Simky ve filmech

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Burák »

Teď v Profesionálech, policejní Sunbeam 1250, Simca Alpine a 1100VF1
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Tak včera ve francouzské krimi "Bez motivu" se mi, mimo jiných Simek zdálo, že tam byla žlutá Matra s nápisem Europe 1. :roll: Podobná byla letos i v Beaulieu, GB. :o ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Talbot »

Ano, byla tam oranžová M530, kterou používala jako služební auto francouzská stanice Europe 1. Jinak tam taky byly nějaké 1100, 1300 a dokonce zeshora i zadek bílé 1200 S Coupé (jak ten komisař vycházel z baráku z jehož vikýře se střílelo).
Ale hlavně jsme si s Maruškou říkali, jak to bylo napínavé i bez šílených přestřelek a výbuchů každých 5 minut, jak právě to minimum dialogů dodávalo filmu na tajemnosti a i když to nebyl kdovíjak složitý příběh, bylo to celkově mnohem zajímavější než nějaká slátanina typu Matrix, apod.

Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Je to tak, mě Matry moc neberou, výjimkou je Matra Simca a 24H Le Mans. :roll: Ale když v Beaulieu chodíš 4 dny okolo auta na kterým je nápis Europe 1 a pak to vidíš ve filmu z r. 1971, :o tak ti to docvakne! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Talbot »

Teď ČT2, akorát se tam mihla červená Oceane a stříbrný kombík 1500 - Slunce rošťáků s Gabinem.

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Taky jsme se dívali, no klasika! :roll: Jo a na tom šrotišti navrchu hromady šedá Aronde bez víka kufru! :o ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Že dějiny naší oblíbené značky můžou přinášet neustálá překvapení, jsem se opět přesvědčil. :roll: Jak jsem zde psal nedávno, členové CSF dostali poštou zvláštní číslo FLASH INFO k 80. výročí založení automobilky SIMCA. Uprostřed časopisu je dvojstrana, na které je strom života, něco jako rodokmen značky. A zde, mimo mnoha jiných předchůdcú značky Simca, je i značka Darracq. :o Určitě se ptáte, co to má co dělat v tomto vlákně. :roll: Tak jednak se Darracq spojil s Talbotem v r. 1923. :twisted: Taky by mne to nechalo chladným, kdyby na úplném spodku celé stránky nebyla malá poznámka, že: tento Darracq r.v. 1904 byl hlavním hrdinou filmu "Geneviéve"! Nádhernej, barevnej film z 50. nebo 60. let, samozřejmě anglickej! :o Úžasnej film, pojednává o dvou mladých lidech, kteří jedou veteránem Rallye London-Brighton. Na tom by nebylo nic divného,(po mnoha peripetiích závod dokončí, nebo vyhrají) kdyby to nebyl závod pro auta do roku výroby 1904! :o Viděl jsem ten film asi 5x, netušil jsem ovšem žádnou spojitost s historií mojí oblíbené značky Simca! :lol: Letos v červenci, při cestě na sraz v Beaulieu jsem si v Brightonu na ten film malinko vzpoměl! Tak a teď kluci do mně! Kdo to věděl, je KING! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Burák »

Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Bu, jsi king, to jo! Ale já jsem myslel spíš ten film! A Frantíci tam asi nechtěli mít dalšího Anglána, tak tam Sunbeam vůbec není, jen Darracq a Talbot, později už jen Talbot. :o ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Bu, jsi king, to jo! Ale já jsem myslel spíš ten film! A Frantíci tam asi nechtěli mít dalšího Anglána, tak tam Sunbeam vůbec není, jen Darracq a Talbot, později už jen Talbot. :o ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Talbot »

Teď ČT2 Gabin jede v modrý M530 :P klasika "Le Pacha"!

