Belgie 2010

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:To ti rychle otrnulo :lol:
Ahoj! :grin: Otrne příští týden, až bude hotová a poběží! :o Už se těším! :lol: Ten sací koš jsem vzal z motoru 1301S a dneska jsem ho přivezl odjinud náhodou ve věcech z rozebraný Simky, paráda! :lol: Ale tak rychle jako na plaťáku jezdit nebude, to teda NE! :o
ahoj Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Talbot »

Fotky pěkný, koukám že, kromě Chryslerů, vás zaujaly hlavně Mureny :twisted:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: Tak dnes jsem dostal mail od Edwige Trehoux z Paříže! A je ráda že jsme dojeli domů! Jak , to víme všichni. :o Jejich brácha s Ariane měl též posr.l motor. :o Dokonce nachali auto na belgické dálnici a jeli pro ně až později a přivezli na traileru! :mrgreen: Ale to nejlepší nakonec! :roll: Edwige píše: Cesta se Simkou bez poruchy není to pravé ořechové! :mrgreen: Asi v tomto smyslu, ale s auty asi o 20let staršími, že? :o A tak si myslím, že my máme ty naše polovičky málo na ty průsery vycvičené, nemyslíte? :lol: Ohlasy vítány!
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
Obrázek

Michal

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Michal »

hlásím kvalitně vycvičeno :mrgreen:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Talbot »

Ivane, máš ještě hodně co dohánět (myslím s tím vycvičováním) :twisted: :lol:

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Belgie 2010

Příspěvek od George »

To není vycvičeností (tedy alespoň u mojí Zdeny). To je dar od přírody. :grin:
Kolikrát mi už vytrhla trn z paty to by bylo na několik stránek povídání. A přestože v kritický okamžik nesrší nadšením, vždy to bere tak, že to k těm našem autíčkům a motorkám patří. :P
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michaltalbot píše:Ivane, máš ještě hodně co dohánět (myslím s tím vycvičováním) :twisted: :lol:
Ahoj všichni! :grin: Pravda, pravda, pracuju na tom stále, leč tempo je jaksi klidnější, no! :lol: A ty výsledky taky nejsou tak markantní, ale jde to! :roll: Ale to ježdění mne baví stále stejně moc, tak se toho nechci jen tak vzdát! :o A vlastně tím, že s našimi miláčky jezdíme tyhle dlouhé štreky, a že je nás hodně!, dostalo to " mít Simku" docela jiný rozměr, nemyslíte? :lol: Ale ještě máme co dohánět! :roll: Vzpomeňme na Francouze v Arondách po ose v Chrustenicích, v Tarragoně, v Saint Jean Le Vieux , to je řehole, pánové! :mrgreen:
tak ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Burák »

Ale není, Aronda je asi i pohodlnější, jak 1301. Mi doteď brzdilo jen to, že je to prostě jen pomalejší. I když ne o moc
Obrázek

Michal

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Michal »

Ivane, jsme s Bu a Čendou domluveni, že na jarní francouzskej jedem ve složení Elysée, Aronde, P60 a protože jsem dneska vydražil motor na Messagere, tak možná taky ;)

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Klocák »

No já mám v plánu jet na jaře do Francie "1500 GL" po "feceliftu" 8-) takže ten výlet dostane ta naše "Beruška" jako dárek k 45. narozeninám :P
Ale že by byla Aronda nebo Elysée pohodlnější než 1301, tak to bych si dovolil polemizovat :shock:
. . . a to jsem si teď byl tu "čendovu Elízu" vyzkoušet u mě na zahradě :mrgreen:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Ale není, Aronda je asi i pohodlnější, jak 1301. Mi doteď brzdilo jen to, že je to prostě jen pomalejší. I když ne o moc
Ahoj! :grin: Záleží Bu na tom, co hlavně v tý Arondě chceš dělat :o , já osobně už v 1301 jen jezdím! :mrgreen: A ta jízda je při vší mojí úctě k vozu Simca 90A Aronde :) přece jen o trochu pohodlnější, to musíš uznat! :lol:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Burák »

Hale hoši, myslim, že to fakt porovnat mohu. Elysee je pomalejší, ale podvozek má pohodlnější
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Hale hoši, myslim, že to fakt porovnat mohu. Elysee je pomalejší, ale podvozek má pohodlnější
Ahoj! :grin: Hale Bu! :o Ale ale ale! :lol: Podvozek možná, ty listový péra mají co do sebe, ale sedačky, rozměr interiéru a hlavně potom rozvor! :mrgreen: Jo ten rozvor bude asi hrát roli a pak to fandovství, že? :lol: Takže klídek, jedeme každý s čím může a chce! :lol:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Burák »

