Simky ve filmech

Moderátor: Burák

Odpovědět
Jiří Lefner

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Jiří Lefner »

Dnes v 15.50hod na čt 1 v pořadu RETRO budou SIMCY :!: :!: :!: Samozřejmě,že už mám nachystané prázdné DVD a vše nahraji. Nemužu se už dočkat a mám z toho vánoce ;) Ahoj všem Jirka

Jiří Lefner

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Jiří Lefner »

Tak jsem zklamán. O Simce tam bylo zmíněno jednou větou a nic a v novinách to bylo vyloženo jako kdyby to měl být příspěvek na 5 minut :evil:

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Paolo »

Jasně ale alespoň že takový pořad jako je Retro vůbec existuje, myslím si že spousta mladších lidí ani dnes neví, že tady před revolucí nějaký "luxus" byl, i když to bylo pro běžné občany nedostupné. Je docela objektivní narozdíl od jiných pořadů, které vykreslují normalizaci jen v nejhorších obrazech.
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ted se dívam na francouzsky film s Funesem Četník se žení a zrovna zničil Simcu Aronde v kombíku ,kde urval střechu a shodil chuděrku ze sráze,jinak Simek tam bylo dost a hezky jsem si to užíval ;) Ahoj Jirka

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Jiří Lefner píše:Ted se dívam na francouzsky film s Funesem Četník se žení a zrovna zničil Simcu Aronde v kombíku ,kde urval střechu a shodil chuděrku ze sráze,jinak Simek tam bylo dost a hezky jsem si to užíval ;) Ahoj Jirka
Ahoj všichni! :grin: Taky jsem se díval, Jirko, byla to paráda, rok 1968, pro nás nešťastnej ale pro Frantíky, jak jinak než pohodovej! :roll:
Ale Arondu nemuseli ničit, :o vzal bych si ji :roll: a ty blbosti s ní by jim udělal šikula na počítači! :lol: Zítra to pokračuje! :lol:
Ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Michal

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Michal »

No nevím, jak moc filmaři v roce 1968 využívali počítače :)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Ivan Simca KH »

simcaklub píše:No nevím, jak moc filmaři v roce 1968 využívali počítače :)
Ahoj všichni! :grin: No Michale, v roce asi 68, nebo 69 ve filmu USA Bullitův případ měli Amíci počítače o kterých se tady ani nesnilo,ale to byla Amerika! :o Použij svůj počítač a vrať se do /nechci napsat hrobu/ ....., nebo se koukni na stránkách do rubriky Plán akcí a jedeš do Belgie 13. až 16. 5. 2009! :lol: :lol:
Ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Michal

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Michal »

Jo, dík

Jiří Lefner

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ahoj,ted dávali na Barandově francouzský kriminalni film komisař Maigret a ten komisař jezdil v Arondě. :o Ahoj Jirka

Michal

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Michal »

Nějakej "Megret" se točil asi před třemi lety v Praze a stála tam i Vlastíkova tisícovka

Jiří Lefner

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Jiří Lefner »

Byl to stary fr.film a jezdila tam auta z 50let

Michal

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Michal »

Vlastík bde vědět víc, co to bylo

Jiří Lefner

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Jiří Lefner »

Jinak Michale máš pravdu,že ten serial je 3až5let stary ale v dnešním díle v 16.30h na Barandově se inspektor proháněl v Arondě, asi ten přiběh pocházel z 50let. Ahoj

Jiří Lefner

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Jiří Lefner »

Dívám se na CSfilm a dávají tam starší český film Muž přes palubu a byla tam zaparkovana bíla Simca 1301 ;) Ahoj Jirka

Michal

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Michal »

Koukám, že u tý TV strávíš půlku života :mrgreen: .
Hele Jirko a nemusíš nám hlásit všechny filmy, na který se koukáš :mrgreen: ;)

Jiří Lefner

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale sleduji hlavně filmy z 60 a 70let protože je šance vidět Simcu a dalším duvodem je ,že se dá na to dívat ,protože v těchto filmech hráli opravdoví umělci jako např. Menšik,Filipovsky,Hoger,Sovák,Kemr,Somr,Ružičkova a mnoho jinych. Bohužel tato ELITA je po smrti a máme POVL :evil: Jinak bydlím v bytě takže mám hovno co na práci :lol: Akorad jezdím do garaže oprašovat Simcy a protáčet náhradní motor na Murenu. Ahoj

