Aukro, Ebay a jiné

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od George »

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

Georgi, díky, hned jsem to koupil. Na Grand Large znak chybí a tenhle je jeden z těch co se tam dával :)

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od tagorarichard »

Michale to rancho si prihod. ja mam to same akorat mi chybi hledacky a kanystry a to ozelim.
Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

O.k. Diky Richarde, jdu na to. Do Skryji jedes?

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :D Dřív než to dám na Aukro (asi to ani neumím), nabízím dioramu Altaya, je na ní Citroen Traction 11CV, ale karoserie kabrio firmy Rosengart. Jmenovalo se to Super Traction a vyváželi to do USA. Je to orig. balení i s knížečkou za 500,-. :o Vemu to do Skryjí! :lol:
čau a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

Michale, je to rok 69 a podle výkonu motoru by to mohl být Speciál. Stav je sice na první pohled strašnej, ale kastle vypadá dobře, takže za ty prachy minimálně jako zdroj dobrý plechařiny pro renovaci Rallye 2:
http://cgi.ebay.de/Simca-EC-Oldtimer-se ... 286.c0.m14

Michal

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Michal »

je to ixkrát přebastlený, původem patrně verze 61-57. Ale na díly... :?

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

simcaklub píše:je to ixkrát přebastlený, původem patrně verze 61-57. Ale na díly... :?
:shock: a na to jsi přišel jak? Já teda nic ixkrát přebastlenýho nevidím, je tam vodorovně lomený přední čelo, hranatý nárazníky, baterka vpravo vpředu - vše odpovídá uvedenýmu r.v.1969, detektive Štiko :P

Michal

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Michal »

Baterku to má opačné straně, mrkni pořádně Sherlocku. Naproti tomu to má "nálitek" na baterku v motorovén prostoru napravo. To že to má malé 12´´ kola není podstatné. Tak jako se upravovali s užovek eMka apod, upravovali se i ze starších verzí tisícovek novější. Stačila palubka a vnější plechy.
Svědčí o tom i několik dalších detailů - umístění cívky v roce 69 a mladší bylo na zadním čele, výfuk byl jiný, ne tak kulatý, vzduchový filtr na jedenáctistovce byl jiný z důvodu jiného karburátoru, jiné umístění relé, jedenáctistovky byli celé olištované, nejsou patrné ani díry po nich, u předních blatníků nejsou patrné prolisy pod blinkry..

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

Tak jsem si musel vzít k ruce knížku :) Kola nejsou 12", tyhle plný disky byly i 13"ky. V popisu uvádějí motor 1118ccm což měl v roce 69 jen Special. Výfuk je přesně stejnej jako tady v knížce na fotce z roku 1969 - kulatej s ohnutou trubkou, naopak starší verze měly ty prapodivný dodatečný držáky výfuku, který tady nejsou. Vzd.filtr je přesně takovej jak má být.
Baterka je nalevo jen položená, ale patří doprava, vzadu na místě, kde jí mají starý modely, žádnej nálitek není, je tam úplně normální podběh s nosníkem jaký má být u verze s baterkou vpředu.
Rozdíl mezi Simkou a Škodovkou je v tom, že z užovek eMka se dělaly pomocí vyměnitelnejch dílů - nápravy, světla, zadní čelo. Ale vyměnit přední čelo na Simce nejde, je tam navařený kolem dokola. Můžeš vyměnit blatníky, dveře a kapoty, ale čelo je navařený a nikdo by ho jen tak neměnil. Právě podle předního čela se dá nejlíp poznat co to původně bylo. Nějaký dírky po lištách, po kdoví kolika lacích nejsou vůbec podstatný. Třeba ta moje 1000ovka byla udělaná jako Spécial 1969, ale svisle lomené přední čelo jasně prozradilo, že to byla původně stará verze, i baterku měla vzadu a ne vpředu.
Ale dělej jak myslíš, podle mě tohle je Special 69, kterou jsi říkal, že sháníš. Navíc má evidentně zdravou plechařinu, takže víc asi nemá cenu to řešit.

