Simca Vedette, Ariane, Oceane, Plein Ciel

Moderátor: Burák

Odpovědět
PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Simca Vedette, Ariane, Oceane, Plein Ciel

Příspěvek od PeS »

Zdravím všechny vespolek,
právě jsem se stal novým členem Simcafóra, tak mě prosím omluvte, pokud budu zezačátku trochu natvrdlej... :oops: No kdo ví, jestli jen zezačátku :roll: :D Pár Simek doma mám, i když jak tak koukám do příspěvků, co jsou tady na fóru, tak to nejsou zrovna modely, které tu "frčí", ale snad to nebude zas tak vadit. Se spoustou z vás se od vidění vlastně znám ze srazů (ne přímo Simkových, spíš veteránských), ale nevím, kdo má jaký nick, snad se časem zorientuju :) Jediný koho poznávám je Burák, kterej vlastně může za to, že jsem se dal na Simky, nakazil mě Simcavirem :lol: Zdravim Bu! ;) A pak ještě pan Karlovský z KH, kterýho taky zdravim a ještě jednou děkuju za seznam ND na Arianu ;)
Ale teď to hlavní, proč píšu. Mám už delší dobu takový vrtání v hlavě a vy byste mi tady možná mohli poradit. Nemá někdo představu, kolik se do Československa za komančů asi tak mohlo dovézt typů Vedette, Ariane, Plein Ciél a Océane? Všechny tyhle auta sem asi musely být dovezený individuálně přímo pro konkrétního člověka a asi spíš tak nějak, jak to v tý době chodilo, přes známýho, co? Asi si tyhle auta taky nemoh moc dovolit "jen tak někdo" a byla to asi celkem "podpultovka"...? Nebo to nebyl takovej problém, dostat sem takovýhle auto?
Taky by mě docela zajímalo, na kolik v tý době mohly tyhle auta přijít, v porovnání třeba se spartakem, šestsettrojkou apod. Nevěděl by někdo něco, nebo nemá třebo někdo aspoň nápad, kde zkusit něco zjistit? Myslim, že i pro budoucí Simcamuzeum by to byly zajímavý informace ;) Jestli máte tohle téma perfektně zmapovaný, tak omluvte mou neznalost :oops:
Díky
Obrázek

Michal

Re: Simca Vedette, Ariane, Oceane, Plein Ciel

Příspěvek od Michal »

Ahoj. Ty budeš ten, co má pio Kopáčkovi černou Ariane a tu vykradenou a shnilou Plein-Ciel, je to tak?

Jinak Oceane i Plein Ciel a i ostatní modely přivezli vždy frantíci na brněnskej veletrh a pak je tu prodali, některé modely ještě prošli přes AZNP. Mám několik dobových fotek z Brna. Mimo jiné i Oceane.

Doufám, že se dáš k nám do klubu.

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Simca Vedette, Ariane, Oceane, Plein Ciel

Příspěvek od PeS »

jj, to jsem já, jak to víš? :o Tady se asi nic neutají :D Jinak mám ještě cosi bílo-červenýho od Buráka, co prý bylo kdysi i Tvoje... :) Na tom se teď pracuje, Ariana a Plein Ciel čekají ve frontě :roll: Pak mám ještě dva totálvrakouše jako dárce orgánů pro to, co bych chtěl dát do kupy... Si tak vzpomínám, že my jsme se taky asi kdysi viděli, byl jsem se jednou podívat v Chabrech na modrou 1300...

Takže Plein Ciély a Oceány sem vozili v podstatě jako poutač ke stánku? :) Ty fotky z veletrhů máš v el.podobě nebo "papírový"?

Ta moje Ariana byla do ČSR přivezená přes Tuzex jako dva roky stará (odkud nevim), ředitelem jakéhosi podniku... Takže to asi vůbec nebyl komunista a prominent :D Slyšel jsem něco, že Arian se prý někdy kolem roku 68 dovezlo asi 100 najednou, to je ale asi nepravděpodobný, co? To by se jich tu asi dochovalo víc...

