Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Grave1501 píše:V tomto videu se nejedná o moje auto, ale chtěl bych to sem dát pro všechny antiškodovkáře, aby se nad svými názory trochu zamysleli... Je to auto z roku 1969, které mohlo směle konkurovat Simce.
Já tomu fandím, myslete si kdo a co chcete...
http://www.stream.cz/video/11/262774-skoda-720
Ahoj všichni! :D Je to opravdu unikát, ale zasmál jsem se víc ,než Pája onehdá mně!! :lol: :lol: A sice, jak tam ten panáček říká, že se uvažovalo i o ABS! :lol: :lol: A to v roce 1969!!?? :lol: To opravdu nemá chybu, že? Tak čau a Simcamicalement Ivan Simca KH :D
P.S. Járo díky za estrádu! :lol: A ty boky jako Bavorák z té doby, ty jsou opravdu originální! :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Ivane, proč by ABS měla být blbost? Tohle auto:
http://www.auta5p.eu/katalog/jensen/jensen_ff_01.htm
mělo ABS sériově už v roce 1966 + navíc i kontrolu trakce, a to rozhodně nebylo poprvé, kdy se ABS objevilo, snad sis nemyslel, že je ABS nějaká horká novinka? :lol: Stejně jako třeba airbagy - víš, že je Mercedes sériově montoval už od roku 1981?
Tu škodovku 720 jsem viděl i na vlastní oči, když jsem dělal v Autogalerii, ten člověk tam s ní přijel normálně po ose a na zadním skle měl nápis Škoda 720, aby si toho lidi všimli. Zajímavý auto, strejdův soused pracoval ve výzkumným oddělení škodovky a občas prý jezdil domů velice zajímavými kousky. Jenže realita byla holt jiná, i když to bylo jen proto, že se tady prostě nesmělo vyrobit nic lepšího než v SSSR.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

No, to jsi ivane trochu ujel, že? Tle škodovka měla motory 1,5 a 2,0 OHC. Karosoval to Ital design, tedy Giuigiaro. S bavorem z tý doby to moc společný nemá, je tomu podobný pozdější Fiat 131 Miriafiori. To auto byla špička ve svý třídě ve svý době. A plácej si, co cheš. Tohle je jeden z mála projektů Škoda, který je fakt na špičkový úrovni. Možná by sis měl něco přečíst i okolo Simek, páč pak plácáš nesmysly.

Michale, no, nebylo to zdaleka SSSR. Ano, problém byl, že tomu nestíhaly policejní vozy Lada, druhý, vlastně skoro nejduležitější je to, že v roce 69 vyhořela fabrika do základů a bylo nutné rychle obnovit výrobu, A proto vznikl největší omyl - Škoda 100. Poslední důvod je, že škodovky byly koncipované jako obyčejná rodinná auta. Na tato by mělo pár lidí, co kupovali v tuzexu a to by trh neuživilo. Ale zes to nebyly papalášské limuziny Tatra. A prodávat to do západní evropy nebyla vůle, nebyla na to ani kapacita. To auto zařvalo mj na svou nadčasovost, ale dodnes je to nádhernej kus designu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :lol: A zas je vo čom kecat, že! :o No tak jsem si naběhl, no! :roll: Myslím ale ,že dnešní ABS a to v autě Jensen se asi budou trochu lišit. A auto pro klientelu Jensen a Škodu, ať už nádhernou a hlavně s motorem vpředu a pohonem z. kol, což je moje krevní skupina, to asi bude ten hlavní důvod, že by to ta Škodovka neuživila. :o Další je to proč to nešlo vůbec, atd atd., já to pamatuju osobně! :mrgreen:
Nemažte to ,ale co konkurovalo sračkám, to se nevyrábělo, a kdyby se vyrábělo, kvalita by byla v duchu toho, co jsem napsal před chvilkou!!
:lol: :lol: A mýliti se je lidské, víte, kloučkové? :lol: Ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michaltalbot píše:Ivane, proč by ABS měla být blbost? Tohle auto:
http://www.auta5p.eu/katalog/jensen/jensen_ff_01.htm
mělo ABS sériově už v roce 1966 + navíc i kontrolu trakce, a to rozhodně nebylo poprvé, kdy se ABS objevilo, snad sis nemyslel, že je ABS nějaká horká novinka? :lol: Stejně jako třeba airbagy - víš, že je Mercedes sériově montoval už od roku 1981?
Tu škodovku 720 jsem viděl i na vlastní oči, když jsem dělal v Autogalerii, ten člověk tam s ní přijel normálně po ose a na zadním skle měl nápis Škoda 720, aby si toho lidi všimli. Zajímavý auto, strejdův soused pracoval ve výzkumným oddělení škodovky a občas prý jezdil domů velice zajímavými kousky. Jenže realita byla holt jiná, i když to bylo jen proto, že se tady prostě nesmělo vyrobit nic lepšího než v SSSR.
Ahoj Michale a všichni! :D Nevím jak Mercedes, ale vynález Airbagů je americká záležitost, neboť líní američané si nechtěli zapínat pásy a tak tedy něco, co působí automaticky! Jako aut. převodovka, protože amíci byli líní řadit, že! :lol: A ten Jensen, to je trochu mimo mísu, asi jako Trabant a ostatní si doplň! :lol: čau a Simcamicalement Ivan Simca KH :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

