Aukro, Ebay a jiné

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Klocák »

Myslim, že by stačilo (jak jsme již řešili v jiném topicu) znát své nicky na aukru 8-)
tož já si sice tady (na Škodovkách) Klocák, ale na Aukru aj MI_KL - třebah lavně George už to zná :roll:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Grave1501 »

jen tu byla taky řeč o nesmyslném přihazování na začátku aukce, ale to je fuk...
Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

Koukám, co se vyrojilo "nových simkařů", kteří začali přihazovat v aukcích na ND na Simky... Všechno nedávno založené, nahonem vyhrané 1-3 aukce a šup s příhozem na nové díly na 1300/01. Jo jo, svět se v prdel obrací, dneska každej na nějakou slušnost a férový jednání z vysoka sere :? no nic, dělejte jak myslíte...

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od George »

Teda ty máš dneska náladu ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Grave1501 »

já mám teda jen jednu registraci ;)

ale sam vim o nekterych nejmenovanych zdepritomnych, kteri maji minimalne dve a pouzivaji je jak se jim to hodi ... presne to, co michalatalbota rozmrzelo
Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Klocák »

V tomhle má MichalTalbot pravdu - svět se v pr... obrací :evil:
Ale s tím bohužel nic neuděláme - to je zákežitost svědomí toho dotyčnýho :!:
Já si vážim toho, když io sobě na Aukru víme a ctím, když někdo přihodí první :!:

. . . leda že by jsme "narychlo" založili nějakýho prodejce, nabídli v aukci něco, co "se opravdu vyplatí" a třeba se Ti "noví Simkaři" chytěj 8-) . . . . a pak jim dámě nějakou "Saharu" :lol:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od George »

No taky se mi to moc nezdá, ale jsou to jenom lidi a ty jak víme jsou jenom blbé a pitomé. ;)
Ale už jsem se jednou ptal a nikdo se nepřiznal, kdo je MichaelKust. Před týdnem koupil nárazník a teď na stejnej Klocákovi zvedá cenu. :evil:
U takovýho Ládi Berana, kterej teď dost přihazuje, vím na 100 %, že pokud něco koupí a ještě to nebude mít namontovaný na autě, tak mi to rád přenechá. Tak proč bych tam přihazoval, když už je tam on.
Ale na druhou stranu, pokud se tam objeví někdo pod přezdívkou, kterou neznám, tak ho s klidným svědomím budu přehazovat.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

George: myslíš, že je to náladou? Myslím, že je to spíš to, že prostě, když se mi něco nelíbí, tak nad tím nemávnu rukou, ale dám to najevo. Když někdo udělá něco úmyslně špatně, nemělo by se to přecházet mlčením, protože když to dotyčnýmu projde, udělá to příště zase - důsledky vidíme denně kolem sebe.
Např.dneska ráno - přijedu k benzince, všechny levý stojany obsazený (většina aut má nádrž vpravo - zlatý 1301ičky ;) ), tak najedu zprava a natáhnu si hadici na druhou stranu, no problem. Vedle mě stojí Porsche Cayenne, majitel v růžové košili jde zaplatit přede mnou. Po zaplacení si jde v klidu koupit kafe a sendvič a úplně v klidu si sedne ke stolečku a začne jíst bez ohledu na to, že za jeho Porschem už stojí další auto a čeká. Tak jsem k němu šel a říkám: "Dobrý den pane, to jste tak bezohlednej, nebo tak hloupej, že si jdete klidně dát kafe a je vám jedno, že blokujete stojan?" Odpověděl mi: "nějakej chytrej, ne?" Řekl jsem mu: "no tohle fakt miluju, když někdo nechá bezohledně auto u stojanu jak na parkovišti a je mu jedno, že blokuje ostatní" a šel jsem pryč. Než jsem odjel, tak se pán sebral a šel s tím autem popojet na parkoviště.
A je na tom něco špatnýho, že jsem mu to řekl? Není, on udělal něco špatně a jestli mu to vůbec nedošlo, je správný, že jsem ho "donutil" nezdržovat ostatní. Ovšem někdo by to mohl brát jako prudění, jenže až pak sám bude 10 minut čekat než se někdo nají, nebo si přečte noviny, tak bude rád, když se najde někdo, kdo toho bezohlednýho blba popožene.
Já nevím, přijde mi prostě nenormální jak dneska každej myslí jen a jen na sebe a nikdy k tomu nebudu mlčet, nebo dělat, že to nevidím, protože to, že to těm lidem nikdo neříká, vede k tomu, že svoje chování považujou za normální a bezohlednost se šíří a narůstá a s tím já se nikdy nesmířím a nebudu si na to zvykat!