Jinak jestli mě budete do klubu chtít, tak se rád přidám:-) Ale zatim nemám žádnou Simcu pojízdnou :cry: Teda pojízdný jsou dvě, ale na srazování to asi zrovna néni :D Co obnáší takový klubování?

Jo a jak to dopadlo s Oceánem z Brna...?
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca Vedette, Ariane, Oceane, Plein Ciel

Příspěvek od Burák »

Čaues. Dyk jsi vykřikoval, že ti Elyse už jezdí! ;) Je teda dost že ses ukázal. No koho bys tu měl poznat je ještě minimálně Klocák, Havlík a Čenda :lol:

Klub viz http://www.simcaklub.cz/index.php?page=kontakt
Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Simca Vedette, Ariane, Oceane, Plein Ciel

Příspěvek od PeS »

Jo, Elýza jezdí (dokonce už i brzdí :D ), ale po estetický stránce to ještě neni nic moc. I na tom už se pracuje, ale znáš to-aby to nakonec vypadalo dobře, tak to napřed vypadá hůř a hůř (dloubání, vaření, kytování...) Teď jsem asi tak v tý nejblbější fázi. Navíc jsem zjistil, že jeden válec má malou kompresi :cry: Doufám, že bude jen podpálenej ventil, nebo tak něco, nerad bych rozebíral i spodek... No ale jinak je jako 3válec 900ccm s šedobíločervenym maskáčem už v podstatě plně provozuschopná :lol:
Ariana je na tom podobně, teda motor lepší, ale s tou estetickou stránkou je na tom ještě o dost hůř :? Zatim jsem se v ní moc neprojel (uvedení brzd do chodu v listopadu), ale byl to celkem zážitek:) Kombinace - velký auto, měkký pérování, tlumiče v háji a neskutečnej účinek brzd - je fakt dost zajímavá :lol:
Jsem měl od podzima trošku nějaký změny v práci, takže nebyl moc čas ani na auta jako takový, natož na chození na fóra, přemýšlení o klubu... no ale snad teď už bude líp. Jinak jsem si bedlivě pročet podmínky přijetí do klubu, ale nějak nesplňuju hned první podmínku-auto ve velmi dobrém stavu.. to si fakt netroufám říct ani o jedný z mých Simek :roll:
Jo, Klocáka taky trochu znám, ale Havlík a Čenda... hmm, musim se přiznat, že teď nevim :oops: Jaký máte klucí auta? Ty si určitě pamatovat budu a třeba se mi v hlavě :idea:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca Vedette, Ariane, Oceane, Plein Ciel

Příspěvek od Talbot »

Ahoj! Tak vítej na Simcaforu a zároveň přeju hodně sil a pevný nervy na renovaci - co si pamatuju tu Ariane, tak to je teda velká výzva! I když furt lepší než ten bastl na aukru za absolutně nesmyslnejch 17000,-Kč :roll:

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca Vedette, Ariane, Oceane, Plein Ciel

Příspěvek od Burák »

Tak v dobrým stavu, no ono zase myslim, že tvý auta jsou hodně zajímavý.
Obrázek

Michal

Re: Simca Vedette, Ariane, Oceane, Plein Ciel

Příspěvek od Michal »

Jako prezident klubu ti uděluji výjimku z důvodu vzácnosti tvých vozů na našich silnicích. ;) Jo, jinak ten, kdo chtěl ( chce) koupit tvůj Plein-Ciel jsem taky já :lol:

Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 201
Registrován: 12 led 2009 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Simca Vedette, Ariane, Oceane, Plein Ciel

Příspěvek od Marcel »

