Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Burák »

V roce 77 se dal koupit Chryser ze zasob za 105tis, pricemz Fiat 127 stal 120tis
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Talbot »

Díky Ivane.
Bu, jj ten ceník z r.77 mám taky, ale mě šlo právě o řadu 1300 - 1301 - Spécial ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Talbot »

Shánějte francouzskou edici Playboye z listopadu 1978 :shock:

Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Tak právě čtu článek o Simce 1501 GL Františka Veselého! :twisted: Článek je v Auto Tip Klassik Speciál č.3. :roll: Jsou to 4 strany vč. fotografií. Moc pěkný článek, autor se samozřejmě nevyhnul pár nepřesnostem, ale zase je vidět naše oblíbená značka. :lol: Já osobně bych skousnul to, že se k nám dovážela řada Simca 1300/1500 a 1301/1501. :roll: Simca 1500 se k nám do Československa nikdy nedovážela. Ale to, že "převodovka dostala delší stálý převod" :o ale spolknout odmítám! :lol: Jinak dobrý, zařazuji do svého archivu a doporučuji! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Talbot »

Tam je toho víc, třeba výkon 1501 Spécial 82kW nebo jakoby neexistovala verze 1301 Spécial. Už jsem to Tomovi psal, my co v tom žijeme desítky let, to známe nazpaměť, ale pro člověka, kterej musí jeden týden napsat článek o Fordech a druhý týden o Simkách, jsou tyhle detaily přehlídnutelný. Takže spíš jde o tu podstatu, že se zase něco o Simkách napsalo a značka se tím připomněla ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Talbot píše:Tam je toho víc, třeba výkon 1501 Spécial 82kW nebo jakoby neexistovala verze 1301 Spécial. Už jsem to Tomovi psal, my co v tom žijeme desítky let, to známe nazpaměť, ale pro člověka, kterej musí jeden týden napsat článek o Fordech a druhý týden o Simkách, jsou tyhle detaily přehlídnutelný. Takže spíš jde o tu podstatu, že se zase něco o Simkách napsalo a značka se tím připomněla ;)
Ahoj. :grin: Nevím sice Michale, jakýmu Tomovi jsi psal :roll: , ale v týhle redakci žádnej není. :o Auto Tip je německej časopis, dost dobrej asi. Nechtěl jsem psát o detailech, jen jsem zmínil ty hlavní věci. No a to o žlutejch žárovkách a Němcích za války? :roll: Nechci se hádat, ale to je silná káva! :o ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Talbot »

Ivane, všiml sis doufám, že na těch fotkách je Fandova modrá 1501 ;) Auto Tip Klassik je původně německej časopis, to ano, ale některý články nejsou převzatý, nýbrž psaný tady v sesterský redakci. A tenhle článek je od Tomáše Dusila 8-)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

[quote="Ivan Simca KH"]Ahoj kluci. :grin: Tak právě čtu článek o Simce 1501 GL Františka Veselého! :twisted: Článek je v Auto Tip Klassik Speciál č.3. :roll: Jsou to 4 strany vč. fotografií. Moc pěkný článek, autor se samozřejmě nevyhnul pár nepřesnostem, ale zase je vidět naše oblíbená značka. :lol: Já osobně bych skousnul to, že se k nám dovážela řada Simca 1300/1500 a 1301/1501. :roll: Simca 1500 se k nám do Československa nikdy nedovážela. Ale to, že "převodovka dostala delší stálý převod" ale spolknout odmítám! Jinak dobrý, zařazuji do svého archivu a doporučuji! ahoj Ivan /quote]

Ahoj. Tak toho jsem si fakt nevšiml! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Talbot »

Tak vidíš :lol: snad sis nemyslel, že sem Němci přijeli napsat článek o fandově Simce a o poměrech v ČSSR :lol:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Talbot píše:Tak vidíš :lol: snad sis nemyslel, že sem Němci přijeli napsat článek o fandově Simce a o poměrech v ČSSR :lol:
????? :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Burák »