Zase ti budu oponovat. Airbag, když nejsi připoutanej, tě umlátí, u dnešních aut ani nevyletí. A automatická převodovka je nutnost! Dost to vidim na tátově 280 koňové Vectře. U tle našlapaných motorů prostě nevydrží spojka a jízda po městě se rovná jízdě tramvají. jakýkoli, byť neznatelný pohyb plynu zbůsobí cuknutí auta, je to dost nepříjemný. U velkejch motorů to jinak nejde.

Jinak náhon na zadek např. měly Sunbeamy, Lotusu včetně. V té době byly přední náhony v plenkách
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj opět! :D Nechci se Tě Michale nijak dotknout, ale blbce ze sebe udělám já sám a ne někdo jiný! :lol: Došel jsem si do garage pro ročenku 1971 Francouzského Auto Journal. :D A pěkně Jensen tam má dva modely a to Interceptor II a FF II. :lol: A to je ten na té foto s českými bláboly! :lol: O nějakém ABS tam není ani slůvka! :lol: Ofotím Ti to, když o to budeš stát, ale já jsem přesvědčen, že systém ABS je elektronika a ta se do aut dostala mnohem později, to je fakt! :o A Škoda a rok 1969? :lol: Nenechte se vysmát! :lol: :lol:
Tak čau a Simcamicalement Ivan Simca KH :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Burák píše:Zase ti budu oponovat. Airbag, když nejsi připoutanej, tě umlátí, u dnešních aut ani nevyletí. A automatická převodovka je nutnost! Dost to vidim na tátově 280 koňové Vectře. U tle našlapaných motorů prostě nevydrží spojka a jízda po městě se rovná jízdě tramvají. jakýkoli, byť neznatelný pohyb plynu zbůsobí cuknutí auta, je to dost nepříjemný. U velkejch motorů to jinak nejde.

