Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Rancho-SO »

Kluci já si nestěžuji,pouze konstatuji,několik modelů jsem si koupil a líbí se mi vč.Simcy-někde jsem našel,že ta edice vychází i v Rusku

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Tady dochází k jednomu nedorozumění. Nikdy bych si netroufl někomu něco rozmlouvat, ať si každý koupí to, co se mu líbí! :roll: A pokud mi něco vadí, tak jsou to někým hlásané nesmysly. Pokud by to byly automobily ČSSR, pomíjím slovo "kultovní", o smyslu tohoto slova nemá cenu diskutovat, tak prosím. Nikomu taky nerozmlouvám koupi jakéhokoli modýlku. Ale pokud nějaký výrobce napíše ČSSR, což je doba od 1.5.1960 do někdy okolo konce roku 1989, tak tam nemůže, nebo by neměl míchat auta, jako Jeep Wyllis nebo auta, která se u nás v té době neprodávala, ať už z jakéhokoli důvodu. Pokud by ale měla být doba těch aut od r. 1950, kde jsou auta jako P60, Škoda Spartak( možná, že tam jsou?) ale taky Ford Anglia, Hillman Minx a další a další! Už se těším na vozy Simca 1300, 1301, 1307/8 a další! Nebo Chrysler 180, Renault 8, 14, 17, 16, a tak dále,nevím, zda má smysl jmenovat další? Ale hlavně já jsem jen vyjádřil svůj názor a není mým cílem někoho naštvat. Jen polemizuju se slovem "kultovní" a potom to ČSSR. :mrgreen: Co má pro běžnýho občana tý doby za cenu nějakej ZIS nebo ZIL? Kdo z vás ho kdy viděl? Co je na něm kultovního, jak přispěl ( mimo toho, že to byla kopie nějakýho americkýho auta), k vývoji automobilizmu v naší zemi? A abych skákal radostí, že někdo vydá v téhle skupině modelů taky milostivě Simku Aronde? :o Tak tohle mě tedy do žádný extáze neuvede, fakt ne. :twisted: Ale připouštím, že si tyhle modýlky najdou své příznivce, proč ne? Ale jak je ctěná libost! :roll: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Jirka Prochazka »

A co je kultovního na Renaultu 14?To auto se tu taky nikdy neprodávalo a přivezlo se jich jen pár individuálně.Za kultovnější bych rozhodně považoval dvanáctku a patnáctku. ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Jirka Prochazka píše:A co je kultovního na Renaultu 14?To auto se tu taky nikdy neprodávalo a přivezlo se jich jen pár individuálně.Za kultovnější bych rozhodně považoval dvanáctku a patnáctku. ;)
Ahoj kluci. :) No Jirko,to je právě to, co mi na tom všem vadí, ten název pro modely autíček! Pokud je něco kultovní, pak je to vydáváno za "kult", což je nekritické uctívání něčeho, nebo někoho atd. :mrgreen: Potud slovník a podle mne ani jedno z těch aut nemůžu považovat za kult! :o Pokud někdo mohl za kult považovat např. Trabanta, tak to svědčí spíše o tom, kam až dokázal dotlačit obyčejné lidi bývalý režim. :lol: A to, že výrobce to všechno nazývá ČSSR, svědčí o tom, že hraje na city lidí, kterým se po socializmu, potažmo komunizmu stýská. To mě se sakra nestýská :twisted: i když současná doba má hodně stinných stránek! :lol:Pokud bych měl považovat něco za kult, tak pro mne je to samotná značka SIMCA jako celek! :grin: ahoj Ivan
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Klocák »

