Poptávky

Moderátor: Burák

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávky

Příspěvek od Burák »

Mám za to, že je to pruměr 22, takže uplně nejednoduššejí v mototechně a ptej se po gumičkách na Octavii/1203. Ten válec je hoooodně podobnej. Pro jistotu ty gumy vem ssebou, ale garantuju, že víc, jak 50kč za sadu nedáš ;)
Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Poptávky

Příspěvek od PeS »

Pokud vim, Elyseéé má orig. průměr 25mm. Aspoň ta moje původní pumpa měla. Teď tam mám pumpu 22, ale z čeho pochází radši ani nechtějte vědět:-) Jak vypadaj původní gumičky nevim (moje se rozhnětali na černou kaši), ale tlakovací gumička (bez díry) by mohla pasovat v pohodě z čs brzd. prasátek (i průměr 25 se ještě dá sehnat-byly v oktávkách, 1202 i v 1203 bez posilovače), ale obávám se, že čs. těsnící gumička (kroužek) do Simcapumpy moc nepasuje... Co si tak vzpomínám, má to jinak řešený těsnení vnitřním průměrem na pístek. Ale možná by šlo použít celej pístek i s gumičkou z čs. 25mm pumpy, např. ze spartaka. Tam jde pak o to, jestli odpovídá délka.
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávky

Příspěvek od Burák »

Sorry 25mm :oops: Myslim, ře by šla použít i celá pumpa, jen si nejsem jistej závitama na holendrech
Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Poptávky

Příspěvek od PeS »

No právě, tenhle problém jsem řešil skoro rok, než jsem vymyslel něco, co je funkční a nevypadá to zas tak blbě. Škodovácká pumpa tam moc nabastlit nejde, páč Simca má roztrojku na trubičky přímo součástí pumpy (nemá jí extra šroubovací jako škodovka) a jsou to Whitworthy. Navíc jsou šikmo. No jde předělat i holendry na trubičkách na 10x1 a roztrojku použít nějakou jinou (i když nevim jakou, protože oktávka apod. má 6ky trubičky a závit 12x1, což použít nejde, protože Simca má průměr trubičky necelých 5mm a embéčko, stovka apod. zas žádnou roztojku na pumpě nemaj), Škodovácká pimpa je ještě k tomu o něco delší + nějaká ta roztrojka, tj. trubičky se tam musej úplně jinak navohejbat. Vzpomínám si, že to tam nějak moc elegantně nevycházelo, udělal jsem to nakonec jinak, ale tohle by řešení v nouzi asi taky bylo.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Poptávky

Příspěvek od Talbot »


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Poptávky

Příspěvek od Talbot »


PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Poptávky

Příspěvek od PeS »

Si myslim, že by měly jít takhle sehnat;-) Já bastlil, protože jsem vás tenkrát ještě neznal a měl jsem totál v pr... celou pimpu. Ale teď mi to brzdí líp jak originál, když mám pumpu 22 8-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni a Petře taky! :grin: Před časem jsem nechal udělat komplet osazení do hl. brzd.pumpy Simky Aronde kamaráda všechny gumičky včetně manžety. Nakonec se musel válec renovovat a tak je to volný. Jestli chceš vezmu to v sobotu s sebou i ten válec abys viděl, jak to vypadá a za kolik atd. :o
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Mirek
Příspěvky: 9
Registrován: 11 dub 2009 21:06
Bydliště: Olomouc

Re: Poptávky

Příspěvek od Mirek »

Ahoj, určitě nechci nic bastlit. Jakákoli změna oproti originálnímu vzhledu je pro mě nepřípustná. Všechny prodejny, které jsem prošel nemají takovou která by pasovala. V těch francouzských katalozích se nevyznám, proto prosím o blbu-vzdorné vypsání položek postupu jak se k nim dostat.
Velice dobře zní i renovace, takže Ivane prosím o radu - kde a za kolik to nechat udělat?

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Poptávky

Příspěvek od Talbot »

Mirek: s tím Ti klidně pomůžeme, od toho tady přece klub je ;) Takže pokud nedopadne ta Ivanova varianta, tak se na mě můžeš klidně obrátit a já Ti to ve Francii objednám, Ty si to zaplatíš převodem a buď to přijde rovnou k Tobě, nebo Ti to můžu pak poslat do Olomouce.

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Mirek píše:Ahoj, určitě nechci nic bastlit. Jakákoli změna oproti originálnímu vzhledu je pro mě nepřípustná. Všechny prodejny, které jsem prošel nemají takovou která by pasovala. V těch francouzských katalozích se nevyznám, proto prosím o blbu-vzdorné vypsání položek postupu jak se k nim dostat.
Velice dobře zní i renovace, takže Ivane prosím o radu - kde a za kolik to nechat udělat?
Ahoj kluci! :grin: Tak jsem zmaten, já tady píšu PeS, čili Petrovi Sedláčkovi, že mu můžu ukázat renovovaný hl. br. válec a najednou je tu nějakej Mirek a mluví o tomtéž. Ale dál, taky mám originál gumičky ještě zatavený ve folii a pak taky nové a další věci do téhož. Psal jsem, že to s sebou vezmu na rallye aby se mohl podívat každý, koho to zajímá. Ale Mirka z Olomouce pokud vím neznám a jestli bude v sobotu na rallye, tak mu to můžu ukázat. Jinak nová výroba je ze Španělska a čeká se na to. Na př. já na hadice Simca 1300/1500 a 1301/1501 čekám taky rok. Takže je to o domluvě a pak to jde. Jen malý příklad: trubky. Na skompletování trubek pro 1300 atd. jsem pracoval 2 roky. Určitě udělají i trubky na Aronde 90A i P60, ale já k tomu potřebuju ty originál trubky a ty nemám. Arondu taky ne, takže se čeká na borce, který je pečlivě vymontuje a poskytne. :o Pak už je to otázka výroby a peněz! A někdo to musí zafinancovat, firma udělá radši 3 nebo 4 sady jedním vrzem, než každej měsíc jednu, že! V sobotu to můžem domluvit! :mrgreen: Taky je dobrý podívat se na ty ceny na 1.Michalově nabídce! A poštovné atd. :twisted: Tady je to 100% levnější, o tom jsem přesvědčen. :lol:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Poptávky

Příspěvek od Talbot »

Ivane, to jsi opravdu "volaký zmetený", protože s dotazem ohledně gumiček do válce přišel původně Mirek ;) koukni na předchozí stránku. PeS "pouze" přidal svoji zkušenost a řešení ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávky

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj! :grin: Máš pravdu :o , to víš, hosipa je tady. :lol: Ale to nic nemění na mé nabídce. Pokud si Mirek najde moji e-mailovou adresu a napíše, nic není nemožné! :roll:
ahoj Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Mirek
Příspěvky: 9
Registrován: 11 dub 2009 21:06
Bydliště: Olomouc

Re: Poptávky

Příspěvek od Mirek »

Ivan Simca KH píše:Ahoj! :grin: Máš pravdu :o , to víš, hosipa je tady. :lol: Ale to nic nemění na mé nabídce. Pokud si Mirek najde moji e-mailovou adresu a napíše, nic není nemožné! :roll:
ahoj Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
jj už jsem ti napsal mail.

Odpovědět