Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Amelie
Příspěvky: 116
Registrován: 14 led 2009 13:14

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Amelie »

to je sranda, jak se tady bavíte o tom co mi má kdo koupit za auto jako bych nebyla svéprávná :-D

Díky za doporučení, dřív jsem měla Toyotu Carinu E a Toyotu Avensis - s Carinou jsem byla spokojena a za kolik jsem ji koupila, za tolik jsem ji po roce a pul prodala, a jezdila a sedela bez problemu. Kazdopadne uz nic podobneho nechci ne proto, ze by to "nesmelo do baraku" ale proto, ze dily i opravy na japoncich jsou drahe, hlavne uz jsem je mela a nebyla bych z toho zas tak nadsena, takze nechci.

Taky jsem jezdila s Mazdou Xedos 9, Mazdou 323 F, MB 190, MB 126, nakonec i mým úžasným bobánkem :-) a služebně i strašnou Fóbií, Opelem či Seatem a Hiundaiem...také nechci.. :-) Jednou to vypadalo že budu mít krásnýho Spartaka, ale z toho sešlo, ale asi dobře, do všech podmínek toto auto není a moc rychle by nejelo, ale určitě by to byla kochačka.. :-)

Uz nejakou dobu premyslim, co si koupim, protoze chci opravdu neco, o co se nebudu muset starat a bude mi vyhovovat, Peugeot 206 se mi vzdycky libil, jako jediny z Peugeotu. Pro me, jako pro zenskou, je to myslim idealni kombinace vseho co budu potrebovat. Kdyz si v budoucnu budu kupovat zase Mercedes, pravdepodobne bych sla do 107, ktera mi opet prijde pro me plne vyhovujici. Ted si ale necham jako jedineho veterana Matru, je mozne ze ji do budoucna prodam, kdyz bude vazny zajemce, protoze ji opravdu moc nevyuziju, ikdyz je uzasna...a je hezky pocit ji mit :-)

Takze toliko o tom, co by se mi libilo, mam pocit, ze dvěstěšestka přibude do rodiny v horizontu měsíce, už se koukáme po nějaké vhodné a moc se těším :-)
Naposledy upravil(a) Amelie dne 21 zář 2009 09:20, celkem upraveno 1 x.

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

Maruš Carina je špička! Taky jsem s ní jezdil a moje Maruš ji ma a jezdi bez poruchy. Co se týka nahradnich dilu tak jsou srovnatelne s jinymi a navic je ve většině případech nebudeš potřebovat a to mi věř! Kupoval jsem na Corollu tlumče orig.Japonske Kayaba 2800kč a uz mela najeto přes 300tis. Zeptej se kolik stoji tlumiče na Octavii nebo na jine auto a je to podobne. Mam uz pátou Toyotu a bez jedine poruchy !! Ahoj Jirka

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

Něco pro Buraka.. Honzo Toyota je Japonske auto a delaji ho Japonci popř v EU pod dozorem Japoncu a pro Tvou informaci Toyoty se ve spolehlivosti drží na prvních 5 přičkach podle německe TUV ,ktera děla testy . Mohu Ti při osobním setkani dodat podklady. Jinak nekdy na jaře letošního roku byla Toyota Corolla verso 2D4Dvyhodnocena jako nejspolehlivejsi auto na svete a bylo to ve všech deních a novinach a take mohu doložit tak nekafrej blbosti :lol: . Mam nejradsi kecy Japonec nakonec... Ano já mel spoutu aut a opravdu Japonec nakonec a mam klid od servisu a oprav. Ahoj Jirka

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

Jj, kamoš měl služební Avensis a po 1000km po třetí výměně mu sežrala olej a zadřel. V toyotě se dušovali, že to neznaj a když si jel pro opravený, stály tam další 3... Všechno na východ jsou vietnamci...

