Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Moderátor: Burák

Odpovědět
Michal

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Michal »

tady dělat setkání, tak po svých neodejdu
http://www.vytopna.cz/

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

To vypadá pěkně, i jídelní lístek se mi líbí - že bysme udělali zapíjení tam, jste pro?


Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Tak pozvánka v topicu Ostatní zajímavé akce.

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od George »

Tak taky přidám auto jiné značky ;)
Náš mladej se přes zimu pustil do tohohle.
Přílohy
Garde2.jpg
Garde1.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

Jojop, Gardovky, hodně uzkoprofilový zboží.
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od George »

A to má někdo takový rodiče, jako náš Vojta, že tohleto dostal k osmnáctým narozeninám. Ale nekup to, když to bylo vlastně zadarmo. :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

Tak Havlík dostal kdysi k 18 tle :lol:
Přílohy
dar.jpg
PA030015.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Tak se s vámi podělím o jednu zkušenost - mimomísu ;)
Jak tady před časem na to padla řeč, Maruška chce vozit děti v něčem, co bude bezpečnější než 206ka a tudíž mj. vyšší, on je celkem rozdíl dostat třeba z boku ránu na kotníky, nebo na pánev a dětský sedačky přímo. Původně jsme tíhnuli k Mercedesu, konkrétně modelu ML. Jenže to auto je děsnej tank a Maruška se v tom necejtila dobře, špatně se jí to ovládalo. Tak jsme nakonec vybrali Toyotu RAV4 2,0 D4D ročník 2005. I mě se to auto docela líbí, Maruška už dvě Toyoty měla a byla s nima vždycky navýsost spokojená (to se asi Jirkovi hezky čte :grin: ). Poměrně pěknej kus jsme objevili v Auto Esa, auto jsem důkladně prolezl, bouraný nebylo, naopak bylo nevídaně zachovalý, všechno fungovalo jak má, horší kotouče a jedno ložisko zadního kola, cenovka vyšší, ale udělali by v ceně i nový brzdy. A teď jak to někdy Osud zařídí... Včera dopoledne jsme tam jeli složit zálohu, byla tam ale jiná směna, než když jsme tam byli poprvé a nějakej šéf prodejců si myslel, že s tou opravou brzd v ceně si vymejšlím a začal si to ověřovat, což trvalo asi půl hodiny, mezitím furt někam odbíhal a tak se to furt protahovalo, až jsem se dostal do bodu, že teda O.K. a sepíšeme smlouvu o záloze, aby mohli na autě začít dělat. Příprava smlouvy by představovala další půlhodinu, ale jelikož už bylo 11:45, museli jsme se domluvit na druhý den a odjet, abysme stihli nakrmit děti a dát je spát. Tím, že se to tak protahovalo, si to bazar pěkně zkomplikoval. Co čert nechtěl, v poledne mi volal jeden kamarád, redaktor časopisu Auto Diesel a AutoOjetiny a poptával se na něco ohledně veteránů, já se ho na oplátku zeptal na RAV4, jestli to auto umí sloužit bez nějakých komplikací. Prý ano, ale je potřeba dát pozor na stav vstřikovačů Denso, které se nedají repasovat, pouze měnit - cca 12500,- za kus vč.práce. Pozná se to podle zvuku motoru a navíc Martin má diagnostiku, vezme jí zítra s sebou a auto proklepneme. Tak jsme tam dnes v 9:00 naklusali a nechali si auto přivézt. Už jak to přijíždělo, nezdál se zvuk motoru Martinovi úplně dobrý, já s moderními auty zkušenost nemám, nevěděl jsem jak to má nebo nemá znít. Po připojení diagnostiky bylo jasno, tři vstřiky okamžitě na výměnu, navíc turbo potřebuje minimálně vyčistit a vyvážit (tzn. dalších 10t Kč). Vzali jsme to ještě na projížďku, údajně se u těchto motorů dají ještě prověřit přepady vstřiků tak, že se auto zahřeje, vezme se na dálnici a při nájezdu na ní se z 30km/h na trojku dá plný plyn a drží se až do min. 4000 ot/min, pokud jsou vstřiky špatné, rozsvítí se kontrolka diagnostiky motoru. Tak jsme najeli na Jižní spojku, trojka, plný plyn, šli jsme do levého pruhu abychom předjeli nějakou Avii a v tom Martin povídá: "A vida, už je to tady, vidíš, už se rozsvítila... a do háje, ono to dokonce skočilo do nouzáku, teď mám plnej plyn a jedeme 50! A víc to nejede, nemůžu s tím nic dělat!" Takže za náma okamžitě troubení a blikání, Avie nás pomalu předjížděla zprava a my se s varovkama pomalu sunuli nejbližším výjezdem pryč. Takže jsme to samozřejmě nevzali, ale nebýt Martina, tak jsem to koupil, tohle by mě nenapadlo. Maruška by si pak někde zažila pěkně horký chvilky a následně bychom ještě vyplázli 50t Kč za opravu. Tak si říkám, dobrá náhoda, že mi zrovna (asi po roce) zavolal, co? :shock:

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

Michale ta Ravka je špičkovy model byl 2 roky vyhlášen nejspolehlivějším autem na světě. Ty testy se dělají v Německu kde mají výbornou naftu takže tam ani nikde jinde neznají tyto závady Je tam motor D4D a to je špička. Jenže...,vstřiky! Máme nejhorši kvalitu nafty na světě a proto se zasírají a nelze je čistit pořád..max 2krat a potom novy a jak správně píšeš stojí 10litru kus.Pokud koupíš jinou tak tankujv Agipu a neměl by být problém. Doporučoval bych si koupit aditivum ,ktere se nalíva do nafty je to na 10tis km. Stoji to 500kč. ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Jaký aditivum doporučuješ?