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Klocák »

Nevim, mám tajkovej pocit, že prodejce BEDA 91 a kupující Michael Kůst, Michael Rehacek a GSiC20XE jsou jedni a Ti samí lidi !!!
Mám chuŤ zrušit přihození . . . tle mě fakt se.. !!
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

ještě tam byla nějaká paní, teď nevím jméno, ale přišlo mi divný, že by dražila ND na Simky...

Uživatelský avatar
JD_Simca
Příspěvky: 108
Registrován: 13 úno 2009 10:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od JD_Simca »

To by se mělo dát poznat z toho, jestli se ty nicky přehazují, nebo ne...
Simca 1301 EL 1969
Talbot 1510 1982

Michal

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Michal »

Mně Beran přehodil u katalogu na Bagheeru, kterej nám chybí v klubových archivu a kterej jsem chtěl pro muzeum. nevím, k čemu mu bude, když Bagheeru nemá. Možná na kšeft :x

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Burák »

A tys přehodil Klocáka, bo ji chtěl por Čendu ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od George »

simcaklub píše:Mně Beran přehodil u katalogu na Bagheeru, kterej nám chybí v klubových archivu a kterej jsem chtěl pro muzeum. nevím, k čemu mu bude, když Bagheeru nemá. Možná na kšeft :x
A jak píše Burák, tys přehodil Klocáka a Láďa Beran se do toho vložil po týdnu, když tam byly ještě další příhozy a tys už nereagoval.
Tak mu zavolej nebo napiš, že to chceš do archívu a když ti to nenechá, tak pak se teprv rozčiluj. ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Talbot »

Kua koukám, že by to už zatraceně chtělo nějakej sraz :lol:

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od George »

Vydrž Prťka, vydrž. Už jen za 44 :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Burák »

A to mě děsí, do tý doby musí bejt tle auto hotový, nastříkaný a s majákama. Jede na tu svatbu...
http://pimpabu.rajce.idnes.cz/Ina_-_ren ... z_legrace/
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od George »

Tak nejezdi na svatbu a jeď na simkařskej sraz a nemusíš nic stříkat. :mrgreen:
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od paja »

Hele a to víš, že tyhle kastle dělá njákej pán (teď nevím jestli v Žacléři?) na původních formách z Trnavy za cca 70000Kč? A to máš komplet novou kastli kromě střechy (prej než stačil formy odvézt tak tyhle raznice ukradli romští spoluobčané).
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od paja »

Jinak k tématu:
Žasnu, co vlastně považujete za férový. Jestli se pozastavujete nad tím, že si někdo přihazuje na svojí vlastní aukci v zájmu prodat za co nejvíc je to stejně fér, jako když se domlouváte na něj v zájmu koupit za co nejmíň. Kurník od toho je to aukce, aby se stanovila cena podle poptávky. Je to vzácnost, stojí o to hodně lidí? Tak holt se to prodá tomu, pro koho je to vzácnost největší, to je fér.
Jinak mi to připomíná situaci ve fotbale - hele soudce, ty vole, jak to žes to pískal pro hosty, když jsme ti dali prase? Ale voni mi zaplatili děvku, tak jsem to holt fouknul pro ně a vám vrátim prase. To je fér, ne? Taky svýho druhu aukce - cenu stanoví ten, pro koho je výhra cennější.
Ty vole kam se to řítíme? :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Grave1501
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2009 21:01
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Grave1501 »

