Cestopisy

Moderátor: Burák

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Cestopisy

Příspěvek od paja »

Taky jsem pěkně počet... ;)
Obrázek

Michal

Re: Cestopisy

Příspěvek od Michal »

jo klidně to tam dejte, vy jste redakce ;) Fotek je samozřejmě víc na mém rajčeti.
Jinak díky za pochvalu. Osobně myslím, že to není spisovatelsky žádnej zázrak, ale ono zase tak moc o čem psát nebylo :oops:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Cestopisy

Příspěvek od Talbot »

Z nesimčího fóra (jelikož dneska musím smrdět v kanceláři na poradě) vkládám otřesný zážitek jednoho kamaráda:

"Tak jsem se vrátil z dovolené a mám několik pozitivních auto-zážitků, ale také jeden velký negativní.

Rozbilo se mi v Itálii auto (VW Passat 2,0TDI 2011). Říkám si, žádný problém, fullservis a tovární záruka vše vyřeší. Ale ono prd. Auto je ještě teď v Itálii!

V Itálii bylo docela teplo a to donutilo k pohybu i druhou vrtuli na sahaře. Ta ale byla po loňské opravě buď poškozená, nebo špatně usazená a tak se po pár dnech urvali dvě lopatky. Banální závada, sice se to klepe a hučí to jako prase, ale v servise práce na dvě hodiny. Volám na leasingovku v domnění, že mi řeknou, že servis je za rohem, domluví opravu, dostupnost dílů a pak mi jenom řeknou, kdy a kde mám stát. Překvapila mě otázka: "Auto jede?". Odpověď: "Ano". "Tak to se omlouváme, ale zavolejte, až nepojede."

To mi přišlo divný a tak volám do VW s tím, že mám auto v záruce a ať s tím něco udělají. Reakce, ano předáme to naší asistenčce. Volá mi callcentrum: Otázka: "Auto jede?"... To už jsem byl dost nasranej. Nakonec mi poslali alespoň adresu z googlu na nejbližší servis, ale tam nikdo nemluvil jinak než Italsky.

Po třech dnech, při přesunu 400 km ze severu Itálie k moři u Francie jsme se stavili v Janově. Při nastartování hláška: Doplňte chladící kapalinu, pod autem flek. Zkusil jsem to dolejt, ale po 20 km, zase alarm a konec na dálniční pumpě za Janovem. Volám na asistenčku a ještě než se představěj říkám: NEJEDE!!!. Byla sobota cca pět odpoledne. Info od operátora mě uklidnilo: Posíláme odtah a náhradní auto. Odtah za hodinu dorazil, ale bez auta. Volám na asistenčku. Info: Auto si musíte vyzvednout v půjčovně v Janově. Posíláme taxík. Říkám, máme hodně věcí, potřebujeme něco velkého, stejně tak i náhradní auto.
Info za dvě hodiny, kdy už je odtahovkář nervózní jako prase: Taxík čeká v depu odtahovky, sedněte do auta a doražte. COŽE???? Nikdy přece nesednu s dvěma malejma dětma do auta na korbě odtahovky. Odpověď: Tak si kupte stan a můžete na tý pumpě bydlet.

No řeknu vám, že je to fakt super zážitek se svést s celou famílií na korbě odtahovky!

Nevadí. V depu opravdu čekal taxík, do kterýho jsme narvali sebe i věci na 14ti denní dovolenou. Naštěstí to bylo MPV, tak jsme se vešli. Dorazili jsme do půjčovny AVIS na Janovském letišti, kde mi chlapík oznámil, že pro nás žádné auto nemá. AUUUUUUUUU. Volám na asistenčku a říkám, že nevyložim věci z taxíku, dokud nevyřeší, co dál. Po další hodině (cca 22.00) mě poslali znova do AVISu s tím, že si mám auto vyzvednout. Chlapík se usmál s tím, že to přehlédl a opravdu pro mě má Nisan Quashqai nebo Lancii Delta. Super, ani do jednoho se nevejdeme. Odmítám a volám na asistenčku, že to zase pos...li. Po tom co jsem jim řekl, že z tága nevylezu, nás taxík odvezl do 170km vzdáleného ubytování !!!!

Díky benevolenci ubytovatele nás i v tuto šilenou dobu ubytovali a ještě přinesl jednoho lahváčka českého piva na dobrou noc.

