků, potom jsme ovšem dloubli šroubovákem zespoda do podlahy a už šly koberce dolu... :evil:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci! :grin: Tady odpovídám na příspěvek, který napsal PeS do topiku Seznam členů, :roll: kam zjevně nepatří! :mrgreen: Petře, hrubě s Tebou nesouhlasím, jediný důvod pro je vzácnost toho auta, a sice Simky 1000 Coupé! :o Ale názor, že auto,ať už má světla z čehokoli, (třeba Praga V3S) hlavně, že bude na srazu, prostě odmítám! :twisted: Pokud bychom na toto přistoupili, byl by to výsměch těm Simkařům, kteří se plahočí a seženou originální díly na své Simky 1300/1500, zrovna tak jako na 1301/1501 a další! A na Arondy, Elysée a tak dále! :( A nebo je jedno, jestli mám na své Simce origo světla S.E.V. Marchal( žádné Maršály), nebo světla ze Škody 1203? A co takhle výfuk ze Žigula? :o To je paráda? Nejsem puritán, ale myslím si, že snaha přiblížit se co nejblíže originálu se prostě vyplatí, i když je to občas dosti vopruz! :lol: A hlavně ta naše auta jsou ještě relativně mladá a ty věci se sehnat dají! :) ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

No, Ivane, opravu nerozumim Tvému příspěvku. Třeba zrovna svétla jsou shodná, ale třeba sehnat rámečky, to je na kupé dost problém
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:No, Ivane, opravu nerozumim Tvému příspěvku. Třeba zrovna svétla jsou shodná, ale třeba sehnat rámečky, to je na kupé dost problém
Ahoj Bu! :grin: Co je na tom k nepochopení? :roll: Mám názor, že to, co píše PeS není u takhle mladých aut přijatelné, nic víc! :mrgreen: A pokud máš katalog ND od auta o kterém je řeč, pošli mi název součástky a k tomu hlavně katalogové číslo a já to zkusím sehnat! :o Tečka, puntík! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Klídek... 8-) Nevím jestli číslo dílu je tak důležitý v tomhle případě. Club Simca France to nemá, Jurgenovi by stačil název dílu a v inzerci už je to spíš o hledání a o štěstí, jako to bylo s nápisem na 1200 S. To si ale musí majitel vyřešit sám, je to jeho auto a jeho případná ostuda - než takový trubky od hajzlpapíru, to bych tam zkusil nabastlit třeba rámečky z Fiatu 850 Sport Coupé, ty by mohly jít sehnat líp ;)

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

No,já bych s Ivanem souhlasil,že není možné mít na Simce ND z jiných aut : Mít na 1000 světla ze stejšna je strašné a nevěřím,že by se nedali sehnat ono stačí požádat o pomoc Michala Vítka nebo Buráka,kteří by je sehnali . Já bych s takovou 1000 na sraz nevyjel protože to by byla pro mě ostuda a očekával bych oprávněně blbý kecy. Na každé Simce má být vše originál a to bez diskuse! ;)

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Než jsem dopsal příspěvek tak vidím,že mě Michal předběhl.... také jsem uvažoval,že by pasovaly rámečky z F 850. Já jsem 850 sport měl před 20lety a vím,že už v té době byl velký problém sehnat ND. Radši bych se zaměřil na originál. ;)

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od PeS »

Samozřejmě že originál je jednoznačně a vždy nejlepší řešení, nikdy jsem netvrdil, že ne. Ale když ho člověk prostě nemá a nemůže sehnat? Zůstavá ještě několik možností.
1) jezdit bez toho dílu (bez světel asi celkem blbej nápad)
2) nahradit díl něčim podobnym, bez zásahů do původních dílů (např. vyříznout do orig. blatníku větší díru, aby tam šly nepůvodní světla je megazhovadilost, ale i to jsem bohužel už viděl...), co bude fungovat a nebude to bít do očí (což zrovna světla z 1202 fakt nejsou :) , taky jsem si řikal, že by se dalo sehnat něco aspoň podobnějšího)
3) vyrobit repliku přesně podle originálu, ale to neni úplně vždycky v silách obyčejnýho člověka, nehledě na to, že taky musí někde sehnat mustr
4) sušit auto doma a čekat třeba 5 let než se sežene originál
5) auto prodat a koupit embéčko nebo 1301, na který se sežene cokoliv
6) hodit auto ze skály a na všechno se vy...

Z těhle šesti je určitě nejlepší možnost 3, ale ta někdy prostě nejde realizovat. A z těch zbylých bych si vybral možnost 2. Určitě zítra nepůjdu hodit svou Š 420 Rapid, do šrotu jen proto, že nemá původní výfuk, originál určitě neseženu a přesnou repliku mi těžko někdo vyrobí, když vlastně ani nikdo neví, jak má vypadat. Prostě tam napasuju něco, co je aspoň trochu podobný...
Obrázek

Odpovědět