Jinak náhon na zadek např. měly Sunbeamy, Lotusu včetně. V té době byly přední náhony v plenkách
Ahoj Buráku! :D Dnes mám na bláboly fakt náladu. :lol: Ty znáš ta nová auta ať už Tvého táty, nebo někoho jiného a víc o tom nevíš.Neoslňuj mne nějakou Vektrou 280koní a pod. To všechno je až potom! :o Potom, co s tím měli konstruktéři problémy, tak je řešili a vyřešili! :lol: A pak přijde Bu a dělá tady chytrýho, že! :o Tohle vše bylo předtím, než se přišlo na to, že airbag je bezpečný v kombinaci s pásem. A tohle všechno já jsem četl v té době třeba ve Světě Mot. nebo v Automobilu. A ty samonavíjecí pásy taky nespadly z nebe, ty musela vyvinout firma Britax, Britax, zapamatuj si to, můj mily Buráčku! :lol: A neuč mne které značky dělaly klasický pohon, já to vím! :lol: Ale Ty nevíš, že žádný přední pohon nebyl v plenkách v 70. letech. Na př. značka Citroen nikdy nevyrobila auto se zadním pohonem, na př.! :lol:
Tak a už dost a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Ivane, ani nevím jestli má cenu se vysilovat, protože Ty máš zřejmě pocit, že když jsi v té době žil, tak máš patent na veškerou moudrost. Tvoje ročenka o ABS v Jensenu nepíše proto, že je z roku 71 a Jensen FF s ABS se vyráběl v letech 1966-1969, Tvoje ročenka píše o Jensen Interceptor II a Jensen FF II, kde už od toho, kvůli finanční náročnosti, upustili, ale otevři si jakoukoliv encyklopedii automobilů (např.Encyklopedie automobilů, vydalo Gemini 1994, Velká kniha automobilů, Knihcentrum 1996, Encyklopedie klasických automobilů, Ottovo nakl. 2005, Velký obrazový atlas automobilu, Artia 1985, atd.) a najdi Jensen - všude se dočteš, že Jensen FF měl ABS od r.66, nebo si projdi internet - první zmínky o ABS jsou z roku 1929 u letadel. Ale to bylo samozřejmě mechanické ABS. V 60.letech začali dávat ABS zkusmo do Austinu 1800 (1964) a právě Jensenu FF (1966), ale ten systém byl neskutečně drahý a tudíž pro běžná auta nepoužitelný. V roce 1971 se objevilo první ABS plně řízené počítačem a to v Chrysleru Imperial a ve všech vozech Cadillac modelového roku 71. Samozřejmě, že každý systém se během let vyvíjí, takže ABS tak, jak ho známe dnes, bylo použito u Mercedesu v roce 1978. Mimochodem Ivane, věděl jsi, že ABS se od r.1988 montuje i na některý motorky?
Další odkazy na ABS v Jensenu:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Jensen_FF
http://www.classicandperformancecar.com ... /?see=1780
http://www.usefultrivia.com/miscellaneo ... _007a.html
atd. atd. ... Nebuď jak jeden můj spolužák ze střední, když jsem mu řekl, že máme v Solaře z roku 1981 palubní počítač, tak se mi vysmál: "To určitě, leda tak na střeše, haha."
Mimochodem, ten Jensen nebylo žádný auto "mimomísu", bylo to normální sériově vyráběný a ještě dnes naprosto běžně sehnatelný auto - koukni na mobile.de nebo ebay.co.uk ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

A druhak, ten můj příspěvek nebyl o pásech, ale týkal se automatu. Krom toho si uvědom, že Š720 byl PROTOTYP!!! a ne seriově vyráběnej model
Obrázek

Michal

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Michal »

Jenson Interceptor byl skutečně první, seriově vyráběný vůz dodávaný s ABS

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :D Děkuji, děkuji, děkuji! :lol: A to za poučení! ;) Patent na rozum nemám, Michale, ani bych ho mít nechtěl, jen se o tyto věci tolik nezajímám, no! :lol: Tak jste mi vyprali žrádlo a jede se dál, ne? :o A Škodovka? :roll: Ta je mi ukradená :lol: ! Čau a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Ivane, to je v pohodě, všichni se pořád něco učíme. Víš že i já, než škodovkou (myslím typy 100 - 130) tak radši MHD, ale tady musím objektivně uznat, že ten prototyp 720 byl zajímavej.

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michaltalbot píše:Ivane, to je v pohodě, všichni se pořád něco učíme. Víš že i já, než škodovkou (myslím typy 100 - 130) tak radši MHD, ale tady musím objektivně uznat, že ten prototyp 720 byl zajímavej.
Ahoj Michale! :D SOUHLAS ! :lol: Čau a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

Hurá, domluvili jsme se :lol:
Obrázek

havlik
Příspěvky: 109
Registrován: 11 led 2009 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od havlik »

mě to nedá sem nedat apson jednu fotku když už tady tohle téma je:))
Přílohy
16062009217-1.jpg
16062009217-1.jpg (78.84 KiB) Zobrazeno 9296 x
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

A pak kdo tady provokuje - škodylak na Simca fóru, to jsme to dopracovali :roll: :lol:

Jsem slyšel, že po všech úpravách podvozku, snížení, přitvrzení a já nevím čem všem ještě, jsi se jízdními vlastnostmi přiblížil Simce z roku 68 :lol: nebylo by lepší ladit nějaký auto, kde to má aspoň trochu smysl? Ne vážně, třeba na Simku 1000 ve Francii existují specializovaný kluby, dokonce i na jednotlivý verze, jako třeba extra klub na Rallye a tak. Díly se tam na to shánějí tak jako tady na škodovky, stačilo by se do toho trochu pohroužit a získat ty správný kontakty. Tisícovka váží asi 800kg, ale dá se to ještě odlehčit, např. širokýma plastovýma blatníkama, motor se tam dá dát 1,6 ze Solary, kterej se prej snadno dostane přes 130PS a existujou i auta naladěný na 160koní. To už je přece jen jinde a myslím, že náklady budou úplně stejný, jako bys dělal psí kusy se škodovkou - a s o dost horším výsledkem. Simca má totiž vzadu trojůhelníkový ramena se šikmými osami kývání, na lichoběžníkovým rámu. Anebo jsem teď objevil slušnou Murenu 1,6 zatím je za 1.350,-E

Já to ale fakt myslím dobře, snažím se jen přivést na správnou cestu šikovnýho člověka, kterej se jenom vydal špatným směrem.

