Aukro, Ebay a jiné

Moderátor: Burák

Odpovědět
paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od paja »

Čekal jsem jestli zabereš... :lol: Mě jenom vždycky udivuje ta víra, že ostatní by měli pravidla dodržovat (a když nedodržujou, tak jsou to šmejdi) a já jen když je to pro mě výhodný (a tak je to v pořádku, tak to má bejt). Teď mi trochu chybí ikonka kroucení hlavou, ale spíš se tomu :lol:
Obrázek

Michal

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Michal »

Michal to myslí podle mne tak, že chce všechno, ale ve prospěch kamaráda se toho může vzdát. Taky mi párkrát někdo z Vás volal, jestli mu aukci, kterou dražím přenechám, protože třeba já tu věc sice chci, ale on ji nutně potřebuje. Nesčetněkrát jsem třeba i volal někomu z Vás a upozornil jsem Vás, že se něco draží, co Vás zajímá.
Pamatuju si, když se dražil katalog na S1200 coupé za dobrou cenu, nedražil jsem ho, ikdyž ho chci (chybí mi ve sbírce, co když budu mít coupé, byla dobrá cena a třeba milion dalších důvodů), ale nechal jsem Burákovi, kterej podle něj renovuje.
Souhlasím s Michalem, jednám stejně a mrzí mne jiné názory (např. Ivana, který už si komunikaci ohledně tohoto mohl přečríst ve starších příspěvcích), ale má na ten názor právo. Nicméně se nesmí divit, když mu pak něco prodám dráž nebo třeba vůbec neprodám. Taky mám na to právo.

Jinak Pajo na tvoji otázku je těžká odpověď. Prodal jsem tou cestou 1510 a pravděpodobně odjede i Horizon. Spíše to funguje u zajímavých věcí s dobrou cenou. Je tam víc aktivních lidí. Ale věci, které mají svoji pevnou cenu a čekaj na adekvátního kupce (Aronde), se tam prodávají hůř

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Klocák »

Souhlasim s Michalem V. a P. ;)
Přijde mi férový nabídnout nejdřív věci tady na fóru, když nikdo nemá zájem, tak pak "nabízim" až někde jinde! Tak jak to dělá Michal P., sám dodržuju přesnou filosofii jak popisuje Michal V. - můj názor je ten, že takhle je to správný pro nás, který se známe a jde "nám o stejnou věc" :!:
Na druhou stranu, nemusí semnou každej souhlasit - ať se každej "zařadí" kam chce :? ono se e nadarmo říká že "boží "Simcamlýny" melou pomalu ale jistě" :lol: Prostě přijde čas, kdy "TO" budu moct oplati stejnou micní :P
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Burák »

Ale než jsem tě to Klocáku naučil, co?
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni, nechtěl jsem to komentovat, ale některé ohlasy jen tak nemohu přejít mlčením. :o Souhlasím se všemi, každý má svoji pravdu, že! :roll: Dražba je prostě o tom, kdo dá víc, asi tu věc víc chce mít,no! Tak to je, ať se to někomu líbí, nebo ne! Vezmu to stručně. Michal V. prostě nerozchodil ten odznak! A tak se z toho pouč Michale, jak lze pro 100Kč přijít o kamaráda! :( Bu si zase rád vezme, když někdo dává, ale pomluvit neváhá ani vteřinu! :lol: Klocák plácá nesmysly, myslím o tom šetření, že! :lol: Pája se mne zastal, asi máme podobný názor na pojem dražba! :D Ale chlapci obecně, o jaké částky se tady hádáme, já jsem Richarda Tagora přehrál o 50,-Kč a on to komentuje tak, jak to napsal! :evil: Nezdá se nám všem, že ta úroveň , na které oslovujete 64letého dědka je asi taková, jak jednou budete mluvit se svým tátou?!! :lol: A nebo jednou bude někdo takhle mluvit s vámi! :lol: Michal jednou napsal, že jsem splachovací! :D Ale i zde platí odsaď pocaď!
A to mám držet hubu? :shock: Chci, abyste věděli, že já žádnou zášť k vám nemám, ale budu se držet svých názorů na cokoli a budu si dražit autíčka jak chci já a ne jak chce někdo jiný! :lol: Nemusíte se mnou souhlasit, ale aspoň se ke mě chovejte slušně, prosím! :D
Simcamicalement Ivan Simca KH :D
Obrázek