Zítra vychází další číslo časopisu o sportovních vozech Faster a bude tam i naše Arizona ;)
Přílohy
image.jpg
Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Dobřééé! :o ;)

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Rancho-SO »

Hezky, Faster neznám, ale poptám se :)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od paja »

Skoro skoda, ze Matra 530 nevypadala takhle...

https://www.classicdriver.com/en/articl ... michelotti
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Talbot »

Tak to je pecka, ani jsem o tom nevěděl! :)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od paja »

No pecka to je a to, co pisou v tom clanku me dostava i u Matry; to je neuveritelny, co se jim na tech jednoduchejch a relativne splacanejch podvozkach darilo delat. At uz vemu Djet, Bagheeru, Murenu, Rancho, ty prototypy v 80. letech, vsechno hrozne napadity a vkusne udelany auta. Navic fungovaly. Rika se, ze z prdu kulicku neudelas, ale v Matre to jaksi dokazali. 8-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Talbot »

A ještě k tomu jedna věc - i přesto, že pracovali z dnešního pohledu v primitivních podmínkách, tak třeba Murena byla ještě k tomu neskutecne bezpecna. Kdysi jsem na fóru matrasport.dk udělal kolekci fotek Muren po bourackach, asi 30 vraků někdy po hodně tezkejch ranách (třeba presazenej naráz do Mercedesu W123 a pak odrazeni a rana do stromu, udajne kolem 80km/h) a vždycky čumák nebo zadek na kaši, ale kabina vzdy nedotcena. A třeba u Rancha jak je ta trubka za motorem tak nejen že to zpevňuje přední nápravu, ale při nárazu se o ni stacel motor směrem pod podlahu.

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od paja »

Tohle je taky boží, jeden takovej krátkej netrikovej film:

https://www.youtube.com/watch?v=Dwjy0qED2Lo
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Talbot »

Netrikovej jo :grin: kamera na nárazníku MB W116 450SE 6,9 a k tomu dodělanej zvuk Ferrari 275 GTB. Ale zní to hezky ;)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od paja »

To neberu jako trik, postsynchrony se dělaj vždycky... řekněme dobře nadabovaný... ;) No, ono dělá hodně to, že je kamera tak nízko, když člověk zvedne oči z asfaltu, tak už to takovej fofr neni a zvuk je sladěněj s rychlostí, která odpovídá pohledu na povrch z kabiny, čili o dost větší.
Ale zážitek perfektní, na filmu rychlost vždycky vypadá menší než ve skutečnosti, ale tady u toho mám mravenčení v nohou.
Obrázek


strojservis
Příspěvky: 191
Registrován: 21 čer 2010 19:03

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od strojservis »

Nevím jestli to patří sem , ale kdo máte malý děti ? http://www.ebay.fr/itm/VOITURE-A-PEDALE ... Sw5IJWdZY1

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Burák »

Super! To jsem jeste nevidel. Je hezky udelana, na rozdil od Vedette a Mille
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Probíral jsem archiv a chci zde nabídnout, nejraději výměnou, nějaké prospekty Simek. Jedná se o prospekty Simek, které mne zas tak neberou a chci je vyměnit za prospekty Simek 1300/1500 a 1301/1501, které mne naopak berou! :lol: Podmínkou je jen to, že je dosud nemám, a že jich mám dost!
Jsou to : Simca 1000, 20 listů srpen 1969, stav jako nový, jazyk F
Simca 1000 Rallye 1, rok asi 1971, stav horší, slepen po užití na hobru,jazyk F
Chrysler Simca 1307/1308, rok 1977, stav dobrý, jazyk F
Simca 1100, commercial,fourgonette a pick-up, 6 listů, velký formát, stav dobrý, jazyk NL.
Tak do toho! A nehlaste se všichni, osobní odběr podmínkou. ahoj Ivan
Obrázek


Odpovědět