PeS píše:...
Taky by mě docela zajímalo, na kolik v tý době mohly tyhle auta přijít, v porovnání třeba se spartakem, šestsettrojkou apod. Nevěděl by někdo něco, nebo nemá třebo někdo aspoň nápad, kde zkusit něco zjistit? Myslim, že i pro budoucí Simcamuzeum by to byly zajímavý informace ;) Jestli máte tohle téma perfektně zmapovaný, tak omluvte mou neznalost :oops:
Díky
Zkusil bych se podívat do TP na původního majitele, to byl většinou člověk co to pro někoho přivezl, nahlásil na sebe a hned zase přehlásil na objednatele.
Pokud máš už duplikát, možná jde vyžádat na Magistrátu opis původních TP, třeba se poštěstí a ti první majitelé si na něco vzpomenou...
Obrázek SPARE PARTS ILLUSTRATED DOCUMENTATION ;) Obrázek MIKROFICHE KODAK - CITROËN CX :roll:
MIKROFICHE PEUGEOT 305 - 404 - 504 - 505 - 604

305 SR
604 Ti

Michal

Re: Simca Vedette, Ariane, Oceane, Plein Ciel

Příspěvek od Michal »

Určitý ceníky mám, ale to je na celovečerní nebo spíš celonoční :lol: prolejzání archivu

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Simca Vedette, Ariane, Oceane, Plein Ciel

Příspěvek od PeS »

Michaltalbot píše:Ahoj! Tak vítej na Simcaforu a zároveň přeju hodně sil a pevný nervy na renovaci - co si pamatuju tu Ariane, tak to je teda velká výzva! I když furt lepší než ten bastl na aukru za absolutně nesmyslnejch 17000,-Kč :roll:
Ahoj, díky, ty pevný nervy budu asi fakt potřebovat :D Ale myslim si, že Ariana za to docela stojí... Jen mě mrzí, že nemám moc čas, takže to bude asi na několik let... :cry: Ale určitě to nevzdávám ;) Jinak bastl z aukra jsem viděl i in natura, je tam vbastlenej motor 1500ccm asi i s převodovkou, překopaná elektrika (stejná s Arondou), jiná brzdová pumpa, chladič apod. Ale v podstatě vše jen v motorovym prostoru, jinak je docela OK. Dalo by se to pojmout dvěma způsoby, buď to nechat a pak radši nikde neotvírat kapotu (prasečina), anebo to zkusit překopat zpátky. Nebyla by to sranda, ale podle mě by to šlo. Důležité orgány bych na to měl, povedlo se mi na podzim dovalit domu ještě celou jednu Arianu s instatní kastlí :shock: ale nepřebastlenou a relativně kompletní... Takže kdyby náhodou někdo odtud zvažoval, že by se do toho pustil, ať dá vědět a zkusíme domluvit, jaký by byly možnosti... Horší problém jsou přebastlený přední světla a rozpraskaný zadní, mám úplně stejnej problém a nesehnal jsem zatim vůbec nic. Ale ve Francii toho prej jsou mraky ;) To je na tyhle drobnosti asi jediná šance... Jinak shnilá zas tak neni, asi tak v podobnym rozsahu, jako ta moje, ale je zajímavý, že úplně jinde, nechápu :shock: :D Má dokonce i některý věci, který mě chyběj...(nápisy a tak) Se tady nenajde podobnej blázen jako já, kterej by věřil, že to dohromady dát půjde? :D Těch 17 je dost, ale třeba by ještě slevil... Jo a maník sice píše, že to má SPZ, ale nemá k tomu TP, podle značky jsem dohledal majitele a ten řikal, že to kdysi odhlásil :cry:

Jinak díky prezidentovi za udělení speciální výjimky :oops: :D Zkusim vytisknout, vyplnit a dovalit přihlášku do klubu+příspěvek ;)

Myslel jsem si to, že jsi ten, kdo chtěl koupit mýho Pleinooceánomormíka 8-) Když ono takovýhle auto je prostě můj sen... Když už nepotěším zprávou, že na prodej není (kdyby časem náhodou byl, dám určitě vědět sem, jako první), tak snad potěším aspoň tim, že se KUPODIVU NEUVĚŘITELNĚ ÚSPĚŠNĚ daří doshánět chybějící díly!!! Vyprávění je nadlouho, ale měl jsem prostě kliku jako blázen... Je někde nějaké posvátné Simcamísto? Asi bych se tam měl začít chodit modlit :D

