Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Kromě děravé podlahy kufru a několika dírek v rozích na koncích prahů, je to absolutně zdravý :) Ale je na tom hodně nerovností, pokroucených pertlů, promačklin a dalších věcí na rovnání, takže když to bude koncem března připravený pro lak, budu rád. Do tý doby musím udělat rám a podvozek.

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od PeS »

Pěkný!! :shock: Konečně tady někdo dává dohromady nějaký pořádný auto :grin: Můžu se zeptat, kdes nechával pískovat a na kolik to přišlo? Nepokroutí/nezboulovatí se tenký plechy tim pískováním? A to opískujou i zespoda? Jak tu kastli otáčej aby se neponičila? Měl jsi na to nějakej rám? Kdyby byl nějakej problém s rovnáním plechů, můžu se pokusit pomoct, jeden čas jsem se tim docela zabýval... A s tim leštěním počítám, stačí dohodnout kdy a kde mi to předáš ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Klocák »

Michale - to bude lepší než z výroby :!: 8-)
Hlavně ať Ti, ať to jde od ruky ;)
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

No pískovali mi to na Spořilově, resp. je to v takovým areálu, když se jede z Bohdalce na Spořilov a těsně před těma viaduktama jak je nájezd na Jižní spojku se odbočí vpravo. Když jsem to tam byl domluvit, maník byl trochu v náladě: "Poškejpoškej, až doraje usie (Lucie), my tady jako něso slavíme, rozumí-š, ale klidně to přives, v pohodě." Jelikož už mi tam něco pískovali a dobře, tak jsem to teda přivez - 9h ráno a ten týpek měl tak tři promile: "Hele, jako nouproblém, jasný. Už to ďám patnác let jo. Vim vim, vofafrně, jo hele a já ti to vemu celý, ne? Dyštopude, ale to pude, nemušíš se bat, nouproblem kámo, jak se menuješ, já sem Michal, Ty taky jo? Tak hele Michale, já uš to děám patnac let, kámo, nouproblem." :mrgreen:
Normální člověk by se asi otočil a nenechal by to tam, ale já mu nějak věřil. Odpoledne asi ve tři mi volal, už celkem střízlivej, ještě se na něco ptal a druhej den to bylo k vyzvednutí - volal večer, střízlivej úplně. Je to sice zajímavej styl - ráno se zdunit a postupně během dne střízlivět, ale co já vím, v pískovně jsem nikdy nedělal, třeba to jinak nejde :lol: A práci odvedl perfektní, cena 5000,-Kč a je to i zespoda. Oni tam mají takovou plechovou halu, ve který pískujou, když je hnusně a mají tam složený nějaký věci a na zemi je tak 20cm vrstva písku, takže když tu holou karoserii položí na bok, nic se jí nestane, je jako v peřince ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Znám dva pískovače a taky oba chlastaj :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Jinak jsem dneska makal na Tagoře - chtěl jsem udělat komplet brzdy. Díly jsem měl nakoupený a tak jsem se do toho pustil, začal jsem odzadu a ještě, že tak! Chvilku jsem uvažoval, že se na to vyprdnu a pojedu se projet Medvědem, když je tak krásně, ale přecejen ta brzdovka už tam musí být minimálně 8 let a kdo ví jestli ne dýl. A když jen vyměním brzdovku, tak většinou začnou téct gumičky, začnou se ucpávat hadičky, apod. tak jsem to chtěl udělat z gruntu. Takže nový prasátka, pakny, destičky, všechny hadičky, repase předních brzdičů, hlavního válce a samozřejmě nová brzdovka ATE. To, že na každým zadním prasátku se s bídou hejbal jeden pístek, mě moc nepřekvapilo, ale že budu přední destičky vytloukat kladivem z totálně zarezlejch a nepohyblivejch brzdičů, to jsem teda nečekal. Je fakt, že to brzdilo trochu hůř, ale když jsem to viděl, nechápal jsem, že to brzdilo vůbec. Takže jsem to nakonec nestihnul dodělat a čeká mě "pokračování příště". :?

