Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Moderátor: Burák

Odpovědět
Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

takže když to dám tobě, budu to mít levnější, nepomíchané, rychlejší a bez starostí. Chápu to správně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

To si fandíš :lol:
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

tak to budu mít levné, nepomíchané, rychlé, bez starostí a s dluhem u tebe na futru (je-li tam místo) ;)

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

mátě někdo zkušenost s dobrou renovovnou vaček? Já mám pouze fr

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Jak psal Michaltalbot v jiném topicu, stěhovali jsme krámy. Při nakládání jsem si všiml, že náhradní blok na S1000 je třináctka, tak jsem ji doma hned proměřil a zkontroloval dvě sady nových pístů, které mám. Takže dva bloky - dvoje nové písty. Pásli přesně jedny na blok, shodné výbrusy. Jenže problémem je, že válce jsou poškozeny rzí, takže se musí brousit. Tím pádem budu rád, když se mi podaří zkombinovat jeden blok a jedny písty :?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Tak Havlíkova Mille konečně spí v suchý garáži. Celé vánoce se odledovala a vysušovala v dílně s topením a dnes odjela do svojí garáže, konečně.
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Jiří Lefner »

Moje Simca pujde v polovině ledna na vyměnu blatníku a skel a na lak a snad už bude dle mých představ ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Já osobně na Simcy nemám teď náladu. Soustředim se na 1308, aby byla schopna cesty na sraz a pokud se rozhodne Halík jet taky, tak vyměníme převodovku a přetěsníme motor na kombiku. PRotože tisicovková skřín stále ještě není hotová a i tak, to auto dlouho stojí a není tolik času a financí, aby se to do června stihlo. KRom toho, když by se jelo Arondama, tak by byla v poho, ale pokud pojedeme krabicema, zbytečně by trpěla. Ono i stálých 100 by jí asi nedělalo dobře. A samozřejmě, esi se povede opravit převodovku na kupé, pokusim se, aby bylo pojízdné. Letos jsme si ale naplánovali renovaci pohřebáku a to chci dovést do konce.
Obrázek

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Jojo, pohřebák je důležitej, nikdy nevíš, kdy se bude hodit :lol: :lol: :lol:

já celej den čistil díly na motor do Rancha na zinek a od olejových úsad. To je hrozná práce, toho karbonu všude Z plechu to jde, ale do hliníku je to tak zažraný, že jsem na tý vaně strávil dvě hodiny a ještě nejsem spokojen.

Ale už jsem naplánoval první cestu po zajetí Rancha. ....Gibraltar. :P

Jo a taky si velmi vážně zahrávám z myšlenkou účasti s Ranchem na jedný rallye, o které jsem se tu už asi zmínil. Rallye Mongolia z Londýna do Ulanbátaru. V roce 12 nebo 13 :roll: Fakt mne to láká.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Pro mne je duležitý, aby mi ta práce na autě bavila, pak nezáleží, co je to za auto. ;)
Obrázek


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Michale, Gibraltar je kousek od Maroka, jet tam extra by bylo trochu zbytečný ne? :twisted:

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

žádná cesta není zbytečná ;)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

Tak Afriku jsem nadhodil už doma taky, neptejte se na ten výsledek... :lol: Ale kupodivu mě podpořila švagrová, že by nám dělali doprovod s Tuaregem. :shock: 8-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

S Touaregem? Jako, že bysme se pak museli starat o nešťastnou posádku tohohle pasráče, protože by při prvním natankování nekvalitní nafty musel do servisu? :lol: Ne, díky...