Michal

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Michal »

Ale na to máš právo, draž si co chceš jak chceš. Jen se Ivane pak nediv, když se to obrátí jinde proti tobě. To je vše. Nic víc, nic míň. Není v tom žádná zášť ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Burák »

Já to vzdávám, tohle nemá cenu :evil:
Obrázek

Michal

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Michal »

mám Bu stejnej pocit :cry:

Jiří Lefner

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Jiří Lefner »

Jak to zde čtu tak si myslím,že se hádáte kvuli kravinam. Jde jen vlastně o princip a o to,že bychom měli držet při sobě a vzájemně si pomahat a dohazovat si věci tomu o kterým vím,že to momentálně potřebuje protože má dany typ Simcy. Ahoj všem Jirka

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Klocák »

2 Ivan : Tahle debata s Tebou nemá fakt cenu!
2 Burák : Fakt nevim, co myslíš? JSem Tě někde a někdy přehodil? To si fakt nepamatuju ;)
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Jiří Lefner

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Jiří Lefner »

Jinak jak uz jsem zde četl názor tak souhlasim s tím ,že než se něco dá na aukro tak se zeptam kamaradu jestli nemaji zájem ,aby se to zbytečně neprodražilo díky kšeftařum.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Burák »

Ne, ale dřív jsi házel věci rovnou do inzerce a za to jsem ti vynadal mockrát ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Klocák »

2 Bu : protože seš "držgrešle" aa stejně bys nic nekoupil :lol:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od paja »

Jiří Lefner píše:Jak to zde čtu tak si myslím,že se hádáte kvuli kravinam. Jde jen vlastně o princip a o to,že bychom měli držet při sobě a vzájemně si pomahat a dohazovat si věci tomu o kterým vím,že to momentálně potřebuje protože má dany typ Simcy. Ahoj všem Jirka
No právě, že tady vůbec o princip nejde, tohle jsou takový "Pravidla moštárny". Ale ony tyhle aukce jsou docela hloupě nastavený, protože když je tam ňákej časovej limit, tak si každej může domyslet, že nejlepší je vůbec nepřihazovat (i bez toho, abych se dohadoval s kamarádama) a počkat si až na konec a v poslední minutě tam hodit nějakou nesmyslnou částku, kterou už nikdo nepřehodí, a protože to funguje tak (teda na ebayi), že za tu mojí částku by se to prodalo jedině až by někdo přehodil mě, a protože mě s veeelkou pravěpodobností už nikdo nepřehodí, tak já to vydražim za tu původní, čímž tou vysokou částkou vůbec nic neriskuju. A když to tak udělá každej, tak je to pak už jen o odhadu, rychlosti a klice. Ale tohle má s aukcí málo společneho.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

paja píše:Čekal jsem jestli zabereš... :lol: Mě jenom vždycky udivuje ta víra, že ostatní by měli pravidla dodržovat (a když nedodržujou, tak jsou to šmejdi) a já jen když je to pro mě výhodný (a tak je to v pořádku, tak to má bejt). Teď mi trochu chybí ikonka kroucení hlavou, ale spíš se tomu :lol:
Ale o tomhle to vůbec ale vůbec není :roll: já jsem taky kolikrát nekoupil věci, který jsem chtěl, protože první byl prostě někdo jinej. Konkrétně - dodržel jsem pravidla i když to pro mě nebylo výhodný - už tomu rozumíš? Tady jde o to, že tímhle šetříme peníze jeden druhýmu navzájem na úkor cizího prodávajícího.

