Aukro, Ebay a jiné

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Klocák »

Když už je tady taková zábava, 8-) tak si taky přiložím do ohně
:roll: Ad. Aukce - George to vystihnul fakt přesně, líp bych to nenapsal a tuhle "filosofii" se snažím dodržovat !!! A měla by platit pro všechny "opravdový fandy aut a kamarády" :!:
2 Pája - sorry, ale podle mě mícháš "jabka s hruškama" :? Podle mě je rozdíl, když někdo koupí něco, co někdo nepotřebuje a nabízí k prodeji (aŤ už v aukci nebo někde na burze) . . . rozdíl je ale v tom, když si domluvim kamaráda, kterej mi bude "uměle šponovat" cenu !!! :evil: To se na mě nezlob, to je sviňárna nejvyššího kalibru :twisted: Jak by ses tvářil na to, kdyby si ode mě chtěl třeba blatník a já se domluvil s Burákem, aby uměle navyšoval reálnou cenu a pak Tě vždycky "přehodil" . . . . a v případě, že by "vyhrál" Burák tak mi nemusí nic platit nebo mu dám 10% z navýšený ceny? Myslim, že by si se rozčiloval stejně jako my všichni :evil:
Ad. podezřelý nicky na aukru jsou : Michael Kůst, Michael Rehacek a GSiC20XE - právě proto, že maj málo aukcí a vesměs vzájemnejch :shock:
2 Simcaclub - Michale sorry, ale mě si v aukci na Bagheeru "přehodil" a to bez jakýhokoli vysvětlení anebo upozornění :evil: To jsem Tě pak já kontaktoval a snažil se si situaci vzájemně vysvětlit :| A jak jsem pak tu aukci sledoval, tak jsem si jistej, že Vláďa Beran na ten katalog přihodlil až když si "nereagoval" a mezitím "přihodili" další "podezřelý zájemci" :o Podle mě Vláďa v téhle aukci dodržel přesně pravidlo, který bylo dlouho platný a perfektně ho popsal George . . . . a jestli se bude dodržovat i v budoucnu záleží jen na nás :!:
Ad kamarádská výpomoc - slibuju, že cokoli vydražím (prospekty, katalogy, . . .), tak komukoli z klubu zapůjčím "ZDARMA" k okopírování :-)
A to je "fšechno" co jsem k tomu chtěl říct
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Grave1501 »

No, myslim, že bychom už toto pomalu mohli uzavřít, vše vysvětleno, vyřešeno - doufám - tak čekám nějaký odkazy na zajímavý aukce, které ste našli...
Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od paja »

Klocák:
:shock: No já mám filozofii dodržovat pravidla, takže, když hraju fotbal, tak hraju podle pravidel fotbalu a nevymejšlim svoje, tzn. nešťouchám do protihráče, když se rozhodčí nedívá, ani se s ním nedomlouvám, aby výsledek dopad jak potřebujem. Ale děje se to a i proto jsem s fotbalem skončil. Takže pokud jdu po burze, tak dodržuju pravidla burzy a pokud něco vidím první a chci to, tak to koupím a ten co přijde po mě už to nekoupí, protože už to tam nebude, bez ohledu na to, jestli jde se mnou nebo ne. Prostě nebudu běhat po burze a shánět kamarády, jestli to někdo nechce víc než já. Zrovna tak, když na aukci budu ochotnej dát víc než někdo druhej, tak dám víc. Přesně jak mi to poradil Grave, dám svý maximum na poslední chvíli (něco jinýho je taktizovat v rámci pravidel) a pak děj se vůle páně.
Takže, když něco dražím v aukci, tak budu dodržovat pravidla aukce, stejně jako jiný pravidla. Ono tohle je typický čecháčkovství - se fšim vyjebat, ale důsledek pak vidíme kolem sebe, všechno je nečistý, upatlaný, na nic se nedá spolehnout, krom toho, že všechno je jinak, než se zdá bejt.Tečka.
Ale nemusíte mít strach na aukro nechodim. Necham to vydražit Laďu a pak to koupim od něho. :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Burák »

Ale Pajo, myslim, žes tomu neporozuměl. To, o čem píšeš, mi taky se.... Jde jen o to, uvidim něco na aukru a bude tam mít přihozeno třea Klocák. (Jako nedávno prospekt na 1200S, kterej vim, že nepotřebuje a já ho chci) Tak prostě jen dám dotaz na Klocáka, esi a jak moc to potřebuje, esi mi to přenechá, nebo ne. Neni to chytračení, ani vydrbávání podle mě.
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od George »