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Kdyby někdo potřeboval něco dopískovat doma, tak můžu pučit docela slušnou pískovačku. Ale chce to k ní taky slušnej kompík. ;) :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Pájo, Ty taky žiješ? ;)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Michaltalbot píše:Pájo, Ty taky žiješ? ;)
... jestli se tomu tak dá říct... :lol:
Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od PeS »

Michale, dík, no zajímavá pohádka - s hrůzným začátkem, leč dobrým koncem :lol: O tomhle pískování už jsem slyšel a zatim vždycky dobrý věci! Teď taky o jednom docela dobrym vim (u Ml. Boleslavi, kam to mám momentálně blíž), už mám odzkoušeno a super! Opískování celý kastle taky řikal asi tak za 5tis. No předpokládám, že u Ariany by to bylo asi trochu víc... :grin: Ale i tak se to určitě vyplatí, než se s tim matlat dráťákem... Teď to ještě mít kde rozebrat... Teď povezu na pískování zatim ráfky, přední nápravu a nějaký drobnosti... Tak aspoň něco ;) A na jaře snad bude pokračování ve velkém ;)
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Tak Bu, připrav si obálku, v pátek bych ti to moh hodit. ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tak jsem vzal Tagoru nějak víc z gruntu než jsem plánoval. Řekl jsem si, že udělám brzdy - dal jsem nový prasátka, hadičky, destičky, sadičky k destičkám, kompletně jsou zrenovovaný přední brzdiče, ale když jsem tam chtěl nalít kapalinu a viděl jsem ten humus v nádobce, tak šla ven i s hlavním válcem. Ten zítra vezu Dobešovi na repasi. Jenže co podtlakovej regulátor? A co spojka, to bude to samý a nerad bych někde v Francii řešil tekoucí válce... Takže regulátor už je objednanej novej a spojkový válce půjdou oba taky nový. Tím pádem s tím do Paříže nejedu a tak není ani potřeba na honem nechávat vařit jen ten spodek PP blatníku, ale udělá se to všechno najednou a pořádně - oba zadní lemy, spodky dveří, oba přední blatníky a srovná se roh předního čela. Pak se udělá lak a auto bude jako nový. To bude konec února, pak přijde na řadu řízení (teče servo) a výfuk, nějaký to uložení a tlumiče, poladí se ještě drobnosti v interiéru a můžu v klidu vyrazit na první expedici - do Albánie :twisted:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Z tohodle příspěvku bude mít Jirka radost. ;)
A já taky. :lol: Nesnášim polovičatost. Hlavně proto, že se mi dycky vymstila. :lol:
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Pájo , ale sám víš,že tak to má být. Aspon když někam pojedu daleko tak žádné překvapení se nekoná. Stačí s sebou klínový řemen,pumpa,svíčky a hotovo ;)

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Jo a při té radosti u CH160GT jsem se zapomněl zmínit, že mám 1510. Modří už vědí :lol: , je to ta krásná málo jetá po Cvrčkovi (byla v Konstantinkách). Projde několika opravami a bude na SIMVABAZARu k mání

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

No a kde jsou fotky toho Cháčka
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

dvě v topicu SIMCAMUZEA a zbytek má Čenda. Já foťák ani nevytáhnul

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Nepřekvapuje :cry:
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

ani ti nebyl nějak čas. dokonce se nám nepodařilo ani koupit sejry :( :( . Bylo to všechno tak nějak ve fofru. Asi tam budeme muset brzo znova.

btw. kdy jedeme do Schwabisch?

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Kdo pojede se mnou do Blois pro tu Tagoru s modrým vnitřkem? Předběžně víkend za 14 dní :twisted:

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

jestli je to víkend 11.2, tak jsem na Slovensku

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

ze stavby motoru na Rancho
Přílohy
01022011(003).jpg
01022011(002).jpg
01022011(001).jpg

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

motorárna :mrgreen:
Přílohy
02022011.jpg
02022011(001).jpg
blok na rallye 2
blok na rallye 2

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Nádhera,fakt super ;)

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

dík, až na to strašný čištění všeho mne to docela baví. Motor na Aronde ještě stavěl někdo jiný, já jen řeším povrchovou úpravu, ale nejsem moc spokojen s jeho prací, takže další motory si již stavím sám. Rancho se již blíží do finiše (musím ještě sehnat nějaké drobnosti a nechat nazinkovat zbytek šroubů). Nyní brousím povrch bloku na rallye2 pod barvu, pak půjde brousit klika, nové písty, ojnice, čepy mám.

Odpovědět