Další Simca akce

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

No a osobně mistr Gomola TomSekovi, když byl na Slavkově mojí (teda tehdá ještě svojí) Arondou. "Sedni si do toho moskviče a vypadni" Gomola ví uplný hovno o všem a do všeho se sere. Ovšem ten festival je hodně dobrej, to mu nelze upřít.
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Tak Slavkov padá... :( dneska jsem zase řádil s Murenou na okruhu a motor už to nevydržel. Byli jsme na nějaký akci, kde jsem lítal po okruhu s BMW M3 E46, vedle mě seděl instruktor v podobě devítinásobného mistra světa v závodech na okruzích (nějakej rakušák) a říkal mi jak přesně jet jakou zatáčku. Dvě zatáčky mi ukázal úplně jinak než jsem je jezdil a moc mi to pomohlo k lepšímu času. Pak jsme jezdili na motokárách, který mají 6x větší výkon než normální motokáry a jedou max. 140km/h :shock: to byl fakt mazec! No a pak jsem se začal v Mureně na okruhu honit se Subaru Impreza WRX STi a tím to všechno začalo... dvě kola mi visel na zadku, ale na předjetí neměl, protože v zatáčkách jsem mu vždycky poodjel :shock: a než mě na rovince dojel, tak zase přišly zatáčky, pak jsem mu teda na jedný delší rovince uhnul a další dvě kola jsem visel na zadku já jemu - na rovince mi ujel, v zatáčce jsem byl za ním. Kdo zná WRX STi tomu asi těžko věří, ale ta Murena fakt neskutečně funguje, protože když jsem tam pak jezdil jako spolujezdec v Audi R8, tak některý zatáčky jsme projížděli pomaleji než je dávám s Murenou!!! A to to řídil člověk, kterej normálně lítá po okruzích s KTM X-bow což je taková civilní formule. No, takže se mi povedlo párkrát ten motor na výjezdech ze zatáčky trochu přetočit, navíc bylo moc vedro a totálně se přehřál olej a pak i voda (dokonce ani po odstavení to dlouho nechtělo vychladnout), no a prostě v pátým kole se ozvalo klepání zezadu, tak jsem zajel do boxů a bylo hotovo. Když motor vychladnul, tak jsem ho zkusil natočit, na volnoběh to neklepalo vůbec, při přidání plynu jo - vidím to na ojniční ložisko :? Co je mi ale divný, že pak jsem to zase natočil a mlátilo v tom hned jak se motor začal otáčet. Když jsem to za další půl hoďku nastartoval kvůli naložení na vlek, tak to zase neklepalo, jen při přidání přes 1500ot/min. Tak jestli pístní čep??? Nevím, musím to rozebrat a uvidí se. No stejně jsem chtěl motor vyndavat, převodovka taky potřebuje repasi, manžeta na poloose je prasklá už rok, atd. atd. tak si to už řeklo teď no. A je fakt, že za ty 4 roky co to mám, za těch nepočítaně ježdění na okruhu, různý závody do vrchu, zkoušení maximálky, atd. ten motor měl sakra nárok.
Každopádně tam ale půjde chladič oleje. Při normálním ježdění se to chladit stíhalo bez problémů, ale na tom okruhu se jezdí v podstatě relativně pomalu, vzhledem k otáčkám, který to točí, takže se to nejspíš přehřálo. Půl hodiny po odstavení jsem nemohl v ruce udržet měrku oleje jak byla rozpálená :?

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Jo a samozejmě tímto děkuji Burákovi za ochotu pomoct a hlavně Michalovi, kterej to nakonec vzal místo Buráka a dojel pro mě - díky moc!

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

No nemáš zač, já se omlouvám. V tý práci jsem nakonec kysnul do půl 8 Barvil jsem jedny hovadský desetimetrový vrata tmavou žlutou, která prostě nekryla, takže 5x. Kopnul bych do toho! :( No každopádně držim palce, ať je škod co nejmíň
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Bu, i tak děkuju ;)

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

V poho ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Míra dneska říkal, že špatně odbočil směrem k dálnici a pak ještě někde dávali cígo na benzínce... pak prej nás předjížděli na dálnici a jen se smáli jak tam oba s Metličkou chrápeme :lol: fakt to byl náročnej den...

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: Co se týče Slavkova, nikdy jsem tam nebyl, :o ale dnes jsem se rozhodl a domluvil s Vlastou, že se tam pojedeme podívat
! :o Jsem docela natěšenej a tak uvidíme, co tam "na té Moravě vóbec je možné viděť ", že!? :lol: Budu muset brzy vstávat a to není nic moc pro mne! :mrgreen:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 461
Registrován: 12 led 2009 00:33
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od George »

Kdyby se náhodou někdo 7. srpna nudil, rádi ho uvidíme :grin:
http://podorlickyvcc.sweb.cz/
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: Georgi, budeme o tom uvažovat, přijet na čumendu, ale závodit ne! :o
Dále by mne zajímalo,kdo všechno pojede v sobotu do toho Slavkova :roll: , pojedu se tam juknout, mám tam 2 schůzky, tak uvidíme! :lol:
Ale z té D1 nemám žádnou radost, je to nejhorší svezení pro Simku! :mrgreen: Okreska ve Francii, to je svezeníčko! :lol:
tak ahoj a v sobotu Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