Je to taky dost o tom, jestli člověk dokáže velkoryse přenechat věc kamarádovi - "jo kámo, viděl jsi to první, tak ať je to Tvoje, nebudu Ti zbytečně vytahovat peníze z kapsy, přeju Ti tu věc" nebo se s ním přetahovat o autíčko (příp. odznak) jak malej smrad bez jakýkoliv úrovně - "já ho chci, já ho chci, já ho budu dražit proti vám všem, mám vás všechny u prdele, já ho prostě chci!" Koho mi to jen připomíná??? Ivane, nejde o blbou stovku, jde o princip, o přístup ke kamarádům.

A Pájo, jde taky o jinou věc. Ne každej z nás má čas sedět u PC od rána do večera a hlídat konec aukce. Tohle byla jakás takás jistota, že když si někdo našel něco, co potřebuje a přihodil si na to první, tak, že taky mohl být v klidu, že to taky koupí. Takhle to budou pro všechny z nás jen větší nervy a jen větší náklady, zatímco úplně cizí člověk (a mnohdy překupník, kterej k věci nemá žádnej vztah) víc vydělá. Takže se zeptám: na kom Ti víc záleží? Na lidech z klubu, na Michalovi, Burákovi, mě a dalších, nebo na cizích prodávajících - ale hlavně, že bude všechno podle pravidel?

A dál, Ivane, Pájo, chcete teda výhradně obchodní vztah "podle předpisů"? Nebo kamarádskej vztah, kde jeden druhýmu pomůže takhle a pak zase naopak? Až budeš něco potřebovat Pájo, tak kolik dáme za radu? Kilo nebo dvě? Kolik jsem si měl vzít za půl dne v Rakousku? Ivane, příště až budeš chtít jet do Francie, kolik Tě to vyjde Seatem? 5000,-Kč? Tak jo, můžeš jet se mnou, ale chápej 4999,- je vlastně dobrá cena! Takhle to chcete? Přece lepší než Pravidla moštárny, ne?

PS: Ivane, kopeš kolem sebe jak malý dítě, fakt s Tebou člověk nemůže mluvit jak s 64letým dědkem, když se chováš jak pětiletej kluk. Nevím proč se navážíš do všech lidí tady, místo abys uznal, že asi nemáš pravdu, zatímco Pája je Ti najednou dobrej, i když zrovna o něm si ale vždycky mluvil trochu jinak, pokud si pamatuju...

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od George »

To nemáš tak úplně pravdu. Když se něco draží dejme tomu za korunu, já tam můžu přihodit od počátku třeba 500, za který jsem to ochoten koupit. A když ty tam na poslední chvíli přihodíš třeba 400, tak to sice stále vyhraju já, ale už za těch 400.
Takže mě potěší, že když tam koukne nějaký kamarád a vidí tam mne, tak to buď nechá být, aby mi zbytečně nezvyšoval cenu a nebo mi zavolá, že to nutně potřebuje a třeba se domluvíme nebo né a poperem se o to.
Ale myslím si, že v tomhle našem problému opravdu nejde ani tak o peníze, i když každá ušetřená stokoruna udělá člověku radost. Spíš to beru tak, že prostě kamarádi si vyjdou vstříc a z toho mám větší radost než když ušetřím na aukci dvě stovky.

Ha Michal byl rychlejší :lol: To bylo na Páju.
Naposledy upravil(a) George dne 07 srp 2009 09:43, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Burák »

A já teda taky přispěju, vim, že, tam byl smajlík u narážky na mi, ale na tohle jsem celkem háklivej. Já ale nepomlouvám, snažim se to, co řikám o člověku, řikat to i jemu do očí, to neni pomluva. Možná někdy zbytečná upřímnost, která už mi nejednou ve výsledku uškodila. A že si něco ochotně vemu? Tim myslíš co? Nechci bejt přehnaně samochvalnej, ale myslim, že u rovnice příjem - výdej jsem v globále na tý pravý straně :(
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

