Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Moderátor: Burák

Odpovědět
paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od paja »

Hele Jirko, snad neznam značku (kromě Škody, samozřejmě) :) , která by občas nemusela dělat svolávačku, kůlivá nečekanemu problému, včetně Mercedesu, BMW, usw. ;)
A moje první auta?
Tatra 138 (v oranžovom plastu)
Škoda tudor (šlapací, svíticí, zděděná po prabratranci, jemuž ji z plechu vyklepal jeho táta, tč. výzkumník v Jawě Strašnice, ale těžká jako kráva, takže jsem ostatním závodníkum nestačil, a tak jsem k ní moc nepřilnul) :)
motokára vlastní výroby - samohyb z kopce, kteremu při zabrždění upadávala zadní náprava (nesehnal jsem silnější hřebíky) :?
Škoda octavia (první řízení)
Simca 1300 (druhý řízení)
Škoda 110 LS (urvanej volant tátovi), ale v tý době už jsem štěkal na Murenu a těšil se, až mi děda pučí, stále ještě obdivovanou, Simku 1301
VAZ 2101 (přenechaný od táty)
FIat Uno 1,5(moje skutečně 1. auto) :P nejelo špatně, ale v tý době jsem dával přednost Kawasaki ZX10 (140PS) ;)
Roky výroby si nepamatuju, ale novotou nesvítilo ani jedno. :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od George »

Moje první?
Ta byla vdaná a jmenovala se :shock: JO PARDÓN, auto :idea: . Tak znova.

Moje první auto
Aero 30 (1936)
Fiat Topolino (1942)
Fiat 600 D (1960)
(A všechny je dodnes mám ;) )
A jezdit úplně samostatně jsem začal asi v šesti na louce u chaty se Sedanem tedy Škodou 1200.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Hezký kluci, pěkně jste se rozepsali :)
George: to máš dodnes to Aero i Topolino?
Pája: hmm ZX10 140k vs. 250kg, jinak jsem koukal na tu Hayabusu jak jsme viděli v Monacu - 198k a skoro 240kg.

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od paja »

Ta ZX10 (260kg) byla taková dělová koule na dálnici, ale v zatáčkách i stejně řiditelná. :( To pak, když jsi sednul na třindu, bylo jak řídit pionýra. :lol: Ale dobře se s ní frajeřilo, když v tý době někdo uviděl 300 a 10000 na budíkách, tak šel do kolen a hlavně když jsi jí protočil od 5ti nahoru tak lidi instinktivně poodstupovali se slovy, "ty vvvole". ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

No jo, když se tady začaly objevovat první supersporty, tak to bylo totální sci-fi. Ale pořád ještě dost lidí vytřeští oči, když vidí na mým otáčkoměru 20.000 ot/min (červený je od 16.500 ot) :lol:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od paja »

No když si uvědomim, že limit otáček kuličkoveho ložiska, kde kuličky vykonávaj jen rotační pohyb, je někde kolem 30000, tak 20000, s vratnym pohybem docela velkejch pístů a ventilů, je fakt šílený. To si čověk uvědomí, že ty "nový sráče" přece jen ňákej pokrok zaznamenaly. ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Pokrok novinkám neupírám, jen mi vadí jak jsou moderní auta zbytečně přetechnizovaný a kvůli tomu poruchový. Až budou mít motorky 20 řídících jednotek, elektrickej boční stojánek, el.zrcátka, el.nastavení sedačky, el.nastavení podvozku, vyhřívání sedátka, zrcátek a rukojetí, ABS, ASR, tempomat, asistenta rozjezdu do kopce, asistenta udržování bezpečné vzdálenosti, samozatmavovací plexi, 3 airbagy a další zbytečnosti, tak mě přestanou zajímat, stejně jako moderní auta ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

Tak jako vony uý toho spoustu některý maj. Např ten dementní BMW skutr se střechou má i pás :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od George »

No a pak to vede k tomu, že za volanty jsou blbci, který neuměj jezdit.
A jsme zpátky u tý Tojóty, když se mu kvůli koberečku zasekne plyn tak on neví co udělat a místo aby sešlápl spojku nebo vypnul zapalování apod. tak se radši vybourá a ještě vysoudí na automobilce odškodný místo aby mu nadoživotí sebrali řidičák. :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