Já si myslím, že nemáš tak úplně pravdu. Protože to o čem se tady bavíme, se týká pár lidí, kamarádů. Ale ještě pořád je ve hře spousta dalších lidí, který neznám a který danou věc třeba taky chtějí a asi budou přihazovat, takže si myslím, že žádná pravidla neporušuji když přijmu nepsanou dohodu asi deseti lidí, že si navzájem nepolezeme do zelí.
A ten můj příklad s burzou jsi taky malinko převrátil. Je mi jasný, že nikdo nebude běhat po burze a shánět kamarády, jestli nechtějí třeba blinkr. Ale co mi přijde normální, jestli třeba vím, že Franta nutně potřebuje blinkr a já ho najdu první a chci ho jenom proto, abych ho doma měl, tak buď seženu Frantu a řeknu mu o tom blinkru nebo ho koupím a za tu cenu mu ho pak nabídnu. To mi přijde normální a kamarádský.
Teď mi přišli zákazníci a přetrhli mi myšlenku, tak zas jindy :lol:
Ha a koukám, že ještě neco napsal Burák, no to nic. Běžím pracovat.
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od George »

A jinak celý Aukro bych zrušil, protože člověk pořád utrácí za kraviny.

http://www.aukro.cz/item570590532_fy_ha ... irova.html

Že by nějakej pradědeček :lol: :lol: :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Burák »

asi :lol:
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od paja »

Bu:
Já jsem tomu porozumněl velmi dobře, podle mě to chytračení je, protože se děje vně systému.
George:
Ty jsi použil burzu jako principiální příměr, tak jsem reagoval principiálně. Prostě aukce není týmová hra, je to hra jednotlivců.
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od George »

paja píše:Prostě aukce není týmová hra, je to hra jednotlivců.
No ale já si myslím, že tím, že se mezi sebou dopředu domluví třeba tři lidi, který znich danou věc potřebuje, nebo chce nebo to první viděl apod. tak, že je to stále hra jednotlivce, protože je tam ještě 80 % zájemců, se kterejma se nijak nedomlouváš, ale normálě je musíš přehodit.
Teď třeba jsem chtěl vydražit nášivku Tuzex. Nevím kolik lidí odsud se tam kouklo a kvůli mně nepřihodilo odhaduju tak 5. A je tam 99 zobrazení dané aukce takže další mraky lidí o ní vědí a můžou tam na poslední chvíli přihodit. Takže v tom pořád vidím hru jednotlivců.
Mimochodem tu nášivku za tyhle peníze nechci, protože ten člověk co to tam dává je vyrábí, takže za chvíli bude na Aukru znova.
Tak asi tak. Zvoní poledne, jdu na oběd.
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od paja »

:D :D :D , neřikam nic...
Ale máš recht, jdu se nadlábnout.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

paja píše:Bu:
Já jsem tomu porozumněl velmi dobře, podle mě to chytračení je, protože se děje vně systému.
George:
Ty jsi použil burzu jako principiální příměr, tak jsem reagoval principiálně. Prostě aukce není týmová hra, je to hra jednotlivců.
Je to hra jednotlivců - ve vzathu k cizím lidem
je to týmová hra - ve vztahu ke známým a kamarádům z klubu

a tím spíš je dobrý dodržovat nastavený systém = nepodporovat překupníky, který koupí někde prospekt za 100,- a obratem ho prodávají za 500,-, nebo třeba za 1500,- protože ostatní překupníci ho taky mají za 1500,- takže ve finále se ta věc nedostane do ruky fandovi, kterej by z toho měl radost, ale zase jinýmu špekulantovi, kterej to za půl roku bude nabízet za 2500,- což samozřejmě pro ostatní překupníky znamená to, že taky zvednou cenu a pro normálního nadšence je to zase o něco dražší - úplně zbytečně. Náš systém tenhle princip potlačuje a to dost efektivně, takže je přínosem. A když já koupím prospekt za vyvolávačku třeba 150,- a někdo ho bude moc chtít, tak mu ho po domluvě přenechám, což bude pro oba výhodnější, než kdyby se o něj přetahovali a vyšponovali cenu třeba na 500,- (protože tam oba minutu před koncem přihodí pro sichr třeba 505,-) a jedinej kdo z toho bude mít radost bude zas ten překupník, kterej k tomu vůbec nemá vztah, ale je doma na podpoře (z našich daní) a točí stovky věcí po různých aukcích, čímž nám uměle zvyšuje cenu - tedy škodí dvojnásob.