Ještě musím něco napsat k tomu dodržování pravidel a Pravidlům moštárny, šikaně a "zelenině".
Prostě jde o to, že když se jede jen podle všech pravidel, tak to sice může fungovat, ale ve finále je to na hovno pro všechny. U nás v práci byla kolegyně, která když bylo potřeba, leccos zařídila a pak to zpětně dohnala přes šéfa a na oplátku, když ona něco podělala, tak já jí vyšel vstříc a dohodnul to se zákazníkem a vždycky se to nějak udělalo a všichni byli spokojení. Před rokem šla na mateřskou a místo ní je tam holka - typická úřednice. Tohle ano, tohle ne. A všechno je v prdeli, já když něco potřebuju, tak to trvá 14dní, zákazníci jsou nasraný, že už to tak nejde hladce jako dřív a ona mě ani nevolá, protože podle předpisů mi volat ani nemá.
Stejně tak třeba jinde - když všechno půjde dobře, měl bych mít do roka svojí renovační dílnu. Když tam bude chtít nějakej kamarád něco udělat, tak pokud bych chtěl jet podle předpisů a Pájovo představě ultraspravedlnosti, tak bych musel říct třeba Michalovi, ano vyměním Ti těsnění pod hlavou, ale zaplatíš stejně jako úplně cizí člověk, protože vůči těm normálním zákazníkům by to bylo nespravedlivý, kdyby Tys měl platit míň. Kdyby mělo být všechno podle předpisů, tak by se všem žilo na houno, protože lidí je moc, ale když někdo umí někomu vyhovět, tak si zaslouží, aby pak bylo vyhověno jemu, třeba na úkor toho, kdo vyhovět nechce.

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od paja »

No to neni stejný, když někomu něco udělam zadarmo, tak to je buď z kamarádství nebo za to čekam něco v budoucnu, ale v zásadě na tom tratim jenom já a žádný pravidla se při tom neporušujou, ale tohle je domluva proti třetí osobě, aby na tom pro naše kamarádství tratila ona. Hele, mně nemusíš vysvětlovat o co jde, já to chápu moc dobře a v zásadě je mi to šumák, proče se dějou věci, který mě se.rou daleko víc a je jich tolik, že na ně radši nemyslim, abych si zachoval vůbec ňákej optimismus. Já kdykoliv každemu pomůžu, pokud to bude v mejch silách, aniž bych za to něco chtěl, ale tohodle se nezúčastnim, je to proti memu naturelu. Což v podstatě nic neznamená, když na aukro nechodim, že, :lol: jen jsem si propláchnul zobák. :)
George: Proto řikam, že je lepší od začátku nepřihazovat vůbec.
MichalT: To je jasný, že každej nemůže sedět u kompu a sledovat konec aukce, ale na mob., kompu i lecjak jinak se dá nastavit upozornění a těch 5 min., který u toho stráví na závěr, asi nikoho nezabije. (Teda pokud nedraží desítky věcí, žáno, ale pak se mu zas vyplatí u toho kompu sedět). Náhodou jsou ty závěry docela zajímavý, je to něco mezi ruletou a rybařením. ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :D Děkuji všem, kteří v tomto nechtěném referendu ukázali, co v nich je! :roll:
Za prvé, TagoraRichard mohl přihodit pětikorunu a já bych dál nešel! :o
Za druhé, Michale nekopu okolo sebe, ale vy kopete do mne! :o A to pro nějakých 50Kč! :o
Za třetí si myslím, že když se mnou někdo(Pája) souhlasí, neznamená to, že se z toho nějak po......!
za čtvrté, ani jsem nečekal, že tu aukci vyhraju, už jsem jich dost prohrál! :o
za páté, Michale V., jestli se mne chceš definitivně zbavit, tak tady ještě chvilku máchej věci, které spolu souvisí asi jako hrušky a brambory!
za šesté, Bu vzpomeň na svúj telefon po narozeninové rallye a cos mi řekl, nebudu se k tomu více vracet! :)
A na konec vám povím krátkou pohádku, kterou jsem zažil na své kůži!
V r.1984 jsem nastoupil do Restaurace Dačický v KH jako účtující číšník, bylo mi asi 40. Parta stálých hostů, mladých kluků okolo 20ti. Mezi nimi dnešní starosta KH, dále atlet, skokan, repr. v Soulu 1988, atd.Říkám, kluci tykejte mi, vždyť nejsem snad tak starej, atd.! :D Dobrá O.K.
paráda, co myslíte, že následovalo? :roll: Za 1 týden mne poslali DOPRDELE, kdykoli se jim něco nelíbilo! :lol:
Tímto si myslím, že je věc uzavřena, nevím jak myslel svoji pohrůžku vážně Michal P., nechám to na něm, ale snad jen teoreticky, nebo ne? :D
Ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Burák »

