Další Simca akce

Moderátor: Burák

Odpovědět
Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

Já myslel nějaký písmenka... :lol:
Obrázek

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

Automédon byl fajn, pěkný stánek klubu, který byl rozdělen na dvě části, v jedné byla simca 6 (ála Monaco :lol: ) a ve druhé šestka po repasi. Moc jsme nenakupovali, za to jsem s několika prodejci domluvil spolupráci. Vše až přijedu a dovykomunikuju. Večer jsme si šli sednout na steaky. Ráno ( po desátý :o ) jsme vyrazili k Moulin Rouge, k Sacre Couer (či jak se to píše), Champs Elysées, Eiffelovce, Concorde, Pont Alexandre III a protože jsme byli uťapkaní, jeli jsme se podívat k Disneylandu a pak pomalu směr východ. Nyní jsme v Chalons sur Champagne.

Čendovi psal švára, že frantíci chystají stávku, blokády silnic a zavření čerpaček. Tak jsme hned zajeli k nejbližší pumpě, která byla plná aut. My jsme zastavili bokem a šli se zeptat, kde mají plyn. Načež z benzíniky vyšla ženská od obsluhy s tím, že došla nafta. V tu chvíli byla beznínka skoro prázná :mrgreen: . Zůstali dvě twinga na benzín a můj lexus na plyn :twisted: . To říkám, že nafta patří do kamen :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Taky se hlásím zpět. My jsme vyrazili v pátek ráno ve čtyřech, protože jel Pavel Kraus, Milan "Gordini" a taky do Prahy přijel ten němec, co ve Francii prodával tu Tagoru DT, protože jeho variantu (že ho vyzvedneme v Drážďanech) jsme jednohlasně zavrhli :twisted:
Auto bylo v Artonges, což je asi 7km od naší oblíbený N3 mezi Challons en Champagne a Meaux. Tam jsme se v pátek jen stavili, vysadili němce a skoukli stav Tagory. Z venku sice nic moc, vnitřek v háji, ale podvozek snad lepší než mám na SX a motor šel úplně excelentně. Navíc v autě byly originál dobový protiprůvanový plexi předních bočních skel (Michale, nesměj se zase :lol: ). Hotel F1 ve Villeparissis byl plný (jako vždy byly na parkovišti dva autobusy s brněnskou značkou) a tak jsme jeli jinam - blíž k Le Bourget, kde je výstaviště. Fotky se zatím stále ještě nahrávají, fotil jsem úplně všechno, letos i ostatní auta, stánky, prodejce, atd. Stejně jako Michal jsem už nepotřeboval nic nakupovat a byl to takovej divnej pocit, chodit kolem modýlků, dílů, katalogů a nic nepotřebovat, koupil jsem akorát nový olejový filtr na tu Tagoru, abych ho před cestou vyměnil, pak jsem neodolal modelu 1:18 tý 500SL za 12,-E a pak jsem našel dvě knížky, jednu o Chappe et Gessalin a druhou o Matře v Le Mans, obě jsou plný zajímavých fotek a detailních informací, který jsem zatím nikde neviděl. To zas bude materiál pro časopis... ;)
Pak jsem vyzvedl díly pro Ivana a asi ve tři jsme vyrazili do Poissy, samozřejmě jsme zase nasáli simčí a talbotí vzduch v Caapy a pokračovali jsme do l'Epone pro světla pro Jirku. Pak jsme mazali do Meaux se ubytovat, dát si steak a spát. Ráno jsme vyráželi už v 7:15 a v 8:30 už jsem ležel pod Tagorou. Zahřál jsem to, vyměnil olej + filtr a začal řešit nefungující kontrolky, světla a další "nedůležitý" věci :twisted: naštěstí stačilo rozhýbat pojistky, horší to bylo s LP kolem, kterým nešlo rukou ani otočit. Ale jak říkám, nebát se toho a nějak si poradíme, vyrazili jsme, kolo se hřálo, ale po několikerém silném brždění se brzdy uvolnily a bylo po problému, stejně jako u Samby před pár lety, brzdovky začaly postupně svítit samy od sebe :lol: Horší to bylo s naftou - jak píše Michal, všude byly benzinky bez nafty, palivoměr sice ukazoval půl nádrže, ale věřte tomu...
Cestou jsem musel sundat řemen k servu, protože čerpadlo bylo prázdné a ve Francii se prostě servo olej asi neprodává, následně jsem do Tagory nasázel náhradní pojistky z oktávky a tím auto začalo svítit a blikat, nejhorší byl ale snad původní řemen k alternátoru. Dokud jsem nemusel svítit, bylo to v klidu, ale jak jsem zapnul světla začal pískat, po napnutí se po chvíli zase vytáhl a zase pískal, což pro jeho životnost nebylo úplně ideální. Asi 10km za Nürnberkem to řemen vzdal a bylo vymalováno. Naštěstí jsme na tu baterku bez problémů dojeli až před Plzeň, tam jsme prohodili baterky s oktávkou a dojeli až domu.
Musím ale říct, že jsem ani ve snu nečekal, že ta Tagora pojede celou cestu, naprosto bez jakýchkoliv potíží, stále kolem 140km/h, chvilkama jsem jel i 150km/h a jelo to furt, kopec nekopec, do kopce to klidně zrychlilo ze 120 na 140 a věřte tomu nebo ne, v týhle rychlosti je ten turbodiesel tišší než oba benzíny, prostě jsem slyšel jen šustění větru kolem A sloupků. Spotřeba vyšla asi na 11l/100km, ale fakt jsem to nijak nešetřil, ono už víc jak 150 by to jelo jen těžko, když nový to mělo maximálku 159km/h.
A ještě jednu věc musím napsat, když jsem pak Tagoru nechal u Pavla Krause v Bráníku a jel domu Oktávkou, tak jsem si připadal jak král Miroslav při tom sjezdu na kládě, ten rozdíl je fakt šílenej, jak se ta Tagora plavně nese, žehlí nerovností a člověk si lebedí v pohodlném křesílku, zatímco v tý srač.ce boleslavský sedím na prkýnku, opírám se o prkýnko, každej spoj asfaltu cítím, každá boule hodí s autem do strany, poskakuje to, kodrcá, nakopává, prostě hrůza hrůzoucí! Zlatý Talboty a Simky ;)