Hmm a bude tam toho asi víc! :shock:

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Rancho-SO
Příspěvky: 223
Registrován: 29 bře 2009 21:02
Bydliště: ¨Sokolov

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Rancho-SO »

Před chvílí jsem narazil na posledních asi 25 min. francouzského filmu " La boum " z r.1980. Hraje tam mimo jiné i Claude Brasseur a teď to přijde. Jezdí s Ranchem :shock: . Dávali to na RTL+, ale bohužel v maďarském dabingu, pro mě španělská vesnice. Znáte to někdo? Koho to zajímá, tak zítra 14.12. ve 13.00 to opakují - maď. Házibuli. Já to neuvidim, neb jdu do práce :(

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Tak dneska na dvojce "Melodie podzemí", klasika, Gabin + Delon. :o Simek Aronde, včetně P60 mraky, jedna Simca 1000. :roll: Ale vrchol byl taxík a Simca Vedette Presidence! :lol: Moc pěknej film! :mrgreen: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Talbot »

Jj, taky jsem koukal :)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Talbot »

Nevím kdo všechno jste koukali ted na Svatý rok, copak že tam hrála i Simca 1000, ale to byl tak krásnej film, to prostě nemělo absolutne chybu :)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Talbot píše:Nevím kdo všechno jste koukali ted na Svatý rok, copak že tam hrála i Simca 1000, ale to byl tak krásnej film, to prostě nemělo absolutne chybu :)
Ahoj kluci. :grin: Jo, jo, opět klasika, Gabin bez Delona tentokrát. :roll: A těch Simek tam bylo víc! Příští neděli Plyšový medvídek s Delonem, ale neznám, no uvidíme! :shock: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Talbot »

Hele Bu, úplně na konci, za tou šedou oktávkou je ta bílá Murena vidět na zlomek sekundy, ale asi jsi to viděl jinde, zatím jsem nenašel kde...
http://video.idnes.cz/?c=A141227_144217 ... zpravy_pid

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Burák »

Ano, to je ona
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Tak jsme se teď podívali na film Povídka o policajtovi z r. 1975. Měli jsme to nahraný od pátku. Mimo jiných aut tam byla vidět Simca 8 a velkej Talbot Lago ? :roll: S plátěnou střechou. Hráli A.Delon a Jean-Louis Trintignant. Dost dobrej film, děj z r. 1947 ale zhoupli ho(gangstera) až v r. 1956! :o ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Talbot »

Sakra, to mi uteklo, kdy to dávali, v pátek? To mi zrovna nebylo dobře a šel jsem spát v osm... :?

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Talbot píše:Sakra, to mi uteklo, kdy to dávali, v pátek? To mi zrovna nebylo dobře a šel jsem spát v osm... :?
Ahoj všichni. :grin: Tak dávali to, Michale, na TV Barrandov v pátek ve 23.25 a dneska ráno znova ve 2.15 hod! :lol: Jenže my máme pevnou linku O2, kde máme v tarifu 600 minut(10hodin) zdarma, můžeme nahrát souběžně jdoucích x programů a do jednoho týdne se na to můžeme podívat kolikrát chceme. :o Potom se to samo vymaže. Je to fakt služba jako hrom! Nebejt toho, už bych to O2 poslal kamsi, jsou to stejný zloději, jako ostatní operátoři, ale tohle je fakt dost dobrý! :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Tak asi po půlroce opět francouzskej film, jak jinak, že? Dneska Šakal, viděl jsem to asi 20krát, ale neodolal jsem. :roll: Rok 1963, pár Simek 1000, vedle modrý Aronde P60 zaparkoval Edward Fox Renaulta Floride, co sebral tý baronce, kterou přidusil, no síla! :o Krásný film, rok 1963, rádio, televize, telefon na drátě! :o Krása, skoro středověk, bylo mi 18. :lol: Ani počítače ani triky, tak mi řekni, jak to dělali? :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Talbot »

Teď na ČT2 - Smrt darebáka. Ještě jsem neviděl.

A teď pěkná honička, mihla se tam i červená Rallye 1.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Burák »

Tak kdo si prave vsiml Julie ve filmu? ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj kluci. :grin: Já ne Bu, bo jsem čuměl na něco jinýho! :twisted: :o :lol: ahoj Ivan ;)
Obrázek

Odpovědět