Ivane, plácáš pátý přes devátý. Nikdo tě tady nikam neposlal a myslim si, že by si to nikdo asi nedovolil, mám pocit, že si to bereš daleko víc osobně. Zdá se mi, že tu kolem sebe kopeš uplně zbytečně. Každej tu má svojí pravdu, my se ti tady snažíme vysvětlit o co nám jde a ty tady na každýho něco vytahuješ, to neni fér. Nechceš to pochopit. Nejde o 50kaček, ale o princip. Nikdo tě nenutí dohodlý pravidla dodržovat, ale pak se nediv, že když ty bez pardonu budeš na aukci bojovat, tak ostatní budou bojovat stejně. To myslel Michal a nebyla to žádná výhružka. Takže nakonec na tom budeš bitej i ty. Páč ono by stačlo říct "kluci, tle modýlek nemám, chci" a nikdo odsud tě nezačne přehazovat. O tom to celý je, ale to je fukj, nechceš - nechceš. Ale to už tu bylo řečeno mockrát.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

Ivane, vůbec nejde o 50,- Kč, nejde o 100,- Kč, nejde ani o odznak a ani o modýlek, kterých je dneska všude jak nasráno, když ho nekoupíš dnes, objeví se zaručeně do půl roku někde jinde. Jde tady jen o to, jak bezohledně se chováš k nám - lidem se kterými se kamarádíš, takhle bezohledně se k sobě prostě kamarádi nechovají a tak se ani nediv, že jsou teď některý poznámky vůči Tobě trochu ostřejší. Já myslel, že jsi se z té situace kolem odznaku poučil, ale Ty ne, Ty uděláš to samý znova. Forum čteš, takže nemůžeš tvrdit, že nevíš jaký máme pravidla co se aukra týče. A přesto napíšeš tohle: "Dražím modýlek, který nemám a je mi jedno, kdo hraje proti mě..." - to je od Tebe opravdu velmi kamarádské :? Ivane, myslíš, že někdo z nás draží modýlky, které má? Všichni se snažíme vydražit to, co ještě nemáme, ale nejdeme přes mrtvoly a dokážeme respektovat to, že někdo si na tu věc přihodil první. To je celej problém, Ty nás respektovat nechceš, ale chceš, abysme my respektovali Tebe :?
No snad už si konečně uvědomíš co je důležitější, jestli vlastní prospěch, nebo respekt vůči kamarádům ;) a nakonec se tomu zasmějeme u piva 8-)

Jiří Lefner

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ivane ,myslím si,že z našeho klubu by Tě nikdo neposlal do prdele protože víme,že jsi starši ale to co napsal Burák přede mnou je pravda.

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :D Nad všemi vašimi příspěvky jsem se zamyslel a musím konstatovat, že asi většina má pravdu, tak to prostě je! :o A já to přijímám a budu se tím řídit! :D Nejsem uražen, ani neříkám, že mne někdo poslal atd., to ne! Ale vím, že kde není respekt, končí to tak, jak jsem popsal, nic víc! Navíc to autíčko jsem získal, aniž bych chtěl někoho poškodit, to už jsem psal! Ačkoli jsem uznal, že máte větší pravdu, než já, zlej úmysl jsem neměl! :cry: Jen mi musí někdo vysvětlit, jak to budu dělat v budoucnu, nejsem na Aukru denně. Ale stejně to bylo k něčemu dobré, některé reakce odhalily to, co bych se asi jinak nedověděl! :o Tak ahoj a
Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Burák »

No hurá, seš frajer, hlavně, že jsme se domluvili. "palec nahoru"
Obrázek

Odpovědět