Tak nevím odeslat - neodeslat :twisted: ale když mě to taky nedá :lol:
Naposledy upravil(a) Talbot dne 25 čer 2009 15:23, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

To zas bude flame :twisted:
Hele, jen pro info co se dá pořídit za 75.000,-Kč, který (počítám) už asi ve Tvý škodovce budou ;)

Btw: 5,0 V8 230PS 410Nm ;)
Copy of P1010016.jpg
Copy of P1010016.jpg (44.64 KiB) Zobrazeno 9290 x
aP12010012.JPG
aP12010012.JPG (33.27 KiB) Zobrazeno 9290 x

havlik
Příspěvky: 109
Registrován: 11 led 2009 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od havlik »

No tak ty mercedesi tam budou dva určitě:) každopádně kdyby mi někdo před 5 lety dal do ruky simcu jako první auto tak bych asi dělal simci. O tom podvozku se vůbec nehádám ono co bys chtěl od podvozku vycházejícího v podstatě z roku dřív jak 64:) Ano ted by mě zajímala klidně nějaká 1000vka simca ale tam je to když bych to chtěl trošku ladit tak budu taky poslouchat tady blbý kecy že to nenechám origo a tak:) takže to je furt dokola:) A třeba až budou zase nějaký prachy tak si simcu pořídim nějak výrazně se tomu nebránim ;)
Obrázek

Michal

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Michal »

Já začínal se žiglem, měl jsem jich asi 15, pět škodovek ......atd....

Mimochodem teď pro Havlíka vyjednávám Simku 1000 v americké vývozní verzi, takže.....

A byl i na dosti srazech, třeba v květnu ve FR...., takže


:roll:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Havlik: kua zase mi tady chybí ten smajlík "thumbs up" - dobře jsi to napsal.
Když tu Simku budeš tunit tak kvalitně jako škodovku, tak ode mě kecy určitě neuslyšíš, pro úpravy, který mají smysl mám pochopení. Hlavně to auto nikdo nezná a o to je to pak větší šok, i když tohle asi budou trochu brutálnější úpravy :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=KYL7pGd6 ... re=related

Tomu komentáři nerozumím, ale že to označujou za katastrofu je jasný :lol:

Mercedesa na fotce jsem za těch 75t koupil už tady v ČR, ale občas se nějakej za podobný peníze objeví jak v DE, tak i u nás, ale na žádný blbnutí to není, spíš brutální zátah na dálnici a vytrestání mlaďasů, který to považujou za těžkopádnej starej Mercedes, kterej nejede, ale on jede :twisted: a to to má o 70k míň než ta Michalova 560 :shock:
Koukal jsem na net i po jinejch autech a třeba starý BMW s velkýma motorama, jsou prakticky bezcenný, je to neuvěřitelný co a za kolik se dá koupit.

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Hele Michale, když jsme u těch tisícovek... Burák mi říkal, že prej ten člověk má i tu červenou, co jsem měl já :shock: Tys mi ale říkal, že to auto šlo do šrotu, tak je to ona, nebo jak to je?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

Už jsem pár Mercedesů řídil a krom brutálního zátahu a víru v nádrži mi to žádnej extra pocit nepřináší. V tejdnu jsem projel tatovu Vectru OPC 2,8T a asitak podobný. PRostě nicmoc. To mi baví raději auta, od kterých to člověk nečeká, jako R11 s nápisem Turbo na zadku (o kterým si každý myslí, že diesel) kontra Audi A6 3,0TDI nebo škodovka, s kterou napráskáš v serpentinach Golfu GTI apod. Já mám 105/136 rád (130 mj, má stejný ramena jak Simca vzadu) a v tle variantě se cejtim nejjistěji. Nemohl to pochopit kamarád, že jsem s kupé najel jen 30 km po okruhu a 5 mimo, když jsme jeli přes půlku 180st vracečky u nás k benzince Lukoil driftem. Prostě mám rád motor za sebou :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj Bu, :D ! Tak si kup Trabanta a couvej! :lol: Čau a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

Tomu ty nemužeš rozumět :roll:
Obrázek

Odpovědět