A vubec! Přestaňte do toho Marušce kecat! :)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

Honzo ,nevim ale ja s toto značkou mam veli dobre zkušenosti a nemam problem. Mam najeto u sve Corolly skoro 300tis a krome rozvodu a brzd jsem niic nemenil a naopak jsem byl v Toyote ,ze by meli zkontrolovat žhaviče a pri tom at udelaji tlaky ve válcich a zjistili me že žhaviče jsou v pořadku a tlaky jsou po 34. Novy motor ma 35. :shock: Jinak me je to jedno ,ja zde neminim delat reklamu Toyote protoze kazdy ma jiny nazor a jiny vkus. Ja to auto mam ze je naprosto spolehlive a silne a ma malou spotrebu nafty. Stejne jsem nejradsi se Simcou kdyz nekam jedu ,třeba zítra jedu na sraz veteranu do Pardubic

Uživatelský avatar
Amelie
Příspěvky: 116
Registrován: 14 led 2009 13:14

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Amelie »

Ja mam taky s tou Carinou dobry zkusenosti, nemuzu si stezovat :-)

Presto, jdu do Peugeota 206 a uz se na nej mooooooooooooooooc tesim :-)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Toyota může být stokrát nejspolehlivější na světě, ale pořád je to hnusný japonský auto. Japonci dělali ještě v 60.letech šicí stroje, pak okopírovali pár evropských a amerických aut a začali svojí invazi na evropskej trh. To mi na nich vadí, že si neprošli tím vývojem, ale okopírovali co se kde dalo. O jejich nevkusným designu už jsem psal, prostě já japonský, korejský, čínský a vůbec tyhle šikmooký auta nesnáším a hotovo.
Aby bylo jasno, kromě Simky beru totiž na milost pouze evropský auta :twisted:

Maruška se sama rozhodla pro 206ku a já jí to jen schvaluju. Malinko mě tím i překvapila, čekal jsem, že bude chtít rovnou tu R107 SL, ale rozhodla se pro zánovní auto a měla v tom jasno - Peugeot 206 ;)

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ano,souhlasím ,ještě před 30lety Japonci měli auta na hovno a u motorek to samé a nyní se podívej na Hondu nebo Kawasaki tak to je krása!! Kdo nevěří at se podíva na AUTORECENZE.CZ a zadá si Toyotu Corollu nebo Carinu a uvidí ,že drtivý počet lidí a to skoro 100% je spokojeno !! Ale jak jsem již psal někdo má rád škodovky někdo zase Fordy apod. Když jsem byl mladší tak jsem obdivoval Pegueta 309.Výhoda u Toyot je,že se drží na ceně a po případném prodeji třeba po třech letech je malá finanční ztráta tak to má Maruška pravdu. Ahoj všem Jirka

Uživatelský avatar
Amelie
Příspěvky: 116
Registrován: 14 led 2009 13:14

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Amelie »

Ahoj Jirko, jasný,
jinak Michalové s Pájou jsou pořád ve Francii, dnes ráno vyjíždějí směr ČR a dnes v noci by měli být doma, tak potom očekávejme salvu komentářů k topicům a vyprávění z cest :-))

Hezký den všem

MAruška

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

Maruš ja vím,že kluci jsou venku. Mě je to jedno kdo co řekne ,každymu se líbí něco jineho. Jinak mofe Toyota Corolla 2D4D najede 800 000 až milion km . Mam 261 000 km bbez investic a tlaky válcu jako u noveho auta. Tolik km najede nějake německe auto,myslim Mercedes . Ahoj Jirka

Uživatelský avatar
Amelie
Příspěvky: 116
Registrován: 14 led 2009 13:14

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Amelie »

jojo, taky jsem to slyšela. a Mercedes, s tím určitě člověk nešlápne vedle, hlavně co se starších modelů týče :-))

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

A už je to tady- první komentáře po návratu :twisted: Jirko, motorky jsou úplně něco jinýho, tam Japonce beru, protože právě na rozdíl od aut, mopedy dělali snad "odjakživa", takže mají můj plný respekt, nakonec taky mám Kawasaki ZX6R Ninja a ne Triumpha nebo Ducati. Evropský motorky jsou sice krásný stroje a "rejže", jak se mezi motorkářema říká japonským strojům, jim po stránce designu nesahají ani po kotníky, ale po technický stránce, je evropa 100 let za Japkama, teda za opicema se správně říká... :P