No jo no, tak holt nebudeme považovat za kult ani třeba Josefa Masopusta, protože hrál fotbal za komunistů, nebudeme považovat za kult Věru Čáslavskou, protože sportovala za komunistů, nebudeme považovat za kult Karla Gotta, protože zpíval za komunistů, nebudeme považovat za kult Zdeňka Milera, protože namaloval Krtečka za komunistů, nebudeme považovat za kult Otto Wichterleho, protože vynalezl materiál pro výrobu kontaktních čoček za komunismu, atd.!
Mě holt zase vadí tohle "mlácení prázdný slámy" :-(
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Je to tak! ;) Proto jsem se ptal Ivana,proč zmiňuje,že se těší na model Renaultu 14,když tohle auto rozhodně žádný "kult" není!Ale odpověď jsem dostal zvláštní............. :lol:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :) Vidím, že jste to tak nějak moc nepochopili! :roll: Ale mě to nevadí. :lol: Nehodlám to dále rozvádět! :!: Ahoj Ivan ;)
Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Ani jsem žádnou jinou odpověď nečekal!Tady je to běžná praxe,že napíšu blbost kterou nedokážu následně obhájit,ale než abych to přiznal,tak udělám hlupáky z těch druhých tím,že jim sdělím,že nic nechápou.Měl jsem jen jednoduchou otázku,proč je Renault 14 kultovnější než třeba Trabant,Dacie,Vaz apod......Na můj dotaz jsem dostal jen odpověď,že nic nechápu a jsem tedy asi debil!Vůbec se nedivím lidem,že sem chodí tak málo,protože čelit neustále urážkám asi nikoho moc nebaví! :evil:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Jirka Prochazka píše:Ani jsem žádnou jinou odpověď nečekal!Tady je to běžná praxe,že napíšu blbost kterou nedokážu následně obhájit,ale než abych to přiznal,tak udělám hlupáky z těch druhých tím,že jim sdělím,že nic nechápou.Měl jsem jen jednoduchou otázku,proč je Renault 14 kultovnější než třeba Trabant,Dacie,Vaz apod......Na můj dotaz jsem dostal jen odpověď,že nic nechápu a jsem tedy asi debil!Vůbec se nedivím lidem,že sem chodí tak málo,protože čelit neustále urážkám asi nikoho moc nebaví! :evil:
Ahoj kluci. :) Jirko, nezlob se na mě, nebo zlob, ale já jsem nikoho neurazil, to teda NE! :mrgreen: Pokud by jsi si přečetl vše, co jsem k tomu napsal, tak tam se naopak distancuju od toho, dělat kulty z aut vůbec! Možná, že jsem to vyjádřil málo jasně, za to se můžu omluvit, s tím já problém nemám! :lol: Chce to nebrat to tak vážně, vždyť je to zábava a ne boj. :roll: A nejsem si vědom, že bych napsal blbost! Jinak už to fakt nemá cenu rozebírat, asi si nerozumíme, ale to není žádná tragedie. :lol: ahoj Ivan
Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Ahoj Ivane,To je právě celej ten problém,že si nejseš vědom,že jsi napsal blbost!Při své osvětové přednášce co kult je a co není,hlásáš,že Ti vadí nesmysly......a nemůžou se do toho míchat auta,která se tu neprodávala.No a o kus dál zmiňuješ,že se těšíš už na vozy Simca.......a další...................na Renaulty 8,14,17.........Tak jsem chtěl vědět,proč je R 14 kultovní,když se sem nikdy nedovážel! :lol: To je celý! :P Kdybys napsal,že jsi se třeba spletl a myslel jsi R 12,ale napsal 14,vůbec bych to nerozebíra!Ty se ale raději k věci nevyjadřuješ,na můj konkrétní dotaz vůbec neodpovíš a ještě mi řekneš,že jsem to nepochopil! :lol: Ano nepochopil jsem,v čem je R 14 kultovní,tak už mi to prosím konečně vysvětli. 8-)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Jirka Prochazka píše:Ahoj Ivane,To je právě celej ten problém,že si nejseš vědom,že jsi napsal blbost!Při své osvětové přednášce co kult je a co není,hlásáš,že Ti vadí nesmysly......a nemůžou se do toho míchat auta,která se tu neprodávala.No a o kus dál zmiňuješ,že se těšíš už na vozy Simca.......a další...................na Renaulty 8,14,17.........Tak jsem chtěl vědět,proč je R 14 kultovní,když se sem nikdy nedovážel! :lol: To je celý! :P Kdybys napsal,že jsi se třeba spletl a myslel jsi R 12,ale napsal 14,vůbec bych to nerozebíra!Ty se ale raději k věci nevyjadřuješ,na můj konkrétní dotaz vůbec neodpovíš a ještě mi řekneš,že jsem to nepochopil! :lol: Ano nepochopil jsem,v čem je R 14 kultovní,tak už mi to prosím konečně vysvětli. 8-)
Ahoj kluci. :grin: Tak Jirko, když na tom tak bazíruješ, píšu, že žádný Renault není pro mne kultovní! :mrgreen:Takže ani R 14 není pro mne kultovní! Mimo jiné jsem napsal, že žádné auto nepovažuju za kultovní, tak o co jde? :roll: Vůbec nechápu Tvoje slova o urážkách a debilech a podobně, nic takového jsem nenapsal. :o Poněkolikáté píšu, aby jsme toho nechali, že to není vůbec tak moc důležité! :shock: Ono taky aut, která se sem nikdy nedovážela je tam celá řada. ahoj Ivan ;)
Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Přesně tak,už bych to dál nerozebíral!Měj hezký den! ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Talbot »