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Ilustrační foto 8-)

Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Michaltalbot píše:Ilustrační foto 8-)

Obrázek
Ahoj všichni! :grin: Michale, Michale! :o ŽeTy jsi si zase koupil další Tagoru! :lol: Ještě že to máš kam dát! :mrgreen:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

Tak teď jsem přijel domu. Já naopak musím říct, že ač jsem na Lexuse nadával při cestě na Lipno po okreskách, tak po dálnici naprosto v pohodě, mydlili jsme to pořád stopade. Na čáře takovýhle auta nikoho nezajímají, což je změna oproti tomu,když zrovna já jedu něčím jiným :lol: . Protože jsme jeli pořád na plyn, celková spotřeba vyšla tak, jakobychom jeli s benzíňákem za 5-7l na sto. To je nějakých deset až čtrnáct litrů plynu. Což na třiapůllitrovej benzín je bezva. Jinak jsme našli kromě nákladní Simky i Somecu SOM 40B a světe div se, přímo na N3. Jo a v lecllercu jsem koupil časák o traktorech, kde je reportáž o SOM 40B a SOM 55 a dobový reklamy. A navrch osmistránkový plakát. Takže mám taky materiál pro časopis ;) .

Jo Michale, máš pravdu, nebylo to ono, když člověk nenakupoval :mrgreen: . Přivezl jsem jenom zámky na Vedette a z radosti, že mám co koupit, jsem mu dal za jeden dveřní záměk s klíče+jeden bez klíče+jeden možnážebypasovalnaKrtka dohromady 40éček :lol: :lol: :lol:

Ale povedla se mi jiná věc a s tou Vás brzy seznámím, jakmile dostanu poslední informace ;)

Alenka
Příspěvky: 94
Registrován: 14 kvě 2009 15:54
Bydliště: na kopci kousek od Berouna

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Alenka »

Ahojky,
posílám odkaz na fotky z automedonu: http://cendovi.rajce.idnes.cz/Automedon_Pariz_2010/
Snad si tam každý vybere to své srdcové autíčko :mrgreen:
Příjemný večer vše přeje Ája a Čenda
PS: Bylo to užasné, škoda že jste tam nabyli ;)

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Alenka píše:Ahojky,
posílám odkaz na fotky z automedonu: http://cendovi.rajce.idnes.cz/Automedon_Pariz_2010/
Snad si tam každý vybere to své srdcové autíčko :mrgreen:
Příjemný večer vše přeje Ája a Čenda
PS: Bylo to užasné, škoda že jste tam nabyli ;)
Ahoj všichni! :grin: Čendo a Ájo, moc pěkný fotky! :grin: Všimněte si na foto č.264, jaké má ta Alpina A310 přední blinkry! :lol: Věřím, že to bylo úžasné, já tam byl loni! :mrgreen:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

Krásný auta :shock:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ivan Simca KH píše:
Alenka píše:Ahojky,
posílám odkaz na fotky z automedonu: http://cendovi.rajce.idnes.cz/Automedon_Pariz_2010/
Snad si tam každý vybere to své srdcové autíčko :mrgreen:
Příjemný večer vše přeje Ája a Čenda
PS: Bylo to užasné, škoda že jste tam nabyli ;)
Ahoj všichni! :grin: Čendo a Ájo, moc pěkný fotky! :grin: Všimněte si na foto č.264, jaké má ta Alpina A310 přední blinkry! :lol: Věřím, že to bylo úžasné, já tam byl loni! :mrgreen:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Ahoj všichni! :grin: Omlouvám se za špatnou orientaci v číslech fotek. :mrgreen: Je to ta fotka vozu Alpine A 310 v černé barvě! :o A té se týká ten odkaz na přední blinkr, toť vše! :o
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Další Simca akce

Příspěvek od PeS »

