Simca Aronde Elysee

Moderátor: Burák

Odpovědět
Mirek
Příspěvky: 9
Registrován: 11 dub 2009 21:06
Bydliště: Olomouc

Simca Aronde Elysee

Příspěvek od Mirek »

Rád bych představil naše nové auto. Podařilo se kápnout na kus v excelentím stavu po prvním majiteli, nebourané, neopravované, bez rzi atd. s najetými 58 850km z roku 1962. Jelikož chci vychytat pár drobností jako koupě 1ks poklice (respektive mám jeden kus je z modelu Deluxe na výměnu), dále prasklina na zadním světle (tudíž sháním světlo), prasklý plast orámování PP dveří, zvedák a klíč na kola + se ještě něco objeví. Rád bych pomocí tohoto klubu získal kontakty a rady kde sehnat tyto díly abych auto dotáhl do muzejního stavu :-) , Určitě budu potřebovat radu ohledně registrace na veteránská čísla (aktuálně je odhlášené z registru)

Teď jsme ho zprovoznili, protože bylo potřeba opravit brzdy (výměna gumiček v prasátkách), očitštit a promazat ruční brzdu, vše vyčistit, vyměnit pár hadiček/gumiček, dát nový olej a nastartovat.. po dvou dnech práce je plně pojízdné a začne fáze leštění a oprav méně důležitých věcí
Přílohy
Při převozu domů :-)
Při převozu domů :-)
P1070394.JPG (60.41 KiB) Zobrazeno 5251 x

Michal

Re: Simca Aronde Elysee

Příspěvek od Michal »

Ahoj
Pěknej kousek. Díly se dají sehnat ve Francii. Ohledně testací viz příslušný topic nebo napiš SZ Michaltalbotovi

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca Aronde Elysee

Příspěvek od tagorarichard »

jako nová :ugeek:
Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca Aronde Elysee

Příspěvek od Talbot »

Nádherná! :shock: Vítej na foru a doufám, že taky dorazíš na první letošní sraz Simca klubu, který se již blíží - více v topicu "Sraz Simca klubu 24.-26.4 2009 Rožnov pod Radhoštěm" zatím třeba bez Simky, protože přihlášení trvá cca měsíc, takže to asi nestihneš.
Díly ve Francii (určitě zase na podzim pojedeme na Automedon do Paříže, tak se můžeš přidat) nebo sleduj ebay.fr nebo leboncoin.fr anebo anciennes.net případně simcannonces.com

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca Aronde Elysee

Příspěvek od Burák »

Poklici bych asi měl a po světle se podívam. Ten rámeček je defacto neřešitelnej, Ty tam budeš mít ty modrý.
Obrázek

Michal

Re: Simca Aronde Elysee

Příspěvek od Michal »

rámečky jsou řešitelný - ve Fr. jsou, koukal jsem po nich, když jsem měl ještě tu co má PeS

Mirek
Příspěvky: 9
Registrován: 11 dub 2009 21:06
Bydliště: Olomouc

Re: Simca Aronde Elysee

Příspěvek od Mirek »

Burák píše:Poklici bych asi měl a po světle se podívam. Ten rámeček je defacto neřešitelnej, Ty tam budeš mít ty modrý.
za tu poklici budu rád ... zaplatím nebo vyměním za ten starší typ s "S" ve středu viz foto. Rámeček je takový šedo modrý .. zatím to slepím, ale i tak do budoucna to bude chtít změnu. Přiznám se že jsem nevěřil že ještě existují "zapomenutá" auta v tomto stavu.
Přílohy
P1070408u.JPG
P1070408u.JPG (246.13 KiB) Zobrazeno 5212 x

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca Aronde Elysee

Příspěvek od Burák »

Je moc pěkná. Taky by to chtělo blikny, ale to se musí zase na Ebay. Poslal bych ti tu poklici po kamarádovi do olomouce anebo na sraz
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca Aronde Elysee

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Mirek píše:Rád bych představil naše nové auto. Podařilo se kápnout na kus v excelentím stavu po prvním majiteli, nebourané, neopravované, bez rzi atd. s najetými 58 850km z roku 1962. Jelikož chci vychytat pár drobností jako koupě 1ks poklice (respektive mám jeden kus je z modelu Deluxe na výměnu), dále prasklina na zadním světle (tudíž sháním světlo), prasklý plast orámování PP dveří, zvedák a klíč na kola + se ještě něco objeví. Rád bych pomocí tohoto klubu získal kontakty a rady kde sehnat tyto díly abych auto dotáhl do muzejního stavu :-) , Určitě budu potřebovat radu ohledně registrace na veteránská čísla (aktuálně je odhlášené z registru)

Teď jsme ho zprovoznili, protože bylo potřeba opravit brzdy (výměna gumiček v prasátkách), očitštit a promazat ruční brzdu, vše vyčistit, vyměnit pár hadiček/gumiček, dát nový olej a nastartovat.. po dvou dnech práce je plně pojízdné a začne fáze leštění a oprav méně důležitých věcí
Ahoj Mirku :D ! Nevím, jak vypadá hever a klíč na Elízu, ale něco doma mám! Jedu do Rožnova na sraz, tak se ozvi, zda tam budeš a můžem to domluvit. :o Ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :lol:
Obrázek

Mirek
Příspěvky: 9
Registrován: 11 dub 2009 21:06
Bydliště: Olomouc

Re: Simca Aronde Elysee

Příspěvek od Mirek »

Tak minulý týden proběhla úspěšná veteránská testace a už stojí na nových V-čkový číslech. Za některé originální díly díky Ivanovi ;) . Fotky aktuálního stavu dodám přes vánoce. Už není moc věcí které zbývá vylepšit :-)

Sháním: Originál tlumič výfuku, zadní ručky dveří (ty původní se záhadným způsobem zkoutili), hever, klíč na kola, prodřené čalounění na opěradle řidiče (díra cca 5cm) :-) za jakékoli díly nebo radu kde sehnat budu rád.

PS: Pokud má někdo originál příručku (případně jiné dobové texty) k Elysee tak at se mi ozve, za úplatek bych si ji ofotil.

Michal

Re: Simca Aronde Elysee

Příspěvek od Michal »

výfuk se dá vyrobit dle vzoru. Originál by byl stejně vevnitř shnilej. Hever a klíč na kola bych mohl mít navíc, mrknu se, stejně jako na literaturu

Mirek
Příspěvky: 9
Registrován: 11 dub 2009 21:06
Bydliště: Olomouc

Re: Simca Aronde Elysee

Příspěvek od Mirek »

Michal píše:výfuk se dá vyrobit dle vzoru. Originál by byl stejně vevnitř shnilej. Hever a klíč na kola bych mohl mít navíc, mrknu se, stejně jako na literaturu

ten výfuk už tvarově máme přesně jak má být (průměr a tvar roury, úchyty, koncovka atd) .... jde mi jen o tlumič výfuku (teď tam je nějaký (byl tam již při koupi), který není originál). V případě nouze bych koupil/půjčil i nějaký shnilý, abych mohl nechat vyrobit obal přesné velikosti, do něj bych osadil něco dostupného.

Ted se už skutečně zaměřujeme na detaily :-)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca Aronde Elysee

Příspěvek od Burák »

Je téměř totožný s tlumičem z fiatu 125p, který je o k cm delší a o asi 4cm užší. tlumič je šikmo k zadní nápravě (jako u fiatu) a vstup je vlevo, výstup vpravo. Někde jsem, ho měl, ale měl asi 10 KG, asi jsem vyhodil
Obrázek

Odpovědět