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od paja »

No nic, to je furt o tom samom. Prostě tenhle systém je výhodnej pro členy klubu, ale už pro nikoho jinýho a porušuje pravidla volný soutěže, což je v dnešním světě pravidlo (taky nepsaný). Svět se v pr..el už obrátil.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

No a co je podle Tebe důležitější? To aby lidi z klubu drželi při sobě, nebo aby se dodržovaly nějaký zákony, který si vymysleli úplně cizí lidi?
Byl jsi na vojně? Byly dva druhy vojny:
1) gumárna - všichni dodržovali všechny pravidla a byla to pakárna celou dobu zákl.voj.služby, všichni si byli po celou dobu rovný a všichni museli fungovat jako myši = pěknej vopruz
2) mazárna - první půlrok jsi makal jak barevnej, musel jsi skousnout hodně ponížení a dřít jak myš, ale pak jsi měl už pohodu a spoustu věcí za tebe dělali "mladý". Navíc i pro důstojníky to bylo lepší, protože jim mazáci pomáhali s nováčky.

Já jsem teda vždycky spíš pro mazárnu, protože rozumný lidi se vždycky nějak domluví a všechny ty pravidla, zákony, nařízení a omezení jsou tak maximálně na mašli, protože stejně půlka z nich je v reálným životě nepoužitelná, neřku-li k hovnu. I když je fakt, že znám spoustu lidí, kteří jsou rádi, že nemusí moc myslet a stačí jim se nechat vést v mantinelech zákonů (jako ovečky) a tím co jim kdo nadiktuje.

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od George »

Paja:
Když kluk má holku a jeho kamarádovi se líbí, ale nedělá mu do ní a respektuje, že je to jeho holka, tak je to o kamarádství nebo o porušování volnýho trhu?
A pak jak už jsem napsal minule, nás je na jednu aukci třeba 5 a z nich jeden do toho podle nějaký, třeba nepsaný dohody jde, ale pořád je tam dalších X lidí s kterými musí dotyčný soupeřit.
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od paja »

Michal:
No já jsem vychovanej konzervativně (navíc vidlák), a víra v tyhle hodnoty se mi vždycky nakonec vyplatila, i když to tak ze začátku třeba nevypadalo. Když už jsme u tý vojny, tak já jsem byl za trest odvelenej na jeden z nejhorších útvarů, kde byla depka, o který se nikomu ani nezdá - kombinace mazácký a gumácký vojny, kde gumy používali praktiky mazáků. Výsledek byl, že jsem inicioval vzpouru, kdy nás hledali se psama bez náhubku a naháněli až do Prahy. O detailech se nebudu šířit, někdy to proberem u piva. Ale nakonec rošambo jak svině, helikoptéry přistávající na buzeráku, atd., dívali jsme se jak odváděj gumy do krimu a do kasína jsme se vraceli jak od Sborova. Stačí se nebát a nevejzt se v zaběhnutejch, křivejch kolejích, o kterých si myslím, že jsou sice na ho..no, ale lepší než se nadřít mimo ně. Nebát se a nekrást, jak řikal Masaryk a platí to dodnes.
George:
Co já vim, tak holka si dycky vybírá kluka, zbytek jsou jen iluze. ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od George »

A je to tady jak v hospodě :lol: . Nejdřív se chlapi pohádaj a pak se skončí řečma o vojně a o ženskejch. Akorát toho panáka si musíme dát každý sám. :)
Obrázek

Michal

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Michal »