Fakt existujou nějaký ceníky z tý doby? Hledat to určitě nemusíš, zas tak nutně to vědět nepotřebuju, ale kdybys na ně náhodou někdy narazil... ;)

Marcel: TP k Arianě mám původní, 1.majitel v čechách měl auto rok a 4 měsíce. Jako vánoční dáreček na Vánoce roku 1966 (přihláška 23.12.1966 :) ) si ji pak nadělil pán, který ji měl dalších 23let :) Ani jednoho z těchto majitelů jsem ale bohužel zatim nenašel a nevim, jestli ještě někdy najdu, prvnímu by letos bylo 81 a druhýmu dokonce 88...
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca Vedette, Ariane, Oceane, Plein Ciel

Příspěvek od Talbot »

Já jsem tu Ariane z Aukra taky viděl, ale to bylo ještě v době, kdy měla stát něco kolem 5000,-Kč jenže to nemá cenu renovovat, když pěkný zachovalý auto se dá koupit za cca 2-3000,- Eur. Jinak ty světla bez problémů seženeš ve Francii, stejně jako gumový těsnění dveří a oken, všechno kolem motoru a mechanických věcí podvozku a brzd.
Papíry jsou to poslední, co je v dnešní době důležitý, já mám všechno na veteránských a kdyby to v Motole fungovalo jak má, tak je to úplně bezproblémová záležitost.

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca Vedette, Ariane, Oceane, Plein Ciel

Příspěvek od Talbot »

PeS: Včera jsem mluvil s člověkem, který to tady občas čte a prý zná osobně člověka, který k tomu Tvému PleinCielu má spousty ND a dokonce i původní "živý" doklady. Tak jestli budeš mít zájem o telefon na něj, tak mi napiš soukr.zprávu a já Ti ho pošlu.

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Simca Vedette, Ariane, Oceane, Plein Ciel

Příspěvek od PeS »

To MichalTalbot: Po dlouhý době oživuju tohle téma... Podařilo se mi konečně dohledat člověka, na kterého by údajně měly být psané ty doklady na Plein-Ciéla. Od pána, na kterého jsi mi předal kontakt, jsem na něj získal adresu, vyrazil jsem přímo za nim, několikrát - furt nebyl doma, až jednou se "poštěstilo"... Mluvil jsem s nim ale jen přes domovní zvonek, moc jsem mu nerozuměl, přímo se mnou mluvit nechtěl, moc sdílnej nebyl, Plein-Ciéla prý kdysi měl, ale když jsem mu řek, že mám stejný auto a jestli mu náhodou nezbyly nějaký díly, nebo dokonce doklady, byť třeba i odhlášený, najednou úplně jak kdyby měl pocit, že se ho chystám sežrat a řikal, že nic nemá, najednou jako by to auto ani nikdy neměl, neviděl a snad jako by ani nikdy neslyšel o značce Simca... Kontakt na mě nechtěl. Tak nevim :(
Dalo by se nějak zjistit, jestli je to auto opravdu na někoho ještě přihlášený, nebo ne? Jde hlavně o to, aby někdy v budoucnu kvůli tomu nebyly třeba nějaký potíže... Mám VIN a SPZ, i když těžko říct, jestli je poslední, nebo jestli dostalo auto nějakou ještě třeba potom...
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Simca Vedette, Ariane, Oceane, Plein Ciel

Příspěvek od Talbot »

Jo, zajdeš na registr historických vozidel a řekneš, že bys chtěl přihlásit to a to auto, značka, typ, výr.číslo, ale že je možné, že je stále v evidenci, jestli by se Ti podívali. Můžeš tam samozřejmě i zavolat a oni Ti řeknou i po telefonu jestli je, nebo není v evidenci. Ale po telefonu nebudeš mít šanci jim šilhat na monitor, abys i zahlídnul jméno a adresu toho, kdo by to měl případně na sebe ještě napsaný ;) :twisted:

Odpovědět