Jirka Prochazka píše:...Měl jsem jen jednoduchou otázku,proč je Renault 14 kultovnější než třeba Trabant,Dacie,Vaz apod......Na můj dotaz jsem dostal jen odpověď,že nic nechápu a jsem tedy asi debil!Vůbec se nedivím lidem,že sem chodí tak málo,protože čelit neustále urážkám asi nikoho moc nebaví...
Jirko, chápu pointu tý komunikace, je pravda, že to tam Ivan vypsal trochu nesmyslně, ale prosím buď také korektní - poslední věta příspěvku, který cituji nad tímto textem, přece není pravda... poslední dobou sem chodí víc lidí než kdy dřív a je tady, myslím, fajn atmosféra.

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Ahoj Michale,jsem moc rád,že alespoň Ty to chápeš.To,co jsem napsal o návštěvnosti zde,jsem směřoval v tu chvilku k Ivanovi a hlavně jsem byl už nas....j! :evil: Berte to tedy prosím s rezervou a pokud se to někoho dotklo,tak se mu omlouvám.Ivan prostě něco napsal a já chtěl vědět proč.Celou dobu mi neodpověděl a ještě mi řekl,že jsem to nepochopil.Na to prostě nemám.Taky mi vadí výroky jako že ruský auta jsou pasráče apod.......Já se příkladně na společném srazu na Sázavě moc rád podíval (a jistě né sám) na Volhu 21,která je dle mého názoru zrovna kultem svojí doby.Když mi tedy takhle stále někdo něco neguje,nemám už takovou chuť se do debaty zapojit a myslím,že tohle odradí víc lidí.Tak to bylo myšleno a určitě nechci nikoho urazit a jsem rád,že na fórum lidé chodí.Doufám,že jich bude stále víc.Jde přeci o našeho krásného koníčka a hádat se kvůli hovadinám,to zbytečně kazí. ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Talbot »

To je jasný, on to Ivan občas trochu přehání a už si bude dávat pozor na to co říká, že jo Ivane! :twisted: Samotnýmu by se mu nelíbilo, kdyby mu někdo haněl Simku, tak by občas ty komentáře k cizím autům měl krotit 8-) Já se taky snažím polepšit a konec konců, dneska by člověk měl být rád za jakýkoliv starý auto, který se objeví na silnici a oživí tak šeď dnešní produkce ;)

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Líp bych to neřekl! :P

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Jirka Prochazka píše:Líp bych to neřekl! :P
Ahoj kluci. :) No já jsem myslel, že jsme si to řekli a uzavřeli jsme to, Jirko! :roll: Vypadá to, že ne! :o Ale já se k tomu vracet nemusím a nebudu. :lol: Ahoj Ivan ;)
Obrázek

Jirka Prochazka
Příspěvky: 405
Registrován: 25 dub 2010 20:07
Bydliště: Praha 4

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Jirka Prochazka »

Ale samozřejmě,že je to uzavřený.Michal na to reagoval a myslím,že byla slušnost mu odpovědět.To je všechno.

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Talbot »

Kluci, doporučuju tohle koupit: http://aukro.cz/simca-1000-prospekt-i3018134662.html

Je to moc hezká věc, já to mám a mám to komplet, takže ty dvě chybějící karty pak můžeme skopírovat z toho mýho ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Burák »

Chcuk :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Klocák »

Tak jsem se dneska vrátil z práce, kouknu do schránky a tam . . . . . . můj oblíbený časopis Svět motorů - ikdyž trochu starší ročník 8-)
A co moje oči nevidí :roll: Představení nějakého Moskviče Aleko, jsem tak "zklamanej", že si do toho asi zítra zabalím svačinu :mrgreen:
Přílohy
S3.jpg
S2.jpg
S1.jpg
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 334
Registrován: 15 led 2009 15:49
Bydliště: Beroun

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Čenda »

Nemachruj, ten mám doma taky! :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Klocák »

A taky v tom máš zabalenou klobásu na svačinu do práce jako já na zítřek? :mrgreen:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Talbot »

Klocák píše:A taky v tom máš zabalenou klobásu na svačinu do práce jako já na zítřek? :mrgreen:
Těším se na fotku :twisted:

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Reklamy, zajímavosti, kuriozity. Dobové i současné

Příspěvek od Klocák »

Pozdě - už je po svačině :lol:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Odpovědět