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

simcaklub píše:Baterku to má opačné straně, mrkni pořádně Sherlocku. Naproti tomu to má "nálitek" na baterku v motorovén prostoru napravo. To že to má malé 12´´ kola není podstatné. Tak jako se upravovali s užovek eMka apod, upravovali se i ze starších verzí tisícovek novější. Stačila palubka a vnější plechy.
Svědčí o tom i několik dalších detailů - umístění cívky v roce 69 a mladší bylo na zadním čele, výfuk byl jiný, ne tak kulatý, vzduchový filtr na jedenáctistovce byl jiný z důvodu jiného karburátoru, jiné umístění relé, jedenáctistovky byli celé olištované, nejsou patrné ani díry po nich, u předních blatníků nejsou patrné prolisy pod blinkry..
Michale :twisted: , "tak jako se UPRAVOVALY atd apod, UPRAVOVALY se atd, jak je ta čeština těžká, že?? :lol: Opakování -matka moudrosti, že! :lol: Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
Obrázek

Michal

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Michal »

baterka vpředu měla držák, ma kterým byl i držák relé

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od tagorarichard »

Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

Tohle je na Simku 8 protože na Aronde je uchycená jen na jednom šroubu, ale nechápu, kde se to tady bere? :shock: asi bych jí vzal, sice přesně tuhle vlaštovku jsem koupil přes ebay, ale ta moje má trochu ohnuté křídlo, tak pokud Michal nebude chtít mermomocí tuhle na Arondu, tak jí vezmu. Díky Richarde.

Michal

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Michal »

Chci na Aronde origoš. Pokud ji chceš, nebudu ji brát pro SIMCAMUZEUM ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

Tak já jí vezmu pro jistotu a když mi potom to křídlo, při pokusu o narovnání té mojí vlaštovky, nepraskne, tak tuhle muzeu věnuju ;)

Michal

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Michal »

;)

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od George »

Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Klocák »

Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

Jo kluci, jsem rád, že náš přístup k sobě navzájem, co se aukra týče, má jistou úroveň a naše gentlemanská dohoda funguje, protože asi nikdo z nás by nechtěl, abychom dopadli jako uživatelé jednoho nejmenovaného fóra:

Jeden píše:
Nezapomínejte,že Aukro,ale i jiné tyto aukční servry sleduje kriminálka a hospodářská,takže ty největší obchodníky,stejně jako kradené věci-poklice,autorádia jim neutečou
Jinak se docela bavím,jak někteří závystivci zase perlí. Připomíná mi to jeden příspěvek zdejšího člena, který se zde před časem rozčiloval, že kupuju věci co on chtěl, ale já vyženu cenu vždy strašně vysoko, takže on na to již nemá. Takže, mrším-kurvím, ceny.
Za dobu co se na Aukru, ale i jiných aukcích pohybuji, jsem viděl takové rozdíli cen, že nad tím by váš rozum zůstal stát.

Druhý píše:
Ten dotýčnej jsem byl já a jen jsem komentoval, že je tady magor co je ochoten dát za prospekt na auto z roku 1992, klidně přes 1000 kč, a že mě to nepřipadá normální a pak všchni prodávajísí chtějí za prospekty nesmysly.
V každým případě pak jsem jenom z principu Ti dopřál tržní hospodářství, když na to máš a všude kde jsi dražil jsem já nebo někdo z kámošů Ti přihazovali, aby jsi si to užil. Podotýkám, že snad jenom jednou jsme něco co jsme nechtěli vydražili, ale tebe to stálo hodně peněz.Prostě jsi si nastavil robota na nesmyslnou částku
Aspoň jsi si vyzkoušel tržní hospodářství.

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :D Zdravím a bavím se Michalovým příspěvkem a dávám vám za pravdu, jak jste mi před časem vyprali žrádlo a bylo to dobře! :lol: Jinak když vidím to Rancho za desítku, tak to si Pája asi naběhl, nebo ne? :roll: Tohle za ty prachy vypadá moc dobře, že?
Jinak fotky z Automedonu jsou moc pěkné, mám taky nějaké, ale neumím to na forum dát, :mrgreen: holt ta generační propast, že? :o
čau a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od paja »

No to si neužil tržní hospodářství, ale Čechy. Když se někdo chová tak jak se má, tak se mu to osladí. Ale jinak jsou to teda ajnštajni.
Rancho: Kdybych si takhle naběhnul dycky, Ivane, tak jsem spokojenej. Až budu mít čas, dam sem aktuální fotky (hlavně spodku) a pochopíš. ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj :D ! O.K. pájo, mě se to Rancho zdálo dobrý, ale neznám podrobnosti o tom Tvým, takže sorry! čau Ivan Simcamicalement KH :lol:
Obrázek

Michal

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Michal »

Už mi ti frantíci ale začínají s...t . Vydražil jsem nápis na Messagere a ten šmejd zase nekomunikuje. A to jsem mu psal dle Michalova překladu i francouzsky. Prostě na to kašle. To už je čtvrtej případ a tentokrát se budu řídit pravidly ebaye a dám mu tvrdej negativ a police :evil: :evil: :evil: :x

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od George »

Tohle je dobrý :)
http://www.allegro.pl/item788054642_sam ... _ussr.html
Že by se nenašel nějakej Čech, kterej by si v Polsku koupil model francouzskýho auta vyrobenej v Rusku se znakama NDR :lol: :lol: :lol:
Obrázek

Odpovědět