Podle mýho chce každej koupit za co nejlepší cenu a to, abych se průběžně 7 dní přetahoval s někým o vedoucí pozici a dostal to třeba na desetinásobek ceny je pro mne, coby pro kupujícího, nevýhodný. Poslední sekundy aukce je přece taky čas průběhu aukce, to jak kdo a kdy přihazuje je jeho věc, neškatulkoval bych podle toho lidi... Neříkám to pro to, abych to ospravedlnil, protože do toho sám spadám, ale že je to v zásadě normální postup (i dalších 95% kupujících) a nevím, co je na tom k údivu...

A co se Simkovských věcí, udělal jsem tedy výjímku a následuji zajeté pravidlo prvního přihazujícího...
Můj nick na eBay i na Aukru je totožný s nickem zde na fóru a můžu s klidem a čistým svědomím prohlásit, že mám registraci pouze jednu a nedělám a ani nemám v plánu dělat jekékoliv podvody tohoto typu ani jiné obštrukce v rozporu zdejší zajeté hierarchie...
Simca 1301 LS '68; 1301 Special '73; 1501 GLS '66
Peugeot 405 GR 74KW '94 / Škoda Felicia combi 1,9D '96
Jawa 50/555; 50/20; 175/356 '57; 250/11 '49; 250/353 '62; 350/634 '74; + PAV 40

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od paja »

Nejde o to jestli přihodim teď nebo potom, jde o to domlouvání.
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od George »

Mně to nepřijde tak úplně jako domlouvání. Když jdu s kamarádem po burze a prodávající tam má něco zajímavýho, co oba chceme, tak si to taky koupí ten co to viděl první a je to. Pak se s ním můžu domluvit, jestli to nutně potřebuje, nebo to má jen do regálu.
Podobně to vidím i na těchhle aukcích. Prostě když vidím, že něco už objevil kamarád, tak mu nepřihazuju. Ale pokud vidím, že je půl minuty do konce a jeho už další tři lidi přehodili a on nic, tak do toho prostě půjdu. A nebo mu zavolám a domluvím se kolik za danou věc chce dát a pokud už cena přeleze tak to zkusím já. A jestli holt nikdo další nepřihazoval tak mu to přeju, byl první, rychlejší a měl kliku.
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Burák »

Pájo, Romana Jirouše samo znám osobně. Dneska jsem si s nim vyměnil asi 4 maily. Ale nechce se mi z pricipu vrážet prachy do auta, který jsme šlohli (teda zachránili poslední den, před svozem vraků). To by bylo proti filosofii auta. Krom toho Romanovy Oceloty maj např ty boky laminátový :D

Georgi, myslim, že jsi to vystihl naprosto přesně :!:
Obrázek

Michal

Re: Aukro, Ebay a jiné

Příspěvek od Michal »

George píše:
simcaklub píše:Mně Beran přehodil u katalogu na Bagheeru, kterej nám chybí v klubových archivu a kterej jsem chtěl pro muzeum. nevím, k čemu mu bude, když Bagheeru nemá. Možná na kšeft :x
A jak píše Burák, tys přehodil Klocáka a Láďa Beran se do toho vložil po týdnu, když tam byly ještě další příhozy a tys už nereagoval.
Tak mu zavolej nebo napiš, že to chceš do archívu a když ti to nenechá, tak pak se teprv rozčiluj. ;)
Počkej, Klocáka jsem nepřehodil. A čekal jsem na konec aukce, nebudu se přece s někým přehazovat jak vzteklej týden před koncem aukce

Odpovědět