V neděli ráno volám na asistenčku, co bude dál s náhradním autem. Odpověď: Nemáme, řešíme, zavoláme, mě už ani nepřekvapila. Po opakovaných urgencích mě v pondělí večer opět vyzvedl taxík a odvezl do 70 km vzdáleného města, kde jsem převzal focuse v kombíku na italských značkách. S ním jsme docela bez potíží žili zbytek dovolené.

Zároveň jsem urgoval opravu passata. Odpovědi: Pracujeme na tom, urgujeme, atd. mě nakonec donutily ve čtvrtek (dva dny před odjezdem!!!) zavolat přímo do servisu. Ti nám řekli, že tam nějaké takové auto dojelo, ale že k němu nemají žádné informace, tak nic neřeší. AUUUUUUU! Jak pojedeme domů????

Info z pátka: Focus musí zůstat v Itálii a díly na Passata budou do týdne.

Zítra jedeme domů a nemáme nic. Po pár eskalacích a výhrůžkách mi slíbili dovézt náhradní auto z Čech s tím, že zároveň odvezou Passata na opravu na Jarov. Nakonec jsme opravdu přeložili v sobotu v 11 dopoledne věci z Focuse do Superba 1,4TSI sedan a Forda vrátili. Odtahovkář byl fajn chlapík a, na to, že třetí den nespal, byl docela v klidu. Až do chvíle, kdy mi volal ze servisu, kde měl vzít Passata a jet domů, že tam auto není! Bylo jinde a tam, že mu ho dají až v pondělí!!!

Naše cesta domů už byla víceméně bez potíží, spotřeba škodárny se nakonec ustálila na 7,5l. Mimochodem to naložený vůbec nejelo.

V neděli SMS z asistenčky. Okamžitě vraťte náhradní auto! Cože??? Můj telefonát si slečna za rámeček nedá. Vysvětlil jsem jí, že jsme domluvený na pondělí a ať mě moc nedráždí.

Auto jsem dneska vrátil, snad mi i někdy dojede Passat na servis a třeba mě i někdy bude vozit.

Napadá mě spousta otázek:
Proč dvě lopatky na vrtuli musely vyjít na cca 100tis v ostatních nákladech?
Je možné, že se uživí asistenčka, která nic nedokáže zařídit?
Proč se opravují jen nepojízdná auta?
Co způsobilo rozlomení vrtule?

A nakonec: Jak se dneska dostanu domů z práce???
V.

P.S.: Zúčastněné strany: ČSOB Leasing a Mondial Assistance. Doporučuji se zejména té druhé obloukem vyhnout.

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Cestopisy

Příspěvek od Talbot »

K tomu jenom dodám, že když jsem měl na služební oktávce poruchu vstřiků, takže auto nešlo nastartovat, resp. po asi dvacátým pokusu chytlo, ale kouřilo jak stará Praga V3S, takže jsem do blízkého servisu dojel s vypětím všech sil, tak mi bylo oznámeno, že kdybych nedojel, tak mám nárok na náhradní auto zdarma, ale tím, že jsem do servisu doskákal (a ušetřil jim prachy za odtahovku), si budu muset po dobu opravy náhradní auto platit sám (!!!), tak jsem se cítil podobně beznadějně jako kolega výše... fakt dementní systém.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestopisy

Příspěvek od Burák »

Kamarád s novou A7 chytil na dálnici v Tyrolsku kru z kamionu. Okno upe na sračku. Sehnali jsme značkový servis OOOO, domluvili i spěšnou výměnu okna v slušné cenně 700€. Ovšem kreteni z pojištovny prohlásili, že to nezaplatí a že mu pošlou náhradní auto z čech. Odůvodnění: Protože ČPP nemaj v Itálii smluvní servis nemohou to zaplatit. Tak se nasral, dojel s oknem, kde pulka nebyla vůbec pruhledná, přes Rakousko a D do Čr. Promrdaný peníze. Ale když člověk 3 dny nezaplatí pojistku, vypálej mu pokutu!
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Cestopisy

Příspěvek od Talbot »

No, to je přesně ono, jet s rozbitým oknem je nejen nebezpečný, ale hlavně bych nechtěl vidět tu pokutu... A čekat tam na náhradní auto??? Hlavně Ty si to necháš opravit za 700,-E a je to vyřešený, ale ne, jim se vyplatí poslat tam odtahovku s náhradním autem a opravit to tady v ČR? Pěkná levárna, hlavně aby se nažraly odtahovky, asistenčky, smluvní servisy a další zmrdi - protože kdo to zaplatí? Klienti přece, tak co? :x Tady už nejde o nápravu vzniklé škody, tady jde o to, aby se z jedný mršiny nažralo co nejvíc supů Obrázek

Odpovědět