No jistě, přesto ti budu oponovat. Svez se 1301 po D1 a pak jeď totéž Elysou. A neargumentuj tim, že po ní nejezdíš. Prostě, kdo nepoznal, nepochopí....
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:No jistě, přesto ti budu oponovat. Svez se 1301 po D1 a pak jeď totéž Elysou. A neargumentuj tim, že po ní nejezdíš. Prostě, kdo nepoznal, nepochopí....
Ahoj ! :grin: Bu já Tě chápu, jsi nadšenej Elízou! :o Ale jestli si myslíš, že jsem do Slavkova jel přes Ukrajinu, tak nejel! :mrgreen: A 1501čkou po D1 a je to strašný svezení! :o Jestli to ta Eliška vydržela, je to opravdu báječný auto :shock: to nikdo nezpochybňuje! :lol:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Talbot »

Jak malý kucí... :lol:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michaltalbot píše:Jak malý kucí... :lol:
A kde jsi čeť, že jsme velcí? :lol: :lol: :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Burák »

Ano, celou cestu 120 a Pavlina si při tom v klidu luštila křižovku. Dálnici jsem akotát slyšel... ;)
Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Belgie 2010

Příspěvek od PeS »

Ty jo, já toho Elýzou BOHUŽEL zatim moc naježdíno nemám, ale jet s ní takovou štreku po D1, tak si asi ublinknu... :grin: No snad si časem zvyknu - na lepší se zvyká snadno ;) Nemám zkušenost s 1301, ale je teda fakt, že třeba na místech, kde s jinejma - všelijakejma možnejma autama je možný jet tak 60-80 a už to drncá nebo plave, jsem jel nedávnou Elýzou a... ukazovala 60, pohodička, houpáníčko... jenže mi ukazuje špatně tachomtr, což jsem věděl, ale nevěděl jsem, že o tolik... Když jsem pak vjel do vsi a měřák na sloupku ukazoval 50km/h, na tachometru jsem měl 30. Jestli jde ta nepřesnost lineárně... :arrow: 60 na tachometru = 100 ve skutečnosti :shock:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Ano, celou cestu 120 a Pavlina si při tom v klidu luštila křižovku. Dálnici jsem akotát slyšel... ;)
Ahoj Bu! :grin: Jak píše Michal Vítek, jsme jak malí klucí! :roll: Ale až pojedeš Ty s tou Elysée 120km/hod, tak já za Tebou chci jet s navigací! :o Ale to je zase o něčem jiném, nicméně musím se zeptat, proč postavili Frantíci v roce 1963 Simku 1300, když byla Elysée tak perfektní? :mrgreen: No protože vývoj šel dopředu, víc prosklení, víc pohodlí a víc rychlosti, to byl důvod, ne? :lol: A taky ležérní elegance, typicky po Francouzsku! :grin:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Burák »

No Ivane, já teda nevim, navigaci jsem měl, neboj. Nonevim, proč je teda Peugeot 309 míň pohodlnej, jak Solara? Tohle nefunguje. 1301 je modernější, ovšem pohodnlější odpružení nemá. Klidně tě svezu. Opakuju. Jak to mužeš posoudit, kolikrát jsi jel P60? A to nemluvim o OOOO, s tou se nedá v pravým pruhu jet vubec.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Talbot »

Se tady ještě poperete... :roll: Taky jsem s Arondou něco najezdil a je to opravdu krásně pohodlné auto, ale srovnávat ho s 1301? Vždyť je to skoro hřích! Použiju citaci z jednoho filmu: "Když chceš srovnávat meč od Hatori Hansa, srovnávej ho s jakýmkoliv jiným mečem co kdy kdo vyrobil, ale nikdy ne s mečem, který vyrobil Hatori Hanso!" Chci tím říct, že říkat, že 1301 je lepší než Elysée, znamená totéž co říkat, že Elysée je horší než 1301 :? a to je přece blbost - obě Simky jsou, co se pohodlí týče, naprosto brilantní, takže ta debata je naprosto nesmyslná.
Aronde má těch 120 tuším psaný jako maximálku, ale jet to s ní dlouhodobě, na to bych asi neměl to srdce, spíš je to o tom, že realita bude někde kolem stovky. Ale i tak - pohoda ;)

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Belgie 2010

Příspěvek od PeS »

Já bych to viděl tak, že holt každýmu vyhovuje něco trochu jinýho a každej má od přírody jinak tvarovanej zadek, tudíž někdo pasuje líp do toho auta, jinej do onoho... snad jenom do Roomstera nemůže pasovat vůbec nikdo... :roll: Ale to jsme zas trochu jinde :) Ale z vlastní zkušenosti musim říct, co se týče pohodlí sedaček - zlaťoučký jakýkoli auto ze 60. let oproti moderním tvrdomolitanopaskvilům! A natož pak kterákoli Simca ;) Teda vyjma 1200S 8-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Burák »

No jistě, ale Michale, uvědom si, že já mám v autě RUSH. Elyse to zvládá, ale je to maximum, co se dá dlouhodobě jet. Neuvěřitelně nepadá rychlost pod 110 ani v těch nejhorších kopcích
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Belgie 2010

Příspěvek od Klocák »

"Qíz" : Kdo jste už někdy viděl jet Buráka v koloně (tím mám na mysli i běžný provoz na D1) jinak než prvního? ;)
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Odpovědět