Klocák píše:Když už je tady taková zábava, 8-) tak si taky přiložím do ohně
:roll: Ad. Aukce - George to vystihnul fakt přesně, líp bych to nenapsal a tuhle "filosofii" se snažím dodržovat !!! A měla by platit pro všechny "opravdový fandy aut a kamarády" :!:
2 Pája - sorry, ale podle mě mícháš "jabka s hruškama" :? Podle mě je rozdíl, když někdo koupí něco, co někdo nepotřebuje a nabízí k prodeji (aŤ už v aukci nebo někde na burze) . . . rozdíl je ale v tom, když si domluvim kamaráda, kterej mi bude "uměle šponovat" cenu !!! :evil: To se na mě nezlob, to je sviňárna nejvyššího kalibru :twisted: Jak by ses tvářil na to, kdyby si ode mě chtěl třeba blatník a já se domluvil s Burákem, aby uměle navyšoval reálnou cenu a pak Tě vždycky "přehodil" . . . . a v případě, že by "vyhrál" Burák tak mi nemusí nic platit nebo mu dám 10% z navýšený ceny? Myslim, že by si se rozčiloval stejně jako my všichni :evil:
Ad. podezřelý nicky na aukru jsou : Michael Kůst, Michael Rehacek a GSiC20XE - právě proto, že maj málo aukcí a vesměs vzájemnejch :shock:
2 Simcaclub - Michale sorry, ale mě si v aukci na Bagheeru "přehodil" a to bez jakýhokoli vysvětlení anebo upozornění :evil: To jsem Tě pak já kontaktoval a snažil se si situaci vzájemně vysvětlit :| A jak jsem pak tu aukci sledoval, tak jsem si jistej, že Vláďa Beran na ten katalog přihodlil až když si "nereagoval" a mezitím "přihodili" další "podezřelý zájemci" :o Podle mě Vláďa v téhle aukci dodržel přesně pravidlo, který bylo dlouho platný a perfektně ho popsal George . . . . a jestli se bude dodržovat i v budoucnu záleží jen na nás :!:
Ad kamarádská výpomoc - slibuju, že cokoli vydražím (prospekty, katalogy, . . .), tak komukoli z klubu zapůjčím "ZDARMA" k okopírování :-)
A to je "fšechno" co jsem k tomu chtěl říct
Klocáku, tak jsem se koukal na aukci bagheery v archivu. Opravdu jsem tě přehodil. Omlouvám se, netušil jsem, že to jsi ty. Kdyby tam bylo "Klocák", nepřihazoval bych. Ten nick, kterej jsi použil, jsem neznal :oops: . Nepřihazoval jsem, protože se tam prali jiní, ale čekal jsem trpělivě na konec aukce :(

Michal

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Michal »

Nicméně Vláďa mi psal, "su taký frajer, že to Klocákovi nechám". Takže o katalog nepřijdeš ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Burák »

George píše:Paja:
Když kluk má holku a jeho kamarádovi se líbí, ale nedělá mu do ní a respektuje, že je to jeho holka, tak je to o kamarádství nebo o porušování volnýho trhu?
A pak jak už jsem napsal minule, nás je na jednu aukci třeba 5 a z nich jeden do toho podle nějaký, třeba nepsaný dohody jde, ale pořád je tam dalších X lidí s kterými musí dotyčný soupeřit.
Georgi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: sorry, ale ty jsi fakt vůl :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Klocák »

2 Simcaclub : díky za omluvu, o tu nešlo 8-) a co se týče mýho nicku na aukru, tak to je moje chyba, že tam mám jinej než na veteránskejch fórech :oops: ale už jsem se za to omlouval několikrát, zejména George o tom ví svoje :lol:
Ad. pravidla Simcaclub vs. svět - podle mě má Pravdu MichalTalbot a George, protože Pájo, kdyby si během tý "tvý vzpoury" na vojně neměl kamarády, tak by do toho krimu nakonec odvedli Tebe :!:
. . . zkus se nad tím zamyslet 8-)
Ad. dodržování pravidel, zatím budu rád dodržovat to, že platí to co je mezi námi "nastaveno", ale pokud to přejde k pravidlu "volnýho trhu", jak chce Pája, tak se tomu holt budu muset přizpůsobit (stejně jako ostatní) - a to bych nerad, protože pak budeme všichni "chudší" a "nasra..jší" !!!
A to je všechno, co k tomu chci říct 8-)
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od paja »

Někdy ti o tom povyprávím, pak zjistíš, že jsem to dělal právě kvůli kamarádům, kterejch mi bylo líto, protože já jsem se tam zas tak špatně neměl. Byl jsem tam sice za trest, ale tak nějak pod dohledem meho bejvaleho nadřízeneho, což byl velitel západní divize, takže ty kapitáni a nadporučíci si na mě moc netroufali. Navíc v tý době už jsem byl ppor. Takže zrovna já jsem si prsty vůbec pálit nemusel, ale snažil jsem se klukum otevřít oči a narovnat záda. Protože mazácká vojna nedělala z kluků chlapy, ale shrbený, frustrovaný křiváky, který si tyhle praktiky odnesli do civilu.
Nemusel jsem si pálit prsty zrovna jako teď třepit hubu, ale to že na aukro vůbec nechodim, mi dovoluje psát s nadhledem, páč na něm nic nepotřebuju. Tim nechci říct, že vám chci otevřít oči, páč vy moc dobře víte co děláte. Ale mě se to nelíbí, protože s tímhle přístupem se setkávam všude a ve všem a musím se tomu vždycky nják přizpůsobit, ale nebetyčně mě to se.. ..........a to je asi tak fšechno. ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