Nejede náhodou někdo zítra z Prahy na Notortechnu do Brna? Docela bych tam potřeboval, ale budu mezi dvěma nočníma, takže těch 400km za volantem by asi nebylo úplně to pravý ořechový... Kdyby třeba byla možnost se k někomu přidat, byl bych vděčen 8-)
Obrázek

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

Kromě pátečního setkání, které se bude konat patrně v Triocampu,

plánuju opět letošní závěrečnou jízdu Simek, tzv. "výlet". Ten se bude konat příští sobotu, to je 30.10. Kdo se chce přidat, sraz bude v sobotu ráno v 9h v motorestu Kersko (Loc: 50°8'12.328"N, 14°55'2.912"E). V 9.30 vyrazíme na záměk Loučeň, kde nás bude čekat Fantomas 8-) ;)

Kdo se přidá:
Michal - Horizon
Daniela - S1100
Michaltalbot? - Tagora SX?
Ivan K.? - S1300?
Bu - S1501 break
Paolo? - S1301
Klocák? - S1501s

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Když budu mít čas dodělat ten výfuk na SX, tak pojedu.

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj! :grin: Když nebude lejt, :mrgreen: tak přijedeme a asi i s Fanynkou! :o Snad z ní vychovám budoucí Simkařku! :lol:
ahoj a Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

Já asi 1501 Break
Obrázek

Uživatelský avatar
Talbot
Příspěvky: 4926
Registrován: 11 led 2009 22:48

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Talbot »

Tak konečně se mi povedlo naládovat všechny fotky z Automedonu na rajče, je jich hodně a jsou velký, takže to chce dobrý připojení ;)

http://michaltalbot.rajce.idnes.cz/Automedon_10/

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

:shock: Moc pěkný, skoro mi to začíná mrzet, že jsem nebyl :x
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Simca KH
Příspěvky: 2037
Registrován: 24 led 2009 16:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Ivan Simca KH »

Ahoj všichni! :grin: Díky Michale za ty krásné fotky! ;) Zavedl jsi mne opět do míst, kde jsem již byl a bylo to moc pěkné! ;) Díky a
Simcamicalement Ivan Simca KH :grin:
Obrázek

Uživatelský avatar
Klocák
Příspěvky: 474
Registrován: 12 led 2009 14:42
Bydliště: Čáslav

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Klocák »

Ad.: závěrečná "simcajízda", když bude v pohodě počasí a nezasáhne "vyšší moc", tak dorazíme taky - Speciálem ;) když už to máme skoro za "humnama" 8-)
Spartaka a Simku, pak s Burákem dýmku !

Obrázek

PeS
Příspěvky: 259
Registrován: 09 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, MB, KO, KH, BN

Re: Další Simca akce

Příspěvek od PeS »

Já to mám úplně za humnama, ale nedorazím:-(
Obrázek

Uživatelský avatar
Paolo
Příspěvky: 374
Registrován: 14 led 2009 10:53
Bydliště: Praha

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Paolo »

Já to mám za několika humny ale nestíhám to, i když jsem chtěl jet a má být pěkně, tak si to užijte ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

Taky jsem moc chtěl jet, zvlášt, když je tle krásně, i když bych jel 306 (a těšil se, jak Ivanovi ukážu znaky Talbot na jednotlivých dílech :lol: ) protože Lýza je zazimovaná, a před garáží, kde je kombik, vykopali silničáři rigol jak kráva, prostě to nejde. Včera při stěhování nové Samby, když jsme přetlačovali jednu 120, mi pekelně ruplo v zádech. Sice jsem ještě v bolestech odvezl 3 kastle do kovošrotu, a odpo dojel na setkání (kam už jsem se plazil s berlou), cestou zpět jseště vyzvedli nepojízdnýho Speciála Vítka Veselého. Ale ráno jsem prostě nebyl s to vstát a při představě téhle bolesti celý den, jsem to vzdal. :(
Obrázek

Uživatelský avatar
Burák
Administrátor
Příspěvky: 4279
Registrován: 12 led 2009 00:12
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Burák »

Fotky, fotky, fotky!
Obrázek

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

Fotky má klubová fotografka. Je jí blbě, ale až bude fit, jistě je sem dá.

Bylo to bezva. Ráno jsem oškrábal námrazu z jedenáctky a vyrazili jsme. V motorestu čekal Ivan s rodinkou a S1501, Klocák s prckem a 1301S, rodinka Malých s Murenou, p.Nohejl s paní a Chryslerem, Štepánkovic st. s 1307, Čenda s olympiádou (audiiii) a kdo ještě :? .
Dorazili jsme na zámek Loučeň, kde si prošli v oboře asi jedenáct různých bludišť a labyrintů. Pak jsme si s Fantomasem prošli zámeckou expozici a dali si oběd. Byl teplý podzimní den, výborná nálada, krásné auta a příjemná projížďka, krásný zámek, opravdu vynikající průvodce, prostě naprostá podzimní pohoda.
Díky vše za účast, bylo to prostě super :)

Michal

Re: Další Simca akce

Příspěvek od Michal »

hele co sem našel, Ája jistě promine
http://cendovi.rajce.idnes.cz/Byl_jsem_ ... 0.10.2010/

Odpovědět