Simky ve filmech

Moderátor: Burák

Odpovědět
Michal

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Michal »

kdybys furt nečučel na tu bednu...... :mrgreen:

Jiří Lefner

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Jiří Lefner »

Když budeš bydlet v paneláku kde NIC nemusíš dělat tak nic jiného nezbývá než ta bedna . A to mi jedou dvě,aby mi nic neušlo při přechodu z pokoje do pokoje :lol:

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Klocák »

Jirko, víš co znamená "PPP"? :mrgreen:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Burák »

On neni z Prahy. V jeho případě PBP... :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:On neni z Prahy. V jeho případě PBP... :lol:
Ahoj všichni! :grin: Já teda fakt nevím, ale tipnu si, :roll: PPP znamená Pravej Pražskej Pepik! :mrgreen: Přeloženo do "hantecu" čili PBP znamená Pravej Brněnskej Pepík! :lol: ??? A teď čekám tu bouřku! :(
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH ;)
Obrázek

J.R.
Příspěvky: 24
Registrován: 14 kvě 2010 01:15
Bydliště: Praha

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od J.R. »

Ve Zlaté svatbě v Simce 1301 přijíždí Kostelka s Hadrbolcovou a nakonec ji v opilosti rozmlátí.
Tyhle starý filmy mám rád.Někdy už ani nesleduji děj,ale čekám na určité záběry bud kvůli známé replice,nebo autům-film Jáchyme hod ho do stroje,třeba kvůli té závěrečné scéně kdy před chalupu mu přivezou tu nablízkanou T603,aby ji v zápětí utopili v rybníku-ovšem při potápění střechy je jasně vidět,že ke dnu jde vrak s promáčklou střechou.
Třeba ve filmu Bouřlivé víno-1976- hraje Simca 1301 a její majitel,,major hradec,,sní odmítá pronásledovat podvodníka-Valu-se slovy,,víc jet nemůžu,jsem v záběhu,,

Jiří Lefner

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ivan Simca KH píše:
Burák píše:On neni z Prahy. V jeho případě PBP... :lol:
Ahoj všichni! :grin: Já teda fakt nevím, ale tipnu si, :roll: PPP znamená Pravej Pražskej Pepik! :mrgreen: Přeloženo do "hantecu" čili PBP znamená Pravej Brněnskej Pepík! :lol: ??? A teď čekám tu bouřku! :(
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH ;)
Vy rýpalové :lol: Závidíte?

Michal

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Michal »

závidět????, Že ze samé nudy čučíš na všechno od večerníčku po receptář? to opravdu ne 8-)

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od George »

Já televizi moc nesleduju, nějak na to nemám čas :mrgreen: . Včera večer jsem ale zahlédl kousek bezvadnýho filmu. Bohužel jsem viděl jen malý kousíček, ale ve středu dopoledne to opakují na ČT 2. Jmenuje se to Expedice Citroen. Není to sice o Simkách, ale o jiné značce, ale koho zajímají stará auta, měl by to vidět. ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Ivan Simca KH »

George píše:Já televizi moc nesleduju, nějak na to nemám čas :mrgreen: . Včera večer jsem ale zahlédl kousek bezvadnýho filmu. Bohužel jsem viděl jen malý kousíček, ale ve středu dopoledne to opakují na ČT 2. Jmenuje se to Expedice Citroen. Není to sice o Simkách, ale o jiné značce, ale koho zajímají stará auta, měl by to vidět. ;)
Ahoj Georgi! :grin: Asi máš pravdu a já se na to zítra dopoledne kouknu! :mrgreen: Včera jsem to v "mé bývalé" hospodě ukecal na Top Gear, ale kousíček jsem taky viděl! :o Asi to bude pěkné, škoda že není něco podobného natočeno z cesty dvou Simek v roce 1966/67 přes Saharu do Dakaru! :mrgreen:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od tagorarichard »

Bylo to vynikající , obě tehdy podobné expedice s pasáky. jak přes afriku, tak asie.
Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V

Jiří Lefner

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Jiří Lefner »

A dnes večer dávali český film Příště budeme chytřejší staroušku a ke konci tam byl TALBOT ;)

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Klocák »

Ivane, "trfil si jenom 1P" :shock:
Za panáka koňaku ti prozradim ty další dvě ;)
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Talbot »

http://www.youtube.com/watch?v=9A4fve-v8Pk

Akorát, že jak měli zažitý předchůdce - Chrysler-Simku 1307 a 1308GT, tak tomu Talbotu 1510 říkají "krajzlér" :roll: :lol:

Před časem taky dávali nějakej starej film, nějakej padouch tam kšeftoval s kradeným zbožím a nakonec namočil svoje dva mladší bráchy do jedný krádeže poštovní známky, aby je pak nechal ve svým bytě, zatímco se pokusí emigrovat do Švýcarska za svojí bývalou láskou. Převézt ho má ale taky pěknej podvodník - právě v Simce 1301, nakonec ho nechá v jejím kufru někde v lese před hranicema.