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale Toyota je posledních 10let na prvních 5 místech ve spolehlivosti . Tyto testy dělají v Německu a mam i jejich seznamy. Mohu Ti je klidně ukázat,že nekecám. Mezi špičky patří modely Corolla,Yaris,Carina,Celika,Rav4. Nechci zde pul roku diskutovat o Toyotach a fanaticky někoho přesvědčovat ale fakta jsou fakta . Já na reklamy nedám ale mam uz pátou Toyotu protože nevím co je nastartovat podruhé :lol: takže mam výborné zkušenosti. Když si jdu do servisu Toyoty nechat vyměnit olej nebo podobné kraviny tak mě vezmou hned protože tam skoro nikdo není a většinou dělaji garanční prohlídky. Běž se podívat do servisu FORD nebo FIAT jak je tam narváno :lol: co jsem slyšel od jiných. Dívej se občas po autobazarech až někdy pojedeš okolo kolik Toyot tam uvidíš oproti jiným značkám ,kterých je tam jak naseto. JInak závěrem chci napsat ,že pro mě je větším potěšenim,že mam Simcy a to v pěkném stavu a je to větši frajeřina než Toyota. Ahoj Jirka

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Jirko: viz. pát 18. zář 2009 18:45:14

Uživatelský avatar
Amelie
Příspěvky: 116
Registrován: 14 led 2009 13:14

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Amelie »

Ikdyž.. říká se.. lepší ségra v bordelu, než brácha na japonci :twisted:

hihiiii :D

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Burák píše:Japonec nakonec tadydadydadyda http://ekonomika.ihned.cz/c1-38476870-t ... -aut-v-usa
Taky mě napadlo, když jsem to tam dneska viděl, že to sem šoupnu, ale pak jsem nechtěl znova rejpat :lol: :lol: :lol:

Michal

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Michal »

V posledním Auto motor a sport clasic píšou moc pěknej článek o tom, proč máme rádi starý auta a ne nový přibližovadla

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

No jo, my to víme, ale celej svět je nastavenej tak, aby si co nejvíc lidí myslelo, že naopak potřebují nové auto. Tak je při tom nechme ;)

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

Souhlasím,za starym autem se každy ohlédne a je to krásné svezeni. Na provokaci Buráka nebudu reagovat :lol: Ahoj všem Jirka

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

Provokace? Já si ten článek nevymyslel 8-)
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ja vím ale ja tady celou dobu melu o tom,že mam Toyotu Corollu 2 D4D a to je nejspolehlivějši auto na světe a bylo to v několika novinach-mohu doložit. Mam s tim bohate zkušenosti. Měl jsem spoustu značek a pořad se mi něco stalo a od te doby co mam Toyoty tak nic. Takže jak jsi zminoval Japonec-nakonec a s tím já souhlasím :!:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Tak změníme téma ;) Uděláme takovej průzkum, jaký byly vaše první 3 auta? A jaký auto jste poprvé řídili a v kolika letech?

Moje první auta byly:
Simca 1000 GLS 1969
Simca 1308 S 1978
Talbot Tagora 2,2 GLS 1981

Úplně první, co jsem "řídil", byl tátův Hillman, do kterýho jsem vlezl a otočil klíčkem. Byly mi 3 roky :) takže jsem stál na podlaze, držel se volantu, přes kterej jsem samozřejmě ani neviděl a auto mělo tak silnou jedničku, že se rozjelo. Naštěstí mě stihli zastavit než jsem přejel louku a málem spadnul do potoka :D

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

Moje první?

Škoda 125L 1988
Škoda 105L 1981
Škoda 120 1979

A první byla Simca 1301GL modrá metla, ktreou jsem ve 3 letech dědovi odbrzdil a nacouval s ní do vrátek
Obrázek

Michal

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Michal »

VAZ 2101
ŠKODA 100
VAZ 2102
:lol: :lol: :lol:

První Simky byli tři, koupil jsem v jeden den S1000,S1301s,S1501s...po měsíci jsem se tam ještě vrátil pro S1100, ale to je známá historie.

První co jsem řídil byla tátova Škoda 100 při škole smyků na zamrzlémparkovišti na Džbáně

Odpovědět