Zítřek rozhodne

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od tagorarichard »

Michal píše:Zítřek rozhodne
o víkendu budu poblíž Slavkova tak bych ti mohl vzít ty kola
Talbot Tagora 2.2 @ DT
Talbot Samba Cabrio 1.4 -2x
Talbot 1510 SX @ 1510 SX automatiqe @
Talbot Horizon 1.6 SX Automatiqe
Citroen XM 2.0i Citroen xm D12 (F) . Peugeot 405 MI16 ,
Renault Megane Coach 2,0 16V

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Ivane, tak jeď přes Žďár ;)

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

Dám vědět, zda bude hotový auto a pojedu, nebo ne ;)

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

tak já jedu, zdá se. odevzdušnil jsem radikálně spojku, seřídil ji a nastavil tyčku od pedálu, která byla ohlá, tim pádem kratší a omačkaná. Teď vypadá spojka velice dobře. Tak jsem zvědav, co mi na d1 upadne
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

No po D1 bych s tím snad radši ani nejel. Když se mě tam na zánovním Horizonu uklepal a upadl celej blinkr, tak nevím nevím jak to vydrží zrovna to Coupé... :?

Jiří Lefner

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Jiří Lefner »

Ahoj všem, tak jsem dojel ze Slavkova ,bylo to tam super! Byl tam také Čenda,Burák,Ivan... Bylo tam zhruba 900 veteránu.

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

Slavkov byl vážně fajn, užili jsme si to, paradoxně, s Elysou to bylo pecka. To auto je uplně geniálně odpružený. Pavlína si celou cestu po D1 luštila křižovku. Cestovní rychlostní průměr asi 110, a to včetně všech kopců. Jsem nadšenej. S kupé by to bylo o zuby.
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Jiří Lefner »

Jak jsem jel do Slavkova tak jsem s sebou bral dva kamoše a byli unešeni ze Simky jak je měkká,pohodlná a tichá. Dokonce jeden musel ve Slavkově do kufru, :lol: aby nemusel platit 150kč vstupné a když jsem přijel na místo a vylezl tak prohlásil,že tam byla uplná pohoda!! Byl jsem rád,že jsem si udělal krásný den.....

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

No, to mi vtipný moc nepřijde :( spíš ubohý
Obrázek

Jiří Lefner

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Jiří Lefner »

Burák píše:No, to mi vtipný moc nepřijde :( spíš ubohý
Já to neřeším a je mi to jedno....Ubohost je když někdo podvede kamaráda ale toto bych nemoralizoval. Já bych tedy ale do kufru nešel :cry:

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: Přijeli jsme v pohodě domů ze Slavkova! :grin: Moc se mi to líbilo, byli jsme tam poprvé, Vlastu auta moc neberou, tak se tam jen tak procházela. Na plaketě mám číslo 815, je to včetně motorek, ale stejně je to kolosální akce! :o Ta šíře záběru značek, typů a dalších věcí je prostě obrovská! My jsme dorazili k 11té hodině, viděl jsem toho asi tisícinu, přesto to stálo za to! Potkal jsem tam pana Baďuru ze Slovenska z Piešťan, jestli si pamatuje někdo v Chrustenicích tu skvostnou Simku Aronde P60! Bylo to příjemné setkání, Simku má jako novou a do Slavkova prý jezdí každý rok! :lol: Byly tam skutečné skvosty a mnoho aut na koukání! Překvapilo mne, kolik lidí si Simky, a nebylo jich tam zas tak málo, fotografovalo! Čendova a Michalova Vedette Chambord budila opravdu hromadný zájem! :o Ale naše značka je podle pana Gomoly na okraji zájmu! :lol: Kdysi jsem s ním vedl diskuzi na toto téma e-mailem. :lol: Po zjištění, že Simca Aronde z roku 1957 pro něho není nějak košer veterán a Trabant z roku 1961 ano, jsem debatu ukončil a nehodlám se s ním na toto téma více bavit! :mrgreen:
Ale Slavkov- Austerlitz se mi moc líbil! :o
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Tak honem honem fotky :) škoda, že jsem nemohl jet, nakonec ale i to mělo svoje plus, protože mi volal kamarád, že mu vypadli známý na závod motokár na okruhu v Sosnové, tak jsem jel tam a zajel jsem 2.místo :shock: takže mám zase o jeden pohár víc 8-) a bylo to teda slušný maso, ty motokáry mají 30 koní a jedou až 140km/h!

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

Mám v ruce, nebo resp. před očima pracovní verzi sestříhaného videa z Chrustenického mezinárodního srazu

Uživatelský avatar
tagorarichard
Příspěvky: 271
Registrován: 11 led 2009 20:05
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od tagorarichard »


Odpovědět