Já jsem předběžně domluvenej s Milanem Dobešem, pokud to jen trochu půjde, jede taky - Chryslerem. U mě je to definitivní, Maruška s tím nemá problém, Tagoru DT jsem koupil vlastně hlavně kvůli tomu (řadový čerpadlo Bosch schroupne všechno, nápravy jsou jako na P504, kterejch je tam všude mraky a i kdyby odešlo třeba turbo nebo motor, tak tam seknu cokoliv z nejbližší 504ky a jedu dál 8-) ) a jedním dechem jsem přečetl knížku "Maroko a Západní Sahara autem" ;) Vím přesně co tam chci vidět, kam se chci podívat a co a jak připravit. Nejdřív ale musím Tagoru trochu vyzkoušet - první expedice bude letos Albánie :twisted:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od paja »

:lol: :lol: To jsem jí řikal taky... ;) Ale prej to maji ošéfovaný... :o
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Burák »

Včera jsem koukal na magazín 4x4 a pobavila mi hláška. VW konečně pochopil, že existujou i jiný motory než 5válec 2,5l a V10 5l :lol:
Obrázek

Daniela
Příspěvky: 20
Registrován: 17 led 2010 01:25

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Daniela »

Píšu z počítače Daniely

Ten magazín jsem náhodou viděl taky :lol: .

Afrika každopádně...o tom žádná. Jsem taky pro.
S rodinkou chceme dát Skandinávii, to láká Danielu, tak uvidíme, jak letos týdenní cestování po Francii budou pobírat kluci :twisted:
Když Afrika a Rallye Mongolia bude ok, tak pak už naprosto kamkoliv.

Na Ranchu se maká prakticky denně. Do konce roku musí být!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Sakra, to neni možný, tak to máme dost podobný plány - cesta za polární kruh mě čeká 2013. Chci jet přes dánské městečko Hirsthalls, kde jsem byl v roce 94, pak doplout trajektem do Kristiansandu, kde jsem strávil v tomtéž roce 14 dní, podívat se znovu na překrásné Fjordy a pokračovat dále na sever :twisted: Zítra má být -17°C to jsem zvědav jak bude Tagorka startovat, v -15°C neměla problém - prostě ideální auto jak do zemí věčného ledu, tak na poznávání záludností saharské pouště :lol:

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

Až za polární kruh ne, ale na sever Skandinávie tě doprovodíme :mrgreen:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Michale, ale severní polární kruh je z ČR cca 2000km ;) koukni třeba sem - http://cs.wikipedia.org/wiki/Severn%C3% ... C3%AD_kruh je to zhruba v polovině Norska, takže pokud chcete jet až na Nordkapp, tak to pojedete ještě mnohem dál než já 8-)

Michal

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Michal »

:shock: :shock: no to jo, protože my chceme přes Dánsko nahoru a Finskem dolu ( či naopak). Ale chceme jet s klukama a to je asi tak vše, co víme. Nic jsme zatím nezjišťovali.

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Tak tu střechovici zatím jen našpendlím, do konce ledna bych to lepení nastihl, ještě mě čeká výměna brzdovky (takže rovnou hadice, prasátka a gumičky předních brzdičů) a oprava výfuku...

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci! :grin: Já sem dávám téma, které sem asi patří, ač jsem vyčetl v jiných topicích, jak píšete o tom, který motor by šel tam a ten zas by nešel a podobně? :mrgreen: K tomu se vyjadřovat nechci, neboť tomu nerozumím. :o Jen chci poznamenat, jak to my Simkaři-konzervativci, máme lehké! :o Nemusíme řešit, zda do Talbota motor Pažout jo, anebo ne, zda do Mureny převodovka Citroen jo, nebo ne a proč, atd., atd! :mrgreen: Berte to, prosím, jako nadsázku! :roll: To my víme, že Simca 1300 a 1301 je prostě motor 312 a žádnej jinej, a Simca 1500 a 1501 motor 342 a basta! :mrgreen:A 1301 Special motor 345S a 1501 Special 342S a hotovo! :roll: A když to zaměníš, nikdo, až na několik zasvěcených, nic nepozná! :o To je paráda, ne? :lol:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Renovace našich Simek, aneb jak nám to jde od ruky

Příspěvek od Talbot »

Pár aktuálních fotek:
DSC01697mp.JPG
DSC01698mi.JPG
DSC01702mt.JPG

Odpovědět