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

Talbot píše:Jaký aditivum doporučuješ?
Toyota má své aditivum . Je to plechovka se znakem Toyota . Dal jsem za ní kolem 500. Naliješ to do 60litru a na 10tis km je pokoj ale to neznamená,že budeš tankovat v JZD :lol: V Toyotě mi řekli AGIP. Špička je Bishops aditiva a dá se to objednat na...http://www.bishops-original.cz/

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

Toyota je evidentě špičková, když má motory napíču, co v nich odcházej vstřiky. Jirko, vstávej :lol: A s tou naftou? JE vidět, že málo cestuješ :lol: :lol: :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Klocák »

Jirko, není náhodou ta pumpa od Agipu přímo vedle toho servisu toyoty ? 8-)
Nebo nejdál přes cestu? :mrgreen:
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

To jsou pouze mé letité zkušenosti s Toyotami. Hovno víte a melete pičoviny :lol: Ravka s motorem 2,2 nebo 2D4D je špička . Problém je špatná nafta,ktera zasírá vstřiky a ne jen u Toyot ale i u Oktávek . Já měl Corollu s 2D4D najeto skoro 300tis a byl jsem na testech a v Toyotě mi řekli ,že je to stav zajetého motoru. Navíc tyto testy dělají Němci a co si pamatuji tak Ravka byla 2krát na 1.místě.

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

Další věc je ta,že někteří lidi jsou pitomci,že když si koupí diesela tak tankuji nejlevnějši naftu nebo naftu koupenou od bagristy a bez aditiva a najedou na ni 200litru a potom si ji chce Michal koupil a ono je to v prdeli... jo,pánové ono za méně koupit naftu je ve výsledku vyšší spotřeba a v prdeli vstřiky, Jinak k Honzovi,vstřiky nejsou motor a když do auta liješ sračky tak musí vstřiky odejít ;)

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Klocák »

NO s Agipem to určitě vydrží nejdýl 8-)
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Jirko, klídek, to už je takovej rejpací folklor :lol: Např. moje předchozí Oktávka II 2,0 TDI PD - ve 150tkm, kompletní repase vstřiků a čerpadla, a to tankuju výhradně u Shellu! 2/3 kolegů kolem 120 tkm turbo v háji. U firemního Passatu 1,8 T ve 170tkm postupně všechny vstřiky vč.integrovaných cívek, 1,6 HDI od Peugeot-Citroenu jsou svojí "spolehlivostí" pověstný, vůbec nemluvím o 1,2 HTP od koncernu nebo 400 CDi od Mercedesu, atd.
Maruška tankuje hlavně u Shellu, OMV a nebo občas u Benziny, žádný "výhodný" nákupy nafty se nekonají.

2,0 D4D 85 kW (ještě japonskej motor) je údajně to nejlepší, co se dá v daným segmentu sehnat, když se do něj nelejou srajdy a mění se správně vzduchovej filtr, tak 300tkm pro něj není žádná porce ;) V sobotu jednu kouknout na jednu do Holomóce a do Hulína ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

No a třeba moje bejvalá 406 2,2HDI má dodnes původní vstřiky a čerpadlo i turbo. a ná nalítáno ke 300. Jde pochopitelně o kvalitní palivo ale prostě o konstrukci a použitej materiál. Ale Japonské diesly jsou vstřikama pověstné. Ten samý problém má např. Mazda 6, nebo např Mondeo TDCI. Prostě u něčeho se to nepovede, no. Já teda za sebe řikám, že RAV se mi nelíbí ani trochu málo, ale proti gustu.

A samozřejmě Agip je předražená sračka, asitak stejně, jako Castrol a podobný High Quality značky
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Bu: a jaký auto bys doporučoval Ty, aby Tvoje rodina seděla vejš než je nárazník průměrnýho auta, aby to bylo v naftě a aby jsi se vešel do 250t Kč?

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Burák »

Já neřikám, že špatný, jen že nelíbí.
Obrázek

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od paja »

Tak to pak jedine Multiplaaa... Tam sedis vysoko jak svina a deti muzou sedet uprostred vepredu i vzadu, vepredu muzes dokonce chranit vlastnim telem... :lol:
Navic ted jsem menil olej po 38.000 (ne, neni to longlife) :lol: a zadny vzpoury... Zatim. :lol:

Jinak vse nejlepsi v novem roce. :!:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Talbot »

Bu: jj, ale jaký auto bys v týhle kategorii doporučil?

Pájo, víš proč ne Multipla? Protože: ;)

http://www.youtube.com/watch?v=PRCj7JnMxWU

a

http://www.youtube.com/watch?v=vQtr4eHED_4

Jiří Lefner

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od Jiří Lefner »

K tomu není co dodat ........ ;)

paja
Příspěvky: 1231
Registrován: 13 led 2009 19:41
Bydliště: Teplýšovice

Re: Mimomísu, aneb třeba i naše auta jiných značek

Příspěvek od paja »

Skoda, ze si to prohlidnu az doma, nemam pristup.
To je neco s crashem nebo s dyzajnem? :lol:
Ja to myslel jako vtip... ;) Pac Multina se jinak brat neda. :lol:
I kdyz nedavno jsem potkal snizenou a vytunenou ve Vlasimi pred Teskem - supr. ;) :lol:
Obrázek

Odpovědět