NA tuti to byl automat, jsme v americe, že. Jinak, jako že stačí ještě zavolat, ale nedokáže s autem nic udělat? Tomu se řiká umřít z blbosti :|
Obrázek

Michal

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Michal »

i v automatu tam mohl narvat P a byl by klid. 8-)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od paja »

To bude ňáká kachna, dyť každý nový auto, když šlápneš na brzdu, tak automaticky ubere plyn a můžeš na něm stát jak chceš. ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

paja píše:To bude ňáká kachna, dyť každý nový auto, když šlápneš na brzdu, tak automaticky ubere plyn a můžeš na něm stát jak chceš. ;)
Což je taky pěkná chujovina - nedá se přibržďovat levou nohou :twisted:

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od paja »

Což by bylo u těch přeasistovanejch aut zbytečný. :)
Obrázek

Michal

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Michal »

Což je taky pěkná chujovina - nedá se přibržďovat levou nohou :twisted:[/quote]

u šedivky i mercedesa jo....ake u mercedesa to nemá vliv, když druhá noha stojí na plynu :lol:

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

Hoši jste uplně mimo :lol: až se někdy svezete v Avensisu r,v 2004 a nebo v Corolle 2005 tak by jste viděli co je to za jízdú a jizdní vlastnosti. Spolehlivost a spotřeba to je pro mě duležité!! Jinak musim souhlasit s Michalem,že dnešní auta jsou přetechnizovaný a je tam sposta elektroniky ale Toyota je v tom opět nejlepší a mužete se tady posrat vzteky ,že to není pravda ale ona to pravda je :lol: :lol Ale nikomu to neberu. Jinak pro mě ma větší vyznam ,že mam v super stavu Simcy a ty se sehnat nedají ale Toyotu koupím hned :lol: Ahoj všem Jirka

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Hele Jirko, my se neposereme, ale my prostě japonský pasráče nemáme rádi, tak nám je necpi furt :lol: Radši nám napiš jaký byly Tvoje první auta. Pokud to teda nebyly Toyoty :twisted: :lol:

PS: a nebuď z nich tak vyřízenej, nebo vezmu blbou oktávku a zpráskám Tě, kde si vybereš, abys trochu vystřízlivěl 8-)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od paja »

Jako ve spotřebě a spolehlivosti? :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

No ve spolehlivosti fakt ne :lol: ale když píše ať se v tom svezeme, tak co se týče svezení, jsem si celkem jistej, protože jediná věc, kterou na oktávce nemůžu kritizovat, jsou jízdní vlastnosti. I když nejspíš je to stejně jen díky obutí :twisted:

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale moje první auto bylo Moskvič 412 , potom škoda 100 , Fiat 850, Fiat 850 sport r.v 71, Fiat Ritmo............a nakonec Toyota Corolla,Toyota Corolla 2D,Toyota Carina, Toyota Avensis, Toyota Corolla 2 D4D. Kdybych měl Avensise 2 D4D tak bych si dal tu Octavku k obědu :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Jiří Lefner píše: Kdybych měl Avensise 2 D4D tak bych si dal tu Octavku k obědu :lol: :lol: :lol:
Super beru! :P tak kdy a kde?

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

Pájo až budeš mit Toyotu,ktera bude mit najeto 270 tis se spotřebou 4,7 litru nafty kde jsem dělal při 200tis rozvody a podruhe brzdy tak mi dej vědět. Jinak jsem byl v Toyotě kde jsem chtěl zkontrolovat žhaviče protože jsem měl obavy,že už by mohli byt načnuty při tolika najetych km tak mi řekli,že jsou v naprostém pořadku a dělali mi kompresi válcu a mam u všech čtyrech 34atm a nový motor má mít 35atm . Nemam co dodat. AHOJ JIRKA

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale ale já ji už nemam :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Anebo nic, to nemá cenu. Ale kdyby sis jí někde půjčil, tak dej vědět ;) ale půjč si tu 2,2 protože ta 2,0 má jen 125 koní.

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale jsi dobrý řidič když jedeš ve sněhu v takové rychlosti. Díval jsem se take jak jsi jel v Mureně skoro 200 , no super tak je lepší podívana :!:

Odpovědět