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od tagorarichard »

tak v uplně stejný 1510 v podobné zatáčce mně taky vyfotili :evil:
Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V

J.R.
Příspěvky: 24
Registrován: 14 kvě 2010 01:15
Bydliště: Praha

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od J.R. »

Tenhle krimifilm se jmenuje,,Osud jménem Kamila,,rok cca 71-72,padoucha a zároven vedoucího v podniku starožitnosti-Ornest- který vidíráním přes splacení staré půjčky taxikáře-Klema-nutí jeho a jeho mladšího bratra ke krádežím starožitností z kostelů a později zapojí i třetího bratra-Dlouhý-k loupeži vzácné známky na výstavě známek,při které dojde ke zranění průvodkyně.Tento příběh,vychází ze skutečné známkové loupeže,ale samozřejmě je ,,výchovně politicky,,upravená pro diváky.Jinak ty simky jsou dvě,jedna je toho ,,švýcara,,co ho má převést,druhou jezdí Ornest.Ale je to tam trochu nesrozumitelně popsané.

Jiří Lefner

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Jiří Lefner »

Mám rád tyto filmy! Staré české kriminálky jsou super v super obsazení... ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Ivan Simca KH »

tagorarichard píše:Bylo to vynikající , obě tehdy podobné expedice s pasáky. jak přes afriku, tak asie.
Ahoj všichni! :grin: Tak jsem ten film skouknul, moc pěkný, opravdu! :o Mimo zmíněné expedice dvou Simek, a to 1501 break s vlekem a Simky 1000 od října 1966 do února 1967 s cílem v Dakaru, mne napadlo ještě jedno malinké spojení se Simkou. :o Expedice Citroen přes Asii ve 30. letech v Íránu sveze 12letého Rezu Pahlavího v pásáku Citroen a on obdivuje francouzská auta! :o Tentýž íránský šáh v roce asi 1962 na ofic. návštěvě Francie sjednává kšefty s Pigozzim a mám to na VHS, jak jede ve Vedette Presidence v Poissy s Pigozzim a dělníci pásu na montáž 1000covek mávají, jako tady v ČKD Gagarinovi! :lol:Fakt dobrý! :lol:
ahoj Ivan ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Paolo »

Michaltalbot píše:Před časem taky dávali nějakej starej film, nějakej padouch tam kšeftoval s kradeným zbožím a nakonec namočil svoje dva mladší bráchy do jedný krádeže poštovní známky, aby je pak nechal ve svým bytě, zatímco se pokusí emigrovat do Švýcarska za svojí bývalou láskou. Převézt ho má ale taky pěknej podvodník - právě v Simce 1301, nakonec ho nechá v jejím kufru někde v lese před hranicema.
V knize "Vzpomínky" se Otto Wichterle zmiňuje o tom, že se pomocí jeho Simky dostali s maželkou v roce 68 přes hranice. (To není film - je to skutečná událost - nevim kam to zařadit) Wichterle je světoznámý vědec, možná budu mít možnost zjistit, kdo to auto vlastní dnes, každopádně by nebylo od věci evidovat auta slavných osobností, protože by bylo zajímavý vědět, kdo má dnes tu Husákovu Simku apod.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj! :grin: O Husákově Simce jsem v životě neslyšel, ale vím určitě, že Simku 1301, nebo 1501 mělAlexander Dubček, Jiří Brabec a další známé osoby. :o ahoj Ivan
Obrázek

Michal

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Michal »

Husák ( či jeho syn?, měl ji nějakého) měl Chryslera 180, kterého rozebral na díly Standa Červený před cca osmi lety

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od tagorarichard »

A psalo se o tom v časopise
Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V


Michal

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Michal »

1

;)

Jiří Lefner

Re: Simcy ve filmech

Příspěvek od Jiří Lefner »

Nádhera... :o

Odpovědět