No s tím už teda nesouhlasím vůbec, ale to je jedno... stejně se neshodneme, protože život podle všech předpisů bych žít nemohl, to bych chcípnul jak svázaná koza, chci si dělat to co já chci, pokud tím nikoho neomezuju, tak je to čistě moje věc, a je mi u zadku kolik zákonů přitom porušuju. Stačí, když se podívám kdo ty zákony vymýšlí a pro koho ty zákony vymýšlí - už dlouho nežiju v iluzi, že by tady byly všechny zákony pro dobro normálních lidí. Když pominu to, že některý jsou tvořený jen proto, aby si někdo namastil kapsu, tak je tady mraky zákonů, který jsou tady kvůli tomu, že průměrný IQ tohohle národa je 100 bodů :!: :!: :!: a tak se holt musí těm blbům přesně vymezit co mají a co nemají dělat. Ale nechápu, proč by se tím měli řídit i lidi, který mají IQ třeba kolem 140ti a víc, proč by se chytrý lidi měli řídit zákonama pro blbý? Kdyby byli všichni lidi rozumný, zdaleka by tolik omezení a zákonů nepotřebovali.

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od paja »

Budeš se divit, ale já zas s tebou souhlasím naprosto. Já jenom jsem se pozastavil nad tím, že považujete za sviňárnu, když se pár kamarádů domluví na přihazování, i když tu věc nechtějí, za účelem navýšit cenu a přitom považujete za fér, když se pár kamarádů domluví na nepřihazování, i když tu věc chtějí, za účelem tu cenu snížit. To je vše, jinak si dělejte co uznáte za vhodný, jste dospělý lidi. Co se týče aukce, tak to jsou lety prověřená pravidla, která naštěstí nevymysleli naši posranci a všechna srovnání, co jsme tady použili, trochu kulhaji. Jinak co se týče zobecnění, já jsem mluvil o tom, že tady nejde nic dosáhnout normální přímou cestou, která by stála všechny daleko míň úsilí, ale všechno se dosahuje přes "kamarády", což má za následek mrhání časem, úsilí a prostředků právě na ty "kamarády". Ale tím nechci říct, že tady jste tenhle druh kamárádů, protože vím, že jste super lidičky a tohle berte ne jako poučování nebo moralizování, ale jako běžnou výměnu názorů. Hawgh. Přeju všem pěknej den, právě vylejzá sluníčko, jdu se nasnídat.

Btw. pokud se tam objeví tandemovej válec na 1501 nebo 1100, tak počítejte s tím, že ho potřebuju nejvíc :!: ;) :D
Obrázek

Michal

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Michal »

Výš nejdu,
jestli má někdo zájem:

http://www.aukro.cz/item574821408_fiat_ ... _m21k.html

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Burák »

Ad michal.
Jo, máš pravdu, i když to podle mně nesovisí zcela s tématem. V tle státě je zvyk vše řešit represí a negativní motivací. Neni to uplně stoprocentní příklad, ale např podpora prodeje nových aut. V německu dotace a výhody, tady ekologický daně...

A abych pravdu řekl, tak český prostředí mě v těch kamadšoftech taky se...e, ale bohužel je to tu všechno nastavený tak, aby to bylo nutný. Tzn, spoustu věcí taky řešim stylem ruka ruku. Pravda je ovšem ta, že řešit v čechách všechno legálně je relativně drahej luxus. Ale už mi taky opustily doby kupovat kradený a pašovaný věci apodobný. Prostě proto, že se to nedělá!

Ad aukce.
Já bych to viděl opravdu tak, jak to naznačil George. Prostě když uvidim, že tam má hozeno kamarád, tak do tý aukce nepujdu. Praktikuju to tak a i u věcí o který stojim. Ale to prostě není vychcávávání se systemem. A taky to neni evidentně (kupodivu) jen česká záležitost. Ebay nedávno zavedla systém poloveřejných aukcí, kde se prostě nedozvíte, kdo přihodil. A je to.
Obrázek

Odpovědět