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od paja »

Šťastný to muž. :!: 8-)
S těma filmama jsem na tom uplně stejně, když mám někdy po čtení pohádky čas si sednout k televizi, tak dávaj dycky ňákou ubohost, takže většinou šáhnem po dýfku s ňákym filmem z týhle doby. Většinou po francouzský komedii, ale popravdě řečeno, někdy k tomu čověk musí přistupovat jako k těm našim samosemtamhybům. :)
Obrázek

Bob
Příspěvky: 42
Registrován: 17 bře 2009 08:20

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Bob »

Chápu Vás kolegové já si nenechám ujít vrchni prchni nejenom kvůli super filmu,ale hlavně scénce když vrchní s prdlavkou (Abrhám)žádá skutečného vrchního aby mu uhnul s tím nádherným CH a ted nevím jestli měl klasiku 180 nebo jako mám já 2litres automatique :grin:Vždy hltám pumpaře od zlaté podkovy a hlášku p.Vinkláře jako vedoucího pumpy když říká vedoucímu tuzexu a šéfe musí být zase ten CH 180 zelený kvůli sousedům :lol: :lol: :lol:
Jinak za komoušů to bylo opravdu vozidlo prominentů zeleninářů,masnáků,pinglů.Pamatuju si když jsem jako 20 letý vyjukanej kluk přijel v roce 1988 do Prahy dělat do IH(interhotel) Panorama měl jsem svůj prvním vůz wartburg 353 w koupený na lidovém bazaru před motokovem na pruhu kde se prodávala auto pamětníci vědí za 6000kč, tenkrát měl vedoucí snack baru CH 180,vedoucí kavárny uno,provozní mercedes 123 /300D.Ředitel musel mít s náměstkem s pol.důvodů olcita :grin: Jo a ted si vzpomínám,že můj kolega na snacku měl funglovku červeného Chryslera,protože dělal vrchního u Pelikána vyhlášená restaurace za komoušu a tento chrysler můžete vídat v simcaklubu dodnes nebot ho otec dal synovi Pavlovi Svobodovi,který v hotelu dělal údržbáře a poté portýra.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Burák »

Petra Svobodu myslíš? ;)

Jirko, prosím, nech si tyhle hodnocení mimo forum o Simcách, ju? ;)
Obrázek

Bob
Příspěvky: 42
Registrován: 17 bře 2009 08:20

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Bob »

jj Petr omlouvám se.

Jiří Lefner

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Jiří Lefner »

Právě se dívám na CSfilmna česky film Stín létajícího ptáčka kde byly zaparkovány 2 Simcy vedle sebe a to modra Simca Special a bílá 1301. Je to film ze 70let ;) Ahoj všem Jirka

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Burák »

Včera jsem byl na novým českým filmu Pouta. Ve filmu fraje krom mého kombíka i pravá estébácká Simca Igora Novotného. http://www.ycc.sk/clanky/igor-a-simca-11.html. Moje tam hrajou ještě další 3 auta. Taky auta Havlikova (On sám, jako saniťák :lol: ) a dalších mých známých. Film je o STBákovi, kterému evidentně jeblo, ale mám pocit, že totéž se stalo i scénáristovi. Film je strašně kladně hodnocenej, ale mi přišel fakt na výsost blbej. Doporučuju, počkat, až to bude v tlevizi.

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Burák »

Kamarád mi přeposlal zábery z italskýho filmu Incubo (čes. Velký útok zombie) rok 1980. Jsou tam zajímavý auta. Policejní Cháčko s americkejma nárazníkama a pak i sanitní. Sorry za velikost, ale je to link, nemužu je zmenšit.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Michal

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Michal »

Ta sanitka je dobrá :P

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Talbot »

Bu: jestli myslíš ty trubky nad rohy nárazníků, tak to mělo hodně španělských Simek - od 1100ky, která se tam prodávala pod označením 1200, přes Chryslery až po 1510ky. Nevím jestli to měli jako předpis nebo to byla jen móda...?

Obrázek

Když jsem hledal tenhle obrázek narazil jsem na tohle:

Obrázek

Je to ze seriálu Chobotnice, z databáze aut ve filmech http://imcdb.org/search.php?resultsStyl ... el=&page=3. Je tam třeba i tohle:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět